Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Stockli Laser GS - nowy nabytek, czas na rozwój!


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Pochwalę się również na forum :D 

Niektórzy dostali zdjęcia na Massangerze :D 

Dzisiaj stałem się posiadaczem nowej narty. Jakiej? Amatorskiej gigantki (masters) od szwajcarskiej firmy Stockli Laser GS.

Jak wygląda? 

50534719_551075785376225_1436042523238727680_n.jpg.c5824f97568b55d6a672212beb2f0e09.jpg

Śliczna (sorry za jakość zdjęcia - robione telefonem)!!!

No a te kije...to tak do kompletu :) 

Parametry narty: długość 180 cm (sam mam 176 cm wzrostu), taliowanie 118-68-97, promień skrętu 18,2 m.

50748219_549571945547351_4486756397723156480_n.thumb.jpg.915bc99c221ec38ac11856a00d4a5152.jpg

Pierwsze moje spostrzeżenie, że narta jest prawie taka sama na wysokość jak ja. Urosłem, czy jak? 

Nadmienię, że deski w ostatnim WorldSkiteście 18/19 uzyskały ex aequo z Fisher RC4 Worldcup RC najwyższą notę w kategorii RACE GS Mężczyźni.

Kiedy testy i nauka jazdy na nowym nabytku?

Być może w piątek wieczorna jazda - na pewno w sobotę, niedzielę :) 

Pozdrawiam

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne narty. Ja też od tego sezonu na amatorskich gigantkach staram się śmigać i tylko żałuję, że tak późno w swoim życiu zauważyłem istnienie tego typu nart.

Ale chyba przygotowanie, szerokość i jednak coraz lepsza jakość tras w PL mnie do GS-ek zachęciła.

Wiązania co mają w nazwie ? Bo kto je produkuje to raczej wiadomo z kształtu.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w grupie Master(s?:-)

Wiązania to Tyrolia firmowane przez Salomona? Można chyba regulować pod dowolny but, więc zamienić się na stoku będzie łatwo.

Ja tak mam w Dynastarach. W bliźniaczych Rossignolach, trochę więcej zabiegów, bo montaż na płycie, ale też lepszy boost, jak turbo.

Ale i tak z różnych względów w tym sezonie królują am Scott the Ski bo ciągle padało no i Nanga Parbat bo skiturową ścieżką wiedzie mnie narciarski szlak. Na Destną nocną porą na fotce dla przykładu. Zeszły sezon jednak 2x10 dni na każdych z Master gs. Świetna zabawa po twardym z rana. A potem i tak szły po wszystkim jak czołg. Uniwersalne. No i z braku laku kilka dni w tym roku na przerosnietych SL niewidocznym na fotce. Kastle szutrowki czekają na wiosenne dożynki, fajne deski.

DSC_2530.JPG

DSC_3877.JPG

Edytowane przez sstar
Dopisek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Piotr_67 napisał:

O jaki piękny rubinowy laser ;)  :D

No to teraz Mariusz musisz przybrać na wadze, żeby tę dechę dogiąć, bo inaczej ni chu chu ;) .

Pozdrawiam i owocnych prób w Szwajcarii ...... :D

:D

Kupiłem rubinowy, by do kasku pasował :)

W sezonie 2019/20 ma się zmienić szata graficzna Stockli. Na 100 procent zmieni się SL, czy GS się zmieni - nie wiem?

Stąd szybka decyzja była. Nie ukrywam, że jestem estetą i zwyczajnie te narty mi się bardzo podobają.

Nowy katalog za ok 2 tygodnie.

PS. Myślę, że sobie poradzę z dociążeniem tej narty ;) Zobaczymy. Już się nie mogę doczekać tego pierwszego testu w Bałtowie :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, marboru napisał:

.......Nie ukrywam, że jestem estetą i zwyczajnie te narty mi się bardzo podobają.....

Wiesz przecież, że nie był bym sobą gdybym sobie trochę nie "podworował", a narty są po prostu świetne.

Może, jak się uda w marcu razem wyskoczyć to dasz spróbować.....fajnie by było.

Pozdrawiam

Edytowane przez Piotr_67
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marboru napisał:

:D

Kupiłem rubinowy, by do kasku pasował :)

W sezonie 2019/20 ma się zmienić szata graficzna Stockli. Na 100 procent zmieni się SL, czy GS się zmieni - nie wiem?

Stąd szybka decyzja była. Nie ukrywam, że jestem estetą i zwyczajnie te narty mi się bardzo podobają.

Nowy katalog za ok 2 tygodnie.

PS. Myślę, że sobie poradzę z dociążeniem tej narty ;) Zobaczymy. Już się nie mogę doczekać tego pierwszego testu w Bałtowie :D

Mariusz jeśli chodzi o dobór sprzętu, idziesz w dobrą stronę. Mam nadzieję, że nie zatrzymasz się w połowie drogi. Gratuluję wyboru i kolejnych zakupów w jedynie słusznym kierunku.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz gratki! Myślę, że powinieneś kupić do kompletu komórki... ;) Dziś mi się świetnie latało... ;)

Takie R30 jest idealne, ewentualnie coś od R27 do R30. Ja myślę jeszcze o R35 - na pustym stoku musi być świetnie!

Jako ciekawostkę dodam, że ostatnio natknąłem się na ofertę nart Downhill o długości 215 cm i R45... Kuszą mnie... xD

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, darek67 napisał:

Narty są super

Ale to nie jest narta master tylko dobra pierwsza sklepowa gigantka

Inne firmy mają parametry przy dł.180 promień od 21 np.Rossignol,Dynastar

Aż takim specjalistą od nart nie jestem... Zostałem również jak widać wprowadzony w błąd.

Promień 18 będzie dla mnie na początku przygody z taką charakterystyką narty z pewnością łatwiejszy.

Dzięki.

6 godzin temu, keisyzrk napisał:

Parametry o których piszesz dotyczą Laser GS FIS, a Mariusz kupił Laser GS 🙂

I niech tak zostanie - Laser GS (sklepowe, to brzydsza nazwa ;) ) :) Dzięki Krzysztof.

5 godzin temu, sstar napisał:

Link jest jednoznaczny w kwestii nazewnictwa narty master od Stockli - przynajmniej dla mnie.

Thx :) 

2 godziny temu, marionen napisał:

Mariusz jeśli chodzi o dobór sprzętu, idziesz w dobrą stronę. Mam nadzieję, że nie zatrzymasz się w połowie drogi. Gratuluję wyboru i kolejnych zakupów w jedynie słusznym kierunku.

Mario, teraz przydałaby mi się jakaś lekcja :)

W sobotę startuję w pierwszych zawodach amatorskich 😮 w Krajnie - z @mifilim i @kmarcin… Ciekawe jak będzie? :) 

Puchar Stoków Świętokrzyskich

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4478&fbclid=IwAR0E360ZTi-dNdNAQykHb74cojzvx4sz-axjZzwqvtfDEvVd6SoD9S3UQj4

40 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Jeszcze raz gratki! Myślę, że powinieneś kupić do kompletu komórki... ;) Dziś mi się świetnie latało... ;)

Takie R30 jest idealne, ewentualnie coś od R27 do R30. Ja myślę jeszcze o R35 - na pustym stoku musi być świetnie!

Jako ciekawostkę dodam, że ostatnio natknąłem się na ofertę nart Downhill o długości 215 cm i R45... Kuszą mnie... xD

:D:D:D 

Maciek, to może od razy łyżwy o długości 250 metra z R...? No właśnie ;):) 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...