Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szrenica prawdziwie zapomniana na forum


Stusi

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, KamaG napisał:

Proszę amatorowi wybaczyć pytanie 😉: czy taki stan ślizgów to dobry stan, czy niekoniecznie? Zupełnie nie mam doświadczenia w temacie i płaczę nad każdą ryską na moich dechach. 

Pytanie czy jeździsz na skiturach i w jakich warunkach. Ja prawie w każdych. W tym sezonie ciężki zjazd na początek był z Wielkiej Sowy, w zeszłym z Hali Szrenickiej. Trzeba na płaskiej narcie, zakazane zbyt agresywne krawedziowanie czy hamowanie, pług tez. Zjazdowe mam eleganckie. Inaczej jeżdżę. Znaczy śniegu wystarczy. Oprocz tego rotuje nartami zjazdowymi, dni na nich w sezonie ok 20-30 wiec jakby mniej. W skiturach martwi mnie bardziej coraz mniej krawedzi, ale i tak myśle, ze na te piec sezonów jest spoko.

B9774CCF-0A1A-4DC2-8D7A-1EFD17CC87F7.jpeg

EAE1FEC9-DCB0-4435-9E33-F0C855ECDF1E.jpeg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, sstar napisał:

Pytanie czy jeździsz na skiturach i w jakich warunkach. Ja prawie w każdych. W tym sezonie ciężki zjazd na początek był z Wielkiej Sowy, w zeszłym z Hali Szrenickiej. Trzeba na płaskiej narcie, zakazane zbyt agresywne krawedziowanie czy hamowanie, pług tez. Zjazdowe mam eleganckie. Inaczej jeżdżę. Znaczy śniegu wystarczy. Oprocz tego rotuje nartami zjazdowymi, dni na nich w sezonie ok 20-30 wiec jakby mniej. W skiturach martwi mnie bardziej coraz mniej krawedzi, ale i tak myśle, ze na te piec sezonów jest spoko.

B9774CCF-0A1A-4DC2-8D7A-1EFD17CC87F7.jpeg

EAE1FEC9-DCB0-4435-9E33-F0C855ECDF1E.jpeg

W ogóle nie jeżdżę na skiturach, pozwalam sobie troszkę po łąkach i lasach przy trasach 😊 nie zapuszczam się daleko, żeby nie zbłądzić 😁 i krzywdy sobie nie zrobić. Narta BLIZZARD RACING RTX 153 (której szczęśliwą acz z przypadku posiadaczką zostałam) z opisu raczej na trasę jest i nie wiem czy mogę jej zaufać w dziczy 😅. Chucham dmucham, żeby ślizgi były idealne - zdążyło się nogę podnosić byle na kamyk nie najechać 😁 a tu syn raz pożyczył i kilka takich rys oddał 🥺

Dziękuję, i już nie zaśmiecam wątku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, KamaG napisał:

W ogóle nie jeżdżę na skiturach, pozwalam sobie troszkę po łąkach i lasach przy trasach 😊 nie zapuszczam się daleko, żeby nie zbłądzić 😁 i krzywdy sobie nie zrobić. Narta BLIZZARD RACING RTX 153 (której szczęśliwą acz z przypadku posiadaczką zostałam) z opisu raczej na trasę jest i nie wiem czy mogę jej zaufać w dziczy 😅. Chucham dmucham, żeby ślizgi były idealne - zdążyło się nogę podnosić byle na kamyk nie najechać 😁 a tu syn raz pożyczył i kilka takich rys oddał 🥺

Dziękuję, i już nie zaśmiecam wątku. 

Ja raz się puściłem niewinnie obok trasy, w Kamieńsku, po zamkniętej i od razu krawędź wyrwałem, więc może być gorzej. PS fotka w temacie wracamy; a te rtx takie https://nordicsklep.pl/narciarstwo/38530-narty-blizzard-1617-rtx-race.html

EE828AE4-B082-44E9-8670-0FFC51EB9BAC.jpeg

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, sstar napisał:

Ja raz się puściłem niewinnie obok trasy, w Kamieńsku, po zamkniętej i od razu krawędź wyrwałem, więc może być gorzej. PS fotka w temacie wracamy; a te rtx takie https://nordicsklep.pl/narciarstwo/38530-narty-blizzard-1617-rtx-race.html

EE828AE4-B082-44E9-8670-0FFC51EB9BAC.jpeg

Ojej, to chyba mam farta, że jakoś na razie bez szkód, a może to taka odwzajemniona miłość od nart 🥰

Moje to takie:

 

Narty-BLIZZARD-RACING-RTX-153-cm-WIAZANIA-Typ-race.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KamaG napisał:

Ojej, to chyba mam farta, że jakoś na razie bez szkód, a może to taka odwzajemniona miłość od nart 🥰

Moje to takie:

 

Narty-BLIZZARD-RACING-RTX-153-cm-WIAZANIA-Typ-race.jpeg

It must be love. Ja w sumie też mam farta, bo w pozostałych jakoś wszystko ok do tej pory, a różnie bywało.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Soszów, 3 godzinki jazdy, kolejek brak, otwarte wszystkie trasy oprócz czarnej, warunki dobre, oczywiście po dwóch godzinach wyszło trochę lodu, ale jak ma być inaczej przy takich temperaturach. 

Orczyk działa i przez to Soszów jest już całkiem fajnym ośrodkiem 😁 oczywiście jak na wiślańskie warunki 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, sstar napisał:

Powinni wpuszczać na druga sekcje z nartami, chyba…

Świątecznym Kamieniem też można dostać się na górę i na FIS.

Nie wiem, czy dwie sekcje krzesła na Szrenicę [w totalu wjazd 30 min] będą szybsze od Karkonosza [wjazd na górę zajmuje 14 min]  i Świątecznego Kamienia [wjazd nieznany].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, grimson napisał:

Świątecznym Kamieniem też można dostać się na górę i na FIS.

Nie wiem, czy dwie sekcje krzesła na Szrenicę [w totalu wjazd 30 min] będą szybsze od Karkonosza [wjazd na górę zajmuje 14 min]  i Świątecznego Kamienia [wjazd nieznany].

Masz racje nawet nie trzeba z góry kamienia, można pod końskimi łbami, choć lepiej ponad, ścinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak norweska kula? LOLĘ odpalą na weekend? Co oprócz tego na drugi dzień?

PEC - Janske czy Spindlerovy Mlyn? Korzystniej cenowo (punkty Gopass) wychodzi mi Spindler ale... poziom trudności tras chyba na korzyść PEC-CH ( nie wiem jeszcze kto będzie mi towarzyszył). Transfer wewnątrz areali rozumiem w PEC-CH: Janske - PEC ratrak a spowrotem SKIbus. Jak to wygląda w Spinlerowym? Hromovka - Medvedin?

A może jeszcze inna alternatywa?

Zależy mi na fajnym sportowo i zarazem wrażeniowo jednodniowym wypadzie po Szklarskiej. A może jeszcze coś innego wartego polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lika napisał:

Jak norweska kula? LOLĘ odpalą na weekend? Co oprócz tego na drugi dzień?

PEC - Janske czy Spindlerovy Mlyn? Korzystniej cenowo (punkty Gopass) wychodzi mi Spindler ale... poziom trudności tras chyba na korzyść PEC-CH ( nie wiem jeszcze kto będzie mi towarzyszył). Transfer wewnątrz areali rozumiem w PEC-CH: Janske - PEC ratrak a spowrotem SKIbus. Jak to wygląda w Spinlerowym? Hromovka - Medvedin?

A może jeszcze inna alternatywa?

Zależy mi na fajnym sportowo i zarazem wrażeniowo jednodniowym wypadzie po Szklarskiej. A może jeszcze coś innego wartego polecenia?

Szklana norweska kula mówi, że dla Szklarskiej:

- dla początku wyciągów: temp w nocy w sobotę na minusie, minimalny plus na termometrze po godz 12 i opad mżawki w tym czasie. Na górze mróz przez całą noc i cały dzień

Yr - Szklarska Poręba - Detaljert værvarsel

 

Prognoza dla szczytu Szrenicy [tu już mocno zimowo przez cały czas]:

Szrenica Weather Forecast (1362m) (mountain-forecast.com)

 

Info ze Skiareny:

- Stan Loli:

 - na górze: stan bdb

 - na dole Lola zamknięta z racji wymycia śniegu przez strumyki

Nie ma szans na otwarcie Loli na weekend, zostaje Lola offpiste.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lika napisał:

Jak norweska kula? LOLĘ odpalą na weekend? Co oprócz tego na drugi dzień?

PEC - Janske czy Spindlerovy Mlyn? Korzystniej cenowo (punkty Gopass) wychodzi mi Spindler ale... poziom trudności tras chyba na korzyść PEC-CH ( nie wiem jeszcze kto będzie mi towarzyszył). Transfer wewnątrz areali rozumiem w PEC-CH: Janske - PEC ratrak a spowrotem SKIbus. Jak to wygląda w Spinlerowym? Hromovka - Medvedin?

A może jeszcze inna alternatywa?

Zależy mi na fajnym sportowo i zarazem wrażeniowo jednodniowym wypadzie po Szklarskiej. A może jeszcze coś innego wartego polecenia?

Zależy gdzie będziesz spał - Jeśli w Szklarskiej to do Spindla masz 1h jazdy, do Jańskich min 1,5h

Jak na 1 dzień to moim zdaniem szkoda czasu na transfer, ale można Z Hromovki/Sv.Petr skibusem (lub autem) pojechać na Medvedin. Innej opcji nie ma.

Nie wiem o jaki poziom trudności ci chodzi, ale nie widzę w PEC-u trudniejszych tras niż w Spindlu. Raczej bym powiedział, że czarna w Spindlu jest trudniejsza, a na pewno dłuższa. Osobiście raz pojechałem Rolbą z Jańskich i nie ciągnie mnie tam - jak jadę to zostaję w Jańskich.

Co kto lubi.

Są jeszcze Rokytnice z większych, bliżej Szklarskiej.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, izydar napisał:

Zależy gdzie będziesz spał - Jeśli w Szklarskiej to do Spindla masz 1h jazdy, do Jańskich min 1,5h

Jak na 1 dzień to moim zdaniem szkoda czasu na transfer, ale można Z Hromovki/Sv.Petr skibusem (lub autem) pojechać na Medvedin. Innej opcji nie ma.

Nie wiem o jaki poziom trudności ci chodzi, ale nie widzę w PEC-u trudniejszych tras niż w Spindlu. Raczej bym powiedział, że czarna w Spindlu jest trudniejsza, a na pewno dłuższa. Osobiście raz pojechałem Rolbą z Jańskich i nie ciągnie mnie tam - jak jadę to zostaję w Jańskich.

Co kto lubi.

Są jeszcze Rokytnice z większych, bliżej Szklarskiej.

No chyba ze wzgledu na towarzyszy łatwiej ma być, wiec Harrachov Ryzoviste wybornie, jest niebieska, czerwona i czarna i blisko.

Edytowane przez sstar
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sstar napisał:

No chyba ze wzgledu na towarzyszy łatwiej ma być, wiec Harrachov Ryzoviste wybornie, jest niebieska, czerwona i czarna i blisko.

No fakt. Jeśli ma być łatwiej, to po drodze atrakcyjność rośnie - Harrachov, Rokytnice i wisienka Spindl.

Sympatycy mogą polecić Paseky (między Harrachovem a Rokytnice) oraz Herlikovice (blisko Spindla)

Jańskie dla początkujących raczej na końcu. Hofmanky fajnie szeroko, ale zatłoczone i szybko degradują, a reszta czerwono. Prawdziwych niebieskich brak (poza łączkami dla uczących się). Tu (zasłyszane-nie bylem) Cerny Dul może być lepszą opcją.

Urodzaj ośrodków po czeskiej stronie w porównaniu do naszej części Karkonoszy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, izydar napisał:

No fakt. Jeśli ma być łatwiej, to po drodze atrakcyjność rośnie - Harrachov, Rokytnice i wisienka Spindl.

Sympatycy mogą polecić Paseky (między Harrachovem a Rokytnice) oraz Herlikovice (blisko Spindla)

Jańskie dla początkujących raczej na końcu. Hofmanky fajnie szeroko, ale zatłoczone i szybko degradują, a reszta czerwono. Prawdziwych niebieskich brak (poza łączkami dla uczących się). Tu (zasłyszane-nie bylem) Cerny Dul może być lepszą opcją.

Urodzaj ośrodków po czeskiej stronie w porównaniu do naszej części Karkonoszy.

Certova Hora - Ryzoviste transfer jedynie samochodem? O co chodzi z tymi biletami godzinnymi, czytałem że jakoś dziwnie się je nalicza...

Paseky - Rokytnice na jednym bilecie ale skibusa brak w rozkładzie więc też samochód...

PEC faktycznie - atrakcyjnie ale przy tych cenach? pozostałe w normie (150pln), a na Spindla nawet jakiś upust z gopassa się uzbiera ;)

 

Edytowane przez lika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, lika napisał:

Certova Hora - Ryzoviste transfer jedynie samochodem? O co chodzi z tymi biletami godzinnymi, czytałem że jakoś dziwnie się je nalicza...

 

Karnet jednodniowy jest na max 5 godzin, nalicza się każda rozpoczęta godzina. Przykładowo możesz jeździć 3h, zrobić sobie 1h przerwy na obiad i wrócić na ostatnie 2h jazdy. Trzeba dobrze pilnować czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, lika napisał:

Certova Hora - Ryzoviste transfer jedynie samochodem?

Nie wiem czy dobrze rozumiem pytanie, ale na  Certova Hora są 2 krzesła - 1 z centrum (od strony skoczni) i 2 ze strony Ryżoviste. Górą idzie przejechać odpychając się kijkami z 1 strony na 2-gą (ok. 100m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, izydar napisał:

Nie wiem czy dobrze rozumiem pytanie, ale na  Certova Hora są 2 krzesła - 1 z centrum (od strony skoczni) i 2 ze strony Ryżoviste. Górą idzie przejechać odpychając się kijkami z 1 strony na 2-gą (ok. 100m)

o to też mi się rozchodziło, dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...