Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Przeszkody w funkcjonowaniu stacji narciarskich


lski@interia.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w Myślenicach otworzyli trasę nr 2. Trzeba się wybrać na dniach. Szkoda, że nie ratrakują jej wieczorem i po sztruksie na dwóch trasach można jeździć tylko rano.

Brak tłumów w tym ośrodku, to na pewno sprawka dosyć trudnych tras. Ale też bez przesady. Trasa nr 1 jest w miarę stroma dopiero w końcówce i w tej części rzeczywiście komfortowo będzie się czuł ktoś już nieźle jeżdżący. Dwójka jest dłuższa, początkowo łagodna, fajny przejazd przez las, ale druga część jest już naprawdę wymagająca i początkujący może walczyć o życie. Niemniej jednak na pewno nie trzeba być mistrzem świata, żeby w Myślenicach cieszyć się z jazdy. Swoje robi też dosyć wolne krzesło i to, że jedziesz po głównej trasie 2-3 minuty, a wspinasz się na górę minut 8. Niemniej jednak jazda jest niemal zawsze bez kolejek i to rekompensuje wolny przejazd.

Jestem pewny, że stacja byłaby oblegana, gdyby ludzi na górę wywoziła szybka wyprzęgana kanapa z osłonami. Wtedy nie przeszkadzałyby nawet nieco bardziej strome fragmenty trasy. Pokażcie mi stację w Polsce, która zainwestowałaby w ostatnich latach w szybką wyprzęganą kanapę z osłonami i miałaby problemy z frekwencją. Takie kanapy to lep na narciarzy i pewnie ta tendencja będzie już stała. Przecież główna trasa w Kasinie wcale nie jest łatwa, kolor niebieski jest tam mocno na wyrost, przynajmniej porównując do standardów białczańskich. Odkąd jednak pingwin postawił tam szybką szóstkę, tłumy walą w każdy weekend takie, że jeździć tam nie ma sensu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo Myślenic to Pasek o ile co wiem nie ma z nimi już od 2 lat nic wspólnego. I bardzo dobrze, bo jk tylko się go zabrakło pojawiły sie nowe ratraki w sumie 3, nowy stok koło jazu, z 9 nowych armatek, nowa stacja pomp, lodowisko, karuzela na dole dla małych dzieci na pontonach, pizzeria kolo jazu, małpi gaj oraz wypożyczalnia rowerów. aaaa i na górze ta śmierdząca knajpa w tym roku wentylacje zyskała przez co człowiek nie śmierdzi tłuszczem z frytek. Stok jest ambitny ale mega szeroki i znacznie bezpieczniejszy moim zdaniem niz Harbutowice czy Kasina - bo mało ludzi, a jak sa to jedzą lepiej niz na wymienionych górkach przez co szansa ze ktoś w ciebie wapnie jest mniejsza. Mnie sie mega podoba i doceniam ze ktoś zacza w to inwestować a nie tyko wyciskać kasę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chrumcia napisał:

Z kim nie rozmawiałam w Myślenicach na wyciągu to własnie się cieszy że takie Myslenice są....Prawie zadnych początkujących i można fajne pośmigać, bez stania w kolejkach. Wczoraj pojechałam koło godziny 12 i ani razy nie stalam w kolejce....Zazwyczaj nawet sama  na wyciągu, wieczorami podobnie, w weekendy nie byłam. Dla mnie takie Myślenice są genialne. Blisko z Mogilan, nachylenie w sam raz. Kto chce się uczyć może jechac gdzie indziej, a tutaj już Ci zaawansowani narciarze mogą spokojnie pojeździć

I ja jestem tego samego zdania. Całe szczęście, że są takie miejsca> Jeszcze bardziej lubiłam Polczakówkę, to było moje absolutnie ulubione miejsce. W dodatku był tam orczyk, jeździli ludzie, którzy jeździć umieli. Było miło, bezpiecznie, bez wściekłych tłumów - ale bywalców było jednak trochę. Zdaje się, że zamknięcie nastąpiło z przyczyn pozaekonomicznych, bo przecież sporo się tam działo, odbywały się ciągle treningi. Mam nadzieję, że w przyszłym roku Polczakówka będzie działała (i oby nie postawili tam krzesła)... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Robur82 napisał:

Ośrodki z krótkimi i ostrymi trasami według nie maja racji bytu

Dla rodzin i uczących się za trudne, dla jeżdżących 1-2min i kuniec, z powrotem pod wolne krzesło

Marzę i liczę że kiedyś jeszcze wrócą takie czasy kiedy ludzie zamiast obniżać sobie poprzeczkę życia i swoich umiejętności będą ją podnosić. Wtedy takie wypowiedzi nie mają racji bytu. Bo jak ja byłem mały to w tamtych czasach jak już jeździła rodzina, to większość członków rodziny nadganiała braki żeby nie odstawać. Ja jako niespełna 10 latek jeździłem tak jak moja mama. Teraz synonimem ośrodków są trasy "rodzinne", gdzie jest płasko. Ja chyba w innym świecie żyłem. 

W okolicach Krakowa są Myślenice, gdzie są ciut cięższe trasy, ale jest też alternatywa - np Harbutowice z mega płaską trasą.

Rozumiem że tacy ludzie jak Ty wróżą tylko istnienie płaskich tras.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robur82 napisał:

Według mnie małe, żeby stacja miala frekwencje to małe  górki muszą być łagodne,  a ostrzejsze muszą mieć coś około 2km I w górę im więcej wiadomo lepiej.

Narciarz który coś ogarnia,  to z takiej górki wraca przemarznięty,  najpierw wolne krzesło bez osłon,  a następnie 20susów I z powrotem to samo.

Tam kiedyś był zjazd z całej góry Chełm chyba? Coś ze 2 km zjazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Cosworth240 napisał:

Problemem Myslenic sa także wysokie roczne opłaty dla Lasów Państwowych. Zanim taki Pan Pasek, czy inny gestor tego ośrodka włączy cokolwiek żeby dało sie jeździć to na dzień dobry jest w plecy. Trochę jak klub piłkarski, który zaczyna sezon z ujemnymi punktami w tabeli. 

Inna sprawa jest to, ze pomimo genialnej odległości o KRK i łatwości dojazdu, coś z frekwencja jest nie tak. Często od znajomych słyszę, ze trasa jest trudna, wiec być moze to jest problem. 

Kiedys były pomysły gondoli z samego Zarabia na dole i szerszej niz nartostrada niebieskiej trasy na dol. To sie chyba juz jednak nie wydarzy...

Tak mnie tu zjechali na tym forum, tymczasem tym postem właśnie Ty potwierdzasz, że narciarz małopolski lubi przede wszystkim ... niebieskie trasy. Białka, Małe Ciche i inne polanki. Nosal - zamknięty, Gubałówka - zamknięta, łatwa Szymoszkowa - działa.

Gdyby taki Szczyrk był pod KRK, byłby pusty, bo ... za trudny.

Oczywiście to trochę stereotyp i żart, ale jakieś 10 proc. racji może w tym być. Generalnie w PL wszędzie jest trend na łatwe trasy. Trochę wyróżnia się Czarna Góra - tam jest fajna czarna i same czerwone, poza polaną na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2019 o 16:37, Gerald napisał:

Jak nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia, to lepiej nic nie pisz. 

Problem jest bardzo złożony, i zupełnie beznadziejny.... Wiem co się działo w tej stacji od długiego czasu. Eh...

Obawiam się że to może być jej finalna śmierć. 

 

Jasne, Janusze biznesu zawsze mają złożone problemy, sądy są pełne spraw takich ludzi ze złożonymi problemami z dużym poczuciem krzywdy. Szkoda tylko, że sami nie potrafią przestrzegać podstawowych zasad w prowadzeniu swojej dzialalnosci gospodarczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Robur82 napisał:

Taki zjazd zdecydowanie podnosi atrakcyjność ośrodka

2km to już powyżej średniej krajowej, trasy w smr mają niecałe 2km, a jaką to furorę robi 

Co najmniej kilka tras w SMR ma ponad 2 km, w tym oświetlona niebieska 3 - ok. 2800 m i 410 m różnicy poziomów. Zjazd z Kopy na sam dół to w zależności od wariantu 4-5 km normalnej trasy narciarskiej, z czego 1 km bardzo łatwy, ze Skrzycznego (dużego) do gondoli - ok. 6 km, choć górnej części można nie liczyć (taka ścieżka biegowa raczej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Tak mnie tu zjechali na tym forum, tymczasem tym postem właśnie Ty potwierdzasz, że narciarz małopolski lubi przede wszystkim ... niebieskie trasy. Białka, Małe Ciche i inne polanki. Nosal - zamknięty, Gubałówka - zamknięta, łatwa Szymoszkowa - działa.

Gdyby taki Szczyrk był pod KRK, byłby pusty, bo ... za trudny.

Oczywiście to trochę stereotyp i żart, ale jakieś 10 proc. racji może w tym być. Generalnie w PL wszędzie jest trend na łatwe trasy. Trochę wyróżnia się Czarna Góra - tam jest fajna czarna i same czerwone, poza polaną na dole.

Myśle, ze narciarz Małopolski nie odbiega od średniej krajowej. Sadze nawet, ze z uwagi na bliskość gór to jest tu trochę lepiej z umiejętnościami niz gdzie indziej. Generalnie w Polsce najwiecej jest narciarzy rekreacyjnych. Myśle, ze bardzo sie mylisz sądząc, ze gdyby Szczyrk był pod KRK to byłby pusty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cosworth240 napisał:

Myśle, ze narciarz Małopolski nie odbiega od średniej krajowej. Sadze nawet, ze z uwagi na bliskość gór to jest tu trochę lepiej z umiejętnościami niz gdzie indziej. Generalnie w Polsce najwiecej jest narciarzy rekreacyjnych. Myśle, ze bardzo sie mylisz sądząc, ze gdyby Szczyrk był pod KRK to byłby pusty...

Przecież napisałem, że to żart. Oczywiście, że nie odbiega. Dziś nie odbiega nawet narciarz z W-wy, bo jak ma możliwości, to często jeździ w Alpy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat mnie zainspirował:

środa, 23 stycznia 2019

Postępuje polaryzacja biznesu narciarskiego

 
 
100_2687.JPG
Zima stulecia nie stanowi żniw dla każdej stacji narciarskiej

Pisałem już o problemie polaryzacji biznesu narciarskiego w artykule pod jakże znamiennym tytułem: "Czy małe stacje narciarskie przetrwają? Chyba jednak nie".

Teraz mamy do czynienia z dwoma, wydawałoby się, sprzecznymi komunikatami.

Pierwszy:
"W ostatni weekend Szczyrk odwiedziła rekordowa ilość narciarzy. (...) Frekwencja w ośrodkach TMRu w sobotę 19.01: Jasna: 8.000 ludzi;  Spindl: 8.600;  Szczyrk: 7.600."

Drugi:
"Tymczasem, jak dowiaduje się redakcja Gorlice24.pl w sobotę w Porębie Wielkiej policjanci z Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej zatrzymali 43-letniego właściciela kolejki krzesełkowej Koninki. Jak informuje mł. asp. Jolanta Mól z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, w ramach prowadzonego postępowania ustalono, iż właściciel kolejny raz dopuścił do użytkowania osobową kolej pomimo decyzji Transportowego Dozoru Technicznego o wygaśnięciu decyzji zezwalającej na eksploatację urządzenia."

Więcej: http://ekonomiaplussport.blogspot.com/2019/01/postepuje-polaryzacja-biznesu.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...