Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Schladming-Dachstein


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, wojgoc napisał:

@Sariensis - nie ciągnij wątku. Nie udowadniaj tez swojej władczej natury bo na mnie nie robi to żadnego wrażenia. Jesteś chyba największym chwalipięta na tym forum - dom na Teneryfie, ileś tam aut w garażu, itd, itp

Co do sponsorowania idiotycznych pomysłów socjalistów w Europie - dzięki tym oszolomom mozesz prowadzić swoje interesy na Kanarach, Cyprze czy innej strefie.

Masz racje, ale ... ja bardzo lubie takie szarpaniny, ekstrawertycy tak majà :), zreszta bardzo mnie to bawi I skoro mam okazję, to poszarpię sie z kolejnym “màdralà” :), bo koniec konców I tak wyjdzie na moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Sariensis napisał:

Jakie prawo? Domniemane? Dlaczego mam placić, gdzie jest prawomocny wyrok POLSKIEGO sadu? Kto mi idowodnil winę? Prawo jest prawem, wysylanie takich smieciowych druczków jest lamaniem prawa wlasnie, nie Znajdź tematu, to na jakies podstawie oskarżasz mnie o break szacunku do prawa, skoro jest dokladnie odwrotnie?

Jeśli szanujesz prawo, to przepraszam.  I podziwiam Twoją znajomość prawa austriackiego, które tak szanujesz. Ale jeśli szacunek dla prawa rozumiesz w ten sposób, że jako Polak przestrzegasz zawsze tylko polskiego prawa będąc za granicą, to coś tu nie gra. Uznałbyś, że w porządku jest kierowca np. z Białorusi, który jedzie przez Polskę mając za nic ograniczenia prędkości, bo mu tamtejsze sądy nic za to nie zrobią? 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dziadek T. napisał:

Jeśli szanujesz prawo, to przepraszam.  I podziwiam Twoją znajomość prawa austriackiego, które tak szanujesz. Ale jeśli szacunek dla prawa rozumiesz w ten sposób, że jako Polak przestrzegasz zawsze tylko polskiego prawa będąc za granicą, to coś tu nie gra. Uznałbyś, że w porządku jest kierowca np. z Białorusi, który jedzie przez Polskę mając za nic ograniczenia prędkości, bo mu tamtejsze sądy nic za to nie zrobią? 

Nie rozumisz prawa międzynarodowego, z którym ja mam do czynienia na co dzień, lepiej doczytaj czy austriacka czy niemiecka czy inna Europejska policja moze bez wyroku POLSKIEGO Sadu wyslac onywatelowi RP jakoekolwiek wezwanie do zaplaty, Juz podpowiadam,  nie ma takiego prawa I pomimo, ze lamiac prawo nazywaja to prosba czy jakos tak, to lamia tym samym prawo, co chyba nie bardzo ciekawie wyglada wobec organu powolamego to pilnowania porzadku I przestrzegania prawa, nie sadzisz, a teraz jak Juz skonczyles swoje dyrdymaly to dobranoc, przespij sie z tym lepiej. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2019 o 19:01, Sariensis napisał:

Znalazlem region, ktory lezy jeszcze blizej mojego domu od Obertauern bo zaledwie 591 km, (ciach)

Swoją drogą - jeszcze bliżej to zapewne masz do Hochkar: http://www.hochkar.com/en/winter - nie jest to jakiś wielki ON, ale może się okazać, że masz tam mniej niż 500 km. Zdaje się osoby mieszkające w Twoich okolicach jeździły tam na weekend, a nawet na jednodniówkę:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Cosworth240 napisał:

Swoją drogą - jeszcze bliżej to zapewne masz do Hochkarhttp://www.hochkar.com/en/winter - nie jest to jakiś wielki ON, ale może się okazać, że masz tam mniej niż 500 km. Zdaje się osoby mieszkające w Twoich okolicach jeździły tam na weekend, a nawet na jednodniówkę:

 

 

40 km bliżej, dzięki - choć na razie prawie wszystko tam zamknięte, może z powodu wiatru?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Sariensis napisał:

40 km bliżej, dzięki - choć na razie prawie wszystko tam zamknięte, może z powodu wiatru?

Raczej tak, bo jak patrzyłem przed paroma dniami, to było wszystko czynne. Śniegu na pewno nie brakuje, bo tam nawet mieli parę dni zamknięte i została wezwana armia do przywracania stanu normalności, bo bardzo obfitych opadach jakoś pod koniec stycznia:

image.png.ed4e6501e8392de7304b29caaa00c4cd.png

image.png.b2cc7064eadae4b05da5596bb15f7e5a.png

image.png.4eef03ed26c314f3d0584bf396f8258c.png

image.png.15c370a2a05f57dca0c0cf913841b039.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, marcinn napisał:

Fajny kameralny ośrodek,polecam ...

Za dwa dni zapowiada się piękna pogoda gdyby nie to że w niedziele jadziemy rodzinnie do Włoch to skoczył bym na dzionek na Hochkar 😄

gdzie szukać noclegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2019 o 18:28, Sariensis napisał:

Nie rozumisz prawa międzynarodowego, z którym ja mam do czynienia na co dzień, lepiej doczytaj czy austriacka czy niemiecka czy inna Europejska policja moze bez wyroku POLSKIEGO Sadu wyslac onywatelowi RP jakoekolwiek wezwanie do zaplaty, Juz podpowiadam,  nie ma takiego prawa I pomimo, ze lamiac prawo nazywaja to prosba czy jakos tak, to lamia tym samym prawo, co chyba nie bardzo ciekawie wyglada wobec organu powolamego to pilnowania porzadku I przestrzegania prawa, nie sadzisz, a teraz jak Juz skonczyles swoje dyrdymaly to dobranoc, przespij sie z tym lepiej. 

Z jakim typem prawa międzynarodowego masz do czynienia na co dzień mądralo?

Stawiam na relacje handlowe i vatowskie fiku -miku a to nie ma nic wspólnego z kwestiami admińistracyjnymi.

Zle Ci nie życzę, ale jak któregoś dnia zajmie Ci konto komornik a konto tych mandatów to moze wtedy zrozumiesz istotę prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz, na jakiej podstawie? Zejdz na ziemię bo bujasz w obłokach I przestań rzucać pustymi frazesami, ktorymi można co najwyżej straszyć naiwnych, a jak juz tak sie madrzysz to doczytaj o VACie, którego np. na Teneryfie I w wielu innych miejscach na Świecie po prosto w ogóle nie ma, nie istnieje I nikt nie chce znać tego czegoś w takich szczęśliwych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎08‎.‎02‎.‎2019 o 18:28, Sariensis napisał:

Nie rozumisz prawa międzynarodowego, z którym ja mam do czynienia na co dzień, lepiej doczytaj czy austriacka czy niemiecka czy inna Europejska policja moze bez wyroku POLSKIEGO Sadu wyslac onywatelowi RP jakoekolwiek wezwanie do zaplaty, Juz podpowiadam,  nie ma takiego prawa I pomimo, ze lamiac prawo nazywaja to prosba czy jakos tak, to lamia tym samym prawo, co chyba nie bardzo ciekawie wyglada wobec organu powolamego to pilnowania porzadku I przestrzegania prawa, nie sadzisz, a teraz jak Juz skonczyles swoje dyrdymaly to dobranoc, przespij sie z tym lepiej. 

 Będę bardzo wdzięczny za wskazanie źródeł, z których wynika to co piszesz. Mam na myśli akty prawne, orzeczenia sądów lub opracowania naukowe. Nie wpisy na forach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że polski komornik nie będzie bez postanowienia (mylisz z wyrokiem) polskiego sądu egzekowować orzeczenia o grzywnie wydanego przez organ zagraniczny. Ale to nie oznacza, że austriacka policja nie może Ci wystawić mandatu, nie oznacza, że na pewno unikniesz zapłacenia grzywny i nie oznacza, że można lekceważyć prawo o ruchu drogowym za granicą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wojgoc napisał:

Prawo to Ty tak samo znasz jak numery rejestracyjne swoich samochodów.

A wiesz co to jest 1000 prawników na dnie Bałtyku ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dziadek T. napisał:

 Będę bardzo wdzięczny za wskazanie źródeł, z których wynika to co piszesz. Mam na myśli akty prawne, orzeczenia sądów lub opracowania naukowe. Nie wpisy na forach

Poszukaj w Schladming-Dachstein, bo o tym jest ten temat ..., a jak chcesz dyskutować o aktach prawnych, to załóż sobie własny wątek, albo sio na forum prawnicze, ..., tak wiem, nuda tam straszna :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sariensis napisał:

Poszukaj w Schladming-Dachstein, bo o tym jest ten temat ..., a jak chcesz dyskutować o aktach prawnych, to załóż sobie własny wątek, albo sio na forum prawnicze, ..., tak wiem, nuda tam straszna :).

Przecież Ty uwielbiasz tego typu szarpaniny słowne to o co chodzi??? Ach, rozumiem - tylko wtedy jak Twoje wierzchu.

Filozofujesz o swojej znajomosci prawa międzynarodowego a jak trzeba przedstawić konkrety to zwijasz ogon i prostactwo na wierzch wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wojgoc napisał:

Przecież Ty uwielbiasz tego typu szarpaniny słowne to o co chodzi??? Ach, rozumiem - tylko wtedy jak Twoje wierzchu.

Filozofujesz o swojej znajomosci prawa międzynarodowego a jak trzeba przedstawić konkrety to zwijasz ogon i prostactwo na wierzch wychodzi.

już tutaj wstawiałem link z podstawami prawnymi, wystarczy poszukać, lenistwo jest globalna zarazą XXI w., ale mnie to bardzo cieszy, zresztą nie tylko mnie, dzięki tej przywarze współczesnego człowieka można zarabiać kupę kasy, wystarczy być nieco mniej leniwym ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aressi napisał:

Temat wątku to Schladming-Dachstein! Tak dla przypomnienia! Może trzymajmy się tematu bo informacji o Schladming-Dachstein tu niewiele. 

Widzę, że dostrzegasz problem, który pojawił się na tym forum, powstaje temat narciarski a niejeżdżący z różnych powodów niby starzy wyjadacze, robią z forum jakiś cyrk i dyskujsję o niczym istotnym w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Gdyby ktoś się zastanawiał czy jechać do Schladming to niech przestanie. Ośrodek bardzo fajny. Byłem tam w połowie stycznia i nie mogę powiedzieć żeby było tłoczno. Najdłużej w kolejce stałem może z 5 minut. Tras jest bardzo dużo jednak jak ktoś zaczyna dopiero przygodę z narciarstwem i nie czuje się zbyt pewnie może mieć problemy ze zjechaniem na sam dół. Ale mimo wszystko polecam każdemu, zawsze można zakończyć dzień jazdą w gondoli :)

Tu kilka filmików z mojego wyjazdu:

 

 

 

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
1 godzinę temu, Robur82 napisał:

Może jest ktoś obecnie Ski Amade i może napisać jak tam warunki w ośrodkach na dość niskiej wysokości, oraz jak z kolejkami?

Czy jest sens jechać tam na przyszły weekend, bo to chyba najbliżej PL duży ośrodek narciarski?

Nie byłem tam ostatnio , ale takie coś dostałem od znajomej 2 dni temu :

Screenshot_20200225-180913_Messenger.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...