Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk vs Białka - klątwa warszawskich ferii?


shuger

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, przemo_narciarz napisał:

... Tak wiem przyimki osobowe piszemy z Dużej litery. Na Dużą trzeba zasłużyć.

... Psst... Wielkiej.... Wielkiej... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, przemo_narciarz napisał:

No i dobrze że nie otwierali

Buta Słowaków (wyrażona przez Igora Rattaja, słowackiego miliardera, współwłaściciela TMR, zaangażowanego w Szczyrk) nie zna granic...
111.jpg.6b1c0f62086334052ff162097317c674.jpg
W skrócie?
"polaków jest jak mrówek." O.o
"W Szczyrku możemy i 4 krotnie naśnieżać trasy" bo 
 "Ta masa polaków za to zapłaci" O.o

Szkoda że ekipa Rattaja nie jest w stanie zapłacić kadrze pracowników w ośrodkach SMR adekwatnie do tego ile ta "masa poliakov" zostawia na stokach.
- Problemy kadrowe SMR
- ściąganie obsługi ratraków ze Słowacji
- braki w aktualizowaniu informacji na stronie www
- oszczędności w udostępnianiu mniej popularnych tras
W kontekście tej wypowiedzi Rattaja podejście jakie obserwujemy w Szczyrku to zwykła chciwość.
czyt. Cokolwiek byśmy nie zrobili - i tak zapłacą O.o

11 godzin temu, Kubis napisał:

... Psst... Wielkiej.... Wielkiej... ;)

Nie tylko @przemo_narciarz ale także Igor Rattaj powinien się nauczyć kiedy używać wielkiej litery (narodowości pisze się z wielkiej litery także w języku słowackim)! 9_9

Edytowane przez shuger
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shuger napisał:

Buta Słowaków (wyrażona przez Igora Rattaja, słowackiego miliardera, współwłaściciela TMR, zaangażowanego w Szczyrk) nie zna granic...
111.jpg.6b1c0f62086334052ff162097317c674.jpg
W skrócie?
"polaków jest jak mrówek." O.o
"W Szczyrku możemy i 4 krotnie naśnieżać trasy" bo 
 "Ta masa polaków za to zapłaci" O.o

Szkoda że ekipa Rattaja nie jest w stanie zapłacić kadrze pracowników w ośrodkach SMR adekwatnie do tego ile ta "masa poliakov" zostawia na stokach.
- Problemy kadrowe SMR
- ściąganie obsługi ratraków ze Słowacji
- braki w aktualizowaniu informacji na stronie www
- oszczędności w udostępnianiu mniej popularnych tras
W kontekście tej wypowiedzi Rattaja podejście jakie obserwujemy w Szczyrku to zwykła chciwość.
czyt. Cokolwiek byśmy nie zrobili - i tak zapłacą O.o

Nie tylko @przemo_narciarz ale także Igor Rattaj powinien się nauczyć kiedy używać wielkiej litery (narodowości pisze się z wielkiej litery także w języku słowackim)! 9_9

Jeśli słowa tego pseudo miliardera nie są fake newsem to ten Pan dla dobra spółki powinien podać się do dymisji. 

Z kolei @JC prowadzący szanowany portal narciarski powinien zapytać tego Pana o komentarz do jego słów. Ciekawe co by teraz powiedział. 

Pewnie wymagam zbyt wiele od tej słowaczyny i naszego naczelnego. Tu ręka ręke umyje, a z nas będą dalej robić debili. 

  • Like 1
  • Sad 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2019 o 22:54, Micheł napisał:

@Author troszkę mnie zdziwiłeś Mosornym. Jestem tam dość często od kilku dobrych lat i rzadko miałem sytuację że "buchało ciepłem". Prędzej idzie zmarznąć na wyciągu jak zacznie sypać, wiać niż się ugotować. Owszem rok temu na przełomie świąt, był taki dzień co faktycznie było dość ciepło, jednak zbytnio nie przeszkadzało to w jeździe, a następnego dnia zaczęło intensywnie sypać. Pozdro 

To z okresu tuż po otwarciu czyli lata gdzieś 2005 i chodzi głównie o okres listopad-grudzień. Oni wtedy trafili rok po roku na dramatyczne warunki śniegowe dlatego też splajtowali. Zapewne nieco przesadzam ale informacje jaka to trudna okolica miałem już od parkowych na długo przed budową. 

W kwestiach Słowackich to naprawdę nie mam pojęcie z czego wynikać mogą zdziwienia, że Słowacy mają takie a nie inne podejście. Przecież to jest oczywiste i najbardziej mnie w..wia, że w takie miejsce jak Szczyrk my Polacy wpuściliśmy "wilka w owczej skórze". I jeszcze są tacy co by ich widzieli gdzie indziej... 

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, ptk89 napisał:

Jeśli słowa tego pseudo miliardera nie są fake newsem to ten Pan dla dobra spółki powinien podać się do dymisji. 

Z kolei @JC prowadzący szanowany portal narciarski powinien zapytać tego Pana o komentarz do jego słów. Ciekawe co by teraz powiedział. 

Pewnie wymagam zbyt wiele od tej słowaczyny i naszego naczelnego. Tu ręka ręke umyje, a z nas będą dalej robić debili. 

Przeżywasz to jakby walił Ci się cały świat. 

Szczerze? Mało mnie to obchodzi - będę chciał dobrze pojeździć, pojadę sobie do Szczyrku i nie będę się przejmował tym co mówi udziałowiec TMR.

Z punktu widzenia narciarza niewiele to zmienia. To jest forum narciarskie, ludzie wchodzą tu poczytać relacje z wyjazdów, sprawdzić warunki, obejrzeć zdjęcia a nie czytać wymysły dzbanów siedzących przez komputerem i komentujących wypowiedzi wynalezione w internecie i obrazki z kamer.

Pojedź sobie na narty, skoro w Szczyrku Ci źle, to na pewno znajdziesz inny fajny ośrodek, upuść trochę ciśnienia. Nikt Ci nie każe jechać do Szczyrku, nikt nie robi z Ciebie debila tylko Ty sobie wszystko wymyślasz myśląc, że świat się na Ciebie uwziął.

Oświecę Cię - świat ma Cię w głębokim poważaniu i naprawdę ani mnie, ani innych forumowiczów, ani TMR nie obchodzą Twoje płacze 😉. Ludzie mają wolny wybór, mnie w kilku ośrodkach się nie podobało - ale nie ujadam w internecie tylko napisałem rzetelną relację tu i tam, i nie próbuję ludziom obrzydzić danego miejsca.

Edytowane przez Ratrak
  • Like 1
  • Thanks 2
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ratrak napisał:

Szczerze? Mało mnie to obchodzi - będę chciał dobrze pojeździć, pojadę sobie do Szczyrku i nie będę się przejmował tym co mówi udziałowiec TMR.Z punktu widzenia narciarza niewiele to zmienia.

Każdy może się wypowiedzieć za siebie. 

Moim zdaniem wypowiedź p. Rattaja (nie jest on, jak piszesz, bynajmniej zwykłym udziałowcem) jest  skandaliczna i w dodatku nieprofesjonalna. W poważnym biznesie należy przestrzegać zasad odpowiedniego zachowania, podobnie jak w dyplomacji. To, jak ten pan się publicznie wyraził, świadczy o nim i jego lekceważeniu dla klientów, zapewniających mu dochód (spory!). Doprawdy nie rozumiem dlaczego mielibyśmy akceptować takie grubiaństwo. Udawać, że deszcz pada? 

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Ratrak napisał:

Z punktu widzenia narciarza niewiele to zmienia. To jest forum narciarskie, ludzie wchodzą tu poczytać relacje z wyjazdów, sprawdzić warunki, obejrzeć zdjęcia a nie czytać wymysły dzbanów siedzących przez komputerem i komentujących wypowiedzi wynalezione w internecie i obrazki z kamer.

Jednak ludzie z uwagą patrzą na swoje portfele i jak byś chciał wiedzieć przy takiej polityce być może za sezon dwa ceny zrobią się zaporowe. Jest spora szansa, że takich ludzi jak Ty co mają wszystko w d..pie jest więcej. O tym doskonale wiedzą Słowacy i nie tylko co nie znaczy, że innych to nie obchodzi. No ale co tu tłumaczyć tym co jak już pisałem non stop siedzą w Szczyrku i nosa nie wychylą nigdzie poza ten rejon. Taki klient to klient idealny i nawet jak mu spluną w twarz to powie, że deszcz pada. Spierał bym się zatem kto tu jest większym czy mniejszym dzbanem. Już pomijam, że nie gryzie się ręki, która cię karmi bo to taka naczelna zasada w biznesie. 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Rattaj jest przewodniczącym rady nadzorczej wielkiej spółki, inwestującej w Polsce i planującej tu dalszy rozwój - choćby zapowiadana dzierżawa COS w Szczyrku. To nie jest pozycja, na której można sobie pozwalać na mówienie, jak to określił jeden z przedmówców, "głupot". Prywatnym osobom może nie przeszkadzać zaliczenie ich do tłumu, którego "jak mrówek", nazwanie ich masą, która za wszystko zapłaci - wolna wola, jak tak lubią... Takie działania są jednak kwestią wręcz polityki międzynarodowej. Odpowiednie władze, udzielające zgody na planowane inwestycje, powinny się uważnie przyjrzeć takim wypowiedziom. I zdecydować, czy inwestor o takim podejściu rzeczywiście powinien być mile widziany, zwłaszcza że oddanie w jego zarząd COS-u pozwoli mu praktycznie zostać monopolistą w Szczyrku. Także wysoce lekceważący ton tej wypowiedzi nie powinien być wzięty pod uwagę i nie pozostawiony bez konsekwencji.

  • Like 1
  • Thanks 3
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maria napisał:

Odpowiednie władze, udzielające zgody na planowane inwestycje, powinny się uważnie przyjrzeć takim wypowiedziom. I zdecydować, czy inwestor o takim podejściu rzeczywiście powinien być mile widziany, zwłaszcza że oddanie w jego zarząd COS-u pozwoli mu praktycznie zostać monopolistą w Szczyrku. Także wysoce lekceważący ton tej wypowiedzi nie powinien być wzięty pod uwagę i nie pozostawiony bez konsekwencji.

Czytam i oczom nie wierzę.

  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Maria napisał:

Pan Rattaj jest przewodniczącym rady nadzorczej wielkiej spółki, inwestującej w Polsce i planującej tu dalszy rozwój - choćby zapowiadana dzierżawa COS w Szczyrku. To nie jest pozycja, na której można sobie pozwalać na mówienie, jak to określił jeden z przedmówców, "głupot". Prywatnym osobom może nie przeszkadzać zaliczenie ich do tłumu, którego "jak mrówek", nazwanie ich masą, która za wszystko zapłaci - wolna wola, jak tak lubią... Takie działania są jednak kwestią wręcz polityki międzynarodowej. Odpowiednie władze, udzielające zgody na planowane inwestycje, powinny się uważnie przyjrzeć takim wypowiedziom. I zdecydować, czy inwestor o takim podejściu rzeczywiście powinien być mile widziany, zwłaszcza że oddanie w jego zarząd COS-u pozwoli mu praktycznie zostać monopolistą w Szczyrku. Także wysoce lekceważący ton tej wypowiedzi nie powinien być wzięty pod uwagę i nie pozostawiony bez konsekwencji.

czyli co teraz?

bojkot, protesty, palenie opon czy delegalizacja SON/TMR? 

z każdą komentarzem oburzenia po raz kolejny robi się tutaj coraz śmieszniej, zejdźcie w końcu ludzie na ziemię,

Rattaj prywatnie na słowackim forum pisze nie po raz pierwszy swoje własne opinie ( np. rzekoma "dzierżawa" COS), a Wy się ekscytujecie jakby sam papież do was przyszedł do domu po kolędzie...

Edytowane przez matei
  • Like 3
  • Thanks 2
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, fredek321 napisał:

Wypowiedź Rataja mnie nie interesuje, nie każda głupota wymaga komentarza. Interesują mnie warunki w Szczyrku. Dziś były fantastyczne.

No i właśnie z takich naiwniaków jak Ty i @Ratrak będą doić kasę, bo jesteście typami osób którym można napluć w twarz, a Wy powiecie że pada deszcz. Ja nigdy nie zaakceptuje gadania innych osób, które o mnie i wielu normalnych Polakach mówią "głupie polaczki zapłacą".

Nauczcie się też czytać bo ja NIGDY nie powiedziałem złego słowa na narciarski Szczyrk. To NAJLEPSZE tereny w Polsce. NIGDY z nich nie zrezygnuje. Co do samych właścicieli SMR mam zupełnie inne zdanie, będę je głośno mówił, będę je szerzył wśród narciarzy na stoku. I mam nadzieję, że ich noga nie postanie na terenach COS, bo to spowoduje utratę super alternatywy albo tak jak dla mnie opcji pierwszego wyboru, bo najpierw zawsze śmigam na COS.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fredek321 napisał:

Czytam i oczom nie wierzę.

A ja nie mogłam oczom uwierzyć, widząc wypowiedź, o której mowa.

 

3 minuty temu, matei napisał:

czyli co teraz?

bojkot, protesty, palenie opon czy delegalizacja SON/TMR? 

z każdą komentarzem oburzenia robi się coraz śmieszniej, zejdźcie w końcu ludzie na ziemię,

Rattaj prywatnie na forum pisze nie po raz pierwszy swoje własne opinie, a Wy się ekscytujecie jakby sam papież do was przyszedł do domu po kolędzie...

Śmieszne to jest mówienie o paleniu opon czy "delegalizacji" SON-u. Skoro wypowiedź p. Rattaja jest dla nas wszystkich dostępna, to nie była wypowiedzią prywatną, tylko publiczną. A na takie nie powinien sobie pozwalać, jeśli jest poważnym człowiekiem biznesu.

  • Like 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, matei napisał:

czyli co teraz?

bojkot, protesty, palenie opon czy delegalizacja SON/TMR? 

z każdą komentarzem oburzenia po raz kolejny robi się tutaj coraz śmieszniej, zejdźcie w końcu ludzie na ziemię,

Rattaj prywatnie na słowackim forum pisze nie po raz pierwszy swoje własne opinie ( np. rzekoma "dzierżawa" COS), a Wy się ekscytujecie jakby sam papież do was przyszedł do domu po kolędzie...

Jeszcze masz alternatywę w postaci COS. Nikt Ci nie każe palić opon. Wystarczy że zrezygnujesz z sezonówki jeśli masz i ogólnie z ośrodka SMR. Masz wybór w postaci COS, gdzie tereny są wcale nie gorsze, a dla mnie osobiście nawet lepsze niż w SMR, bo nietknięte spychaczami, naturalne, położone wśród drzew. SMR jak nabierze pokory w podejściu do klienta, to będzie można rozważyć powrót.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, ptk89 napisał:

Jeszcze masz alternatywę w postaci COS. Nikt Ci nie każe palić opon. Wystarczy że zrezygnujesz z sezonówki jeśli masz i ogólnie z ośrodka SMR. Masz wybór w postaci COS, gdzie tereny są wcale nie gorsze, a dla mnie osobiście nawet lepsze niż w SMR, bo nietknięte spychaczami, naturalne, położone wśród drzew. SMR jak nabierze pokory w podejściu do klienta, to będzie można rozważyć powrót.

Czy mogę jednak nie rezygnować z sezonówki? Bardzo proszę o zgodę. Prośbę swoją uzasadniam tym że tak wyszło że obowiązuje też w COS. 

28 minut temu, Maria napisał:

A ja nie mogłam oczom uwierzyć, widząc wypowiedź, o której mowa.

 

Śmieszne to jest mówienie o paleniu opon czy "delegalizacji" SON-u. Skoro wypowiedź p. Rattaja jest dla nas wszystkich dostępna, to nie była wypowiedzią prywatną, tylko publiczną. A na takie nie powinien sobie pozwalać, jeśli jest poważnym człowiekiem biznesu.

Tzn. oczekujesz jego wycofania się z biznesu i życia publicznego, czy wyjątkowo wystarczą przeprosiny za papierze pergaminowym? Skierujesz do niego pozew czy tylko naganę?

Jestem krytyczny wobec niektórych działań TMR/SMR - a trochę lepiej ich poznałem niż niektórzy "znawcy" na forum, ale jeżeli myślicie ze korporacja przejmie się wyrazami oburzenia czy jakiś śmiesznym bojkotem (co przecież  i tak jak zawsze nie wyjdzie poza to forum) to mocno przeceniacie wpływ swojej opinii i w ogóle tego forum na losy świata. 

To kolejna wyimaginowana "afera" rozdmuchiwana tutaj na siłę, o którą nikt poza paroma osobami tylko i wyłącznie na tym forum się nie interesuje - a i tak nawet tutaj za chwilę sami oburzeni o tym zapomną - jak za każdym razem.

Jedyne efekt jest taki że na forum "więcej się dzieje" - czyli jałowa dyskusja o niczym, powoduje większą kilkalność forum - czyli portalu skionline.pl - a co najważniejsze wyświetleń reklam, dlatego nikt tego nie moderuje - czyli występujecie jedynie w roli pożytecznych ... no właśnie.

Nie ważne jak bezsensowna jest część dyskusji na forum, ważne że są wyświetlenia i i się kręci, chociaż czasami wylanie frustracji też jest zdrowe - więc w sumie wszyscy mogą być zadowoleni :) może po tymi którzy się trochę przy okazji ośmieszają.

to tak dla zastanowienia.

Edytowane przez matei
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, matei napisał:

Jestem krytyczny wobec niektórych działań TMR/SMR - a trochę lepiej ich poznałem niż niektórzy "znawcy" na forum, ale jeżeli myślicie ze korporacja przejmie się wyrazami oburzenia czy jakiś śmiesznym bojkotem (co przecież  i tak jak zawsze nie wyjdzie poza to forum) to mocno przeceniacie wpływ swojej opinii i w ogóle tego forum na losy świata. 

Korporacja nie musi ale może bo jest u nas gościem a konkretnie Miasta Szczyrk. Pojmujesz co to znaczy czy trzeba tłumaczyć? Dla mnie dalsze poza tym co jest obecnie rozpanoszenie się Słowaków będzie zgubne dla samego Szczyrku. To samo miasto nie powinno w żadnym wypadku dopuścić do monopolu chyba, że w grę wchodzi polityka i ktoś faktycznie to miejsce sprzedał Słowakom. To samo miasto i jego mieszkańcy powinni z takim potencjałem inwestować w to miejsce. 

  • Like 5
  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, matei napisał:

Tzn. oczekujesz jego wycofania się z biznesu i życia publicznego, czy wyjątkowo wystarczą przeprosiny za papierze pergaminowym? Skierujesz do niego pozew czy tylko naganę? 

Itd, itp. 

Prosi się napisać coś o czytaniu ze zrozumieniem. Chyba sam czujesz słabość własnej argumentacji, skoro się uciekasz do kiepskiej ironii. Oczywiście że nie oczekuję niczego podobnego. Klikalność forum też nie ma tu nic do rzeczy. Natomiast zwracam uwagę na to, że inwestor, wyrażający wprost (a w dodatku w mocno niewłaściwy sposób) takie nastawienie do inwestycji i klientów sam sobie wystawia świadectwo. I to takie, że widać, że dopuszczenie do zmonopolizowania przezeń narciarstwa w Szczyrku byłoby bardzo niekorzystne. Wbrew pozorom, forum czytają uważnie nie tylko ci, którzy sprawdzają warunki; nie tylko frustraci piszą tu na temat zmian w ośrodkach narciarskich. Niewiele poza napisaniem tu własnego zdania można zrobić, ale można przypuszczać, że zostanie ono przeczytane i być może jakiś maleńki wpływ wywrze.  

  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedno, krótkie pytanie - czy ktoś z Was nie wpadł na pomysł, że to jest fejkowy profil?
Jak członek rady nadzorczej, spółki giełdowej może upubliczniać takie informacje, wiedząc, że za podejmowanie decyzji odpowiedzialny jest zarząd i że takie informacje mogą mieć bezpośredni wpływ na notowania spółki, a co za tym idzie, spółka może zostać zawieszona w notowaniach na giełdzie.

Ja też założę sobie profil na naszym forum pod jego nazwiskiem, a kilka osób zaraz zacznie nawoływać do bojkotu Szczyrku?!

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ptk89 napisał:

No i właśnie z takich naiwniaków jak Ty i @Ratrak będą doić kasę, bo jesteście typami osób którym można napluć w twarz, a Wy powiecie że pada deszcz. Ja nigdy nie zaakceptuje gadania innych osób, które o mnie i wielu normalnych Polakach mówią "głupie polaczki zapłacą".

W ogóle mnie nie uderzają te słowa, nie odbieram tego jakoby miało to być plucie w twarz. Uważam się za świadomego konsumenta wybierającego usługi o cenie adekwatnej do jakości w odpowiedniej porze. 

 

Dzięki za pierwsze dwa downvote w trakcie mojej sześcioletniej kariery na tym forum, od dwóch największych marud tutaj - shugera i ptk89. To zaszczyt 😎.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, JC napisał:

Ja mam jedno, krótkie pytanie - czy ktoś z Was nie wpadł na pomysł, że to jest fejkowy profil?
Jak członek rady nadzorczej, spółki giełdowej może upubliczniać takie informacje, wiedząc, że za podejmowanie decyzji odpowiedzialny jest zarząd i że takie informacje mogą mieć bezpośredni wpływ na notowania spółki, a co za tym idzie, spółka może zostać zawieszona w notowaniach na giełdzie.

Ja też założę sobie profil na naszym forum pod jego nazwiskiem, a kilka osób zaraz zacznie nawoływać do bojkotu Szczyrku?!

I tu cię Jacku zmartwię, ale to jest w 100% prawdziwe konto prawdziwego Igora Rattaja - to jest pewna informacja, potwierdzona bezpośrednio.

W tym momencie to ty wprowadzasz ludzi w błąd pisząc w ten sposób ( mając przecież możliwości to sam zweryfikować) - niezależnie od tego co zostało przez niego tam napisane.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, JC napisał:

Ja mam jedno, krótkie pytanie - czy ktoś z Was nie wpadł na pomysł, że to jest fejkowy profil?
Jak członek rady nadzorczej, spółki giełdowej może upubliczniać takie informacje, wiedząc, że za podejmowanie decyzji odpowiedzialny jest zarząd i że takie informacje mogą mieć bezpośredni wpływ na notowania spółki, a co za tym idzie, spółka może zostać zawieszona w notowaniach na giełdzie.

Ja też założę sobie profil na naszym forum pod jego nazwiskiem, a kilka osób zaraz zacznie nawoływać do bojkotu Szczyrku?!

Inna sprawa jest to, aby przeczytać ze zrozumieniem co Ten cały „Rattaj” miał tak naprawdę na myśli. 

Jego wypowiedz, ani szczególnie nie oburza, ani nie jest skandaliczna. Facet napisał, ze Polaków w Szczyrku jest tak dużo, ze mimo nisko położonego ośrodka i  problemów z naśnieżaniem tras, to biorąc pod uwagę fakt, ze w Polsce nie ma żadnego porządnego ośrodka, to nawet gdyby mieli w jednym sezonie zaśniezac trasy w Szczyrku 4-krotnie, to ilość ludzi powoduje, ze sie to opłaca. Taki jest sens tej wypowiedzi.

Moze kogoś oburza napisanie, ze napisano Polaków z małej litery i napisano, ze jest nas tak wiele jak mrówek. Faktem jest, ze w Szyczrku jest mrowie ludzi i trudno temu zaprzeczyć.

Po raz kolejny 3 te same osoby robią gownoburze z niczego. Załóżcie sobie złote kamizelki i pooglądajcie w nich  kamerki na SMR w ramach protestu...

  • Like 2
  • Thanks 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Cosworth240 napisał:

Inna sprawa jest to, aby przeczytać ze zrozumieniem co Ten cały „Rattaj” miał tak naprawdę na myśli. 

Jego wypowiedz, ani szczególnie nie oburza, ani nie jest skandaliczna. Facet napisał, ze Polaków w Szczyrku jest tak dużo, ze mimo nisko położonego ośrodka i  problemów z naśnieżaniem tras, to biorąc pod uwagę fakt, ze w Polsce nie ma żadnego porządnego ośrodka, to nawet gdyby mieli w jednym sezonie zaśniezac trasy w Szczyrku 4-krotnie, to ilość ludzi powoduje, ze sie to opłaca. Taki jest sens tej wypowiedzi.

Moze kogoś oburza napisanie, ze napisano Polaków z małej litery i napisano, ze jest nas tak wiele jak mrówek. Faktem jest, ze w Szyczrku jest mrowie ludzi i trudno temu zaprzeczyć.

Po raz kolejny 3 te same osoby robią gownoburze z niczego. Załóżcie sobie złote kamizelki i pooglądajcie w nich  kamerki na SMR w ramach protestu...

bardzo dobrze wyjaśnione bojownikom o lepsze jutro świata.

żeby skończyć tą kretyńską dyskusję w obronie polskiej racji stanu, potwierdzę jedynie że dokładnie o to chodziło - wytłumaczone również przez Słowaka ( a nie google translator !) który wie o co chodzi, a przy tym nie ma nic wspólnego z TMR.

Taka burza :)

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Author napisał:

 

W kwestiach Słowackich to naprawdę nie mam pojęcie z czego wynikać mogą zdziwienia, że Słowacy mają takie a nie inne podejście. Przecież to jest oczywiste i najbardziej mnie w..wia, że w takie miejsce jak Szczyrk my Polacy wpuściliśmy "wilka w owczej skórze". I jeszcze są tacy co by ich widzieli gdzie indziej... 

Nareszcie ktoś w sedno. Próbuję tu czasem tą oczywistą prawdę przemycić ale marne szanse. Że to będzie prywatny folwark słowacki na polskiej ziemi to było jasne od początku.

  • Like 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Author napisał:

....że w takie miejsce jak Szczyrk my Polacy wpuściliśmy "wilka w owczej skórze". I jeszcze są tacy co by ich widzieli gdzie indziej... 

 

8 minut temu, czesio napisał:

Nareszcie ktoś w sedno. Próbuję tu czasem tą oczywistą prawdę przemycić ale marne szanse. Że to będzie prywatny folwark słowacki na polskiej ziemi to było jasne od początku.

Natomiast ten poziom głupoty i szowinizmu wymaga bardzo mocnego komentarza. Zapiszcie się do ONR i walczcie o "prawdziwą Polskę".

  • Like 2
  • Downvote 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cosworth240 napisał:

Inna sprawa jest to, aby przeczytać ze zrozumieniem co Ten cały „Rattaj” miał tak naprawdę na myśli. 

Jego wypowiedz, ani szczególnie nie oburza, ani nie jest skandaliczna. Facet napisał, ze Polaków w Szczyrku jest tak dużo, ze mimo nisko położonego ośrodka i  problemów z naśnieżaniem tras, to biorąc pod uwagę fakt, ze w Polsce nie ma żadnego porządnego ośrodka, to nawet gdyby mieli w jednym sezonie zaśniezac trasy w Szczyrku 4-krotnie, to ilość ludzi powoduje, ze sie to opłaca. Taki jest sens tej wypowiedzi.

Moze kogoś oburza napisanie, ze napisano Polaków z małej litery i napisano, ze jest nas tak wiele jak mrówek. Faktem jest, ze w Szyczrku jest mrowie ludzi i trudno temu zaprzeczyć.

Nie, szanowny polemisto. Sam JC broni p. Rattaja twierdząc, że konto jest fejkowe - pośrednio przyznając, że wypowiedź jest kompromitująca i nie do obrony. I nie chodzi o napisanie "Polaków" z małej litery, a podejście do inwestowania i klientów. Gdyby zresztą myślał to samo, a wyraził się w taki sposób, jak Ty w swojej egzegezie, nie spotkałby się z taką reakcją.

1 godzinę temu, Cosworth240 napisał:

Po raz kolejny 3 te same osoby robią gownoburze z niczego. Załóżcie sobie złote kamizelki i pooglądajcie w nich  kamerki na SMR w ramach protestu...

Przepraszam, co robię? 

Skoro piszesz o 3 tych samych osobach, znaczy to, że śledzisz co takowe piszą. Dopuszczasz się zatem przekłamania. 

Nie wypowiadam się na postawie oglądania kamerek. Jeżdżę w Szczyrku od kilku sezonów bardzo często, kolejny rok z rzędu na sezonówce, którą staram się intensywnie wykorzystać. Dowiedziawszy się, że TMR przejmie SON byłam zadowolona, miałam nadzieję, że poprawi się funkcjonowanie ośrodka. Osobiście żywiłam nadzieję głównie na poprawę naśnieżania, by otwarcie tras nie było uzależnione od kapryśnych warunków pogodowych. Miałam też nadzieję, że dostęp do Hali Skrzyczeńskiej  nie będzie się odbywał wyłącznie orczykami, a zatem że wyżej położone trasy będą dostępne dłużej na wiosnę. Reszta niespecjalnie mnie obchodziła. Inwestycje (oczywiście planowane z myślą o rentowności) szły w kierunku, który to zapewniał, do pewnego momentu byłam zadowolona. Pisałam nawet pochlebnie o tak krytykowanej trasie ze Zbójnickiej Kopy. 

Okazało się jednak, że SMR ściągnął ogromne tłumy. Jako że nie jestem miłośniczką jazdy w tłumie, przestawiłam się na COS, czasami BSA. Nie jestem jedną z 3 osób, które tak zrobiły! Podobnie robi bardzo wielu forumowiczów, którzy wcześniej nawet wyrażali zachwyt zmianami! Do tego stopnia, że deklarują teraz, że na przyszły rok nie zakupią sezonówki... W każdym razie, faktem stało się, że SMR jest teraz miejscem, gdzie przyjemnie jeździć można przez małą część sezonu, poza weekendami i okresem ferii. Ośrodkiem, który jest ewidentnie nastawiony na klienta masowego. I cieszę się, że jest jeszcze COS, w którym można liczyć na mniej komercyjne nastawienie i mniejsze tłumy. COS, który, jak pisałam, w zeszłym roku funkcjonował dłużej niż SMR i który, można mieć nadzieję, nie zostanie zamknięty kiedy tłumy zrzedną a opłacalność spadnie. 

NIe jest, cyt. "gównoburzą", wyrażenie negatywnej opinii na temat (prawdziwej czy fejkowej) potwierdzającej obawy co do rozwoju narciarstwa w Szczyrku wypowiedzi jednego z reprezentantów TMR.

Edytowane przez Maria
Błąd stylistyczny
  • Like 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...