Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ischgl - Wasze opinie


Devil

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Za tydzień wybieram się na tygodniowy wyjazd na narty. Jeżdżę całkiem nieźle, uwielbiam jeździć długim gigantowym skrętem po dobrze przygotowanych trasach. Najbardziej lubię takie ciekawsze czerwone trasy do takiej jazdy jak wskazałem wyżej i czarne trasy. Nie byłem jeszcze w Ischgl. Polecacie?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Devil napisał:

Witajcie. Za tydzień wybieram się na tygodniowy wyjazd na narty. Jeżdżę całkiem nieźle, uwielbiam jeździć długim gigantowym skrętem po dobrze przygotowanych trasach. Najbardziej lubię takie ciekawsze czerwone trasy do takiej jazdy jak wskazałem wyżej i czarne trasy. Nie byłem jeszcze w Ischgl. Polecacie?

Stare polskie przysłowie mówi:

Ischgl über alles

 

Pozdro

Wiesiek

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SFL do Ischgl się nie umywa moim zdaniem, a znam oba ośrodki bardzo dobrze. Najkrócej mówiąc - dłużej i szerzej. Dodaj do tego chyba najnowocześniejsza infrakstrukture w Alpach. Highlight mojego grudniowego wyjazdy to końcówka dnia - wjazd Gampenbahn (najdłuższa w Alpach kolej krzesełkowa), a potem chyba ok.10 km zjazd do Samnaum słynną 'trasą przemytnikow' o zachodzie słońca, tego się nie da opowiedzieć, trzeba przeżyć, a raczej przejechać 😊

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ewangelizator napisał:

a nie lepiej było założyć jeden wątek?

poco zakładać - wystarczy poszukać,  na forach jest to najczęściej opisywany ośrodek (nie licząc SMR)

2 godziny temu, idealist napisał:

10 km zjazd do Samnaum słynną 'trasą przemytnikow'

10km na 1000m przewyższenia to nachylenie takie jak na naszej Kopie Zbójnicka być musi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Jeeb napisał:

10km na 1000m przewyższenia to nachylenie takie jak na naszej Kopie Zbójnicka być musi ?

Końcówka jest bardzo płaska - od minięcia miejscowości Samnaun, jedzie się jakby chodnikiem wzdłuż drogi. Ale większa część trasy jest naprawdę atrakcyjna, choć ogólnie niezbyt trudna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, idealist napisał:

wjazd Gampenbahn (najdłuższa w Alpach kolej krzesełkowa), a potem chyba ok.10 km zjazd do Samnaum słynną 'trasą przemytnikow' o zachodzie słońca, tego się nie da opowiedzieć, trzeba przeżyć, a raczej przejechać 😊

Wjazd na Palinkopf ma rekordowe przewyższenie - 924 m. Stara kanapa jechała to 7,5 - 8 min (!) co było absolutnym mistrzostwem. Ponieważ 40-ka jest dość długa i z trawersem na początku to faktyczny cykl trudno było skrócić poniżej 13-14 min. Ale to i tak dawało 4 km vertical na godzinę. Coś nieprawdopodobnego. Dodam, że jeśli nie wywiewało to można było jeździć off piste pod tym wyciągiem a ponieważ to pewnie ze dwa razy krócej jak 40-ką, to mając nogi, ze stali wyniki na off piste były jeszcze bardziej szalone. Pamiętam, że kiedyś jak tam jeździliśmy z JurkiemByd to nawet on o 14:00 powiedział, że ma dość. Ja jeszcze (powiem to skromnie) godzinę zostałem.

Ciekawe czy ta nowa jest równie szybka. Podają, że niby też poniżej 8 min ale to trzeba samemu pomierzyć.

 

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie o tym myślałem:) Aczkolwiek kiedyś w przewodnikach pisano, że jeszcze gdy były granice, to narciarze korzystali z tej trasy głównie po to, by wpadać do sklepów w strefie bezcłowej właśnie w Samnaun.

Trasą warto wg mnie przejechać się tylko raz, bo niestety powrót dość długo trwa (tu jednak czeka nas kolejna atrakcja - jedyny na świecie piętrowy wagonik kolei linowej). Przynajmniej z 10 lat temu był jedyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

26 minut temu, koliber napisał:

Trasą warto wg mnie przejechać się tylko raz, bo niestety powrót dość długo trwa (tu jednak czeka nas kolejna atrakcja - jedyny na świecie piętrowy wagonik kolei linowej). Przynajmniej z 10 lat temu był jedyny

Chwalą się, że nadal jest jedyny

20180423_123239.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Devil napisał:

Witajcie. Za tydzień wybieram się na tygodniowy wyjazd na narty. Jeżdżę całkiem nieźle, uwielbiam jeździć długim gigantowym skrętem po dobrze przygotowanych trasach. Najbardziej lubię takie ciekawsze czerwone trasy do takiej jazdy jak wskazałem wyżej i czarne trasy. Nie byłem jeszcze w Ischgl. Polecacie?

Jak o takie trasy chodzi to polecamy ;)

 

20180420_114724.jpg

20180421_100030.jpg

20180421_111423.jpg

20180421_113137.jpg

20180420_111040.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasy ciekawe, dodatkowym bonusem jest status podobny do naszych Krupówek, w Ischgl sie nie jezdzi, w Ischgl trzeba sie pokazać na deptaku i Idalp :), najlepiej z szampanem za 1000 ojro ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w latach 2tysiecznych - nie wiem jak teraz bo mniej mnie to interesuje - :) jeździliśmy po "zaopatrzenie" do Samnaun, brało się kilka butelek do plecaka i z powrotem, powrót trasą czarną, bo na niebieskiej stała budka z celnikami i przeglądali ludziom plecaczki, koleżanka w ten sposób zapłaciła cło za aparat cyfrowy (miał być na prezent wiec nie został rozpakowany)

jazda z brzęczącym plecakiem po czarnej trasie a potem w dół do Ischgl (gdzieby tam zjeżdżać gondolka :D) była niezłym wyzwaniem

nie wiem jak jest teraz, nie byłem od 5 lat, ale to jedno z fajniejszych wspomnień z tych beztroskich lat bez dzieciarni, co do SFL vs Ischgl jestem zdecydowanie po stronie Panznaun, SFL mi sie średnio podobało, wiadomo subiektywna opinia ale nie tęsknię

 

no i po stronie szwajcarskiej dużo lepsze kulinaria, 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wujot napisał:

Na dachu można jechać też na Dachstein (chyba za dodatkową opłatą)

za free ale trzeba byc szybkim (stać na początku kolejki do kolejki) Jazda na dachu jest tylko na jednym z 2 wagoników kolejki wiec to tez trzeba wyliczyć aby trafic do odpowiedniej grupy. Efekt calkiem fajny ;) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne zdjęcia :) Dla mnie zdecydowanie mniej liczą się kulinaria czy też miasteczko. Najważniejsze dla mnie są trasy. Duża ilość czerwonych i czarnych tras gdzie szerokimi łukami można śmigać z dość dużą prędkością. Z tego co piszecie to ten ośrodek to spełnia:) A ma ktoś porównanie z Kronplatz we Włoszech? Bo alternatywnie myślę o wyjeździe równiez tam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...