Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomocy ELAN


hobbysta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich
Zastanawiam się nad kupnem nowych nart bo z używanymi mam już dość doświadczeń, i teraz pytanie jakie każdy sobie zadaje-jakie?jeżdżę rekreacyjnie kilka lat na małych stokach (Wisła) raz Austria, i niedługo ponownie za granica. Jeździłem na kilku "pożyczanych" nartach nordica spedmachine (dwa modele) jakieś starsze atomic na których mnie obracało, ale najlepiej jeździło mi się na ELAN SILVER PERLA 152, wiem że są to damskie deski, ale chodzi  wiadomo o przyjemność z jazdy i teraz Prosiłbym o Pomoc w znalezieniu podobnych 
waga 80 kg, wzrost 182 cm, umiejętności 5/6, jeżdżę głównie na niebieskich/czerwonych trasach, czarnych raczej unikam, choć nie są mi już straszne ;)ostatnio coraz częściej zdarza mi się zjechać poza trasy na świeży puch...
Wyszukałem podobne narty "marketówy" w sportdirect w przystępnej cenie
Elan Eflex GX Zestawy S81    w zestawie są już jakieś uniwersalne wiązania ,link poniżej

https://pl.sportsdirect.com/elan-eflex-gx-set-s81-921314?colcode=92131416

niestety na stronie sport direct nie ma szczegółowej specyfikacji ale korzystając z różnych serwisów wyszukałem że mają niemal identyczne taliowanie i promień skrętu i dostępne długości co silver perla.
Wiadomo są to narty z poprzednich sezonów, więc nie wiadomo ile leża w magazynie(czy ma to duży wpływ na użytkowanie?), są dostępne na zamówienie do sklepu , więc mogę je zobaczyć dopiero po zamówieniu do konkretnego sklepu. Dodatkowo mam pytanie odnośnie długości, 90 procent sprzedających/instruktorów powie ze 152 są dla mnie zdecydowanie za krótkie, choć jeździłem na dłuższych 162, 168 to jednak na silver perla 152 to była przyjemność z jazdy...czy duża będzie różnica w prowadzeniu między 160  a 152? bo właśnie w tym zakresie się waham...Jeśli coś źle ujęłem to z góry przepraszam, nie jestem specjalistą w doborze sprzętu i bazuje na dotychczasowych doświadczeniach...
(w załączniku screeny obydwu nart do których nawiązuję)
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie/odpowiedzi;)
Hobbysta
 

silver perla.JPG

elan eflex GX.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Elan to narta dla bardzo początkujących, z syntetycznym rdzeniem, dodatkowo o wiele dla Ciebie za krótka. 

Sugeruję coś takiego: https://www.olx.pl/oferta/narty-volkl-rtm-7-4-latwe-i-dobre-narty-z-rockerem-170-cm-CID767-IDqecGd.html#2f15216a8b

(to nie jest ogłoszenie moje ani żadnej znanej mi osoby, żeby była jasność ;) )

Edytowane przez yoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizując twój post, polecam coś w rodzaju Fischer Progressor F18, o długości 177 cm. Uwierz, że długość nie będzie Ci przeszkadzać, a na pewno docenisz ją, kiedy postanowisz się rozpędzić. :ph34r: Ewentualnie możesz wybrać bardziej rekreacyjną F17, lub lepsza dla większych prędkości F19... ;)

Przy twoim wzroście i wadze +/- 160 cm to może mieć jedynie typowa slalomka... 9_9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hobbysta napisał:

90 procent sprzedających/instruktorów powie ze 152 są dla mnie zdecydowanie za krótkie

Nie jestem sprzedającym, ani instruktorem - ale też powiem, że są zdecydowanie za krótkie

50 minut temu, johnny_narciarz napisał:

Fischer Progressor F18, o długości 177 cm

F18 tylko do 174cm robią. Jeżeli dłuższe to F19. F18 o długości 174cm też pewnie by jednak wystarczyły.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...