Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty na podwórku? Dlaczego nie!


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

Od trzech tygodni skręcało mnie, żeby znów pojeździć na nartach. W górach jest zima, jakiej w wielu miejscach nie było od dziesiątek lat, a ja siedzę w domu ucząc się do wczesnych godzin porannych. Sesja nie wybiera – niestety każdy styczeń nie jest przez to zbyt łatwym miesiącem. Przez ten czas nawet nie miałem kiedy wybrać się w sensownym czasie na Górkę Szczęśliwicką. W końcu jednak zakończyłem dwutygodniowy maraton i mogłem się gdzieś wyrwać. Padło na wiejską działkę oddaloną o 40 km od Warszawy. Podobnie jak 3 lata temu i rok temu, postanowiłem wziąć ze sobą narty – w ostatniej dobie spadło kilka cm śniegu.

Mam ze sobą cały czas swoje poprzednie narty Dynastar, które zawsze zabieram wtedy, gdy wiem, że stan stoku może pozostawać wiele do życzenia. Wziąłem także rozwalające się buty narciarskie – w końcu może się tam nie połamię ;)

Na Toruniu Włościańskim (wieś, w której mamy działkę), spadło ok. 3 cm śniegu – nieco mniej niż w Warszawie. Od samego przyjazdu zacząłem więc od odśnieżania czego się da i sypania wszystkiego na „trasę”.

20190126_133247.thumb.jpg.8711d779d59ba314289a73cfa3961a97.jpg20190126_133305.thumb.jpg.5e74fff16adf4f43a20f58a0251112f2.jpg20190126_133317.thumb.jpg.d498914311d4a58c001b3ff95681b258.jpg

W końcu udało się usypać zjazd o długości kilkudziesięciu metrów. Zaczyna się on na górce piachu a kończy za drogą w sadzie, w sumie ok. 45 metrów. Szału nie ma, ale co poradzić?

20190126_145813.thumb.jpg.380659e8ff539f4c02f00486eb67e98d.jpg

Przed pierwszym zjazdem wyrównałem trasę i poczekałem, aż się nieco zmrozi. Pierwszy zjazd był ciężki, ale drugi już lepszy. Warunki oceniam jako dobre, grubość pokrywy śnieżnej ok. 10 cm a szerokość trasy to ok. pół metra :P

20190126_145751.thumb.jpg.1677245b2a4de6e098c3f3460a2764bd.jpg

Przed obiadem podlałem trasę wodą – tak, aby po przerwie śnieg był o wiele szybszy. No i się udało – z pomocą kilku odepchnięć kijkami dojechałem do końca sadu czyli ok. 100 metrów pięknego zjazdu :D

20190126_170055.thumb.jpg.b73bae29119f7856bac45fade05c8657.jpg

Wariat? Trochę tak!

20190126_180921.thumb.jpg.8c30a200ed3230f4cd629790d23dcf75.jpg

 

  • Like 6
  • Thanks 3
  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czapeczka z BSA jest... B|

Kiedyś też uprawiałem narciarstwo podwurkowe, jeszcze na drewnianych rosyjskich nartach, znalezionych na strychu. Chyba po ojcu były. Mam je do dziś i chyba jeszcze je kiedyś użyję... ;)

Fajny pomysł i fajnie skręcony filmik. 

Tak sobie pomyślałem, żeby tak wszyscy w tym kraju byli zdeterminowani do uprawiania sportu jak Ty - brawo! :) 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leitner jesteś strasznie pozytywny Gość z pasją! Cieszę się, że Cię poznałem.

Tego typu akcja przypomina mi dzieciństwo, pierwsze plastikowe Polsporty. Tato gdy mi je przyniósł po pracy, to o 23 wyszedłem pod blok testować je na małej górce.

Byłem szczęśliwy.

Potem jak kupiłem pierwsze "ołówki" zrobiłem podobny wypad na test. O północy na największy, sztuczny stok na osiedlu...

... ależ to były świetne chwile!

Dzięki za pobudzenie własnych wspomnień.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Moim zdaniem klasyka, niestety rzadko dostępna.

To prawda. Ze śniegiem na nizinach jest dość słabo

11 godzin temu, johnny_narciarz napisał:

Czapeczka z BSA jest... B|

Kiedyś też uprawiałem narciarstwo podwurkowe, jeszcze na drewnianych rosyjskich nartach, znalezionych na strychu. Chyba po ojcu były. Mam je do dziś i chyba jeszcze je kiedyś użyję... ;)

Dzięki za miłe słowa :) A z czapką z BSA nie rozstaję się zimą - pamiętam jak wygrałem ją w konkursie na FB za wytypowanie wyniku meczu na Euro 2016 Polska-Szwajcaria. 

Może wpadniesz kiedyś z tymi drewnianymi nartami na stok? Zawsze to jakieś urozmaicenie od gigantek :D 

5 godzin temu, marboru napisał:

@leitner jesteś strasznie pozytywny Gość z pasją! Cieszę się, że Cię poznałem.

Tego typu akcja przypomina mi dzieciństwo, pierwsze plastikowe Polsporty. Tato gdy mi je przyniósł po pracy, to o 23 wyszedłem pod blok testować je na małej górce.

Byłem szczęśliwy.

Dzięki!

Mam wrażenie, że pisząc takie relacje (pierwsza była rok temu) przypominam wielu ich dzieciństwo. Miłe to :) Czekam aż w Warszawie w końcu spadnie 10 - 15 cm śniegu - od kilku lat mam chrapkę na pewien baaardzo długi zjazd jak na tutejsze warunki. No ale na razie śniegu nadal za mało, a ten, co jest, ma niedługo zniknąć.

4 godziny temu, christof napisał:

Marcin jestes gosc:) a gdzie oznakowania tras jak w ubiegłym roku?? :)

Zawisły w ramach mini-muzeum w piwnicy :) Skoro nie udało się zorganizować muzeum we właściwym miejscu, to trzeba było wziąć sprawy w swoje ręce!

20180804_180355.jpg

20180804_180407.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...