Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kasina Ski w Kasinie Wielkiej


lski@interia.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Kasina Wielka

Byłem raz. Jeśli chodzi o stok, to trzeba jechać rano, zaraz po ratraku jeździ się doskonale. Po południu i wieczór nie za ciekawie, muldy i oblodzenia, ale nie jest źle. W Kasinie stok ratrakowany jest tylko raz dziennie i to rano. Poza tym jest super. Dwa razy byłem w Laskowej, stok przygotowany wzorcowo, ale zbyt łagodny zwłaszcza w środkowej części na dł ok 400m nie ma co robić. Pod koniec stoku jest OK. Ogólnie wracam do Kasiny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasina Wielka

Stok w Kasinie jest bardzo przyjemny i wprost idealny na jednodniowy wypad z Krakowa. W tym roku otworzyli knajpę zaraz przy końcu trasy i można sobie nieźle pojeść za rozsądne pieniądze.

Wielkim mankamentem jest orczyk obsługujący dwie osoby. Tor jazdy jest wąski tak więc przy nieodpowiednim doborze partnera baardzo łatwo wyfrunąć w las. Nie jest to tak przyjemne bo wywrotka równa się drałowaniu kilkadziesiąt metrów przez las do trasy zjazdowej.

W przyszłym roku będą stawiać krzesło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kasina Wielka

Zdarza się, że trasa jest przygotowana nieźle ale liczyć się trzeba też z muldami. Co mnie nie dziwi, ponieważ przy wąskim stoku, dużym natężeniu ruchu oraz złych warunkach pogodowych jest normalne. Lepsze warunki naturalne są w niedalekim Lubomierzu - bardzo szeroki stok. Byłem w tym roku tam parę razy i jestem zadowolony a z Kasiny troszkę mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kasina Wielka

Byłem w tym roku 3razy w Kasinie, stok zawsze przygotowany poprawnie-rano.Potem niestety robią się muldy bo jest dość wąsko i bardzo dużo narciarzy.Najlepiej przyjechać w tygodniu przed południem-jest rewelka ,nie ma lepszego stoku tak blisko Krakowa,dużym minusem jest archaiczny orczyk,po 15 zjazdach i wyjazdach nogi za przeproszeniem w dupę wchodzą.Kiedy krzesło??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Koledzy, kto ostatnio jeździł na Śnieżnicy, Kasina Wielka? Mam ochotę się tam wybrać w sobotę jak aura pozwoli. Nigdy tam nie byłem, w Internecie poczytałem, to nieźle to wygląda. Szczególnie interesuje mnie czy są tam kolejki na wyciągu i czy na trasie jest duży tłok? Jak wygląda sama trasa, czy szeroka, jak przygotowana? Ostatnio jeździłem na Mosornym w Zawoi i w Rzykach za Andrychowem. Proszę o jakieś porównanie. Dziękuję!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat jeżdżę do Kasiny, bardzo lubię ten stok. Druga wiadomośc Cię nie ucieszy, od lat nie byłem tam w sobotę i w niedzielę, jeśli chcesz tam jechać jedź rano na otwarcie, później są kolejki i tłok na stoku, który ulega szybkiemu zniszczeniu (stok). Krzesełko ma za duzą przepustowośc do szerokości stoku mimo ,że jest strasznie wolne, dla mnie lepszy był przedpotopowy orczyk bo był szybszy i mniej przepustowy. Trasa jest bardzo fajna, nie ma na niej żadnego odcinka bardzo stromego (to troche szkoda) ale także żadnego wypłaszczenia jak środek Mosornego, można na niej nieźle sie rozbujać i widoczność jest niezła, tyle,że na górze stosunkowo wąsko. Stok długi na nasze warunki bo krzesło ma 1,3 km. Ja tam jeźdźę wyłącznie w tygodniu, wtedy zawsze jest pusto i mało ludzi, rano na otwarcie nikogo prawie niema. W tym roku nie byłem jeszcze ale jest plan na srodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam wrażenie, że kiedy tam był orczyk, było lepiej. Ale jakoś niezbyt przepadam za tym stokiem, chyba jednak z powodu tłumów, jakie tam ściągają od kiedy jest krzesło - w weekendy, ale i wieczorem w zwykłe dni. Jakieś półgłówki walące na krechę na tyłach nart itp. Stanowczo wolę pobliską Polczakówkę, która, choć krótsza, wydaje mi się ciekawsza terenowo, a takiego towarzystwa po prostu tam nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maria - jak tam był orczyk to też w wekendy były tlumy, pamietam jak jeszcze PKP tam działało i nie było parkingu prawie wcale bo stacja była, stawalo sie wzdłuż drogi i dawało z kapcia 10-15 min pod górę z nartami, kolejki do orczyka na 20 minut stania przynajmniej - ta zaczynała sie w połowie ostatniej, najstromszej częsci jeszcze wtedy sporo węższej i nie wyrównanej - taka pochyłość stoku nieprzyjemna była. Ogólnie to było kiepsko.Jak krzesło jest to w wekend tam nigdy nie byłem, z opowieści znajomych znam i moja noga tam na pewno w narcie nie postanie. Ale w tygodniu staram się tam bywać jak Bóg da:D i jest jak w relacj Johna - stok przyzwoicie wyrównany, na nasze krajowe warunki powiedzmy,ze znakomicie (w Alpach pewnie bym marudził:D), ludzi przeważnie mało lub co najwyzej średnio (teraz jednak jest okres feryjny więc pewnie więcej ale w marcu :) ). No i ja lubię ten stok, ze względu na długość i fajne, szybkie ukształtowanie. Polaczykówka też fajna tylko za krótka jak dla mnie, już wolę Lubomierz - tam jak kiedyś w Kasinie -też metalowy orczyk na mrozie do d.... przymarza - a wiadomo,ze to Tygrysy lubią najbardziej:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety zgadzam sie z Maria, że z tym krzesłem jest z reguły przetłoczona trasa, bo jest za wąska. No i niestety przygotowanie stoku zwykle już ok. 12-13 pozostawia wiele do życzenia, nie mówiąc o popołudniowej czy wieczornej jeździe (zwykle muldy po pas), poza tym stacja bardzo zaniedbana jeśli chodzi o infrastrukturę i raczej bez perspektyw. Plusem jest przyjemne nachylenie trasy, jednak jak dla mnie po 4 godzinach jest już monotonnie, tym bardziej że warunki już na coraz mniej pozwalają.

Noo lubomierz tak, tam się przyjemnie da pozjeżdżać niezatłoczona i szeroka trasa - super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote znajomi byli w Limanowej i ich relacja wypisz wymalu jak twoja opinia o Kasinie tylko bez przyjemnego profilu trasy - to taka drobna złośliwośc:D. Niestety jak jest tłum ludzi i ścisk to kazde miejsce jest do niczego. I ja tu nie zamierzam zawężać problemu do Kasin i Limanowych bo byłem rok temu tydzien w Val Gardena i był tłum, muldy, kolejki - i wtedy nawet tak magiczne i piękne miejsce narciarsko jest do niczego. Po prostu te wszystkie nasze stoki są bardzo fajne w momentach małego obciązenia - w godzinach szczytu jednak każde z nich może zniechecić nawet największych amatorów. Ja bym więc był bardzo ostrożny z takimi lekko rzucanymi na wiatr wnioskami. A czy zaniedbana, ja wiem?, nowa knajpa, w miarę czyste kible, nowoczesne krzesło:D o dość skromnej szybkości, nieźle przygotowane trasy - na te szerokości geograficzne dosyć średnia półka, znam wiele gorszych i bardziej zaniedbanych miejsc cieszących się wielką sławą, estymą i reklamujących się zawsze conajmniej dobrymi warunkami:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wolę Lubomierz - tam jak kiedyś w Kasinie -też metalowy orczyk na mrozie do d.... przymarza - a wiadomo,ze to Tygrysy lubią najbardziej:D

:D Może i w tym rzecz, kto wie? W każdym razie dawniej jakoś mi się tam wydawało sympatyczniej. Co do weekendów, też unikałam tej masakry, ale zdarzało mi się tam swego czasu wyskakiwać na wieczorną jazdę - a od jakiegoś czasu nie mam na to zupełnie ochoty. A Lubomierz, i owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej bez perspektyw

Czy ja wiem czy tak bez perspektyw. Tamtejsze górki terenowo są bardzo ciekawe pod kątem stacji narciarskich. Jak się przejeżdża obok góry Ciecień [Foto] to jak nic tam są warunki na budowę stacji na miarę Białki. Spokojnie 300 m różnicy poziomu i długości tras do 2000 m. Moim zdaniem potencjał jest. Tylko znajdź głupiego co się porwie z motyką na Księżyc.

Śniegu obecnie to mają tam więcej niż w Białce: [Zdjęcia]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli chodzi o dostosowanie szerokości trasy do przepustowości krzesła, to nie ma porównania między Limanową i Kasiną, W limanowej kolejka może być do krzesła, ale przynajmniej 2 opcje zjazdu i szerokość trasy pozwala na bezpieczne i w miare swobodne szusy, nawet przy max. oblężeniu, a w kasinie jazda przy max oblezeniu krzesla to wg. mnie zupelna strata czasu, bo chcac jezdzic bezpiecznie trzeba sie praktycznie dostosowac do tych slabo jezdzacych, bo miejsca na dynamiczna jazde sie nie znajdzie. W limanowej zawsze miejscem dla lepiej jezdzacych jest fis, bo tam malo kto poczatkujacy sie zapuszcza :D Ponadto kwestia warunków też ma ogromne znaczenie... W limanowej o ile lod sie pojawia, to muldy zadko, a w kasinie jedno i drugie to standard.

A perspektyw brak, bo w obrebie samej snieznicy jest rezerwat, wiec na za wiele nikt nie pozwoli w kwestii wycinki lasu, a i koszty wylesienia sa obecnie tak duze ze taka stacja jak kasina sobie na to zbyt latwo nie bedzie w stanie pozwolic. Poza tym rozmawiałem z mieszkancami, ktorzy sa bardzo niechetnie nastawieni do inwestora, ktory juz im zdazyl zajsc za skore i patrza mu na rece i wiekszego rozwoju nie widza. Poza tym stacja JEST zaniedbana. Ta gastroniomia, to całkowita prowizorka, malutka, i do tego ten namiot zadymiony. Na dolnej stacji odkąd pamiętam śmierdzi z szamba, łazienki ostatnio zastalem dosc zdewastowane i brudne, parking płatny. Moim zdaniem poza samym przyjemnym nachyleniem trasy wiekszych pozytywow tam sie nie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, kto ostatnio jeździł na Śnieżnicy, Kasina Wielka? Mam ochotę się tam wybrać w sobotę jak aura pozwoli. Nigdy tam nie byłem, w Internecie poczytałem, to nieźle to wygląda. Szczególnie interesuje mnie czy są tam kolejki na wyciągu i czy na trasie jest duży tłok? Jak wygląda sama trasa, czy szeroka, jak przygotowana? Ostatnio jeździłem na Mosornym w Zawoi i w Rzykach za Andrychowem. Proszę o jakieś porównanie. Dziękuję!!!

Także myślałem parę dni o wyborze Kasinki Wielkiej, póki co zbieram jednak informację na temat bazy narciarskiej w tym rejonie i znając życie wybiorę się tam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie byłam w Kasinie, ale słyszałam, że stok należy do tego samego gościa, co Ryterski Raj i przyznam, że ciekawa jestem. Ryterski mi bardzo odpowiada, ale może dlatego, że jest dobrze przygotowany, szczególnie dla takich początkujących narciarzy jak ja.

Może uda nam się jeszcze w tym roku wybrać do Kasiny, w końcu to niedaleko Krakowa.

Choć przyznam, ze te opinie nie są zbyt zachęcające. Ale wszyscy wypowiadający się mają już całkiem całkiem doświadczenie na nartach, w odróżnieniu ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie byłam w Kasinie, ale słyszałam, że stok należy do tego samego gościa, co Ryterski Raj i przyznam, że ciekawa jestem. Ryterski mi bardzo odpowiada, ale może dlatego, że jest dobrze przygotowany, szczególnie dla takich początkujących narciarzy jak ja.

Może uda nam się jeszcze w tym roku wybrać do Kasiny, w końcu to niedaleko Krakowa.

Choć przyznam, ze te opinie nie są zbyt zachęcające. Ale wszyscy wypowiadający się mają już całkiem całkiem doświadczenie na nartach, w odróżnieniu ode mnie.

Ja się wyłamię bowiem u mnie to doświadczenie aż takie duże nie jest, póki co troszkę ponad "znikome", że tak to określę, stąd więcej będę pytać w dyskusji;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ja przejeżdżałam blisko i widziałam reklamę Śnieżnicy, gdzie było napisane, iż z racji zbliżającej się wiosny mają zniżki. Wie ktoś może jak w rzeczywistości te zniżki wyglądają? (mam nadzieję, że nie chodzi o 5%) oraz jakie są warunki?

Ja też coś takiego widziałem nie pamiętam gdzie ale to raczej związane jest z tym, że marzec się zbliża (ot już za jeden dzień:) i w związku z tym ceny spadają powolutku w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...