Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nocna jazda - gdzie długo i ciekawie


mikegolf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
na jakie ośrodki warto patrzeć jeśli chodzi o nocną jazdę? 
Zależy mi na w miarę długich godzinach i sensownych trasach. 
Tak było parę lat temu np w Zieleńcu gdzie jezdziło się chyba aż do 22? Ale na pewno o 17 było można już jeździć.
W Szczyrku przed modernizacją też było to sensowne (głównie orczyk na Golgotę) ale teraz są skrócone godziny (18-21) i duża kolejka = mało jeżdżenia.

Reasumując, prosiłbym o Wasze rekomendacje na ośrodek gdzie nocna jazda trwa min. 4 (np 17-21) i można się najeździć (w miarę długa,czerwona trasa). Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry temat jeśli chodzi o nocne jazdy w Polsce

na nizinach http://tumlinsportski.pl/nocna-jazda

normalnie do 22 w piątek do 24. do tego ok 20 trasa jest ratrakowana

fajne opcje nocnej jazdy są w Wiśle, jeździłem wieczorem w Soszowie, stacji Stok, Nowej Osadzie, Skolnitach oraz Cieńkowie - wszędzie jest fajnie, najlepiej chyba  w Skolnitach i Cieńkowie (w piątki Cieńków do 23.00)

Szczyrk ma najfajniejszą trasę ale oblężenie

a najlepsza nocna jazda jaką widziałem jest w Obergurgl - ze sztucznymi ogniami i pokazami szkoły narciarskiej na wysokości 3000 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jako że jestem z Pomorza to jazda na nizinach mnie nie interesuje - jak już mam jechać prawie całą Polskę, to wolę pojechać całą i zaszyć się w rejonie Wisły (nie jeździłem tam a widzę że warto skoro piszesz o tylu stacjach. No i w razie czego Szczyrk jako plan B.)

Trasa w Szczyrku super, ale ostatnio w 3h udało mi się nią zjechać jakieś 5 razy ...

Co do Austrii - zapamiętam, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym niejako z aktualizować mój ostatni post , owszem kolejka do kanapy na  Zbójnicką Kopę jest  przeokrutno ,ale na górnym odcinku jest ciągle wystarczająco miejsca do swobodnego śmigania na nartach. Ani razu na  11 zjazdów nie czułem się jakoś przytłoczony  ceprami , co mnie najbardziej wkurzało to  przepychanie w kolejce do bramek

tam kiedys do rękoczynów dojdzie niech TMR coś pomyśli jak to uporządkować bo inaczej się kiedyś krew poleje jak cepry trafią na nerwowego górola.

Pozdrawiam ze zasypanego Zwardonia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mikegolf napisał:

Dzięki. Jako że jestem z Pomorza to jazda na nizinach mnie nie interesuje - jak już mam jechać prawie całą Polskę, to wolę pojechać całą i zaszyć się w rejonie Wisły (nie jeździłem tam a widzę że warto skoro piszesz o tylu stacjach. No i w razie czego Szczyrk jako plan B.)

Trasa w Szczyrku super, ale ostatnio w 3h udało mi się nią zjechać jakieś 5 razy ...

Co do Austrii - zapamiętam, dzięki :)

sobota, 27 stycznia 2018

Nocna jazda w Austrii. Dwa przykłady

 
PLANAI - HOCHWURZEN

Sam ośrodek chwali się następująco: 
 
„Auf der Hochwurzen in Schladming wird die Nacht zum Tag gemacht. Zieh deine Schwünge in die frisch präparierte, 3 km lange Piste Nr. 33. Genieß  das einzigartige Ambiente und die guten Sichtverhältnisse, für die die moderne Flutlichtanlage sorgt.
 
Für alle, die am Tag noch nicht genug Zeit auf der Piste verbringen konnten, bietet das Nachtskifahren ein ganz besonderes Ambiente. Auf der breiten und frisch präparierten Piste  im Schein des Flutlichts ist es ein ganz besonderes Gefühl, seine Schwünge in den Schnee zu ziehen.”
 
Kluczowych słów tłumaczyć chyba nie trzeba. Mowa o naprawdę pięknej i długiej trasie, w dodatku bardzo dobrze oświetlonej.
Hochwurzen.jpeg

SEMMERING HIRSCHENKOGEL
 
"Mała" górka w miasteczku uzdrowiskowym Semmering. Tylko 90 km od Wiednia i 460 km od Katowic. Taka mała alternatywa dla pobliskiego Stuhlecku, gdzie jest i wysoko, i są bardzo długie zjazdy (do 6 km). Ale za to Hirschenkogel jest właśnie słynny z nocnych jazd oraz ... nocnych zawodów o jakieś tam puchary świata.
Nachtpiste%2Bpanorama%2BSemmering.jpeg
 Nachtpiste%2Bpanorama%2BSemmering1.jpeg
 Zauberberg.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Soszów (3 trasy oświetlone), Stok (2), Złoty Groń (1, ale szeroka) - miejsca sprawdzone. Poza Złotym Groniem - bez kolejek.

Warto dodać że na Złotym Groniu jest najlepsze oświetlenie trasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...