Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gogle do 200-300zł?


rafal07

Rekomendowane odpowiedzi

Ja proponuje,zamiast skupiać się na konkretnym modelu,zainteresuj się szybą jaka jest w zestawie. Z tego co widzę większość gogli w polskich sklepach nie nadaje się do użytku w polskich warunkach. Zdecydowana większość posiada szybę co najmniej S3 przez którą w miarę coś widać wyraźnie przy słonecznej pogodzie,a takich dni w naszej zimie jest niestety niewiele. Jeśli jeździsz w Polskich górach poszukaj gogli z szybami s1-s2 będziesz zadowolony, s3 i więcej to tylko na słoneczną pogodę i alpejskie nartowanie w pełnym słońcu :)

Ze swojej strony mogę polecić firmę arctica, cena do jakości rewelacja :) Używam modelu G107FP(można dostać z ok 350zł), jest to model z szybą fotochromową s1-s2 i zdaje egzamin w naszych warunkach.  Choć sama  szyba niestety nie zmienia swoich właściwości w mgnieniu oka, potrzebuje na to ok minuty,u innych producentów jest tak samo, sprawdzałem.   Porównywalne modele innych firm to wydatek przynajmniej 500zł.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paluk napisał:

Mam dragony DX, nic specjalnego. Za 320 można kupić już Smith IO, lub polskie Born on Board i Tripout optics.

Zawojski ma za 210 zł Head Horizon Rebel, bardzo fajne 

Co nie podoba Ci się w Dragonach? Smith to marka, a te Born on Board czy Tripout Optics to ktoś poleca, ale niewiele o nich informacji. Znasz kogoś kto ich używa i chwali sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, pasazer85 napisał:

Ze swojej strony mogę polecić firmę arctica, cena do jakości rewelacja :) Używam modelu G107FP(można dostać z ok 350zł), jest to model z szybą fotochromową s1-s2 i zdaje egzamin w naszych warunkach.  Choć sama  szyba niestety nie zmienia swoich właściwości w mgnieniu oka, potrzebuje na to ok minuty,u innych producentów jest tak samo, sprawdzałem.   Porównywalne modele innych firm to wydatek przynajmniej 500zł.

Długo użytkujesz te gogle? Nie parują? Mówisz, że ta szyba fotochromowa się sprawdza w każdych warunkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon dx kupiłem na szybko, są trochę małe i nie podoba mi się ich kształt, uciskają mnie na nosie. Mam 2 szyby ale nie zmieniam bo to zajmuje trochę czasu. Chyba 1 raz zmieniłem szybę. Ale nigdy mi nie zaparowały i to jest plus, kolejny to tanie szyby. Mam je już około 5 lat. 

Teraz chcę zmienić i też budżet mam 200-300 zł. Dziś zobaczę te head horizon i jeśli będą ok to za te 210 zł warto kupić.

Arctica to też ciekawa opcja. Osobiście nie pojdę w szyby fotochromatyczne, ojciec ma atomica z takimi szybami i mija sporo czasu po wjeździe ze słońca do lasu zanim się rozjaśnią. 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zupełnie z innej strony:

kupiłem sobie ostatnio na chińskim portalu takie gogle:

https://www.gearbest.com/skiing-snowboarding/pp_490890.html?wid=1654075

jako ciekawostkę (zapłaciłem 82zł!!! ), zabrałem do Szczyrku i w sumie nie używałem dopóki okoliczności do tego nie zmusiły (na co dzień używam wysłużonych ale niezawodnych Oakley z polaryzacją)

okazało sie że te gogle sa REWELACYJNE, zakładałem ze założę je bardzie dla "stylówki" w jakiś słoneczny dzien w Alpach a tu okazało się że:

+ idealnie pasują

+nie parują

+szerokie pole widzenia

+ jasne, dobra widoczność w trudnych warunkach

+ na wysokości nosa maja dodatkowa taką jakby polaryzację która "podświetla" śnieg przed nartami, idealnie sprawdziło sie to w śniezycy i mgle

+bardzo solidne wykonanie, w zestawie pokrowiec

- jedyny minus a raczej niewiadoma to oczywiście trwałość, tu różnie bywa z chińskimi produktami, ale 82zł 😉

image.png.5b55832148071c753822ac2f3f62c6bd.png

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rafal07 napisał:

Witam. Poszukuję gogli ww przedziale cenowym. W co warto zainwestować? Myślałem nad dragonami DX lub Majesty Spectrum. Co o nich sądzicie?

Wczoraj konsultowałem zakup czegoś w tym przedziale cenowym z przeznaczeniem 50% trasa 50% off, 50% Alpy 50% lokalnie (z tym, że damskie !) wyszło 270 pln a najtaniej były do wyrwania za 240 !. Dwie szyby S3 i S1, bdb wentylacja, to były priorytety. Model to ANON INSIGHT 2019 BLACK|GREEN SOLEX|AMBER. 
Poszukaj coś męskiego i poczytaj opinie bo marka nie tak popularna.

Pozdrawiam

mirekn

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, paluk napisał:

Dragon dx kupiłem na szybko, są trochę małe i nie podoba mi się ich kształt, uciskają mnie na nosie. Mam 2 szyby ale nie zmieniam bo to zajmuje trochę czasu. Chyba 1 raz zmieniłem szybę. Ale nigdy mi nie zaparowały i to jest plus, kolejny to tanie szyby. Mam je już około 5 lat. 

Teraz chcę zmienić i też budżet mam 200-300 zł. Dziś zobaczę te head horizon i jeśli będą ok to za te 210 zł warto kupić.

Arctica to też ciekawa opcja. Osobiście nie pojdę w szyby fotochromatyczne, ojciec ma atomica z takimi szybami i mija sporo czasu po wjeździe ze słońca do lasu zanim się rozjaśnią. 

 

Dzięki za opinię. Też Dragony mi się nie podobają. Zainteresowałem się nimi dzięki dobrym opiniom. Wolałbym jednak coś z nowocześniejszym design tylko też fajnie gdyby się sprawdzało i było na lata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ewangelizator napisał:

a ja zupełnie z innej strony:

kupiłem sobie ostatnio na chińskim portalu takie gogle:

https://www.gearbest.com/skiing-snowboarding/pp_490890.html?wid=1654075

 

Dzięki za opinię, ale na tą chwilę szukam czegoś bardziej sprawdzonego, dobrze jednak wiedzieć, że są inne opcje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mirekn napisał:

Wczoraj konsultowałem zakup czegoś w tym przedziale cenowym z przeznaczeniem 50% trasa 50% off, 50% Alpy 50% lokalnie (z tym, że damskie !) wyszło 270 pln a najtaniej były do wyrwania za 240 !. Dwie szyby S3 i S1, bdb wentylacja, to były priorytety. Model to ANON INSIGHT 2019 BLACK|GREEN SOLEX|AMBER
Poszukaj coś męskiego i poczytaj opinie bo marka nie tak popularna.

Pozdrawiam

mirekn

Z tej marki myślałem o Helix 2.0, ale poczytam sobie o tych również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 8.01.2019 o 17:16, rafal07 napisał:

Z tej marki myślałem o Helix 2.0, ale poczytam sobie o tych również.

Mam anon helix i jestem bardzo zadowolony, a to juz druga para. Pierwsze zgubilem.

Kupilem za 185zl z dwoma szybami.jakość obrazu, kontrast w porządku, trwałość optymalna. Szybka wymiana szkła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 8.01.2019 o 10:10, ewangelizator napisał:

a ja zupełnie z innej strony:

kupiłem sobie ostatnio na chińskim portalu takie gogle:

https://www.gearbest.com/skiing-snowboarding/pp_490890.html?wid=1654075

jako ciekawostkę (zapłaciłem 82zł!!! ), zabrałem do Szczyrku i w sumie nie używałem dopóki okoliczności do tego nie zmusiły (na co dzień używam wysłużonych ale niezawodnych Oakley z polaryzacją)

okazało sie że te gogle sa REWELACYJNE, zakładałem ze założę je bardzie dla "stylówki" w jakiś słoneczny dzien w Alpach a tu okazało się że:

+ idealnie pasują

+nie parują

+szerokie pole widzenia

+ jasne, dobra widoczność w trudnych warunkach

+ na wysokości nosa maja dodatkowa taką jakby polaryzację która "podświetla" śnieg przed nartami, idealnie sprawdziło sie to w śniezycy i mgle

+bardzo solidne wykonanie, w zestawie pokrowiec

- jedyny minus a raczej niewiadoma to oczywiście trwałość, tu różnie bywa z chińskimi produktami, ale 82zł 😉

image.png.5b55832148071c753822ac2f3f62c6bd.png

A zamówiłem. Będzie okazja porównać do I/O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...