Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dylemat, zmienić buty?


Szymszon

Rekomendowane odpowiedzi

Moje obecne buty to rossignol alias sensor 90 z flexem 90. Nartki fischer worldcup sc. Umiejetnosci-6,7/10. Szczerze przyjemnie mi się jeździ, ale czytałe i wywnioskowałem, że muszę zmienić buty 😛 Pytanie, na jaki flex patrzeć? 100,110,120? Buty wiadomo poprzymierzam, pewnie skupię się do kompletu na fischerach. Ale czy naprawde odczuję taką ogromną różnicę w prowadzeniu narty? Waga 85kg. Wzrost 170cm. Nie chciałbym też czuć wielkiego dyskomfortu w bucie. 

Edytowane przez Szymszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś bardzo ciężki ani wysoki. Jeśli nie jeździsz bardzo ostro, a te obecne buty nie są mocno rozbite (stare) i jesteś z nich generalnie zadowolony, to ja bym na siłę nie zmieniał. Możesz nie poczuć wielkiej różnicy między fleksem 9 a 11-12. W Fischerach nie jeździłem, ale przymierzalem coś z od nich z flexem 13 wybierając nowe buty 3 lata temu; jak dla mnie były dość niewygodne, ale każdy ma trochę inne stopy.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szymszon napisał:

Do max dociągnięcia klamer jeszcze troche brakuje, luzu nie ma, pięta nieruchoma. Buty mam 3 sezon. Czasem zdarza się ostrzej przycisnąć. No nic, narazie nie zmieniam, dzięki!

Może taki mały upgrade? Sam nie próbowałem jeszcze ale Bydliński/Szafrański polecają w swej książce. 

http://boosterstrap.com/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, nikdob napisał:

Może taki mały upgrade? Sam nie próbowałem jeszcze ale Bydliński/Szafrański polecają w swej książce. 

http://boosterstr

 

Mam używam, ale nie zdecydowałem sie na zamontowanie na stałe. Używam ze skiturowimi 3 klanrowymi, 4 klamrowymi i zjazdowymi Dobermany 130. Wg mnie dział ale moje maja „więcej gumy” a może to złudzenie ;)CCB9B708-5F4A-4D4A-ABB4-C8C320131BD6.thumb.jpeg.002c036ecf53be5468ad52de84e3c7bc.jpegA5C6B917-2CE9-4019-A484-0D4AA7E3235F.thumb.jpeg.e892a0a87286484f919b550ab2b1b65e.jpeg

Pozdrawiam

mirekn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mirekn napisał:

Mam używam, ale nie zdecydowałem sie na zamontowanie na stałe. Używam ze skiturowimi 3 klanrowymi, 4 klamrowymi i zjazdowymi Dobermany 130. Wg mnie dział ale moje maja „więcej gumy” a może to złudzenie ;)

Pozdrawiam

mirekn

O! Super! A gdzie kupiłeś jeśli można spytać? Z Amazona z US nie chcą wysłać (a tam cena 40 USD). Znalazłem sklep w EU ale chcą dla odmiany 75 EUR czyli dwa razy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nikdob napisał:

O! Super! A gdzie kupiłeś jeśli można spytać? Z Amazona z US nie chcą wysłać (a tam cena 40 USD). Znalazłem sklep w EU ale chcą dla odmiany 75 EUR czyli dwa razy więcej.

W 2013 nie pamiętam jaki model chyba coś z worldcup w nazwie (zgubiłem albo mi ....), w 2015 "Paski do butów narciarskich Booster INTERMEDIATE (50 - 90 kg)"  bo nie potrzebowałem już racowego kupowałem w https://ski-boot-service.pl/ cena 145 pln-ów netto w 2015.

 

ps. nie robię dla nich 

Pozdrawiam

mirekn

Edytowane przez mirekn
dopisałem, że netto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mirekn napisał:

W 2013 nie pamiętam jaki model chyba coś z worldcup w nazwie (zgubiłem albo mi ....), w 2015 "Paski do butów narciarskich Booster INTERMEDIATE (50 - 90 kg)"  bo nie potrzebowałem już racowego kupowałem w https://ski-boot-service.pl/ cena 145 pln-ów netto w 2015.

 

Dzięki! Widzę, że to grupa Szafrańskiego ale mają wybooostowane ceny, 349 PLN :( Pewnie jakaś dziwna polityka dystrybucyjna. Będę musiał w USA kupić jednak jak znajdę jakiegoś sprzedawcę, który mi to wyśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, nikdob napisał:

Dzięki! Widzę, że to grupa Szafrańskiego ale mają wybooostowane ceny, 349 PLN :( Pewnie jakaś dziwna polityka dystrybucyjna. Będę musiał w USA kupić jednak jak znajdę jakiegoś sprzedawcę, który mi to wyśle.

Te 345 to za model Race pewno w 2013 też coś koło tego płaciłem. Te cywilne były tańsze ;) mam fakturę z 2015 :)
Zobacz na ebay-u jest woldcup za około 50 dolców 

Pozdrawiam

mirekn

Edytowane przez mirekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2019 o 01:15, Szymszon napisał:

Moje obecne buty to rossignol alias sensor 90 z flexem 90. Nartki fischer worldcup sc. Umiejetnosci-6,7/10. Szczerze przyjemnie mi się jeździ, ale czytałe i wywnioskowałem, że muszę zmienić buty 😛 Pytanie, na jaki flex patrzeć? 100,110,120? Buty wiadomo poprzymierzam, pewnie skupię się do kompletu na fischerach. Ale czy naprawde odczuję taką ogromną różnicę w prowadzeniu narty? Waga 85kg. Wzrost 170cm. Nie chciałbym też czuć wielkiego dyskomfortu w bucie. 

przy twoich umiejętnościach i wadze flex 90 to za mało. kup 120 i zobaczysz różnicę w jeździe. oczywiście jeśli chcesz jeździć lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2019 o 01:15, Szymszon napisał:

Moje obecne buty to rossignol alias sensor 90 z flexem 90. Nartki fischer worldcup sc. Umiejetnosci-6,7/10. Szczerze przyjemnie mi się jeździ, ale czytałe i wywnioskowałem, że muszę zmienić buty 😛 Pytanie, na jaki flex patrzeć? 100,110,120? Buty wiadomo poprzymierzam, pewnie skupię się do kompletu na fischerach. Ale czy naprawde odczuję taką ogromną różnicę w prowadzeniu narty? Waga 85kg. Wzrost 170cm. Nie chciałbym też czuć wielkiego dyskomfortu w bucie. 

Flex jest sprawą o tyle drugorzędną, że są korzyści zarówno z twardego jak i miękkiego buta. O wiele ważniejsze jest perfekcyjne dopasowanie. A ponieważ bardzo często tak bywa, że bardziej miękkie modele mają grubsze botki wewnętrzne (komfort i ciepło) to przeważnie dopiero kupując te twardsze jest szansa na dobre dopasowanie. Dlatego sporo prawdy będzie w stwierdzeniu twardsze=lepsze. 

Przyjrzałbym się ile masz pianki w bucie wewnętrznym i jak szybko reaguje on na przyłożoną siłę. Możesz zabrać nawet swojego starego buta do sklepu i założyć na jedną nogę a na drugą nowy. Łatwo wyczujesz wtedy różnicę w dopasowaniu. Szukaj butów z cienką, twardą wkładką o rozmiarze i objętości Twojej stopy a miejscowe uciski zlikwiduj odbarczając. 

Co do twardości...Chyba bym podobnie jak kolega wyżej zasadniczo rekomendował wyższe flexy. Sprawa ta jest o tyle tajemnicza, że flex jest miarą twardości skorupy więc wydaje mi się, że botka się nie uwzględnia. Po drugie nie jest też jasne jak flex ma się do wagi. Z obserwacji organoleptycznych wynika mi jednak, że 120 dla lekkiego narciarza (mały but) to jest więcej niż dla tego ciężkiego (mimo, że jego but jest większy i sporo cięższy). Ja w każdym razie mam zarówno buty 120-130 jak i <90. Pierwsze w zasadzie są maszynami do ostrej jazdy trzeci to klasyczny but skiturowy gdzie jadę bardzo często w ciężkim terenie. I rzeczywiście czuję, że go czasem dosłownie gnę ale duży zakres adaptacji do terenu jest zaletą i też mogę sobie na dużo pozwolić. Ale we wszystkich przypadkach buty mam bardzo dokładnie dopasowane i z cienkimi botkami. I to uważam za najważniejsze. 

Pozdro

Wiesiek

 

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...