Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dolomiti Superski Experience 13.-19.01.2019


JC

Dolomiti Superski Experience 2019  

63 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie ośrodki Dolomiti Superski powinieniem, Waszym zdaniem, odwiedzić? (wybierz 3, które chciałbyś żebym odwiedził)

    • Cortina D'Ampezzo
    • Kronplatz - Plan de Corones
    • Alta Badia
    • Val Gardena / Alpe di Siusi
    • Val di Fassa / Carezza
    • Arabba / Marmolada
    • 3 Zinnen Dolomity
    • Val di Fiemme / Obreggen
    • San Martino di Castrozza / Passo Rolle
    • Valle Isarco - Eisacktal
    • Alpe Lusia / San Pelegrino
    • Civetta

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Dolomiti Superski Experience 13.-19.01.2019

Moi drodzy,

Już w najbliższą niedzielę zaczynam "wyjazd sezonu". Od 13 stycznia będę miał przyjemność być jedną z 6 osób, które zostały zaproszone do działu w projekcie Dolomiti Superski Experience 2019.

O co chodzi, co będę robił w Dolomitach? Oczywiście jeździł na nartach, ale... o tym jakie ośrodki odwiedzę i jakie atrakcje mnie spotkają, każdego dnia, zdecydujecie Wy!
Na profilu Dolomiti Superski na Instagramie będzie można codziennie głosować na ośrodek, do którego ma następnego dnia pojechać, czym jesteście zainteresowani, co mam dla Was sprawdzić. To Wy będziecie decydować jak będą wyglądać moje kolejne dni.

Ja, uzbrojony po zęby w kamery, aparaty, mikrofony, no i oczywiście sprzęt narciarski będę przekazywał codziennie relację online. treści będą się ukazywały na bieżąco na FB www.facebook.com/skionlinepl, oraz na Instagramie www.instagram.com/skionline.pl

Mam nadzieję, że będziecie aktywnie decydować o kolejnych ośrodkach, które mam odwidzieć oraz śledzić i komentować relację.

Jacek
PS
Zdradzę, że w dwóch ośrodkach z oferty Dolomiti Superski nigdy nie byłem, ale nie napiszę jeszcze w jakich :)

Piz_Boe_0GT6570.jpeg

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JC napisał:

Ja, uzbrojony po zęby w kamery, aparaty, mikrofony, no i oczywiście sprzęt narciarski będę przekazywał codziennie relację online. treści będą się ukazywały na bieżąco na FB www.facebook.com/skionlinepl, oraz na Instagramie www.instagram.com/skionline.pl

 

No to życzę wspaniałych wrażeń i mnóstwo przyjemności narciarskich! 😊 A czy mógłbyś wrzucać relacje również tutaj, na forum?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tanova napisał:

No to życzę wspaniałych wrażeń i mnóstwo przyjemności narciarskich! 😊 A czy mógłbyś wrzucać relacje również tutaj, na forum?

Tak, jak najbardziej będę się starał wstawiać relację i zdjęcia na forum

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh niektórzy to mają dobrze w życiu,

darmowe:) Fresh Traki ;)... Dolomity.....

głosuje oczywiście na Sówkę, i co jest obok - Cortina i Swięty Pielgrzym, to najlepsza część Dolomitów

1 godzinę temu, JC napisał:

Zdradzę, że w dwóch ośrodkach z oferty Dolomiti Superski nigdy nie byłem, ale nie napiszę jeszcze w jakich

Cortina, Civetta, V Isarco? tego brakuje w Twojej stopce...

ja nie jeździłem  w V Isarco, i w kilku mniejszych częściach większych ośrodków jak Alpe Cermis, Ciampac, Cinque Torri

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ewangelizator napisał:

ehh niektórzy to mają dobrze w życiu,

darmowe:) Fresh Traki ;)... Dolomity.....

głosuje oczywiście na Sówkę, i co jest obok - Cortina i Swięty Pielgrzym, to najlepsza część Dolomitów

Cortina, Civetta, V Isarco? tego brakuje w Twojej stopce...

ja nie jeździłem  w V Isarco, i w kilku mniejszych częściach większych ośrodków jak Alpe Cermis, Ciampac, Cinque Torri

 

V Isarco - to Plose, byłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Dziwnym trafem zagłosowałem na te same... ;)

W naszym planie jest Cortina 2 dni, Lagazoi 1 dzień, Civetta 1 dzień - te ośrodki na 100%.

Rozważam: 1 dzień San Martino di Castrozza / Passo Rolle, 1 dzień Valle Isarco - Eisacktal,... zobaczymy.

Na powrocie zrobimy Lienz :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem informację, że bazą wypadową będzie Alta Badia. Stąd codziennie będę wyjeżdżał w nieznanym mi teraz kierunku. Będzie ciekawie domyślać się gdzie mam jechać kolejnego dnia. Może np. szlakiem zawodów PŚ - Saslong, Gran Risa, Tofana..?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo to faktycznie będzie experience!!! I Super Ski Safari! A do tego w ciekawym towarzystwie. Jeśli tylko pogoda dopisze (a dopisze!) to i influenserzy (ciekawe słowo!) będą mieli fajną wyprawę, a i nam może coś skapnie w postaci ciekawych zdjęć, filmów i relacji. No bo pomyślcie tylko, Dolomity! Fantastyczne i dobrze przygotowane stoki, zapierające dech w piersiach widoki i to wspaniałe włoskie ( tyrolskie) jedzenie! I to wszystko w promieniach słońca! 

Powodzenia i miłej zabawy!

P.S. Na stronie DSS informującej o wydarzeniu i przedstawiającej uczestników, niejaka Natalie Kotkova, zapewne przez pomyłkę, przedstawia się dokładnie tak samo jak Jacek. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku jak jechałem pierwszy raz na narty w Dolomity poprosiłem miłośnika i znawcę tych gór o plan zwiedzania i takie coś mi naskrobał :

 

Kwaterkę najlepiej mieś pomiędzy miesjcowościami (Pikulin a Badia gdzieś w okolicach drogi SS244) ale skoro już macie trzeba kombinować.
Biorąc pod uwagę miejsce waszej kwaterki, przyjechałbym z brenero i zaczął od ośrodka Skigebiet Gitschberg Jochtal (bardzo fajnie tu przygotowują stoki z rana),
jak wam siły i chęci starczy to pod koniec dnia można się przenieść na Plose (infrastruktura nie była tam za nowoczesna, ale dużo naturlanego śniegu, sporo miejsca do śmigania poza trasą)
Często te ośrodki są omijane i ludzie jeżdzący w dolomitach nigdy tam nie byli, a warto.

Drugi dzień na waszym miejscu zrobił bym klasyczne objechanie samego Kronplatzu, tak byście wiedzieli gdzie jest transfer w srtronę sella rondy (PIKULIN, dół czarnej trasy chyba 45),
bardzo fajenj trasy. Ważne by skorzystać z dobrego śniegu na obu trasach czarncyh wracających do Brunico (Riscone), potem będą do dupy, a cała reszta będzie bardzo fajna do końca.
Ja śmigam tu w zależności od położenia słońca po tych trasach które akurat są oświetlone. Jak będzie sporo śniegu to jest fajny offik do zrobienia, wjeżdzasz na Pre Da Peres,
jedziesz trzymając się lewej strony (trasa czerwona) mijasz drewniany domej na środku i za nim trasa zaraz skręca w prawo, a w lewo jest pusta przestrzeń i znak że tam nie można :)
To własnie tam skręcasz i po zjechaniu z trasy w lewo trzymasz się prawej strony. Na googlemaps chyba jest tam zaznaczona droga która jest tylko w sezonie letnim, dojedziesz do trasy ColToron.
Jak już złapiesz orientacje to kolejne razy można puszczać się coraz dalej w lewo.

Trzeci dzień (Autokarrem po grani). Zostaw drugi kluczyk komuś kto zostanie na Kronplaztu, żeby mógł podjechać jak by co po Ciebie :).
Startujecie z pierwszych miejsc jak tylko otworzą gondolkę (Kronplatz 1+2)
Jak najszybciej lecicie do PIKULIN (dzień wcześniej opanujecie jak to się najszybiecj robi)
Transferujecie się autobusem z PIKULIN do ALTA BADIA.
Ja jak miałbym ci doradzić to bym olał przejazd przez Kronplatz i dojechał autem do Alta Badia,
wtedy dużo więcej będziesz miał czasu na zwiedzanie i niskie ryzyko, że nie zdążysz. Ale wybór należy do Ciebie,
jak masz kogoś kto jak by co przyjedzie do punktu w którym utchniesz to możesz ryzykować.

Z Alta Badia kierujesz się przez Corvara - Passo Gardena - kierujesz się na w stronę (46.557052, 11.731113) ostatnia trasa w tym kierunku nazywa się SOSLUNG,
musisz to sobie sam obadać na mapie, jak zjedzisz na dół po prawej stornie masz wejście do pociągu podziemnego, jedzies nim i po drugiej stonie i tam wciągasz się na maksa w górę i kierujesz sie do ORTISEI
zjazd najdłuższą trasą w Dolomitach (la longia), jak zjedziesz to schodzi się na dół i taśmami transferujesz się po górą i jesteś w ośrodku Alpe di Susi,
jedziesz go całego do końca do dołu wyciągu Florian (trasy 30 i 34), tam jest przystanek autobusu (autokar na kołach łańcuchy, przejazd około 3e)
transferujesz się do wyciągu Monte Pana i tam wracasz na Sella ronde Passo Pordoi - Arabba - Alta Badia
Koniec wycieczki. Nie byłeś w dolomitach to trzba sella ronde w wersji z małym dodatkiem zrobić :)


Czwarty dzień (Wycieczka z konikami), (grande guerra jakoś tak można kierować się po znakach, tylko ważne by jechać w tym kierunku a nie odwrotnie)
Start z Alta Badia (raczej trzeba dojechać samochodem)
Kierujesz się do Arraby czyli zaliczasz trasy odwrotnie niż dzień wcześniej, dodatkowo są opcje przejazdu dwoma drogami, przez dwa szczyty,
możesz sobie to zaplanować że przez drugi pojedziesz na tej wycieczce. Dalej kierujesz się na Marmoladę, czyli w Arabbie przechodzisz na drugą stronę ulicy,
wsiadasz do gondolki i wysiadasz na pośredniej stacji, tam krzesełkami w stronę Malaga Ciapella (tu warto wjechać na Marmoladę, najwyższa górka dolomitów),
zjeżdżasz spowrotem do Malaga Ciapella i tam wychodzisz na główną drogę i jest trasferowy busik za free do Alleghe, ośrodek Civietta. Wciągasz się i kierujesz w stronę
Pescul, tam łapiesz znowu trasferowy skibus do Ośrodka Cortina Cique Tori (46.487300, 12.034515), jak przejedzisz na drugą stronę szczytu kierujesz się pod kolejkę linową Falzarego, po drodze mijasz wyciąg
gdzie areczek był by  szcześliwy, nie wim czy tam ten wyciąg jeszcze jest ale wygląda to jak coś w stylu leżaka na słupach od orczyka :) Nie musisz nim jechać, ale jak masz dobry czas to można obrócić,
z tego co pamiętam to krzeseła w BKK to hity nowości przy nim :). Dalej wjeżdzasz Falzarego na Rifugio Lagazuoi, jak masz czas możesz obrócić jeszcze raz pod kolejke fajna trasa, ale obawiam się, że nie będziesz miał czasu.
Zatem kierujesz się trasą która nie kończy się pod wyciągiem, jedziesz w stronę Armentoroli. Długa trasa, przepiękne widoki, jak tylko nie będzie max stromo to trzeba zasuwać,
bo trasa będzie robiła się coraz płastsza, aż zrobią się Jakuszyce, w pewnym momecie dojedziesz do miejsca gdzie będą stału sanie z konikami z linami do ciągnięcia narciarzy, koszt koło 3e,
zaciągną cię po płaskim do Armentoroli, a stamtąd kierujesz się już do Alta Badia.

Dzień Piąty
SEXTNER (Obervierschach, 39038 Prowincja Bolzano, Włochy)
i ja już bym stąd nie wracał przez Brenero tylko Lienz.
Polecam na koniec pizze w Pizzeria & Restaurant Helmhotel 


Ogólnie wyjazdy w dolomity można podzielić na cztery grupy
- Okolica Kronplatz + Cortina
- Corvara
- Falcade + Civieta + Bella monte  + San Martino di Castroza
- Okolice Moena

Dlatego jak mieszkasz tu gdzie pokazałeś, koniecznie warto zwiedzić to co 1, 2 i 5 dnia.
Ale żeby trochę liznąć klimatu dolomitów warto skusić się na wycieczki które zaproponowałem.
Jak nie masz ochoty jeździć samochodem do alta badia to możesz zrobić taki plan:

Dzień trzeci
Start pierwszą gondolą Kronplatz 1+2 - sellaronda w sronę Corvary - val gardeny - passo pordoi - arabba - alta badia - powrót na Kronplatz

Dzień czwarty 

Start pierwszą gondolą Kronplatz 1+2 - Arabba - Malaga Ciapella - Marmolada - powrót na Kronplatz, zostanie casu to tu pośmigasz.

Jeśli miałbyś szósty dzień to Cortina 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, JurekByd napisał:

o plan zwiedzania

 

dobry plan na północną część

na południową polecam jako baze wypadową Moenę w Val Di Fassa,

w zasięgu samochodu cała południowa cześć:

1. Passo SanPellegrino - Falcade 

2. dzień - skocznia Predazzo - V di Fiemme

3. dzień - parkujemy w Alleghe - Civetta

4. dzień przejeżdamy przez Campitello parkujemy Lupo Bianco - Sella Ronda (lub Marmolada, czy kto co tam woli)

5. dzień lokalnie skibusem Alpe Lusia (osrodek mały ale swietna czarna trasa) powrót nartostradą do  Moeny

6 dzień St Martino di Castrozza - po drodze lu z powrotem warto zatrzymać sie na przełeczy Rolle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Aressi napisał:

P.S. Na stronie DSS informującej o wydarzeniu i przedstawiającej uczestników, niejaka Natalie Kotkova, zapewne przez pomyłkę, przedstawia się dokładnie tak samo jak Jacek. 

Opisu Natalii jeszcze nie poprawili, ale pewnie to wkrótce zrobią. Tak przy okazji ta - "niejaka Natalie Kotkova" to Miss Czech 2016 i uczestniczka konkursu Miss World 😱😁

12936626_1305600389456222_56107058039052

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2019 o 16:11, JC napisał:

Dolomiti Superski Experience 13.-19.01.2019

Moi drodzy,

Już w najbliższą niedzielę zaczynam "wyjazd sezonu". Od 13 stycznia będę miał przyjemność być jedną z 6 osób, które zostały zaproszone do działu w projekcie Dolomiti Superski Experience 2019.

O co chodzi, co będę robił w Dolomitach? Oczywiście jeździł na nartach, ale... o tym jakie ośrodki odwiedzę i jakie atrakcje mnie spotkają, każdego dnia, zdecydujecie Wy!
Na profilu Dolomiti Superski na Instagramie będzie można codziennie głosować na ośrodek, do którego ma następnego dnia pojechać, czym jesteście zainteresowani, co mam dla Was sprawdzić. To Wy będziecie decydować jak będą wyglądać moje kolejne dni.

Ja, uzbrojony po zęby w kamery, aparaty, mikrofony, no i oczywiście sprzęt narciarski będę przekazywał codziennie relację online. treści będą się ukazywały na bieżąco na FB www.facebook.com/skionlinepl, oraz na Instagramie www.instagram.com/skionline.pl

Mam nadzieję, że będziecie aktywnie decydować o kolejnych ośrodkach, które mam odwidzieć oraz śledzić i komentować relację.

Jacek
PS
Zdradzę, że w dwóch ośrodkach z oferty Dolomiti Superski nigdy nie byłem, ale nie napiszę jeszcze w jakich :)

Piz_Boe_0GT6570.jpeg

Czekam na relacje z niecierpliwością, na pewno będzie miała wpływ na moje wybory :), w te chwili mam trzech faworytów, ale może z relacji wyniknie nowy target.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...