Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pytanie o Volkl racetiger sc black 170


PiotrPoznań

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Przymierzam się do zakupu nart.

Chodzą mi po głowie Volkl Racetiger sc black  2018 170 cm, (używane 2 tygodnie za bardzo rozsądne pieniądze)

Moje umiejętności narciarskie oceniam na 5, waga 105 kg, wzrost 184, buty Salomon X Pro 100.

Czy te narty będą odpowiednie dla mnie do pogłębiania moich umiejętności jazdy? Czy to może dla mnie "za wysoka półka"? Ewentualnie jaki inne wybrać - co polecacie?

Z góry dziękuję za Wasze opinie i sugestie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi sie wydaje czy w innym wątku właśnie sprzedajesz te narty co to chcesz je kupić w tym wątku?

Czy kupiłeś pół godziny temu i teraz już je sprzedajesz?

Czy też chcesz je kupić sam od siebie?

 

Pytam bo zgłupiałem :)

 

image.thumb.png.b1af7d1bd9c06e0aac6d42e19dccf654.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kubis napisał:

Czy mi sie wydaje czy w innym wątku właśnie sprzedajesz te narty co to chcesz je kupić w tym wątku?

Czy kupiłeś pół godziny temu i teraz już je sprzedajesz?

Czy też chcesz je kupić sam od siebie?

 

Pytam bo zgłupiałem :)

 

image.thumb.png.b1af7d1bd9c06e0aac6d42e19dccf654.png

Post o sprzedaży nart jest post grzecznościowym - tak to nazwijmy (to narty mojego kolegi, który je właśnie sprzedaje). Nie ukrywam, ze zastanawiam się na zakupem nart i czy nie kupić własnie tych  tylko nie wiem czy będą dla mnie odpowiednie pod kontem moich umiejętności jazdy stąd pytanie o te narty i post sprzedażowy...

Edytowane przez PiotrPoznań
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, PiotrPoznań napisał:

Post o sprzedaży nart jest post grzecznościowym - tak to nazwijmy (to narty mojego kolegi, który je właśnie sprzedaje). Nie ukrywam, ze zastanawiam się na zakupem nart i czy nie kupić własnie tych  tylko nie wiem czy będą dla mnie odpowiednie pod kontem moich umiejętności jazdy stąd pytanie o te narty i post sprzedażowy...

A myślałem że to jakieś zakrzywienie czasoprzestrzenne ;)

Wg mojej skromnej niedoświadczonej osoby to takie narty będą pasować i długością i sztywnością do Twojej postury (zważywszy na ich luźno-slalomowy charakter). Reszta w Twoich nogach IMHO. Do umiejętności 5 trochę na wyrost - ale o to chodzi w robieniu progressu.

Poczekałbym jednak na opinie bardziej zaawansowanych użytkowników forum :) Ja tu jestem świeższy niż wczorajszy śnieg.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kubis napisał:

A myślałem że to jakieś zakrzywienie czasoprzestrzenne ;)

Wg mojej skromnej niedoświadczonej osoby to takie narty będą pasować i długością i sztywnością do Twojej postury (zważywszy na ich luźno-slalomowy charakter). Reszta w Twoich nogach IMHO. Do umiejętności 5 trochę na wyrost - ale o to chodzi w robieniu progressu.

Poczekałbym jednak na opinie bardziej zaawansowanych użytkowników forum :) Ja tu jestem świeższy niż wczorajszy śnieg.

Do umiejętności 5 trochę na wyrost - mam podobne zdanie....

Ale jestem ambitny i nie chce się cofać czy stać w miejscu więc myślę że nie powinno być aż tak żle i powinienem sobie z nimi radzić.... Jak to mówią małymi kroczkami ale do przodu... 😉 

Zobaczymy co powiedzą inni - bardzie doświadczeni w temacie od nas 😉 

pozdr!!!

Edytowane przez PiotrPoznań
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PiotrPoznań napisał:

Do umiejętności 5 trochę na wyrost - mam podobne zdanie....

Ale jestem ambitny i nie chce się cofać czy stać w miejscu więc myślę że nie powinno być aż tak i powinienem sobie z nimi radzić....

Zobaczymy co powiedzą inni - bardzie doświadczeni w temacie od nas 😉 

pozdr!!!

Ale one muszą być na wyrost, byle bez przesady (zwłaszcza, że masz okazję kupić dobre używki) - taki jest sens wymiany nart na tym etapie zaawansowania z chęcią nauki.

Swoją drogą, to dlaczego ten ktoś sprzedaje prawie nowe narty i jaka była jego postura i zaawansowanie, bo wiązania ma nastawione na 8 (przód).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PiotrPoznań napisał:

Moje preferencje chyba mają tu mało do powiedzenia przy moim doświadczeniu 😉 Powiem tak: jeźdze na 5 w skali.... Chciałbym zacząć pogłębić i rozwijać szybszą jazde z krótkimi ostrzejszymi skrętami...

Ta narta ma promień skrętu 15m więc jest tak po środku pomiędzy slalomkami (12-13) a sklepowymi gigantkami(17-20). Jest dłuższa niż slalomka, ale to dobrze, bo jesteś wysoki i odpowiedniej wagi. Za krótka zaś, by cieszyć się stabilnością przy dużych prędkościach. Taka do wszystkiego i... do niczego :)

To inaczej, na czym jeździłeś ostatnio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Volkl Byłby o wiele bardziej sztywny i z bardziej poluzowanym skrętem. Jeśli chcesz narty uniwersalnej, to będzie naprawdę OK, jak się jeszcze potargujesz to już...

Jeśli jednak oczekujesz bardzo dynamicznego skrętu slalomowego, to ta narta nie da Ci tego w długości 170. Musiałbyś szukać albo krótszej (165?) SC, albo po prostu SL-ki (165, max 170). Jeśli zaś promień 15m Ci pasuje, to ja (JA) nie widzę wad tej narty dla Ciebie. Oczywiście, będzie się prosiła o szybszą jazdę niż ta z wypożyczalni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kubis napisał:

 

Jeśli jednak oczekujesz bardzo dynamicznego skrętu slalomowego, to ta narta nie da Ci tego w długości 170. Musiałbyś szukać albo krótszej (165?) SC, albo po prostu SL-ki (165, max 170). Jeśli zaś promień 15m Ci pasuje, to ja (JA) nie widzę wad tej narty dla Ciebie. Oczywiście, będzie się prosiła o szybszą jazdę niż ta z wypożyczalni :)

Spokojnie ten Volkl Slalom Curver mu wystarczy i nie będzie za krótka, to nie tyczki by potrzebował aż tak "dynamicznego" skrętu. Do kontynuacji i do dalszego rozwoju swoich umiejętności w zupełności wystarczy i będzie dość uniwersalna. Za kilka lat na pewno będzie wiedział co oczekuje od narty i jaki stylem będzie jeździł. Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...