Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty narciarskie dla osoby z szeroka stopa i wysokim podbiciem


Jawormeister

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z dobraniem butów narciarskich przez to ze moja stopa jest bardzo szeroka a takze mam wysokie podbicie, a żeby tego jeszcze było mało moja łydka w obwodzie mierzy 48 cm i mam problem ze znalezieniem buta na takiego platfusa, a niestety wypozyczalnie u nas jedyne co mi dają to buty które mogą wpasować się na moją łydkę :(

Czy mamy tu kogoś z podobnymi problemami ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Bardzo szeroka tzn. ile konkretnie ? Ja mam równe 100 i w takiej szerokości butów mniej więcej szukam. Ty raczej szukaj buta z szerokością co najmniej 102 w takim razie, są też i szersze np. 104. Sądzę, że każda firma ma w swojej ofercie buty szersze. Musisz po prostu odwiedzić kilka sklepów bo nic, ale to absolutnie nic nie zastąpi mierzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję.  Ja mam ponoć stopę wzorcowa, podobno 80 % produkowanego obuwia powinno mi pasować.  W życiu kupowałem 7 czy 8 par butów narciarskich i tylko w 2 ostatnich przypadkach byłem w miarę zadowolony. Twój problem możesz rprobowac rozwiązać jedynie w dobrych sklepach z butami. Musisz mierzyć,  mierzyć i jeszcze raz mierzyć.  Od razu poinformuj sprzedawcę,  takiego który zechce Ci pomóc,  o swoich preferencjach. Z pewnością coś Ci zaproponuje, mierz to i ewentualnie zrób dodatkowe dopasowanie. Takie usługi są wykonywane w dobrych sklepach. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2019 o 15:45, Jawormeister napisał:

Witam mam problem z dobraniem butów narciarskich przez to ze moja stopa jest bardzo szeroka a takze mam wysokie podbicie, a żeby tego jeszcze było mało moja łydka w obwodzie mierzy 48 cm i mam problem ze znalezieniem buta na takiego platfusa, a niestety wypozyczalnie u nas jedyne co mi dają to buty które mogą wpasować się na moją łydkę :(

Czy mamy tu kogoś z podobnymi problemami ? 

48 cm to sporo. ja też mam grubą łydkę i miałem problemy z butami. Tylko ja mam 44 cm i część butów mi pasowała :). Mierzyłem różne, zdecydowałem się na Head Vector RS. Moje oczekiwania spełniały jeszcze któreś z Fischerów. Odrzuciłem Atomica bo był za wąski i Rossignola Hero bo go nie zapiąłem w łydce właśnie. Moje buty i tak zostały poddane pewnym zabiegom :) (odbarczanie + sidas), ale teraz wiem ze jest OK i nie mam problemów na stoku. 6 dni dzień po dniu na nartach nie spowodowało boleści czy niewygód :). Nie miałem problemów z dopasowaniem. Zakładałem i zapinałem buty w hotelu i rozpinałem je jak wróciłem z popołudniu. Head Vector RS w rozmiarze 27,5 ma szerokość skorupy 100 mm. Pytanie czy to nie za mało, ale tak jak mówiłem ja swoje odbarczałem i jest teraz OK. Mierzyłem też Head Nexo ale nie wytrzymałem w nim dłużej niż kilka minut. Gniotły mnie w górnej części stopy - podbicie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bumer napisał:

Head Vector i Nexo to nie są buty na szerokie stopy! Raczej  normalne, jak nie wąskie!  Ja tu czegoś nie rozumiem.

100 mm to nie jest wąska stopa :) do tego tak jak pisałem odbarczałem punktowo buty. Bardziej chodziło mi o obwód łydki bo próbowałem takie których nie zapiąłem. A w Vectorze nie mam problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arti51 napisał:

100 mm to nie jest wąska stopa :) do tego tak jak pisałem odbarczałem punktowo buty. Bardziej chodziło mi o obwód łydki bo próbowałem takie których nie zapiąłem. A w Vectorze nie mam problemów.

Bo w Vector'ze masz ostatnia klamrę z bardzo dużym zakresem regulacji. But nie ma szerokiej cholewki, jedynie klamra ma ogromną rozpiętość.  Buty dla amatorów mają z reguły szerokość od 98 mm do 104. Takie wymiary maja co najmniej 95% butów na rynku. 98 mm na szczupłe stopy, 100 normalne- szczupłe,  102 mm normalne- szersze, 104 na stopy szerokie. Są jeszcze buty sportowe, te pomijam. Są także specjalnie robione na miarę,  te także pomijam. Moja stopa ma 95-96 mm szerokości,  to raczej wąska stopa, jak na kogoś w moim wieku. Mam buty o szer 98 mm, wygodne i dopasowane. Więcej rad nie udzielam. Chciałem pomoc i podzielić się wiedzą. Cóż,  wyszło tak jakoś.  A kupujcie sobie co chcecie, opinajcie na łydach,  choćby pasami. W młodości miałem kumpla który był związany z wioslarka. Biedna nie mogła kupić sobie biustonosza bo przy małej miseczce obwód klatki piersiowej był dobrze słuszny. Kolega mówił ze ten element bielizny zawsze przerabia la dodając wstawki. Może i do butów narciarskich tez wstawić jakieś wstawki. W łydkę, jak cholewka wąska?  A co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...