Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wiślański Nowy dworzec kolejowy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Z dedykacja dla kolejowych narciarzy, Nowy piekny dworzec w Wiśle, sà ròwnież połaczenia np. Z Katowic, nic tylko teraz na polaczyc kilka stokow w jeden duzy ośrodek Wisła-Ustroń-Brenna ;).

 

3141D286-7FC9-4380-9F3D-B5B88B524F43.jpeg

2BA27A3D-E134-4B59-90A8-49C9BD3EDB4D.jpeg

2B4B24AD-9CB5-4938-961F-BC4D046ABC8B.jpeg

E812568F-1151-43DC-8D41-26EA55EB1414.jpeg

7EAF61FC-9ACE-4DB1-8F51-78CF2D3760BC.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sariensis napisał:

Z dedykacja dla kolejowych narciarzy, Nowy piekny dworzec w Wiśle, sà ròwnież połaczenia np. Z Katowic, nic tylko teraz na polaczyc kilka stokow w jeden duzy ośrodek Wisła-Ustroń-Brenna ;).

W rozkładach 2011/2012 były nawet propozycje całkowitego zawieszenia ruchu na tej linii. Ostatecznie zawieszono ruch na odcinku Bielsko Biała główna - Goleszów i Goleszów - Cieszyn.

Pierwszy raz do Wisły dotarłem jako 5-6 latek pociągiem "Wisełka" relacji Kraków Główny - Wisła Głębce. Do obsługi połączenia wysyłano z reguły 1-2 jednostki EN57 lub EN71.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Gerald napisał:

W rozkładach 2011/2012 były nawet propozycje całkowitego zawieszenia ruchu na tej linii. Ostatecznie zawieszono ruch na odcinku Bielsko Biała główna - Goleszów i Goleszów - Cieszyn.

Pierwszy raz do Wisły dotarłem jako 5-6 latek pociągiem "Wisełka" relacji Kraków Główny - Wisła Głębce. Do obsługi połączenia wysyłano z reguły 1-2 jednostki EN57 lub EN71.

 

Na szczęście perspektywy dla kolei wyglàdaja coraz lepiej, czekamy na Nowy Ustroń Polana ;), te dwie sasoadajace stacje moglyby stanowic podstawe rozwoju calkiem fajnego, duzego osrodka narciarskiego z bardzo dogodnym dojazdem komunilacjà publiczna, Ustroń Poland jest doslownie pod Czantoria, Palenicà skàd Juz tylko rzut beretem na Szoszow I dalej Coeńków Klepki, nie wiem dlaczego wladze Wisly Ustronia I Brennej nie mysla o takim projekcie:), osrodek bylby imponujacy i przynioslby ogromne wplywy zarowno zima jak I latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dworzec perełka.

Kolej PKP Katowice - Wisła Głębce ma ogromny potencjał,  Z Katowic 84km, połowę trasy 42km do Goczałkowic jedzie 40min, a drugą część 42km sunie 1,20godz.

P1110368.JPG

Dnia 29.01.2019 o 22:37, surfing napisał:

 

P1070123.JPG

P1070125.JPG

P1070126.JPG

P1070128.JPG

P1070129.JPG

P1070130.JPG

P1070131.JPG

P1070132.JPG

P1070136.JPG

P1070138.JPG

P1070139.JPG

 

Dnia 7.02.2018 o 11:16, surfing napisał:

Środek ferii, pogoda narciarska, pociąg z przystankiem pod stokiem z wypożyczalnią nart, w zasięgu pociągu min. 500 000 mieszkańców, a w środku pociągu 5 narciarzy! Strasznie wygodna i mało samodzielna zrobiła się współczesna młodzież.

Potencjał  tej linii jest ogromny 84km, połowę trasy 42km z Katowic do Goczałkowic jedzie 40min, a drugą część 42km sunie 1,20godz

Panowie @janek57 i @Akartman dobrze że pokazujecie że pociągiem też można pojechać na narty.

Pozdrawiam

 

Dnia 29.01.2019 o 22:07, andy-w napisał:

A czy Skolnity to nie jest przypadkiem ośrodek najbliżej położony w PL od torów PKP ?

Nie wiem czy tam się zatrzymuje pociąg, ale mogliby zrobić sobie z tego faktu niezłą reklamę. Bo niewątpliwie jest to atut. 

Zapomniałem jeszcze o Czantorii i Siglanach. np. na wspólnym skipassie można byłoby przemieszczać się z nartami między ośrodkami zamiast busem. Jakie to byłoby rozsądne, romantyczne i proekologiczne.

P1110368.JPG

 

Dnia 29.01.2019 o 22:21, surfing napisał:

Niestety nie ma tam przystanku. Wisła powinna starać się o ten przystanek, a Skolnity i inni o wspólny bilet na pociąg i krzesła.

Potencjał linii kolejowej Katowice - Wisła jest ogromny, niech tylko skończą remont torów, bo teraz jedzie trochę długo. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze rozwój kolei rorowych jak I krzeselkowych w tym regionie jest nieunikniony, tak a stacyjka z wiatà pod Skolnity ... bajka, a krzeslo z Polacy pod Palenicę I Małà Palenicę, do tego jeszcze polaczenie obu Czantori, Soszowa, Cieńkowa ... , bez korków I szukania parkingu na narty- jestem jak najbardziej za, Kto by w takich okolicznosciach myslal o staniu w szczyrkowskich korkach do wszystkiego ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mamad napisał:

Wy się tam nastawiajcie na kolej bo tam cala linia idzie do moderny do tego budowa LCS. Ciut ciut to potrwa więc będą niedogodności.

Rozbudowa mile widziana :), 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mamad napisał:

Modernizacja. O rozbudowie nic nie pisać!! Proszę takich informacji nie rozprowiadać!!

Dostosowanie kolei w regionie do potrzeb przyszlosci, jest absolutnie konieczne I nastapi predzej czy pozniej czy sie to komus podoba czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ludzie powoli przekonują się do pociągów

Taki konkret od pracownika PKP:

Nawet przy obecnym kiepskim rozkładzie jazdy związanym z robotami torowymi na stacji Rybnik oraz nadal nie podniesioną prędkością na Rybnik-Żory, nie mówiąc o złym stanie torów z Chybia do Wisły w zeszłą niedzielę w Rybniku do Kubalonki weszło 50 osób. Z Gliwic/Knurowa/Leszczyn pociąg przywiózł 68 osób, w Żorach dosiadło 13. Łącznie na tym w sumie "nowym" pociągu kursującym ledwo od 2 miesięcy było w kierunku Ustronia/Wisły - 131 osób. Ale to jeszcze nic bo na powrocie za Ustroniem było 150 osób. beer.gif Obsługiwał to EN76 i na razie to tabor ok. Ale jak zacznie się w maju sezon na wyjazdy w góry na ten obieg też trzeba będzie dać sześcioczłona.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra wiadomosc, Juz niebawem zapewne braknie miejsce na rowery, jak to ma miejsce na trasie Kraków-Katowice, ale to tylko dobrze świadczy o modzie na aktywny wypoczynek w górach, co prawda do Wisły robie te 50 km na rowerze, ale z przyjemnościa na wiosne sie przejadę rowerowo, a co na to @janek57?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Sariensis napisał:

a co na to @janek57?

Zastałem wywołany. Rower owszem ,często ,ale bardzo rekreacyjnie i po pobliskich lasach w okolicy Ruda śląska- Katowice - Mikołów. Na nartach w ostatnich trzech sezonach byłem na Skolnitym i Czantorii, oczywiście pociągiem bo auta nie miałem, nie mam i nigdy miał nie będę 17 razy (10 razy Skolnity). Nie widzę potrzeby dodatkowego przystanku przy O.N.Skolnty bo tam od dworca kolejowego jest 700m zaledwie. Mogą najwyżej podstawiać skibus pod dworzec w godzinach przyjazdu pociągów ,ale ja i tak będę chodził pieszo w ramach rozgrzewki. Konieczna jest modernizacja odcinak trasy od Zabrzegu w kierunku Wisły bo pociąg strasznie się wlecze. Udzielam się na forum ekologiczno-klimatycznym (eko-terroryści o zgrozo) co jest trochę w sporze z poglądami wielu narciarzy na dalszy rozwój narciarstwa w Polsce i na Świecie .Skiforum śledzę uważnie i czytam. Wszystkim dobrego zdrowia i wielu super wyjazdów narciarskich do końca marca lub dłużej. Jeszcze kończąc ,to jak zapowiedziałem SMR w tym sezonie zbojkotowałem ,ale na Skrzycznem (cos ) byłem dwa razy i za drugim razem mimo sporej ilości narciarzy było super bo kilka razy zaliczony zjazdy z samej góry na sam dół i pogoda tzw. lampa. Oczywiście przyjechałem pociągiem do B-B a stamtąd busem firmy Żądło pod Skrzyczne ( żadnych problemów). Pozdrawiam

  • Like 7
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pociąg daje możliwość rekreacyjnej jazdy na takich fantastycznych trasach jak w Wiśle, z dworca np. do Cieńkowa z przystankiem pod skocznią Adama Małysza, to jest wspaniała wyprawa, choć bywają problemy z dostępnością haków na rowery.

 

Co do eko-terrorystów, to śpieszę wyjaśnić, że jest to określenie cwaniaków, którzy z rzekomej walki o wspólne dobro, zrobili sobie niezły biznes i po prostu z tego żyją, jeśli chodzi o higieniczny tryb życia i propagowanie idei czystego środowiska to jestem za, jednak jak mawiają "nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu", więc nie popadajmy w paranoję z tą ekologią, pozdrawiam i życzę udanych wojaży krajoznawczych.

 

P.S. z Mikołowa już bardzo blisko do tras wokół Pszczyny i dalej w kierunku Brzeszcze ... Kraków po WTR, do Brzeszcz również jest pociąg, trasa w kierunku Krakowa startuje tuż obok stacji.

IMG_5502.JPG

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pełnej informacji należy jeszcze dodać, że:

1) Linia kolejowa od Zabrzega do Wisły Głębce ma być modernizowana ( przy okazji załąpał się odcinek od Goleszowa do Cieszyna), podobno otwarto już oferty na remont choć ostatnio jak zwykle wyższe niż się spodziewali 😁

2) na tym wyremontowanym dworcu ma być  latem otwarta restauracja z własną linią do produkcji piwa 😅

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...