Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk vs Białka - klątwa warszawskich ferii?


shuger

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, fredek321 napisał:

Natomiast ten poziom głupoty i szowinizmu wymaga bardzo mocnego komentarza. Zapiszcie się do ONR i walczcie o "prawdziwą Polskę".

A ta wypowiedź jest już poniżej wszelkiej krytyki. Może autora trochę poniosło, gdy pisał o "słowackim folwarku", ale z pewnością pzez "Słowaków" nie rozumiał narodu, a firmę. Tak czy owak, przypisywanie szowinizmu innym, którzy nigdy czegoś takiego nie napisali (ani nie napisaliby), a tylko krytykowali brzydką wypowiedź, jest bardzo niewłaściwe.

  • Like 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maria napisał:

 

NIe jest, cyt. "gównoburzą", wyrażenie negatywnej opinii na temat (prawdziwej czy fejkowej) potwierdzającej obawy co do rozwoju narciarstwa w Szczyrku wypowiedzi jednego z reprezentantów TMR.

Jest gownoburza irytowanie sie wypowiedzią, której sie nawet nie zrozumiało.

Ciekawy tez jestem w jaki sposób owa wypowiedz „potwierdza obawy co do rozwoju narciarstwa w Szczyrku”. 

Ten wątek zaczyna być coraz bardziej humorystyczny. 

  • Thanks 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JC napisał:

Ja mam jedno, krótkie pytanie - czy ktoś z Was nie wpadł na pomysł, że to jest fejkowy profil?

Przyznaję, nie wpadłam. 

1 godzinę temu, JC napisał:

Jak członek rady nadzorczej, spółki giełdowej może upubliczniać takie informacje, wiedząc, że za podejmowanie decyzji odpowiedzialny jest zarząd i że takie informacje mogą mieć bezpośredni wpływ na notowania spółki, a co za tym idzie, spółka może zostać zawieszona w notowaniach na giełdzie.

Dokładnie tak; dlatego też ta wypowiedź mnie zszokowała. Też mam nadzieję, że to fejk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maria napisał:

Zrozumiało, zrozumiało. Wzajemnie, też rozumienia tego co czytasz, życzę.

Zapewniam Cię, ze zawodowo zajmuje sie rozumieniem tego co czytam i jakoś daję radę. Pogody ducha, radości z jazdy na nartach i nie tylko, a także pewnego dystansu do rzeczywistości życzę. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maria napisał:

Przyznaję, nie wpadłam. 

Dokładnie tak; dlatego też ta wypowiedź mnie zszokowała. Też mam nadzieję, że to fejk.

to może jeszcze raz - informacje ZWERYFIKOWANE, a nie co się komuś wydaje:

- w wypowiedzi tak naprawdę nie ma nic bulwersującego, a już z pewnością obrażania Polaków - to jest podstawa do zrozumienia bezsensu całej tej burzy

- to jest PRAWDZIWE konto Igora Rattaja i on sam osobiście tam się udziela na forum od lat

- warto w końcu zrozumieć że to NIE są oficjalne komunikaty TMR, tylko nieformalne opinie człowieka (pisane w takim a nie innym stylu) którego pozycja pozwala mu na wiele, niezależnie od tego jak to jest odbierane

można mieć rożne zdanie o planach, założeniach działania TMR, wpływu na Szczyrk -  ale po prostu trochę rozsądku w darciu szat.

Edytowane przez matei
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, matei napisał:

to może jeszcze raz - informacje ZWERYFIKOWANE, a nie co się komuś wydaje:

- w wypowiedzi tak naprawdę nie ma nic bulwersującego, a już z pewnością obrażania Polaków - to jest podstawa do zrozumienia bezsensu całej tej burzy

- to jest PRAWDZIWE konto Igora Rattaja i on sam osobiście tam się udziela na forum od lat

- warto w końcu zrozumieć że to NIE są oficjalne komunikaty TMR, tylko nieformalne opinie człowieka (pisane w takim a nie innym stylu) którego pozycja pozwala mu na wiele, niezależnie od tego jak to jest odbierane

można mieć rożne zdanie o planach, założeniach działania TMR, wpływu na Szczyrk -  ale po prostu trochę rozsądku w darciu szat.

A kto tu drze szaty? Właśnie o styl chodzi, a odbiór jest taki, z jakim powinien się liczyć ktoś, kto tak pisze, niezależnie jaką ma pozycję - skoro przeczytać to każdy może... 

I treść, i styl nasuwają pewne wnioski - właśnie co do założeń działania TMR i ich wpływu na Szczyrk. I te wnioski wolno wyrazić, co nie jest podstawą do posądzania o "darcie szat". Ot, uważam (i bez tej wypowiedzi) że lepiej by było, gdyby TMR nie był w Szczyrku monopolistą. Kto tu drze szaty? Chyba jednak ludzie, którzy w zapamiętaniu bronią, oględnie mówiąc, niezręcznej wypowiedzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JC napisał:

Ja mam jedno, krótkie pytanie - czy ktoś z Was nie wpadł na pomysł, że to jest fejkowy profil?
Jak członek rady nadzorczej, spółki giełdowej może upubliczniać takie informacje, wiedząc, że za podejmowanie decyzji odpowiedzialny jest zarząd i że takie informacje mogą mieć bezpośredni wpływ na notowania spółki, a co za tym idzie, spółka może zostać zawieszona w notowaniach na giełdzie.

Ja też założę sobie profil na naszym forum pod jego nazwiskiem, a kilka osób zaraz zacznie nawoływać do bojkotu Szczyrku?!

Ja na to wpadłem. Twoja osoba powinna przeprowadzić wywiad z Panem Rattajem i zapytać wprost o ten wpis. Zakładam, że jeśli to nie jego słowa, to bardzo powinno mu zależeć na sprostowaniu tych słów i każdy normalny człowiek założył by sprawę osobie, która to napisała. Będą współwłaścicielem wielkiej spółki nie można sobie pozwolić na oczernianie swojej osoby - chodzi też o wizerunek spółki.

To jak sprawdzisz to?

  • Like 1
  • Haha 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czesio napisał:

Nareszcie ktoś w sedno. Próbuję tu czasem tą oczywistą prawdę przemycić ale marne szanse. Że to będzie prywatny folwark słowacki na polskiej ziemi to było jasne od początku.

Dobrze, że Polacy przez całe lata wybudowali w Czyrnej i Solisku tyle kolei, poszerzyli tyle tras, ogarnęli świetnie naśnieżanie 😅. Widocznie było trzeba Słowaków z otwartymi umysłami by uporządkować papiery i budować infrastrukturę, a nawet wytyczać kolejne trasy. 

Dodatkowo, dopiero obecność Słowaków zmotywowała towarzystwo do ogarnięcia wspólnego skipassu w Szczyrku. 

Edytowane przez Ratrak
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Maria napisał:

<ciach>

 Ot, uważam (i bez tej wypowiedzi) że lepiej by było, gdyby TMR nie był w Szczyrku monopolistą.

<ciach>

Myślę, że najlepiej dla nas wszystkich by było gdyby po prostu dla TMRu i Szczyrku powstała w końcu jakaś konkurencja i alternatywa. Gdyby na Mosornym w Zawoi zbudować tych parę krzeseł, które dałoby się tam zbudować, gdyby na Pilsku powstał ON z prawdziwego zdarzenia, może gdyby Jaworzyna Krynicka połączyła się ze Słotwinami albo w drugą stronę z Wierchomlą, to nie martwilibyśmy się tak monopolem TMRu. Problem w tym, że póki co w tamtych miejscach nie słychać o jakiś spektakularnych zmianach lub planach. Trudno winić Słowaków, że swoje robią, a to konkurencja nie daje rady... zgadzam się z tym, że żaden monopol dobry nie jest.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Cosworth240 napisał:

Myślę, że najlepiej dla nas wszystkich by było gdyby po prostu dla TMRu i Szczyrku powstała w końcu jakaś konkurencja i alternatywa. Gdyby na Mosornym w Zawoi zbudować tych parę krzeseł, które dałoby się tam zbudować, gdyby na Pilsku powstał ON z prawdziwego zdarzenia, może gdyby Jaworzyna Krynicka połączyła się ze Słotwinami albo w drugą stronę z Wierchomlą, to nie martwilibyśmy się tak monopolem TMRu. Problem w tym, że póki co w tamtych miejscach nie słychać o jakiś spektakularnych zmianach lub planach. Trudno winić Słowaków, że swoje robią, a to konkurencja nie daje rady... zgadzam się z tym, że żaden monopol dobry nie jest.

W pełni się zgadzam. W szczególności byłabym zachwycona, gdyby ktoś mądry "ogarnął" Pilsko! A i Zawoja, którą bardzo lubię, mogłaby się bardzo zmienić na korzyść - pisano tu o tym, że zbudowanie tras w kierunku przysiółka Mosorne miałoby już nawet pozwolenia na wycinkę drzew... Ale rzeczywiście chyba przyjdzie na to jednak poczekać (obyśmy się doczekali).

Wszelka nierównowaga nie jest rzeczą dobrą. Póki jest więc w Szczyrku COS, będę się cieszyć i mam nadzieję, że będzie on taki, jak dotychczas, doprawdy nie wymaga on wielkich inwestycji, łatwo za to można go zepsuć. Dzierżawa tego ośrodka przez TMR nasuwa pewne obawy, o nadmierną komercjalizację właśnie, i monopol, który, jak się zgadzamy, nigdy dobry nie jest. 

Edytowane przez Maria
literówka
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Ratrak napisał:

Dobrze, że Polacy przez całe lata wybudowali w Czyrnej i Solisku tyle kolei, poszerzyli tyle tras, ogarnęli świetnie naśnieżanie 😅. Widocznie było trzeba Słowaków z otwartymi umysłami by uporządkować papiery i budować infrastrukturę, a nawet wytyczać kolejne trasy. 

Dodatkowo, dopiero obecność Słowaków zmotywowała towarzystwo do ogarnięcia wspólnego skipassu w Szczyrku. 

Zbudować - zbudowali; ogarnąć - ogarnęli. Ale skutek jest taki, że żeby pojeździć blisko Bielska, trzeba celować na 8 rano w COS, i to nie zawsze pomaga... Oczywiście, nie można mieć pretensji o to, że robią to dla zysku i że zjawiły się tam tłumy. Ale obiektywnie to miejsce stało się Mekką dla amatorów wypoczynku w czasie ferii i dla wielu narciarzy zniknęło z mapy celów wyjazdów. Może na wiosnę na nią wróci... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fredek321 napisał:

 

Natomiast ten poziom głupoty i szowinizmu wymaga bardzo mocnego komentarza. Zapiszcie się do ONR i walczcie o "prawdziwą Polskę".

Idz zainwestuj na Słowacji jak jesteś taki cwany albo spróbuj wepchnąć Słowaków na Podhale. Jest pewien poziom frajerstwa można by napisać. 

A czemu Polacy nie mogli zainwestować w Szczyrku to temat na inną rozmowę. Jak komuś się wydaje, że w to nie jest zaangażowana polityka i ot tak firma z obcym kapitałem tak szybko i z takim rozmachem się rozpycha to współczuję naiwności. A jak ktoś ma kłopot ze zrozumieniem podstawowych rzeczy sprowadzając do "nacjonalizmu narodowego" to może niech zamilczy. We wspomnianej Zawoi też rozpychali się Słowacy ale zostali pogonieni. Jest właściciel w postaci PKL i to on powinien z pomocą naszego państwa rozwijać to miejsce. Ale dzisiaj potrafi być płacz o "Polskie Kasprowy" a na drugim froncie oddajemy miejsce ot tak. Trzeba sobie zadać proste pytanie jak to jest, że my mamy kłopoty a obcy ich nie ma. I jak to jest, że wieś gdzie psy dupami szczekały jest dziś znana narciarsko w całej Polsce. Mowa o Białce. Wytłumaczeniem jest w pewnym sensie fakt całkowitej inicjatywy prywatnej w tym samych mieszkańców, brak czegoś takiego jak Lasy Państwowe ale to nie tłumaczy wszystkiego. 

  • Like 2
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maria napisał:

Zbudować - zbudowali; ogarnąć - ogarnęli. Ale skutek jest taki, że żeby pojeździć blisko Bielska, trzeba celować na 8 rano w COS, i to nie zawsze pomaga... Oczywiście, nie można mieć pretensji o to, że robią to dla zysku i że zjawiły się tam tłumy. Ale obiektywnie to miejsce stało się Mekką dla amatorów wypoczynku w czasie ferii i dla wielu narciarzy zniknęło z mapy celów wyjazdów. Może na wiosnę na nią wróci... 

Spoko. Mogli nie inwestować ani nic nie robić. Ale wtedy Szczyrk spotkałby podobny los jak Pilsko - jeżeli nie zjawi się w najbliższych latach inwestor to góra padnie.

A blisko Bielska masz BSA, Czarny Groń, Czantorię, Poniwiec, Skolnity, Stożek, Cieńków, Złoty Groń i Zagroń, Zwardoń, Wielką Raczę, Pilsko, Zawoję, Sihelne i Orawską Leśną. Nie dziękuj :).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ratrak napisał:

Spoko. Mogli nie inwestować ani nic nie robić. Ale wtedy Szczyrk spotkałby podobny los jak Pilsko - jeżeli nie zjawi się w najbliższych latach inwestor to góra padnie.

A jednak thx. Skutek prawie ten sam ;) .Zresztą pisałam już, że inwestycje w SMR witałam z nadzieją, zresztą mam też nadzieję, że tłumy, po początkowym zainteresowaniu trochę się przewalą, a na płaskich trasach będzie można szkolić rodzinne maluchy. Nie chciałabym jednak, żeby COS podzielił los SON-u.

8 minut temu, Ratrak napisał:

A blisko Bielska masz BSA, Czarny Groń, Czantorię, Poniwiec, Skolnity, Stożek, Cieńków, Złoty Groń i Zagroń, Zwardoń, Wielką Raczę, Pilsko, Zawoję, Sihelne i Orawską Leśną. Nie dziękuj :).

Tak naprawdę porównywalnie blisko to tylko BSA. Zresztą żaden z wymienionych ośrodków (z wyjątkiem Pilska) nie umywa się do szczyrkowskich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Ratrak napisał:

Dla mnie do godziny jazdy to jest blisko. Bardzo blisko. Wyjeżdżając z Bielska na 4 godziny jazdy z rana wszędzie w tych w/w można fajnie pojeździć.

Godzina jazdy to faktycznie niezbyt dużo. Rzecz w tym, że do Szczyrku mam poniżej 10 minut :D i mogę tam być praktycznie w każdej wolnej chwili :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maria napisał:

Godzina jazdy to faktycznie niezbyt dużo. Rzecz w tym, że do Szczyrku mam poniżej 10 minut :D i mogę tam być praktycznie w każdej wolnej chwili :) .

Jeździłbym codziennie do 10 30🙃

Ps fajnie się macie, temat Szczyrku powinien być zamknięty na tym forum. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Author napisał:

Idz zainwestuj na Słowacji jak jesteś taki cwany albo spróbuj wepchnąć Słowaków na Podhale. Jest pewien poziom frajerstwa można by napisać. 

A czemu Polacy nie mogli zainwestować w Szczyrku to temat na inną rozmowę. Jak komuś się wydaje, że w to nie jest zaangażowana polityka i ot tak firma z obcym kapitałem tak szybko i z takim rozmachem się rozpycha to współczuję naiwności. A jak ktoś ma kłopot ze zrozumieniem podstawowych rzeczy sprowadzając do "nacjonalizmu narodowego" to może niech zamilczy. We wspomnianej Zawoi też rozpychali się Słowacy ale zostali pogonieni. Jest właściciel w postaci PKL i to on powinien z pomocą naszego państwa rozwijać to miejsce. Ale dzisiaj potrafi być płacz o "Polskie Kasprowy" a na drugim froncie oddajemy miejsce ot tak. Trzeba sobie zadać proste pytanie jak to jest, że my mamy kłopoty a obcy ich nie ma. I jak to jest, że wieś gdzie psy dupami szczekały jest dziś znana narciarsko w całej Polsce. Mowa o Białce. Wytłumaczeniem jest w pewnym sensie fakt całkowitej inicjatywy prywatnej w tym samych mieszkańców, brak czegoś takiego jak Lasy Państwowe ale to nie tłumaczy wszystkiego. 

Z drugiej strony nie zapominaj, że to Słowacy (z układami lub bez) jednak wyłożyli coś 40 mln EUR na ten Szczyrk. Pilsko zakładam przy takiej kwocie też zmieniłoby się nie do poznania. Zawoja to samo - tam potrzeba pewnie sporo mniej. Jednak jakoś tam chętnych do takich inwestycji póki co brakuje. Na Szczyrk też tak naprawdę zbyt wielu inwestorów się jakoś nie rzucało. W każdym razie nie odniosłem wrażenia, że TMR to komuś sprzed nosa sprzątnął...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2019 o 16:32, Robur82 napisał:

Masz całkowitą rację, w naszych górach cieszmy się ćwierkaniem ptaszków, napawajmy się pięknem natury i prawdopodobnie dzikością tego miejsca(nigdy tam nie byłem ale obstawiam , że jest tam latem promil frekwencji tatrzańskiej). I jeździjmy do roboty na słowacką stronę, mieszkajmy w ich pensjonatach,  wydajemy pieniądze w ich ośrodkach narciarskich. Niech oni kładą lasy, budują gospodarkę dobrobyt narodowy A my cieszmy się (podczas urlopu od pracy na saxach) naszymi nie skażonymi cywilizacją górami

Naprawde slabe to co piszesz. To tak jakby wywalac smieci na podworku sasiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jak jest, dla jednego lepiej dla drugiego gorzej, nie sposób wszystkim dogodzić :/ Ja do Szczyrku również mam rzut beretem i korzystam z tego jak mogę, nie żałuję zakupu sezonówki i jazdy wieczornej. Już teraz w godzinach rannych i wieczorem mogę się wyjeździć, a bankowo w marcu nie będzie kolejek :)  Ale naprawdę Bogu dziękuję,że od zeszłego roku po przyjeździe pod wyciąg pierwszą rzeczą jaką muszę oglądać już nie jest stary pomarszczony chłop w filcokach żądający 20zł za parking 😝

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ratrak napisał:

SA, Czarny Groń, Czantorię, Poniwiec, Skolnity, Stożek, Cieńków, Złoty Groń i Zagroń, Zwardoń, Wielką Raczę, Pilsko, Zawoję,

mam nadzieję że i te ośrodki zostaną szybko przejęte przez Słowaków

W Szczyrku był przez wiele lat złom a TMR w 2 lata zrobił ALPY,

w Chorzowie z nędznego wesołego miasteczka zrobiono lunapark na wysokim poziomie i największą atrakcję nazwano imieniem Wielkiego Polaka

IMG_2304.thumb.JPG.5df10abc41dcd6d082e25bf3c7085695.JPG

dobrze było aby przejęli jeszcze polskie koleje bo pociąg z Ziliny do Popradu potrzebuje tylko połowę tego czasu co pociąg z Krakowa do Zakopanego przy identycznej odległości i warunkach geograficznych

 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Cosworth240 napisał:

Z drugiej strony nie zapominaj, że to Słowacy (z układami lub bez) jednak wyłożyli coś 40 mln EUR na ten Szczyrk. Pilsko zakładam przy takiej kwocie też zmieniłoby się nie do poznania. Zawoja to samo - tam potrzeba pewnie sporo mniej. Jednak jakoś tam chętnych do takich inwestycji póki co brakuje. Na Szczyrk też tak naprawdę zbyt wielu inwestorów się jakoś nie rzucało. W każdym razie nie odniosłem wrażenia, że TMR to komuś sprzed nosa sprzątnął...

I to jest sedno a w zasadzie zagadka. Czyli co bez Słowaków Szczyrk był by wiecznie skazany na narciarską niełaskę? Przecież Mosorny w swojej pierwotnej wersji to spółka gminy, mieszkańców i paru innych udziałowców. Zniszczyły ich głównie tragiczne zimy i kilka konfliktów ale to nie znaczy, że gdzie indziej powtarzam przy pomocy państwa by się nie udało. Na ten przykład oni grosza komuś takiemu jak Lasy Państwowe. Mało tego to oni mają przygotować teren pod wylesienie. I tak dalej i tak dalej. Wywłaszczenie na mocy odpowiedniej ustawy i koniec tematu. Białka też nie miała wszystkiego od razu. Działali jednak sukcesywnie bo to pewny biznes i każdy odpalał im kredyt bez kłopotu. Skoro obecnie do Szczyrku walą tłumy i robi się sporą kasę to na prawdę polski właściciel nie dał by rady? W moim przekonaniu tylko takie inicjatywy jak w Białce dbają o narciarzy bo są tym żywotnie zainteresowani. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...