Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Białka tatrzańska - oczekiwanie na wyciąg?


Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili masz chyba najbardziej oblegany czas w roku w Białce czyli ferie mazowieckie. Może będę słabym źródłem co do tego jak jest aktualnie w Białce, bo nigdy nie jeżdżę tam w okresie świątecznym ani feryjnym ale w tym roku złamałem swoje zasady i pojechałem w dniach 4-5 stycznia. Chciałem postawić po raz pierwszy mojego 5-latka na nartach, a że mają tam dwie taśmy i wielu sensownych instruktorów, to wydawało mi się, że zaraz po nowym roku, a jeszcze przed feriami nie będzie tak źle. Otóż myliłem się, bo nie przewidziałem jednego - prawosławnych świąt. Już w piątek nie było za ciekawie, bo najazd narciarzy zza naszej wschodniej granicy spowodował, że ludzi było dużo, a wśród nich około 70% stanowili Rosjanie i Ukraińcy.

Sobota była już nartogedonem, bo do świętujących przyjaciół ze wschodu, dołączyli weekendowi Polacy. Tak więc już około 11:00 kolejka do Kotelnica Ekspres miała około 20-25 min stania, Pasieka 10 min, Remiaszów około 15-20 min. Trasy po obfitych nocnych i cały czas trwających, opadach śniegu, już po 2 godzinach od otwarcia były w dramatycznym stanie. Do tego dzikie tłumy na trasach, no ale to w Białce standard. Generalnie, jeżdżenie tam nie miało w takich okolicznościach większego sensu i po 1,5 godzinie zwinąłem się. Nie miałem jednak do nikogo pretensji poza samym sobą:)

Jestem pewny, że aktualnie jest tam identycznie, a pewnie jeszcze gorzej. Poza opisanym wyżej wyjazdem, jeżdżę do Białki tylko przed Bożym Narodzeniem i po feriach i to jako towarzystwo dla córki, która kocha ten ośrodek:). Aktualnie wyjazd tam jest moim zdaniem dobry dla masochistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby nie było tak całkiem pesymistycznie:)

Jeżeli nie przeszkadzają Ci tłumy na trasach, da się jeździć bez kolejek. Jeśli chodzi o Kotelnicę, zawsze możesz jeździć starym trzyosobowym krzesłem oznaczonym chyba na mapkach nr 1. Zwykle nie ma kolejek do starej czwórki wzdłuż czerwonej trasy na prawo od głównej trasy z Kotelnicy. W miarę luźno jest też na talerzykach przy tej czerwonej trasie. Jest też mało oblegany talerzyk po lewej stronie mniej więcej w połowie Kotelnicy.

Jest jeszcze jeden bonus. Jeżeli jedziesz na dwa dni, warto kupić dwudniowy karnet Tatry Super Ski i możesz z nim jeździć na 14 stacjach, w odległości maks 40 minut od Białki (w tym w samej Białce). Jeżeli mieszkasz w Białce, to w 10-15 minut dojedziesz samochodem do takich ośrodków jak Grapa Ski, Koziniec Ski czy Jurgów. Tylko nieco dalej jest naprawdę fajna Bachledova na Słowacji, gdzie też można jeździć na tym karnecie. Tłumy będą tam na pewno mniejsze niż w samej Białce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...