Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szrenica prawdziwie zapomniana na forum


Stusi

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, sstar napisał:

W Karpaczu gorzej? Mniej śniegu?

 Nie wiem czy gorzej bo jak jest śnieg to w sumie wolę zjazd z Kopy niż Szklarską ale byliśmy w poprzedni Weekend i średnio to wyglądało.

Do wysokości wyciągu Jan  ostatnio było OK, ale   Kopa czy Złotówka śniegu mało, na razie  nie ma sensu się tam pchać bo trzeba potem jakoś  zjechać.966545340_WhatsAppImage2022-02-01at17_15_52.thumb.jpeg.26f25f36c68566d149e4bd264f141926.jpeg

WhatsApp Image 2022-02-01 at 17.15.51.jpeg

Edytowane przez agnel2748
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tanova napisał:

Dziwi mnie, że nie działa Świąteczny Kamień i Hala Szrenicka. Krzaczorów tam raczej nie ma, jest wysoko - więc temperatury powinny być niższe. Ale nie jestem na miejscu, nie mam wiedzy naocznej, więc to tylko takie teoretyzowanie z fotela.

Niestety ale krzaczory są - powyżej górnej stacji Karkonosza rosną kosówki. Czasem na kamerce widać

Na hali też kosówki na 0.5m - to dlatego potrzeba więcej naturalnego opadu.

No ale jak opady z tego tygodnia nie wystarczą, to już nie wiem :(

W sobotę okienko pogodowe, czekam w blokach startowych.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Hextor napisał:

Czemu oni mają takie problemy ze śniegiem? Przecież podobno jest tam taki klimat jak w Alpach na wysokości 2k n.p.m

Klimat jak w Alpach, a kosodrzewina sobie rośnie. Im jest wyższa, tym więcej śniegu potrzeba, żeby ją przykryć na stoku narciarskim. Na stokach Szklarskiej jej wysokość sięga do 0,75m. To dlatego czarny FIS, kiedyś regularnie otwarty, ostatnio był czynny w 2019r, a wcześniej w 2012 o ile się nie mylę.

Kosodrzewina od 2014r jest pod częściową ochroną w PL, więc zawsze można ją skrócić.

Prognoza dla Szklarskiej nie wygląda negatywnie, ma padać śnieg w ciągu najbliższych paru dni:

 

szklarska.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na FIS problemem jest przede wszystkim początek trasy - przebiega trawersem po bardzo wietrznej kopule. Poza trasą śnieg się jeszcze utrzymuje (między kosówką), ale z trasy jest prawie zawsze wywiany - na ogół trzeba jeździć skrótem między krzakami.

Z kolei im bliżej stacji pośredniej kolei, tym więcej trawy (w połączeniu z naturalnymi garbami, co utrudnia utrzymanie śniegu). Kosówki na samej trasie nie zauważyłem.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, koliber napisał:

Na FIS problemem jest przede wszystkim początek trasy - przebiega trawersem po bardzo wietrznej kopule. Poza trasą śnieg się jeszcze utrzymuje (między kosówką), ale z trasy jest prawie zawsze wywiany - na ogół trzeba jeździć skrótem między krzakami.

Z kolei im bliżej stacji pośredniej kolei, tym więcej trawy (w połączeniu z naturalnymi garbami, co utrudnia utrzymanie śniegu). Kosówki na samej trasie nie zauważyłem.

Faktycznie góra jest prawie łysa.

Widać dobrze krzaczory na FIS na YT z roku 2021, gdzie Ściana była zamknięta. Mimo to, opady śniegu były na tyle duże, że sporo narciarzy odwiedziło ten stok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grimson napisał:

Faktycznie góra jest prawie łysa.

Widać dobrze krzaczory na FIS na YT z roku 2021, gdzie Ściana była zamknięta. Mimo to, opady śniegu były na tyle duże, że sporo narciarzy odwiedziło ten stok.

Widziałem ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, izydar napisał:

Hala-Lola - ruszą w weekend?

Jakuszyce meldowały dzisiaj rano +50cm, Harrachov, Janskie +30cm

Powinno wystarczyć.

Ale wiemy, że logika na tej górze nie działa.

Jak nie to znowu Janskie trzeba będzie nawiedzić.

Trudne pytanie.

W 2019r po 100cm! opadzie Szklarska otworzyła Ścianę. Pewnie mocno dosypało na dniach, zostaje pytanie czy ratraki ruszyły na Lole. Przygotowanie tej trasy to pewnie kilka dni pracy maszyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grimson napisał:

Ja mogę zwołać pospolite ruszenie z siekierami i łopatami. Zostaje kwestia transportu krzaczorow- OZC myśle ze będzie zainteresowany.

To nie jest gupi pomys,

Botanicy/leśnicy z tyłuami muwili mnie że tzw sukcesja  to zło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, grimson napisał:

Informacja z pierwszej ręki.

Na dniach spadło 20cm białego. Jak spadnie drugie tyle to otwierają Lolę, która już jest ratrakowana. 

Zostaje trzymać kciuki.

Wszędzie w okolicy spadło 40 - 50 cm, a w Szklarskiej jak zwykle najmniej 😉 Nic to, trzymamy kciuki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Michas222k napisał:

Pobliski Harrachov otworzył właśnie czarną trasę, teraz mają wszystkie trasy czynne. W prognozie pogody idzie ocieplenie niestety. Tracę nadzieję na otwarcie Loli...

Wg mnie jest szansa na Lolę w kolejnym tyg.

Prognoza pokazuje duże opady białego na dniach. Temperatura na max lekkim plusie -> dotyczy dolnej stacji, na górze będzie tylko zimniej. Do tego pracuje już armatka na Loli, zaraz powyżej Karkonosza.

Wg informacji z dzisiaj, mocny wiatr wywiał śnieg z górnego odcinka Loli, więc dół nie jest w złym stanie. 

Dalej trzeba trzymać kciuki.

 

 

qqqq.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się na skitoury do Szklarskiej, .....ale po 30 min  krążeniu w miescie w poszukiwaniu parkingu zrezygnowałem. Wiem, że o 12 nie jedzie się na narty ale tak jakoś wyszło, straszne tłumy  do tego  co ulica patrole Straży Miejskiej.

W każdym razie sporo śniegu w mieście dosypało , pobocza pozasypywane nie było gdzie auta zaparkować... a 25 zł za 2h na złodziejskich parkingach  nie będe płacił, zresztą nawet na  to  o tej godzinie byłoby trudno. Spróbowałem  swoje stare miejsce gdzie się wychodzi na regle= zasypane , potem huta ,kamieńczyk dolny górny = zajęte.

Koniec końców    2 h 15 min i  59 km roweru zamiast nart.

Edytowane przez agnel2748
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Michas222k napisał:

Pytanie do tych co dokładnie śledzą prognozę pogody- dziś Karkonosz wyłączyli przez zbyt silny wiatr, jak będzie w niedziele?

Wszystko jest tutaj:

https://m.meteo.pl/szklarska-poreba/60

https://www.yr.no/en/details/graph/2-3083677/Poland/Lower Silesia/Jelenia Góra County/Szklarska Poręba

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...