Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dolomiti Superski Experience 13.-19.01.2019


JC

Dolomiti Superski Experience 2019  

63 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie ośrodki Dolomiti Superski powinieniem, Waszym zdaniem, odwiedzić? (wybierz 3, które chciałbyś żebym odwiedził)

    • Cortina D'Ampezzo
    • Kronplatz - Plan de Corones
    • Alta Badia
    • Val Gardena / Alpe di Siusi
    • Val di Fassa / Carezza
    • Arabba / Marmolada
    • 3 Zinnen Dolomity
    • Val di Fiemme / Obreggen
    • San Martino di Castrozza / Passo Rolle
    • Valle Isarco - Eisacktal
    • Alpe Lusia / San Pelegrino
    • Civetta

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Drugi dzień w Dolomitach za mną. Było intensywnie. Rano szybkie śniadanie, a następnie wyjazd w kierunku małej Carezzy. Po drodze musieliśmy pokonać trzy, położone dość wysoko, przełęcze. Właściwie, to na ostatnia wyjechać, bo na przełęczy Carezza położony jest ośrodek, do którego jechałem. Przejazd zajął nam ok 1,2 godziny, ze względu na warunki drogowe. Droga w wyższych partiach była pokryta warstwą śniegu.

 

C6933562-4D45-474E-ABAA-8E51BEDC143D.jpeg

 

Od rana pogoda była łaskawa. Mimo, że świeciło słońce było dość chłodno, a poczucie zimna potęgował wiatr. Jednak z każdą godziną siła wiatru malała, a po południu zrobiło się bezwietrznie. Zwiedzanie ośrodka zacząłem od południowej strony gdzie znajduje się czarna trasa (zdjęcia powyżej), na której rozgrywany jest PŚ w snowboardzie. Następnie zjechałem z powrotem na przełęcz, aby załapać się na kolejną czarną trasę z przepięknym widokiem na dolinę oraz zasypane śniegiem grzbiety gór w Tyrolu.

1D09E2CB-7E3D-4BB7-ABEF-40FD1350E82F.jpeg

"Czarna" została zaliczona dwa razy, warun był przedni, twardo z 10 cm świeżego śniegu :). Dalej odbiłem w prawo, w kierunku centrum ośrodka. Widoki jakie mogłem oglądać nie były przyjemne dla oka. Jesienią nad dolomitami szalał bardzo silny wiatr, a skutki tego w Carezzy widać na każdym kroku (zdjęcie poniżej). Całe płacie lasów leżą niczym zapałki - dramat. Na szczęście nie ucierpiały żadne zabudowania, co wydaje się być sporym szczęściem.

F3917E48-7B34-41C2-99B0-A702A499377D.jpeg

 

Kolejno przejechałem płaska przejazdówką, orczykiem i 6-os. kanapą, aby znaleźć się po wschodnie stronie ośrodka. Tam miałem do dyspozycji kolejne "lufy", ale zanim dotarłem w najwyższe miejsce w regionie musiałem chwile poczekać. Ze względu na wiatr, kanapa była zamknięta. Była więc okazja do odwiedzenia nowej restauracji położonej obok dolnej stacji krzesła. Szybka herbatka, kolej otwarta i mogłem wyjechać do Laurins Lounge 2337m. Stąd miałem do dyspozycji kolejne dwie "czarne" trasy 20 i 21. Wybieram 20, zjazd odlot! W południe mogłem cieszyć się sztruksem z odrobina świeżego śniegu - bajka. Następnie zjechałem, równie dobrym,  wariantem 21.

212BCF9F-2213-4681-AC99-24A4671DE469.jpeg

63E7AA9A-B8A2-4472-A0E8-ED6585F195BF.jpeg

 

Jako, że zbliżała się pora lunchu kolejny raz wyjechałem do Laurins Lounge, gdzie miałem przyjemność zaspokoić głód "odrobiną" steka (zdjęcie poniżej). Był deser, aperol spritz, no i bombardino na dokładkę :). W między czasie zrobiło się na tyle ciepło, że deser kończyłem, w promieniach słońca, na tarasie.

43EAEB5E-987D-43A2-AEE0-7CB9B3161989.jpeg

3443F5C5-AC43-4A67-B699-5A2D6E6FE3E2.jpeg

 

Po lunchu, kolejnych kilka zjazdów czarnymi trasami i powolny powrót w kierunku przełęczy, gdzie miął czekać mój transport do Alta Badia. Zanim dotarłem na parking pojechałem "zamknąć trasy" :). Wyjechałem pod pionowe skały Rosengarten, aby podziwiać zachód słońca i pokrywając się czerwienią Dolomity.

CFBB345C-E952-4DCB-95B1-97BCD98C0A4E.jpeg

 

Kilka słów podsumowania. Carezza, to jak na warunki alpejskie, bardzo mały ośrodek. 40 km tras i 15 wyciągów i kolei nie powala. Jednak to miejsce ma swój urok i klimat. Wspaniałe widoki, cisza i brak ludzi, to zalety tej stacji. Do tego można tu dojechać autobusem w 10 min z Val di Fassa. Tyle samo czasu zajmie dojazd do położonego blisko ośrodka Obereggen - Latemar. Rejon nastawiony jest na rodzinny wypoczynek. jest tu wiele udogodnień dla rodzin z dziećmi. Jednak także zapaleńcy znajda kilka ciekawych tras. 
Jak się dowiedziałem w planach jest połączenie gondolą Carezzy z Moeną, co ułatwi i przyspieszy dotarcie tutaj bezpośrednim z miasteczka położonego w dolinie Fassa.

89EAB5AC-F2EF-4310-84A4-97EF95DF30A5.jpeg

 

To tyle na dzisiaj, a raczej na wczoraj, bo jest już po północy. Jutro, a raczej dzisiaj :), jadę do ... Cortina d'Ampezzo

48D2DCF5-76DE-4C5C-ADB2-7388331DE0E6.jpeg

7E9A4166-38C2-40E0-816F-A16662AEDACB.jpeg

4982649E-48D6-4B7A-AF86-6DDDD62D0680.jpeg

BDE6BACB-33C1-4033-91BA-711A24008CA1.jpeg

A2697F3F-A1DB-4996-A18A-20E2CE5D22AF.jpeg

BD6B8856-5A88-4097-96D4-1F53FDB002A2.jpeg

5BC27B33-2099-47B9-813A-9B644543DB4A.jpeg

BB82DB56-2FA4-4A8A-AAE6-3FCBF9D589F4.jpeg

3C151139-4AC4-4D42-938F-88471B1CA332.jpeg

B9E40110-424B-4FF9-89CF-4F79E39AA1D3.jpeg

  • Like 15
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JC napisał:

Tak, dobrze poznajesz 👍

Małe sprostowanie - nie poznajecie dobrze ;) -to nie jest Dolina Szarotek. To jest  Sella,  widziana z Passo Gardena. Żółte i czerwone gondolki jeżdżą z Colfosco, ale w stronę Gardeny.

A dolina Edelweiss jest po przeciwnej stronie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

Wczoraj nie było relacji, bo wróciliśmy baaardzo późno do hotelu. Dodatkowo jest tu problem z Internetem. Hotel fajny, ale juz dawno nie miałem tak kiepskiego połączenia.
Relację nadrobię :)

Dzisiaj w planie Civetta. Tym samy zamknę listę 12 regionów z wachlarza Dolomiti Superski. Na szczęście prognozy na dzisiaj zostały zmienione i pogoda powinna być nie najgorsza.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2019 o 00:03, JC napisał:

Jak się dowiedziałem w planach jest połączenie gondolą Carezzy z Moeną, co ułatwi i przyspieszy dotarcie tutaj bezpośrednim z miasteczka położonego w dolinie Fassa.

na "oko" wydaje sie to dość daleko, ale projekt jeśli sie uda byłby super

w Carezza jeździłem kiedyś przez pól dnia wracając z Moeny właśnie, pamiętam tylko że było tam dość pusto, jest to rzeczywiście doskonała alternatywa dla zatłoczonej bardziej doliny Płomienia, jest to tez dobra opcja na ekxta dodatkowy 7 dzień turnusu przy powrocie z Fassy

no ciekawe jak Civetta wypadnie, będzie jakis ranking?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Wczorajszy dzień zakończyłem bardzo późno, stąd brak relacji. Dzisiaj też zapowiada się, że w hotelu wyląduję późnym wieczorem. Jadę do najbardziej oddalonego ośrodka - San Martino di Castrozza w Trentino. Dojazd zajmie mi ok 2h z Alta Badia, a w nocy padał śnieg, więc droga może się wydłużyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Daria 1984 napisał:

Dlaczego masz taki czerwony nos na wszystkich swoich zdjęciach?

Rodzice kultury Ciebie nie uczyli, na początek wstaw kilka fotek z Twoim obliczem...choć to nie ma znaczenia. Znam kilka pięknych, ale "pustych" kobiet (facetow oczywiście też). Nie wiem czy jesteś piękna ale... 

  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, marionen napisał:

Rodzice kultury Ciebie nie uczyli, na początek wstaw kilka fotek z Twoim obliczem...choć to nie ma znaczenia. Znam kilka pięknych, ale "pustych" kobiet (facetow oczywiście też). Nie wiem czy jesteś piękna ale... 

Przepraszam, nie o to mi chodziło. Myślałam, ze jest tam tak zimno...,

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, marionen napisał:

Rodzice kultury Ciebie nie uczyli, na początek wstaw kilka fotek z Twoim obliczem...choć to nie ma znaczenia. Znam kilka pięknych, ale "pustych" kobiet (facetow oczywiście też). Nie wiem czy jesteś piękna ale... 

Przychamuj trochę...

Edytowane przez Daria 1984
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...