Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dolomity - gdzie jechać?


Chrumcia

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, mikiski napisał:

Pozwolę się podpiąć do tematu - w przyszłym tygodniu wybieramy się na narty (9 - 16.03) do Włoch. Nie mam niestety za dużego doświadczenia, ostatnie dni prawie wszędzie były ciepłe, ale chyba nadchodzi ochłodzenie. Który ośrodek w Dolomitach polecilibyście w chwili obecnej? Tak, żeby warunki były dobre, a dostępne trasy zarówno łatwe jak i trochę trudniejsze (jedziemy grupą z bardzo zróżnicowanymi umiejętnościami). Na chwilę obecną najbardziej rozważamy Cortinę d'ampezzo, Civettę albo Arabbę. A może lepiej zdecydować się na Austrię? Z góry dziękuję za porady.

Wszedzie bedzie O.K. W okolicach 16 marca spore ponadnormatywne opady sniegu, spradzajcie raczej czy bedzie przejezdnie i udanej zabawy na świeżym puchu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2019 o 23:43, mikiski napisał:

Pozwolę się podpiąć do tematu - w przyszłym tygodniu wybieramy się na narty (9 - 16.03) do Włoch. Nie mam niestety za dużego doświadczenia, ostatnie dni prawie wszędzie były ciepłe, ale chyba nadchodzi ochłodzenie. Który ośrodek w Dolomitach polecilibyście w chwili obecnej? Tak, żeby warunki były dobre, a dostępne trasy zarówno łatwe jak i trochę trudniejsze (jedziemy grupą z bardzo zróżnicowanymi umiejętnościami). Na chwilę obecną najbardziej rozważamy Cortinę d'ampezzo, Civettę albo Arabbę. A może lepiej zdecydować się na Austrię? Z góry dziękuję za porady.

wybierz wiec Civette, Cortine i Arabbe naraz, mieszkanie w Alleghe albo Pescul czy nawet w Malga Ciapella

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2019 o 23:43, mikiski napisał:

Pozwolę się podpiąć do tematu - w przyszłym tygodniu wybieramy się na narty (9 - 16.03) do Włoch. Nie mam niestety za dużego doświadczenia, ostatnie dni prawie wszędzie były ciepłe, ale chyba nadchodzi ochłodzenie. Który ośrodek w Dolomitach polecilibyście w chwili obecnej? Tak, żeby warunki były dobre, a dostępne trasy zarówno łatwe jak i trochę trudniejsze (jedziemy grupą z bardzo zróżnicowanymi umiejętnościami). Na chwilę obecną najbardziej rozważamy Cortinę d'ampezzo, Civettę albo Arabbę. A może lepiej zdecydować się na Austrię? Z góry dziękuję za porady.

Alleghe, Pescul, Malga Ciapella, masz wszystkie trzy wymienione ośrodki w zesięgu, a poczatkujacy i imprezowicze beda Sówką zachwyceni

19 godzin temu, Chrumcia napisał:

Ja w dalszym ciągu bez konkretnego planu... Za tydzień dopiero podejmę jakąś decyzję 

właściwa strategia 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na Kronplatz to poszukaj w okolicy Olang'ów. Kwater dużo i można znaleźć różne standardy.

Dodatkowa zaleta: 5 - 10 min do gondoli Olang, która startuje rano jako pierwsza.

8 - 8:30 wsiadasz razem z instruktorami udającymi się do pracy i paroma takimi samymi zapaleńcami.

A potem masz CAŁĄ górę dla siebie!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, lokiec3 said:

W na Kronplatz w San vigilio możesz mieć kwaterę w odległości kilkuminutowego spaceru od gondoli za normalne pieniądze. Tyle, że trochę wiocha zabita dechami, ale mi to nie przeszkadza.

pozdrawiam.

tez polecam nocleg w  San Vigilio czy tez inaczej Al Plan de Mareo 

nie taka wiocha, jakieś knajpy sie znajda, jest tez market i sklepy z pamiątkami, nawet jest gdzie pospacerować, w sumie dość malownicze miejsce

zaleta miejscówki jest szybki dostęp do skibusa do Badii, no i to troche boczne wejscie, wiec jest lużniej

minusem że na szczyt Kroplatzu trzeba trochę sie wciągać, zwłaszcza gdy startuje sie od strony Erta

 

z dalszych miejsc mogę polecic tani ale bardzo przyjemny nocleg w San Sigismundo, gdzie zatrzymywałem sie pare razy

Edytowane przez ewangelizator
literówki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

U mnie jakaś totalna masakra w tym roku jeśli chodzi o zaplanowanie marcowego wyjazdu, a teraz to możliwe że i kwietniowego....

Wszystko mi sie obsuwa, a raczej mojej drugiej połówce i póki co nie możemy jeszcze podjąć decyzji co do terminu....16-23 odpada, 23-30 chyba raczej też...

30.03-06.04 mam nadzieję, że wtedy uda nam się pojechac, bo później to Alta Badia i cała okolica już zamknięta :(

Powiedzcie mi proszę jak sądzicie, czy ten 30.03-06.04 to warunki tam jeszcze moga być okej czy już kasza? Jeśli się uda wtedy to szukam noclegu w okolicach La Villa/Corava czy Colfosco- dojazd bez wielu serpentyn jeszcze i połączenie z wyciągami fajne, bo chcemy Alta Badię zjeździć, Arabbę, na Marmoladzie nie byłam...na  1 dzień ewentualnie na Kronplatz się wybrać czy Cortinę, Sella Rondy objeżdzać nie będziemy, tylko chcemy zjeździć to wszystko wokół ;) Jak patrze na relację marboru to mnie po prostu skręca jak widzę ten sztruks, te pustki, pogodę  a nic nie moge zrobić....

Nie wiem czy nie odpuścić tematu i nie zostawić sobie tego na grudzień (przed świętami), a teraz wybrac coś innego? tylko co? Austrii mam po prostu dość przez pogodę, pomimo, że warunki na trasach zazwyczaj też są świetne i same stacje narciarskie też, ale juz sobie obiecałam, że Włochy w marcu....

Wiem, że Bormio dłużej jest otwarte, tam nie byłam....Gdzie Waszym zdaniem warto pojechać koło tego 30 marca? Jak się okaze że dopiero 6 kwietnia bedziemy mogli jechac to juz wtedy ostatecznie wezme pod uwagę Austrie i moze Stubai, bo znajomi wtedy tez jadą....Może byliscie teraz gdzies i macie jakies godne polecenia miejsce zeby bylo przynajmniej te 100 km tras zeby się nie zanudzić w tydzien....

Już jestem na skraju rozpaczy, jestem w stanie się za chwilę spakowac i jechać a tu trzeba czekać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...