Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Schladming-Dachstein


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazlem region, ktory lezy jeszcze blizej mojego domu od Obertauern bo zaledwie 591 km, na stronie widnieje kilka osrodkow na wspolnym skipassie, ktos byl w Schladming-Dachstein? Które osrodki z listy sa najciekawsze, co warto odwiedzic w najblizszym czasie (luty/marzec)? Z Góry dziekuję za opinie î sugestie, zdjecia I filmiki mile widziane :).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ratrak napisał:

Jedź, nie zastanawiaj się! Aż szok, że nie znasz tego ośrodka :). Na tym forum była masa relacji ze Schladming - mimo niezbyt wielkich wysokości n.p.m. można fajnie pojeździć także w marcu.

Dobrze ale gdzie? Wszystkich stacji na jednym wyjezdzie raczej nie objade, wiec lepiej zaczac od najlepszych @Jeeb help :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośrodek jest bardzo popularny, wręcz zatłoczony, ale mają fajna jazdę wieczorną na Hochwurzen. Mnie z Dachsteinów najbardziej pasuje Dachstein Krippenstein z jedyną 11 km trasą. Ale to inny karnet. I lubię ośrodki "przed" Planneralm, Riesneralm, Tauplitz. Jest tam pusto. Wszystko znajdziesz na Bergfex.at 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sariensis napisał:

Znalazlem region, ktory lezy jeszcze blizej mojego domu od Obertauern bo zaledwie 591 km, na stronie widnieje kilka osrodkow na wspolnym skipassie, ktos byl w Schladming-Dachstein? Które osrodki z listy sa najciekawsze, co warto odwiedzic w najblizszym czasie (luty/marzec)? Z Góry dziekuję za opinie î sugestie, zdjecia I filmiki mile widziane :).

Jak nigdy nie byłeś to musisz zaliczyć huśtawkę na 4 górach, czyli 4-Berge Schaukel, na która składają sie Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen i Reiteralm - można przejechać je wszystkie bez ściągania nart. Nie wiem gdzie śpisz - jak w Schladming - to startujesz na Planai. 

Ja bardzo lubię trasy na Reiteralm. Planai fajne ale bywa bardzo popularne i przez to bardziej zatłoczone.

Jak Ci sie znudzi tam, to podjedz sobie to Zauchensee. Tam jest ślicznie i trasy super, zwłaszcza trasy Pucharu Swiata. Jak to zaliczysz to możesz podjechać do Flachau i stamtąd możesz na nartach przedostać sie do Wagrain.

Wszystko to należy do Ski Amade wiec masz na jednym karnecie. Opcji masz zreszta więcej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sariensis napisał:

A coś wiecej? Na liscie mam takoe osrodki:

https://www.schladming-dachstein.at/pl/informacje-i-imprezy/warunki-narciarskie

 

pewnie, ze odkrycie, w koncu najblizej od domu :).

a jak tam dojedziesz?☹️

Bo po Austrii to nie jeździsz własnym autem - z racji nieopłaconych mandatów jak dobrze pamietam😁

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojgoc napisał:

a jak tam dojedziesz?☹️

Bo po Austrii to nie jeździsz własnym autem - z racji nieopłaconych mandatów jak dobrze pamietam😁

Juz wspominalem, ze mam duzo samochodow ..., nie mam kompletnie zadnych barier w tym wzgledzie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sariensis napisał:

Juz wspominalem, ze mam duzo samochodow ..., nie mam kompletnie zadnych barier w tym wzgledzie :).

nie lubię się powtarzać :)

8 godzin temu, wojgoc napisał:

a jak tam dojedziesz?☹️

Bo po Austrii to nie jeździsz własnym autem - z racji nieopłaconych mandatów jak dobrze pamietam😁

@wojgoc nie wiem skąd u ciebie taka troska, przecież już w listopadzie byłem w Obertauern, na przełomie roku w Val di Sole, w obu przypadkach jechałem SAMOCHODEM zarówno przez Austrię jak i w drugim przypadku przez Niemcy, gdzie miały miejsce wzmożone kontrole Polizei, nikt mnie nie zatrzymał i o nic nie pytał, jak widzisz nie mam kompletnie żadnych problemów, co więcej zostało trochę w kieszeni, jak bardzo chcesz wiedzieć jak to robię to możesz kiedyś się ze mną przejechać @marionen i @Cosworth240 też, to może być nawet ciekawe doświadczenie, dodam tylko, że gdy ostatnio na Słowacji kupowałem kolejną winietę i sprzedawca zapytał mnie o numer rejestracyjny, powiedziałem, że numer ma na kamerze, bo ja po prostu nie pamiętam numerów rejestracyjnych wszystkich posiadanych samochodów. Mam nadzieję, że po raz kolejny rozwiałem Twoje troski i wątpliwości, dam sobie radę, jestem zaradny, ale po raz kolejny dziękuje za troskę, tylko proszę nie pytaj po raz 3 o to samo, bo młodsi forumowicze mogą zacząć cię podejrzewać o objawy niepamięci związanej z ubiegającym czasem ;), to się chyba nazywa demencja starcza :). Pozdrowienia i udanego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Sariensis - ja sie o Ciebie nie troszczę, ja po prostu pamietam dyskusje jaka prowadziłeś swego czasu i Twoje obiecanki, ze do Austrii w najbliższych latach nie masz zamiaru jechać.

Nie jest tez w mojej naturze wnikanie czy ktoś ma 2- 4-9 samochodów, jakiej marki i skąd ma kasę na utrzymanie takiej floty.

Co do sugerowania mi demencji starczej to delikatnie mówiąc przesadziłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, wojgoc napisał:

 @Sariensis - ja sie o Ciebie nie troszczę, ja po prostu pamietam dyskusje jaka prowadziłeś swego czasu i Twoje obiecanki, ze do Austrii w najbliższych latach nie masz zamiaru jechać.

Nie jest tez w mojej naturze wnikanie czy ktoś ma 2- 4-9 samochodów, jakiej marki i skąd ma kasę na utrzymanie takiej floty.

Co do sugerowania mi demencji starczej to delikatnie mówiąc przesadziłeś.

Pytasz dokladnie o to samo w bardzo krotkich odstepach czasu, wiec mowiac Prost, nieco mnie to irytuje I nie bardzo rozumiem co chcesz udowodnic, doskonale pamietam jak mi wmawiano, ze musza bezwzglednie zaplacic, a ja znam swoje prawa I wyszlo jak zwykle na moje, wiec co tu duzo mowiac, oplaca sie nie byc ofiarom I zostawic dla rodziny takie haracze... zamiast sponsorowac kolejne idiotyczme pomysly socjalistow w Europie, to tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sariensis - nie ciągnij wątku. Nie udowadniaj tez swojej władczej natury bo na mnie nie robi to żadnego wrażenia. Jesteś chyba największym chwalipięta na tym forum - dom na Teneryfie, ileś tam aut w garażu, itd, itp

Co do sponsorowania idiotycznych pomysłów socjalistów w Europie - dzięki tym oszolomom mozesz prowadzić swoje interesy na Kanarach, Cyprze czy innej strefie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dziadek T. napisał:

No właśnie, chamstwu należy się przeciwstawić siłom i nie być ofiarom. Super, że znasz swoje prawa. Szkoda, że masz gdzieś prawo jako takie. 

Jakie prawo? Domniemane? Dlaczego mam placić, gdzie jest prawomocny wyrok POLSKIEGO sadu? Kto mi idowodnil winę? Prawo jest prawem, wysylanie takich smieciowych druczków jest lamaniem prawa wlasnie, nie Znajdź tematu, to na jakies podstawie oskarżasz mnie o break szacunku do prawa, skoro jest dokladnie odwrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...