Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kasina Ski w Kasinie Wielkiej


lski@interia.pl

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.01.2020 o 16:52, Chrumcia napisał:

Przed chwilą wróciłam z Kasiny ludzi pełno, głównie początkujacych. Bez kasków, czasem i bez czapek. Snowboardzista ledwo trzymający się na desce(nie potrafi jeździć) skosil dziecko i wielka awantura na stoku.... Kolejki nie było do wyciągu, wszystko prawie na bieżąco, ale na stoku tlumy😑myślałam że dzisiaj będzie bardziej pusto ale się pomyliłam. Nawet vloga mi się nie chciało kręcić, coś tam pokrecilam ale ile z tego wyszło to potem sprawdzę. 10 stycznia mam w planie zawody, ale jeśli mieliby je odwołać to kto wie, może Kasina 🤔

31 grudnia/1 stycznia byłem tam chyba "ostatni raz w życiu". Za dużo ludzi, to miejsce nie jest już dla mnie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Hextor napisał:

Pewnie jak otworzą to się trochę przeludni. Albo jak się otworzą inne stoki koło Krakowa.

Uh....Ale jakie inne stoki? O czym mówisz?

Powiedzmy że za stoki "koło Krakowa" można wymienić te tutaj:

Otwarte są:

-Koninki

-Lubomierz

-Laskowa

-Siepraw

-Podstolice

- U Żura (Chabówka)

-Limanowa

- Czarny Groń

Nie otworzyły się jeszcze tylko:

- Myślenice

- Harbutowice

 

Więc sam widzisz...do Kasiny po prostu jadą ludzie, bo reklama i nowoczesna infrastruktura zrobiła swoje. Myślę że połowa z tych ludzi nie zastanawia się nad alternatywnymi miejscami.

A do tego wszystkiego Kasina ma jeden zasadniczy plus - skibus, i za to im bije brawo.

 

Edytowane przez Gerald
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kasiny się jedzie bo to najbliżej od względem komfortu, nowoczesności, "jakości góry". Kto ma z nimi konkurować? Siepraw, Lubomierz, Koninki? Na Chełmie stok nie jest łatwy a położenie sprawia, że jest słabo. W Harbutowicach to jest jakaś kpina z tego systemu naśnieżania. Jak tego nie poprawią czy unowocześnią to co roku będą do interesu dopłacać. Żeby w tyle mrożnich dni nie naśnieżyć w sumie łąki to naprawdę sztuka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę na boisko pojeździć, więc dla mnie liczy się ciekawa trasa, w moim subiektywnym pojęciu.W Koninkach jest dłuższa i różnorodna, a na Chełmie faktycznie jest ciężka, ale chętnych nie brakuje. Harbutowice są dla mnie za płaskie. Tak czy siak, Kasina wcale nie jest taka łatwa, dlatego tyle ludzi ma problem żeby tam zjechać, co obserwowałem wielokrotnie.

Jak mam jechać i stać w kolejce 15 min, to wolę jeździć non-stop krótszym o 400 metrów wyciągiem w Lubomierzu. Wiem że 70-80% tutaj nie podzieli takich moich poglądów.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Author napisał:

Dla mnie Tobołów to jedna z najbardziej zmarnowanych miejscówek w naszych górach. Mam nadzieję, że jak piekło istnieje to ktoś za to będzie się tam smażył. 

Haha, masz rację! Ale Marek Baran w swojej książce o "Koleje linowe i wyciągi narciarskie w Polsce", pisze że jest to jedna z najbardziej chybionych lokalizacji dla postawienia tego wyciągu w latach 80tych. Nie wyjaśnia dlaczego, oraz czy były alternatywy odnośnie innego miejsca -  dla zbudowania ośrodka wypoczynkowego wraz ze stacją narciarską Huty im. Lenina w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie też jest trochę chybionych lokalizacji a działają. Moim skromnym zdaniem Koninki gdyby było normalnie nie dużo ustępowały by sąsiedniej Kasinie. To jedno z tych miejsc gdzie kolej również a może przede wszystkim przynosiła by zysk latem. BPN powinien być z rejonu tej góry wyrzucony. No ale to już marzenia mało niestety realne. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kotek napisał:

Zawsze można kupić taką stację jak Koninki czy Harbutowice i działać według własnego uznania a nie narzekać - wolny rynek.

Genialna myśl. Naprawdę bez kitu. Ja nie narzekam tylko stwierdzam fakty a to jednak różnica. Poza tym jak idzie o Koninki to tam nie ma wolnego rynku wiec zanim się zabłyśnie genialną myślą to trzeba się zastanowić co się pisze. W większości miejscówek nie ma wolego rynku choć w Harbutowicach akurat jest na odwrót. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w tym sezonie rusza Harbutowice. Mieszkam niedaleko na wys. dolnej stacji i sniegu nie ma, a prognozy mowia o +10 w najblizszych dniach. Widze, ze cos tam nasypali, ale raczej sporo im brakuje. Harbutowice wygladaja na chybiona inwestycje.

Edytowane przez Plywak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Author napisał:

Dla mnie Tobołów to jedna z najbardziej zmarnowanych miejscówek w naszych górach. Mam nadzieję, że jak piekło istnieje to ktoś za to będzie się tam smażył. 

To jest góra, która mogła by być fajnie zagospodarowana. Niestety jest na granicy parku narodowego i mają  problem modernizacją ośrodka. Z tego co pamiętam to nawet obecne oświetlenie i naśnieżanie zostało zrobione trochę prawem kaduka. Kiedyś był mapki z projektowaną kanapą do Polany Jaworzynka. Czyli równolegle, ale dalej od granicy parku. Jak na razie nic z tego nie wyszło. Cieszmy się, że chociaż jest to co jest, bo cały czas Tobołów  jest pod presją zamknięcia a gestorzy to nawet zamknięcia w kiciu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Plywak napisał:

Ciekawe czy w tym sezonie rusza Harbutowice. Mieszkam niedaleko na wys. dolnej stacji i sniegu nie ma, a prognozy mowia o +10 w najblizszych dniach. Widze, ze cos tam nasypali, ale raczej sporo im brakuje. Harbutowice wygladaja na chybiona inwestycje.

Właściciele ośrodka na Szklanej Górze mają naprawdę dużego pecha. Decyzja o inwestycji zapadła pewnie po serii solidnych zim w latach 09-13, wyciąg oddali na sezon 14-15 i akurat od tego czasu w okolicach Krakowa zimy się skończyły:). Tam jest ciągła walka z pogodą i chyba marnym naśnieżaniem. Obstawiam, że inwestycja się nie zwraca, mimo, że frekwencja jest zawsze duża jeżeli już jakimś cudem uda się otworzyć.

A co do bohaterki wątku czyli Kasiny napisano już wszystko. Przy tej przepustowości kanapy przydałyby się tam jeszcze z dwie dodatkowe trasy, co jest raczej niemożliwe. Ja jestem zniechęcony do tej stacji. Szarańcza na stoku jest nie tylko w weekendy i święta ale bywa również w środku tygodnia na jeździe wieczornej. Ciężko dobrze trafić, chyba że ma się możliwość pojeździć do południa w dni robocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Honza napisał:

To jest góra, która mogła by być fajnie zagospodarowana. Niestety jest na granicy parku narodowego i mają  problem modernizacją ośrodka. Z tego co pamiętam to nawet obecne oświetlenie i naśnieżanie zostało zrobione trochę prawem kaduka. Kiedyś był mapki z projektowaną kanapą do Polany Jaworzynka. Czyli równolegle, ale dalej od granicy parku. Jak na razie nic z tego nie wyszło. Cieszmy się, że chociaż jest to co jest, bo cały czas Tobołów  jest pod presją zamknięcia a gestorzy to nawet zamknięcia w kiciu.  

Dlatego napisałem, że granica parku powinna być przesunięta. Tam nie ma absolutnie nic do chronienia. Zwykły bukowy i bukowo-świerkowy las. Uszczerbek na powierzchni samego parku z tego uszczuplenia to jakiś ułamek procenta z ogółu powierzchni. Jak by przyjąć, że rejon Turbacza już do parku należy to rozchodzi się o promil zmniejszenia powierzchni. 

W kwestii Harbutowic to i tak z tego co wiem ziemia należy do właścicieli więc nie jest tak tragicznie. Tam jest po prostu tragiczne naśnieżanie bo jak był śnieg to ludzi od cholery na tym stoku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Author napisał:

Tam jest po prostu tragiczne naśnieżanie bo jak był śnieg to ludzi od cholery na tym stoku. 

No bo to musi być hit pod warunkiem, że jest otwarte. Mieszkam blisko centrum Krk i jak wyjadę w weekend rano, to jestem na miejscu w 30-35 minut. Z wielu miejsc w Krk jest jeszcze bliżej. To jest jedyne krzesło z prostą trasą w okolicy gdzie można zabrać dzieciaki, które nie mają zacięcia do jazdy na trudniejszych stokach. Po zamknięciu szybkiej szóstki na Czarnym Groniu, trzeba takiej trasy szukać na Podhalu albo w okolicach Krynicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co oni za system naśnieżania w Harbutowicach mają, ale sypią od początku grudnia i w ledwo białe jest. Co ciekawe zaraz obok w Myślenicach sypią dziś cały dzień, a tam nawet na nic nie odpalili armat mimo że jest na minusie.

Edytowane przez Hextor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Hextor said:

Ja nie wiem co oni za system naśnieżania w Harbutowicach mają, ale sypią od początku grudnia i w ledwo białe jest.

Moze zrezygnowali po zobaczeniu prognoz na nadchodzacy tydzien. Myslenice sa lepiej osloniete przez okoliczne gory i las, dlatego snieg im dluzej lezy. Mozliwe, ze maja tez lepsze nasniezanie, choc Szklana Gora chwalila sie bialczanskim. Szkoda, bo mam blisko, a bylem tylko ze 2 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Hextor said:

Być może mają armatki od do firmy z Białki, ale na pewno nie takie jak na stokach w Białce. Patrzyłem na kamerki i raz całą noc sypali i rano pod armatka powinna być solidna górka, a była płaska plama. Oby na ferie się wyrobili bo jeszcze padną biedaki.

 

Ano, niestety coś jest nie tak. Patrzyłem dziś z rana, temperatura -3, w nocy pewnie chłodniej, a nic nie nasypane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...