Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk vs Białka - klątwa warszawskich ferii?


shuger

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Maria napisał:

Jedną sprawą jest kwestia szczegółowa, samego SMR. Można (a może nawet trzeba) się zgodzić, że to, że TMR zainwestował w Szczyrku - mimo pewnych wad (za które uważam skrajną komercjalizację i tłumy), było korzystne. Inną (oczywiście leżącą u podłoża tej sprawy) jest fakt, że z powodu nawet nie braku kapitału w Polsce, a skrajnej indolencji państwa i aparatu administracyjnego (jest ona faktem, skąd wynika - nie temat na forum narciarskie), wszelkie inwestowanie w naszym kraju jest bardzo utrudnione, a zamiast potrzebnej promocji napotyka na przeszkody i pozostaje dostępne właściwie jedynie dla wielkich spółek kapitałowych. W rezultacie narciarze, którzy chcieliby pojeździć w Polsce w warunkach zbliżonych do poziomu europejskiego czy światowego są gotowi z całych sił głosić apoteozę wielkiego kapitału, wdzięczni, że coś jednak powstało. Jeszcze raz powtarzam, dobrze, że powstało, pozostaje mieć nadzieję, że trochę się to uładzi, gdyż póki co, w Szczyrku jeździć się da normalnie w niewielkiej części sezonu.

Radość jednak z tego, że TMR (czy podobne firmy) może zechcieć dalej inwestować jest moim zdaniem złudna. Powstaną wtedy ośrodki nastawione na masowość, molochy - tak, by ściągnąć jak najwięcej klientów. Nie liczne, bo będzie ich tyle, żeby zagospodarować dostępną klientelę - by przyjechała, niekoniecznie jeździła w komfortowych warunkach, bo i po co, skoro nie ma wyboru - i tak przyjedzie. "Jak mrówki". Ośrodki o mniej komercyjnym charakterze będą miały jeszcze większe trudności niż dotychczas. W rezultacie takim narciarzom jak ja pozostaną głównie skitury... 

W szczególności uważam, że byłoby bardzo niedobrze, gdyby TMR zmonopolizował narciarstwo w Szczyrku - mam na myśli dzierżawę COS, o której się dużo mówi, a który w tej chwili jest dobrym miejscem ucieczki z SMR. Może to prowadzić do tego, że to miejsce zmieni charakter: profilowanie tras, wycinka drzew (jak teraz wygląda Hala Skrzyczeńska!). No i monopol cenowy... 

Droga Mario, pozwolisz że wyliczę "skrajną komercjalizację Szczyrku", kilka wypasionych kanap(4?), ratraki i naśnieżanie oraz "dzikie tłumy":; Mogłabyś mi powiedzieć czym się różnią "dzikie tłumy" od Ciebie:;)?

Ale brak dużych parkingów, dobrej gastronomii, słabej ofercie hotelowej i propozycji na spędzenie popołudnia, przeczy słowom o skrajnej komercjalizacji.

Są to sprawy oczywiste i pewnie Słowacy są tego świadomi, więc pewnie będą te dziury "łatać".

Z pewnością też wielu miejscowych górali się cieszy i już planuje przyszłe inwestycje w dopieszczone pensjonaty i fajne knajpy.

Ale, jak bym miał porównać z Białką, to SMR jeszcze dużo do niej brakuje. Wielkie parkingi, termy, ale najważniejsze że ma dużą ilość nowoczesnych wyciągów i fantastyczne naśnieżanie. Białka jest czynna od rana do 22. Dzięki świetnemu naśnieżaniu mają bardzo długi sezon, a w tym bardzo długim sezonie mają bardzo długi dzień, a te dwa czynniki pozwalają na bardzo duże przepływy pieniężne, z których udziałowcy mają niezłą kasę. Przed SMR jeszcze długa droga aby dojść do takiego poziomu satysfakcji klienta jaki jest w Białce. Należy pamiętać że działają dopiero dwa lata.

Jeździłem wiele lat temu do Szczyrku i pamiętam te siermiężne orczyki i kosmiczne kolejki do nich, wybacz ale ja jednak wolę dzisiejszy Szczyrk.

Z dużych kolejek do wyciągów wyciągam dwa istotne wnioski. Po pierwsze że założenia inwestycyjne skończyły się pełnym ekonomicznym sukcesem. A po drugie, jest sens aby inwestycja była kontynuowana, więc pewnie powstaną następne wyciągi i reszta infrastruktury, pewnie podobna do tej w Białce.

Na bank konkurencja już "knuje" jakie wypasione koleje u siebie postawić, aby z powrotem przyciągnąć - nas narciarzy. Nie bałbym się że zadepczemy góry, już jest blisko ten moment że rynek usług narciarskich się nasyci i ośrodki narciarskie będą jakością usług o nas walczyć, czego dobrym przykładem jest Białka.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest fakt że to akurat Słowacy zainwestowali.
Problemem nawet nie jest to że to konkretnie TMR jest tym inwestorem.
Źródłem problemów także nie jest Igor Rattaj (który nawiasem mówiąc planuje stać się politykiem na Słowacji a to wiele wyjaśnia...i nie koniecznie dobrze wróży na przyszłość Szczyrku...)

Źródłem problemów Szczyrku są jego władze samorządowe w pierwszej kolejności!
Idealnym rozwiązaniem tak dla Szczyrku jak i innych tego typu miejsc jak chociażby Pilsko jest partnerstwo publiczno-prywatne.
Samorząd jako jednostka o zdecydowanie największych kompetencjach i wiedzy nt. specyfiki terenu powinien:
- przygotować wizje inwestycji
- dostosować stan prawny gruntów pod inwestycje
- brać czynny udział w planowaniu przestrzennym inwestycji
- reprezentować interes społeczny w późniejszym zarządzaniu.

Np. na Słowacji każdy projekt inwestycyjny jest wiele lat wcześniej publikowany na enviroportalu gdzie każdy ma wgląd i może wziąć udział w zaopiniowaniu propozycji. Jest to świetne rozwiązanie którego tak bardzo brakuje w Polsce.

Co zrobił samorząd w Szczyrku? Wymiernie...NIC...
Nawet temat SMOGU lekceważy choć to w pełni jego kompetencje

A TMR panoszy się:
1) dyktując wysokie ceny dla szkółek i instruktorów
2) likwidując trasy skitourowe
3) zamykając cały ośrodek na skutek wiatru (czego pierwotną przyczyną jest zły projekt inwestycji wynikający zapewne z nieznajomości specyfiki klimatycznej)
4) oszczędzając na naśnieżaniu tras
5) oszczędzając na wynagrodzeniach dla obsługi (w tym sprowadzając obsługę ratraków ze Słowacji)
6) oszczędzając na przygotowaniu trudniejszych tras
7) przeprowadzając konserwację wyciągów w trakcie ferii
8) prowadząc kłamliwą politykę informacyjną i marketingową.

Do aktualnej sytuacji Szczyrku nie da się ukryć że przyczyniło się także milczenie środowisk około narciarskich (także tych zrzeszonych wokół tego forum).
Mam żal do @JC że nic nie robi aby reprezentować narciarską brać (przekazywać oczekiwania, niezadowolenie, braki  etc.)
Efekt WOW już minął!
Pora brać się do pracy i patrzeć na ręce - tak TMRu w Szczyrku jak i innych inwestorów.
I przede wszystkim wymagać! wymagać! i jeszcze raz wymagać! 
Dość udawania że TMR zrobił w Szczyrku alpejski kurort. Bez tego nie będzie lepiej!

Edytowane przez shuger
  • Like 2
  • Haha 1
  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shuger ja bym jeszcze dodał, że nie przygotowali kompletnie żadnych ciekawych tras rowerowych,  nie dostrzegleś tego problemu a tu na forum sami rowerzyści czekajacy z niecierpliwościa na możliwosć zorganizowania wyprawy rowerowej po SON :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Sariensis said:

@shuger ja bym jeszcze dodał, że nie przygotowali kompletnie żadnych ciekawych tras rowerowych,  nie dostrzegleś tego problemu a tu na forum sami rowerzyści czekajacy z niecierpliwościa na możliwosć zorganizowania wyprawy rowerowej po SON :).

Czuję podskórnie, że rowerowo może być grubo w przyszłości i to chyba nie tak odległej.

Gondola w lecie musi zarabiać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2019 o 20:04, Jeeb napisał:

mam nadzieję że i te ośrodki zostaną szybko przejęte przez Słowaków

W Szczyrku był przez wiele lat złom a TMR w 2 lata zrobił ALPY,

w Chorzowie z nędznego wesołego miasteczka zrobiono lunapark na wysokim poziomie i największą atrakcję nazwano imieniem Wielkiego Polaka

IMG_2304.thumb.JPG.5df10abc41dcd6d082e25bf3c7085695.JPG

dobrze było aby przejęli jeszcze polskie koleje bo pociąg z Ziliny do Popradu potrzebuje tylko połowę tego czasu co pociąg z Krakowa do Zakopanego przy identycznej odległości i warunkach geograficznych

 

Wcale nie jest tak różowo, korki przed Zilina sa prawie takie jak przed Zakopanem, więc nie we wszystkim sa od nas lepsi;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, andy-w napisał:

Czuję podskórnie, że rowerowo może być grubo w przyszłości i to chyba nie tak odległej.

Gondola w lecie musi zarabiać.

W tym roku mają w planach budowę bike parku. Tereny zacne tylko pytanie kto to będzie wykonywał... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, Author said:

W tym roku mają w planach budowę bike parku. Tereny zacne tylko pytanie kto to będzie wykonywał... 

Jest kilka ekip w Polsce (a nawet w pobliskim Bielsku czy Ustroniu)  z coraz większym doświadczeniem i niezłymi referencjami. Powinni podołać. Jeżeli inwestycja będzie duża to wszyscy mogą mieć robotę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, shuger napisał:



A TMR panoszy się:
1) dyktując wysokie ceny dla szkółek i instruktorów
2) likwidując trasy skitourowe
3) zamykając cały ośrodek na skutek wiatru (czego pierwotną przyczyną jest zły projekt inwestycji wynikający zapewne z nieznajomości specyfiki klimatycznej)
4) oszczędzając na naśnieżaniu tras
5) oszczędzając na wynagrodzeniach dla obsługi (w tym sprowadzając obsługę ratraków ze Słowacji)
6) oszczędzając na przygotowaniu trudniejszych tras
A7) przeprowadzając konserwację wyciągów w trakcie ferii
😎 prowadząc kłamliwą politykę informacyjną i marketingową.

Do aktualnej sytuacji Szczyrku nie da się ukryć że przyczyniło się także milczenie środowisk około narciarskich (także tych zrzeszonych wokół tego forum).
Mam żal do @JC że nic nie robi aby reprezentować narciarską brać (przekazywać oczekiwania, niezadowolenie, braki  etc.)
Efekt WOW już minął!
Pora brać się do pracy i patrzeć na ręce - tak TMRu w Szczyrku jak i innych inwestorów.
I przede wszystkim wymagać! wymagać! i jeszcze raz wymagać! 
Dość udawania że TMR zrobił w Szczyrku alpejski kurort. Bez tego nie będzie lepiej!

A ludzie jakoś nie chcą kupić Twoich argumentów i ciągną do Szczyrku jak muchy do miodu:;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, shuger napisał:

Źródłem problemów Szczyrku są jego władze samorządowe w pierwszej kolejności!
Idealnym rozwiązaniem tak dla Szczyrku jak i innych tego typu miejsc jak chociażby Pilsko jest partnerstwo publiczno-prywatne.
Samorząd jako jednostka o zdecydowanie największych kompetencjach i wiedzy nt. specyfiki terenu powinien:
- przygotować wizje inwestycji
- dostosować stan prawny gruntów pod inwestycje
- brać czynny udział w planowaniu przestrzennym inwestycji
- reprezentować interes społeczny w późniejszym zarządzaniu.

Np. na Słowacji każdy projekt inwestycyjny jest wiele lat wcześniej publikowany na enviroportalu gdzie każdy ma wgląd i może wziąć udział w zaopiniowaniu propozycji. Jest to świetne rozwiązanie którego tak bardzo brakuje w Polsce.

Co zrobił samorząd w Szczyrku? Wymiernie...NIC...
Nawet temat SMOGU lekceważy choć to w pełni jego kompetencje

Partnerstwo publiczno-prawne jest fajnym konceptem w teorii. W Polsce trudno jest wskazać i to nie tylko w dziedzinie nart, tylko jakiejkolwiek - projekt PPP, który byłby naprawdę szczególnym sukcesem. Dlatego absolutnie nie widzę tej formuły jako realnej szansy dla Pilska czy jakiegokolwiek innego ON w Polsce.

Co do pomysłu aby to samorządzie przygotował wizje inwestycji itd. Tu kompletnie mam inne zdanie niz ty. Dlaczego? Bo akurat tak sie składa, ze jakieś tam doświadczenia mam gdzie samorząd próbował realizować inwestycje narciarskie. Podstawowym problemem jest to, ze urzędnicy sie na tym kompletnie nie znają. Oni nie stworzą żadnej sensownej inwestycji narciarskiej - skończy sie jak na Szyndzielni, gdzie tak wykorzystano możliwości góry, na której były i trasy i gondola, ze dzisiaj został z tego Debowiec. Ponieważ urzędnicy sie nie znają, to pojawiają sie momentalnie „eksperci” i „konsultanci”, którzy często tez sie na tym nie znają albo próbują tak podpowiadać, aby przyszły ośrodek był przygotowany i zaplanowany tak, ze jak przyjdzie do przetargu to wygrają znajomi krolika. Generalnie pomysł do bani. Koncepcja musi wyjsć od właściciela ośrodka, a urzędnicy powinni to przejrzeć i jak jest ok, to pomoc w realizacji inwestorowi. Generalnie jednak w Polsce bardzo trudno o sensownych ludzi, którzy znaliby sie na planowaniu ON. Prywaciarze w większości biorą sie za to zle albo za późno. Tez mógłbym o tym wiele napisać... Na pewno brakuje planowania długofalowego i spójnej koncepcji. W tym względzie ja akurat uważam TMR za zupełnie nowa jakość - to ile zrobili i zbudowali przez raptem dwa sezony budowlane, to dla mnie naprawdę majstersztyk. 

W kwestii smogu, parkingów, zgadzam sie z Tobą. Samorząd Szczyrku robi dużo za mało. Skibusy fajnie, ze sa ale to ciagle za mało.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, andy-w napisał:

Jest kilka ekip w Polsce (a nawet w pobliskim Bielsku czy Ustroniu)  z coraz większym doświadczeniem i niezłymi referencjami. Powinni podołać. Jeżeli inwestycja będzie duża to wszyscy mogą mieć robotę.

Chłopaki z Enduro Trails mają robić single w Szczyrku. Pochwalili się tym pod koniec ubiegłego roku na Facebooku.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Zibi28 napisał:

Droga Mario, pozwolisz że wyliczę "skrajną komercjalizację Szczyrku", kilka wypasionych kanap(4?), ratraki i naśnieżanie oraz "dzikie tłumy":; Mogłabyś mi powiedzieć czym się różnią "dzikie tłumy" od Ciebie:;)?

Drogi Zibi, podajesz w cudzysłowie - czyli jako cytat słowa, których nie napisałam, mianowicie "dzikie tłumy" i wywołujesz mnie do tłumaczenia się z tego fałszywego cytatu. Jest nierzetelnością przypisywanie komuś deprecjonujących sformułowań, w dodatku ja starannie unikam używania takowych, czego zapewne w swoim rozpędzie nie zauważyłeś. Co najważniejsze, pytanie jest zupełnie nielogiczne i obliczone na poklask tych, którym tłumy nie przeszkadzają, bo mają swoją taktykę... Nie jest tematem niniejszej dyskusji, czy się różnię od "dzikich" tłumów, czy nie. One same (jeśli nawet, jak uważasz, są "dzikie") składają się z ludzi którzy różnią się między sobą, a łączy ich tyle, że znaleźli się w Szczyrku w tym samym niewielkim obszarze czasoprzestrzeni ;) . Mnie po prostu nie pasuje jazda w tłumie, co już wystarczająco nie podoba się apologetom SMR-u, ale do czego mam zupełne prawo. 

17 godzin temu, Zibi28 napisał:

(...) brak dużych parkingów, dobrej gastronomii, słabej ofercie hotelowej i propozycji na spędzenie popołudnia, przeczy słowom o skrajnej komercjalizacji.

Są to sprawy oczywiste i pewnie Słowacy są tego świadomi, więc pewnie będą te dziury "łatać".

Z pewnością też wielu miejscowych górali się cieszy i już planuje przyszłe inwestycje w dopieszczone pensjonaty i fajne knajpy.

Ale, jak bym miał porównać z Białką, to SMR jeszcze dużo do niej brakuje. Wielkie parkingi, termy, ale najważniejsze że ma dużą ilość nowoczesnych wyciągów i fantastyczne naśnieżanie. Białka jest czynna od rana do 22. Dzięki świetnemu naśnieżaniu mają bardzo długi sezon, a w tym bardzo długim sezonie mają bardzo długi dzień, a te dwa czynniki pozwalają na bardzo duże przepływy pieniężne, z których udziałowcy mają niezłą kasę. Przed SMR jeszcze długa droga aby dojść do takiego poziomu satysfakcji klienta jaki jest w Białce. Należy pamiętać że działają dopiero dwa lata.

Jeździłem wiele lat temu do Szczyrku i pamiętam te siermiężne orczyki i kosmiczne kolejki do nich, wybacz ale ja jednak wolę dzisiejszy Szczyrk.

Z dużych kolejek do wyciągów wyciągam dwa istotne wnioski. Po pierwsze że założenia inwestycyjne skończyły się pełnym ekonomicznym sukcesem. A po drugie, jest sens aby inwestycja była kontynuowana, więc pewnie powstaną następne wyciągi i reszta infrastruktury, pewnie podobna do tej w Białce.

Nie pisałam o tym, czy inwestycja jest zakończona, czy nie, jedynie, że jest to inwestycja prowadzona przez dużą spółkę kapitałową w celu komercyjnym, i zastanawiałam się nad możliwymi skutkami tego faktu. Sam porównujesz SMR do Białki, najbardziej zapewne obliczonego na masowość ośrodka w Polsce, i podajesz styl jego urządzenia jako wzorzec. Tobie może się to podobać, Twoje prawo. Mnie nie musi, moje prawo. Zresztą napisałam, że, cyt.: "Można (a może nawet trzeba) się zgodzić, że to, że TMR zainwestował w Szczyrku - mimo pewnych wad (za które uważam skrajną komercjalizację i tłumy), było korzystne". Do czego więc w mojej wypowiedzi miały się odnosić Twoje długie rozważania? Do moich się nie odniosłeś. 

17 godzin temu, Zibi28 napisał:

Na bank konkurencja już "knuje" jakie wypasione koleje u siebie postawić, aby z powrotem przyciągnąć - nas narciarzy. Nie bałbym się że zadepczemy góry, już jest blisko ten moment że rynek usług narciarskich się nasyci i ośrodki narciarskie będą jakością usług o nas walczyć, czego dobrym przykładem jest Białka.

Tego akurat nie byłabym tak pewna - czy "knuje", czy rynek się nasyci. Nie podajesz żadnych przykładów i argumentów na poparcie swojej tezy. Wydaje mi się, że do tego daleko, za czym przemawiałyby tłumy (niekoniecznie "dzikie", ale gęste) zarówno w Białce jak w Szczyrku. Ja napisałam, że sądzę iż wielkie, komercyjnie nastawione ośrodki, które mogą być może powstać, będą ściągały (dzięki technicznym zaletom) tłumy, a że obecność takowych jest ekonomicznie korzystna, będą obliczone na zagęszczenie, nie jakość samej oferty narciarskiej, przez co ich ilość będzie rosła tylko do pewnego momentu - kiedy podzielą między sobą potencjalnych klientów. Później już nie. A w mniej doinwestowanych, starych ośrodkach będą już jeździli tylko starzy zapaleńcy, przez co popadną one w jeszcze większe kłopoty. Jaśniej już chyba nie można.

Doprawdy, nudzi mnie prowadzenie polemiki, w której z drugiej padają same niemerytoryczne wypowiedzi, okraszone w dodatku imputowanymi fałszywie poglądami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wid napisał:

Chłopaki z Enduro Trails mają robić single w Szczyrku. Pochwalili się tym pod koniec ubiegłego roku na Facebooku.

Single a bike park to dwie osobne rzeczy przy czym tak jak Polsce potrzebny był potencjał Szczyrku do wykorzystania tak czeka się na prawdziwy teren do jazdy na rowerze a nie uklepane sztucznie trasy. Nikt jeszcze u nas nie stworzył czegoś co zbliżało by się poziomem do takiej miejscówki jak Słowackie Malino Brdo w Rużomberoku. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Author napisał:

Single a bike park to dwie osobne rzeczy przy czym tak jak Polsce potrzebny był potencjał Szczyrku do wykorzystania tak czeka się na prawdziwy teren do jazdy na rowerze a nie uklepane sztucznie trasy. Nikt jeszcze u nas nie stworzył czegoś co zbliżało by się poziomem do takiej miejscówki jak Słowackie Malino Brdo w Rużomberoku. 

Nie wiem dokładnie, co ma powstać w Szczyrku, ale rzeczywiście będzie to pewnie bliższe typowemu bike parkowi niż singlom znanym z Bielska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Robur82 napisał:

 Piątek 8:55, a więc przed startem kolei

Szwagier wysłał fote. 

W Białce to jest dopiero dziadowskie podejście do klienta, tam dymają ludzi,  jak nikogo znajomego nie ma na miejscu z kamer nie dowiemy się co nas czeka . Biletów sprzedadzą kilka razy więcej niż mają przepustowości koleje, a narciarz nieświadomie pakuje się w coś takiego 

mms_img220379544.jpg

A obok stare krzesło (wystarczy przejść 100 metrów), którym można wjechać bez stanie w tej kolejce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ten widok z Kotelnicy chyba ludziom nie przeszkadza. Przecież ogromna popularność Białki nie opiera się na tym, że ktoś przyjeżdża w ferie i święta, więcej postoi w kolejkach niż pojeździ i nigdy nie wróci. Bardzo wiele osób wraca tam co roku, tak więc chyba akceptuje nartogedon, który jest tam zawsze o tej porze. Takie pobyty tam, to chyba po prostu wyjazdy towarzyskie. Ekipa zbierze się o 10 rano na stok, postoi 30 min na Kotelnicy, zjedzie i znowu 25 min stania. Już mija dobrze ponad godzina. Potem przerzut na Pasiekę, może będzie luźniej. Jest luźniej, 15 min stania. Dwa zjazdy. Przenosimy się dalej, 20 min stania, no to pora na przerwę. Godzina w zatłoczonej knajpie. I już mamy 13:00. Jeszcze godzina na stoku, bo potem i tak nie ma co jeździć po samych muldach i na kwaterę. A potem do knajpy ze znajomymi. Chyba na tym polega to narciarstwo. Innego wytłumaczenia nie widzę. 

Dodatkowo dla ludzi z nizinnej Polski, ta góralska cepeliada jest atrakcyjna. Poza tym, przy ostatnich zimach wizyta na Podhalu, to jedna z niewielu okazji, żeby zobaczyć większą ilość śniegu:). A do tego termy i wyjazd udany. Po tygodniu powrót do domu. Białka wrzuca na facebooku ładne zdjęcia z drona, jak to u nich aktualnie fajnie, odpisujemy że tęsknimy i wrócimy za rok. Interes się kręci.

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tresor napisał:

Ekipa zbierze się o 10 rano na stok, postoi 30 min na Kotelnicy (...)

Ogólnie zgadzam się z tym, co piszesz, ale da się zauważyć, że narciarze pojawiają się coraz wcześniej na stoku, co zresztą widać na zdjęciu. Pomijając fakt, że koleje w Białce ruszają dopiero o 9:00, ale za to śmigają do 22-22:30 - o tej porze jest luźniej, ale do Kotelnicy Express też można się załapać na kolejkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tresor napisał:

Dodatkowo dla ludzi z nizinnej Polski, ta góralska cepeliada jest atrakcyjna.

W Szczyrku po przejęciu TMR zrobiło się podobnie. Może nie tak jak w Białce, ale podobny trend. Bywałem tam w dobie warszawskich ferii, bywam teraz podczas ferii śląskich - oto moje obserwacje:
Większa kultura podczas oczekiwania na wjazd
Mniej ludzi nieumiejących jeździć
I wg mnie większe tłumy były podczas ferii mazowieckich. Teraz jest w miarę, a dziś to już w ogóle byłem w szoku - np. Solisko godz 11 kolejka na 2-3 min czekania :o😀

Edytowane przez gruchauho
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, leitner napisał:

Ogólnie zgadzam się z tym, co piszesz, ale da się zauważyć, że narciarze pojawiają się coraz wcześniej na stoku, co zresztą widać na zdjęciu. Pomijając fakt, że koleje w Białce ruszają dopiero o 9:00, ale za to śmigają do 22-22:30 - o tej porze jest luźniej, ale do Kotelnicy Express też można się załapać na kolejkę.

Jeżeli to zdjęcie rzeczywiście zostało zrobione przez otwarciem, to jest to tylko dowód na coraz większą patologię tam. Kolejka na kilkanaście minut stania jeszcze przed otwarciem to już przegięcie. Z drugiej strony jest to jednak dowód na to, że nawet na feriach są w Białce narciarze, którzy po prostu chcą pojeździć. Musieli się jednak mocno rozczarować widząc, że na podobny pomysł wpadły setki osób:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech wszyscy wyznawcy teorii wielkiego słowackiego spisku zadadzą sobie jedno pytanie. Ile Polskich narciarzy, nas, kolegów z tego forum, stać aby od tak wyskoczyć na Chopok za 40 euro "bo SMR zamknięty"? Szczyrk jest godzinę od aglomeracji górnośląskiej, Chopok to 3 godziny jazdy. Teraz kolejne pytanie, ile TMR straci pieniędzy na kilku dniach przestoju? Dużo.

Mam szczerą nadzieję, że TMR to mądra firma, i wie, że ośrodki samymi kanapami nie stoją. Natomiast TMR to też spółka akcyjna, i musi wykazać, że inwestycja przynosi zyski, dlatego obcięto wszystko co deficytowe, a zbudowano tylko to, co najbardziej dochodowe.

W ciągu tylko 2 lat w Szczyrk, w SMR wtopiono masakryczne ilości pieniędzy, ale i tak to jeszcze nie wszystko. Dajmy im jeszcze trochę czasu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Robur82 napisał:

Jest ktoś w Białce i może wrzucić fotki z kolejką w tym tygodniu

Prosiłbym o dzięn i godzinę pod zdjęciem

Wybieramy się z rodzinami od czwartku i potrzebuje argumentów, żeby jechać gdzie indziej, co i tak mało realne - żony nie jeżdżą

Z Twoim podejściem do tematu , lepiej żebyś nie przyjeżdżał do Białki Tatrzańskiej .Bo ludzi ogrom , po co masz narzekać i kręcić nosem , jacy to górale fe ...., jak to Was dymają .

Naprawdę nie potrzebni nam są tacy klienci .Dziękujemy .

Damy radę sobie i bez Was .

Edytowane przez harnaś B-T
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te co są na ich stronie nie wystarczą?

Widać jaka jest kolejka pod główną Kotelnicą (kolej nr IV), trochę zamglone fotki z kamerki przy Pasiece, ale tez jakiś obraz jest. No i kamerka przy Remiaszowie - tam generalnie jak na kamerce widzisz stojących ludzi (ale zaraz przy dolnej krawędzi ekranu) to kolejka na około 10-15 min.

Generalnie w Białce w ferie w ciągu dnia to raczej mało pojeździsz i jest to niezmienne od wielu lat. Rano maks 1-1,5 h, natomiast popołudniu tak mniej więcej od 16:00 robi się w miarę znośnie. Ewentualnie w ciągu dnia wjeżdżanie nieoczywistymi wyciągami czyli nr I lub orczykami 1,2. Czasem mniejsza kolejka jest też przy wyciągu nr II ale z tym już bywa różnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Robur82 napisał:

Jest ktoś w Białce i może wrzucić fotki z kolejką w tym tygodniu

Prosiłbym o dzięn i godzinę pod zdjęciem

Wybieramy się z rodzinami od czwartku i potrzebuje argumentów, żeby jechać gdzie indziej, co i tak mało realne - żony nie jeżdżą

Jedź do Szczyrku. Będzie tam wspaniale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Robur82 napisał:

Właśnie te ich kamerki nie pokazują kolejki do kolejki

Specjalnie obrałem sam koniec ferii, bo jak rozmawiałem z 20-ma znajomymi 19 rodzin pojechało w ubiegłym tygodniu i tylko 1 rodzina w tym tygodniu

nie wiem jak w innych miaastach ale u nas tak to wygląda

No mi wystarczy to co widzę u nich.

Aktualnie spora kolejka na Remiaszowie i Pasiece - spora czyli powyżej 10 minut na moje oko. Na głównej Kotelnicy zmalała i wygląda na około 5 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Robur82 napisał:

W białce 2 lata nie byłem, i już nie pamiętam jak te kolejki leciały mając szczątkowy obraz z kamery lub jakieś zamglone foto, do tej pory udawało się przekonac resztę składu na inne relacje, głównie Krynice. Ale co za dużo to niezdrowo

Zaleta Białki (oprócz godzin otwarcia) też taka, że na TatrySuperski masz jeszcze kilkanaście innych ośrodków. Fakt, że większość to jednotrasówki, ale jest m.in Bachledova (z nową gondolą) czy Jurgów i bodajże od tego roku doszło jeszcze kilka z okolicy - Harenda, Witów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...