Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Biegówki w Lesie Młocińskim


leitner

Rekomendowane odpowiedzi

Śnieg w Warszawie leży na tyle krótko, że trzeba wykorzystać każdą wolną chwilę. W związku z tym wybrałem się dziś na biegówki. Padło na Las Młociński - nie byłem tutaj chyba 2-3 lata. Trzeba było sobie wszystko przypomnieć :) 

Sprzęt zarezerwowałem wczoraj przez Internet - dzięki czemu jak przyszedłem przed 12, to miałem gwarancję, że cały komplet będzie dostępny. Uznałem, że dwie godziny będą wystarczające, bo więcej nie dam rady - w sumie zapłaciłem 40 zł. 

Śniegu nie spadło zbyt dużo - nawet trochę mniej niż na moim podwórku pod blokiem. No ale lepszych warunków może już nie być. Także nie pozostało nic innego jak zrobić "hop na trasę". 

Warunki nieco słabe - wystawało trochę patyków a liście to był właściwie główny podkład i składnik śniegu. Szkoda, ale i tak nie żałuję, że się dziś tam wybrałem. W sumie w 1,5 h przebiegłem niecałe 10 km - wydaje się niewiele, ale sporo czasu zajęło mi szukanie dobrej trasy, ponieważ znam tylko kilka dość krótkich ścieżek. 

Na koniec tej krótkiej relacji dwa słowa o wypożyczalni - oprócz wypożyczania nart organizuje także szkolenia dla początkujących. Na swoim profilu na Facebooku Biegówki na Młocinach wstawiają aktualne warunki narciarski w Lesie Młocińskim :)

Tym sposobem przed sesją, którą rozpoczynam jutro, zaliczyłem piękny narciarski weekend :) 

Pozdrawiam

Marcin ~leitner

20190127_115839.jpg

20190127_120503.jpg

20190127_122227.jpg

20190127_123200.jpg

20190127_123611.jpg

20190127_125117.jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, leitner napisał:

Śniegu nie spadło zbyt dużo - nawet trochę mniej niż na moim podwórku pod blokiem. No ale lepszych warunków może już nie być. Także nie pozostało nic innego jak zrobić "hop na trasę". 

Warunki nieco słabe - wystawało trochę patyków a liście to był właściwie główny podkład i składnik śniegu. Szkoda, ale i tak nie żałuję, że się dziś tam wybrałem. W sumie w 1,5 h przebiegłem niecałe 10 km - wydaje się niewiele, ale sporo czasu zajęło mi szukanie dobrej trasy, ponieważ znam tylko kilka dość krótkich ścieżek.

Dzięki za relację, dobrze wiedzieć, że nie jest się odosobnionym w byciu "na narciarskim/snowboardowym głodzie" :) . Polecam Mazowiecki Park Krajobrazowy - śniegu patrząc na zdjęcia ciut więcej niż na Młocinach ale warunki na biegówki również trudne, narty często haczą o wystające korzenie, gałęzie, kamienie więc łatwo o wywrotkę szczególnie przy zjazdach z leśnych wzniesień gdy jedna narta nagle staje dęba a druga dalej jedzie :) Mimo wszystko polecam wszystkim wyposzczonym na rozładowanie napięcia :) W załączeniu zdjęcie z dzisiaj (okolice Pogorzeli Warszawskiej).

20190127_143931.thumb.jpg.e1704396a983edeef017081d60f21cb6.jpg

Pozdrawiam i szybkiego powrotu na stoki ;)

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w Młocińskim 2 tygodnie temu ale wtedy warunki były dużo lepsze, niestety ostatnio dał o sobie znać kregoslup i próbuje sie zrehabilitowac bo za tydzien Alpy, wiec odpuściłem sobie aktywności na zimnym

musimy sie kiedyś umówić na wspólne bieganie, chyba korzystamy z tej samej wypożyczalnie, ja lubie pobiegac sobie po pętli

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj (w sobotę) byłem w Lesie Kabackim i warunki były super. Z tego też względu na biegówkach było naprawdę dużo ludzi (chyba najwięcej ile kiedykolwiek widziałem w PL). Śniegu dużo, również świeżego, gdzieniegdzie tylko prześwitywał piach. Jeżeli pogoda się utrzyma, to polecam. Doskonała rozrywka w "nienarciarskie" weekendy.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, ewangelizator napisał:

musimy sie kiedyś umówić na wspólne bieganie, chyba korzystamy z tej samej wypożyczalnie, ja lubie pobiegac sobie po pętli

Bardzo chętnie! Oby tylko śnieg spadł, bo dziś już zamknęli Młociny 

20 godzin temu, laryzbyszko napisał:

Wczoraj (w sobotę) byłem w Lesie Kabackim i warunki były super. Z tego też względu na biegówkach było naprawdę dużo ludzi (chyba najwięcej ile kiedykolwiek widziałem w PL). Śniegu dużo, również świeżego, gdzieniegdzie tylko prześwitywał piach.

W południowej części Warszawy spadło chyba 2-3 cm więcej niż na północy - stąd taka różnica

12 godzin temu, beata_tu napisał:

Sporo ludzi biegało. Wystarczy tylko trochę śniegu i można się trochę poruszać.

W sumie biegówki są u nas najbardziej popularnym sportem zimowym poza łyżwami. Jak spadnie śnieg i jest trochę czasu, to nie ma co się zastanawiać, tylko trzeba pobiegać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

O, widzę że jednak było trochę śniegu (niestety w tym czasie bawiłem w Predazzo :-)

Ale ze śniegiem w Warszawie jest tak, że trzeba go szanować i wykorzystywać każdy dzień, albo i każdą godzinę (czego niestety nie rozumieją moi nienarciascy znajomi, którzy możeby chcieli i spróbować ale myslą źe z wyjściem na narty jest jak z wyjściem na basen).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...