Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla 6 - czy Head Supershape i.Magnum nie będą za trudne?


fischer11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W najbliższych dniach chcę zakupić narty, wyjazd planuję na za ok. 2 tygodnie. Mój budżet to ok. 2000 zł, chciałbym kupić narty, które posłużą mi najbliższych kilka lat, pozwolą się rozwijać. Jednocześnie chciałbym mieć pewność, że nie przerosną one moich umiejętności. Po przekopaniu się przez całą masę postów wstępnie wybrałem narty Head Supershape i.Magnum. Rozważałem jeszcze zakup Volkl Racetiger SC UVO lub RTM 81.

Forumowa ankieta o mnie:

1. Płeć - M

2. Wiek - 24

3. Waga - 65

4. Wzrost - 182

5. Na nartach jeżdżę od 8 sezonów, siedem dni w sezonie.

6. Moje umiejętności określam na 6 w skali forum - trasy niebieskie i czerwone w Polsce - Wisła, Szczyrk, staram się jeździć na krawędziach, doskonalić tę umiejętność, jednakże zdaję sobie sprawę, że nie jeżdzę jeszcze dobrze technicznie - czasami podczas skrętów narta ucieka mi, przy złych warunkach mój styl jazdy cierpi, muszę się ratować mało techniczną jazdą (muldy itd.)

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Nordica - Flex 90

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - obecnie nie posiadam, ostatnie kilka lat jeździłem na wypożyczanych i na Fischerach, bodajże RX 6

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - krótkie i średnie skręty, staram się jeździć dość dynamicznie i używać krawędzi, cały czas doskonalić skręt (równoległe trzymanie nart w łuku, zapobieganie uciekaniu jej itd.). 

10. Upatrzyłem sobie narty - Head Supershape i.Magnum / Volkl Racetiger SC / RTM 81   - czy długość 170 będzie dobra? 

11. Mój budżet na narty to około - 2000 zł

Bardzo proszę Forumowiczów o pomoc, bo obecnie jestem w kropce i nie wiem co wybrać. Proszę także o wzięcie pod uwagę, że obecnie jeżdżę tylko w Polsce, na często średnio przygotowanych trasach (wyjazdy zagraniczne będą u mnie możliwe dopiero za 2 lata). Jestem nastawiony na te Heady, oglądałem je dzisiaj w sklepie, zastanawiam się tylko, czy nie są to narty zbyt ambitne dla mnie na ten moment. Sprzedawca (wprawdzie w Martesie) powiedział, że na mój styl jazdy i wagę mogą być za sztywne. 

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą OK.

To bardzo fajna deska i dodatkowo bardzo uniwersalna.

Ja bym brał 177cm, ale ty jesteś dość lekki więc te 170 powinno być OK.

Pamiętaj!! sprzęt cię nie "zamorduje" zmusi cię najwyżej do dużo większego wysiłku a to w twoim wypadku bardzo dobrze.

Ja jeżdżę na rally (trochę szersza) trzeci sezon.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty będą jak najbardziej ok (HEAD). Jeździłem na nich w zeszłym roku na długości 170 bodajże Przez kilka dni w Zieleńcu na powiedzmy sobie szczerze bardziej niebieskich niż czerwonych trasach (bo takie som ;) ). Ja mam 187cm i 75kg i w tym roku kupiłem jeszcze twardsze Fischery RC4 WC RC 180 (mam buty flex 130) i nie mam najmniejszych problemów z dociśnięciem ich (co zaskoczyło mnie, bo nigdy nie miałem twardszej narty). Dlatego, jeśli chcesz i lubisz jeździć dynamicznie używając krawędzi, lub chcesz się w tym kierunku doskonalić, to będą OK. Powinieneś jednak popracować też nad masą ciała, bo ja wiem że jestem szczupły, ale Ty jeszcze bardziej ;)

I faktycznie ze względu na masę ciała zostań przy 170cm.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym głosować, to Magnum będzie mniej muliło.

Jak warunki będą kijowe, to będą kijowe na każdej narcie. 20 różnych szerokości nart w ofercie producenta to wg mnie takie pudrowanie podbitego oka. Puder taki lub śmaki, a oko i tak podbite...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubis napisał:

. Ja mam 187cm i 75kg.....Powinieneś jednak popracować też nad masą ciała, bo ja wiem że jestem szczupły, ale Ty jeszcze bardziej ;)

Nałóż swoje „wymiary” na siatkę centylowa a zobaczysz, ze jesteś prawie idalny🙂 a nie szczupły☹️

Szczuply to 10 kg mniej przy tym wzroscie

Edytowane przez wojgoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fischer11 napisał:

Super, dzięki wielkie za pomoc! :) 

Poczytałem teraz o Supershape i.Rally i zastanawiam się, które sprawdzą się lepiej w naszych warunkach? 

Też wydaje mi się, że 170 będą odpowiednie, a nad masą rzeczywiście muszę popracować :)

Chciałem kupić magnum mam rally i jestem zachwycony. Świetna uniwersalna narta na lód i roztopy, muldy i beton. Nawet trochę puchu złapie, choć do tego kupiłem freeride owki.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, wojgoc napisał:

Nałóż swoje „wymiary” na siatkę centylowa a zobaczysz, ze jesteś prawie idalny🙂 a nie szczupły☹️

Szczuply to 10 kg mniej przy tym wzroscie

Ja czuję że idealną zdrową wagą dla mnie byłoby 80kg, ale nie wiem czy przy podbiciu na siłowni szybko bym nie wrócił do swojej naturalnej. Najmniej ważyłem 69 i zdecydowanie nie nazwałbym tego szczupłością przy moim wzroście. Kolega jest jednak młodszy o jakieś 15 lat i jeszcze nabierze masy, a jestem przekonany że mięśniowej, bo ten typ tak ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Kubis napisał:

Kolega jest jednak młodszy o jakieś 15 lat i jeszcze nabierze masy, a jestem przekonany że mięśniowej, bo ten typ tak ma ;)

O ile sie w międzyczasie nie ożeni, bo wtedy tak miedzy 7a 10 rokiem tego stanu 98% facetów dostaje brzuszka☹️

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wojgoc napisał:

O ile sie w międzyczasie nie ożeni, bo wtedy tak miedzy 7a 10 rokiem tego stanu 98% facetów dostaje brzuszka☹️

To Ci powiem że właśnie po ślubie, a szczególnie od momentu jak dzieciaki się pojawiły wskoczyłem naturalnie 3-4kg w górę. ALE.. cały sezon gram w siatkówkę nazwijmy to na poziomie 7 w skali forum ;) albo w tenisa, o rowerze nie wspomnę. Brzuch rośnie od piwska, tłustego jedzenia i pierdzenia w fotel :) U młodszych od nic nie robienia i złych nawyków żywieniowych. Fakt, są predyspozycje, ale jak dbasz tak masz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kubis napisał:

To Ci powiem że właśnie po ślubie, a szczególnie od momentu jak dzieciaki się pojawiły wskoczyłem naturalnie 3-4kg w górę. ALE.. cały sezon gram w siatkówkę nazwijmy to na poziomie 7 w skali forum ;) albo w tenisa, o rowerze nie wspomnę. Brzuch rośnie od piwska, tłustego jedzenia i pierdzenia w fotel :) U młodszych od nic nie robienia i złych nawyków żywieniowych. Fakt, są predyspozycje, ale jak dbasz tak masz ;)

Masz wyjątkowo tolerancyjna Żonę - mało jest takich kobiet pozwalających poświecić Mężowi tyle czasu wolnego na utrzymanie formy i sprawności fizycznej a Ona i dzieciaki ( zakładam, ze <10lat) w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojgoc napisał:

Masz wyjątkowo tolerancyjna Żonę - mało jest takich kobiet pozwalających poświecić Mężowi tyle czasu wolnego na utrzymanie formy i sprawności fizycznej a Ona i dzieciaki ( zakładam, ze <10lat) w domu

Nie no, po pierwsze nie przesadzam z czasem poświęconym na to, po drugie robię to też dla niej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wojgoc napisał:

Masz wyjątkowo tolerancyjna Żonę - mało jest takich kobiet pozwalających poświecić Mężowi tyle czasu wolnego na utrzymanie formy i sprawności fizycznej a Ona i dzieciaki ( zakładam, ze <10lat) w domu

Cześć

Zona i dzieciaki pewnie też nie jakieś łajzy i pracują nad sobą podobnie więc sprawę rozumieją. Tak trzymać.

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Panowie.. Też się właśnie zastanawiam na kupnem magnum albo rally i jaka długość.. 

Jezdze od 5 lat dość późno zacząłem bo w wieku 32 ale zawsze były rolki łyżwy etc.. Jestem aktywny biegam pływam jakieś tam treningi więc szybko nadrobilem zaległości.. mieszkam niedaleko alp więc śmigam tam w sumie ok 15 razy w roku po czerwonych czarnych trasach myślę że gdzieś w skali forum mocne 7.. lubię prędkości.. bywalo 90 kmh..

Aktualnie jeżdżę na völkl Rtm 73 długość 159 m są to moje pierwsze narty które już nie za bardzo mnie ogarniaja..

1.Pleć. M

2.wiek 37

3.waga 78 kg

4.wzrost 173cm

Jak jestem na stoku to jeżdżę do oporu 6..7 H z małymi przerwami no i różne warunki się trafiają jak to Alpy czasem mocno przysnieży i nie są w stanie ogarnąć takiej ilości tras 

Proszę doradzcie mi co kupić magnum czy rally i jaka długość do tego buty flex 120 czy 130 nie będzie za twardy? 

Pozdro szusss

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, yarezky said:

Proszę doradzcie mi co kupić magnum czy rally i jaka długość do tego buty flex 120 czy 130 nie będzie za twardy? 

 

 

 

dechy wybrałbym tańsze :) a obuwie takie ,które będzie wygodniejsze. Mam magnum od roku, parametry podobne do twoich. Kupiłem 163 i mam wrażenie,że wolałbym dłuższe.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, acoto napisał:

dechy wybrałbym tańsze :) a obuwie takie ,które będzie wygodniejsze. Mam magnum od roku, parametry podobne do twoich. Kupiłem 163 i mam wrażenie,że wolałbym dłuższe.

Cześć

Nie chciałem tego pisać ale od lat wybieram narty... po prostu tańsze.

Oczywiście dotyczy to wyboru nart porównywalnych a nie najtańszych na rynku w ogóle - to chyba oczywiste. Różnice w nartach moim zdaniem kosmetyczne, ta sama konstrukcja, te same długości i promienie tylko te 4mm różnicy w szerokości, które można pokryć adaptacją techniki w moment. Długość w okolicach wzrostu oczywiście.

Pozdrowienia

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2019 o 22:27, yarezky napisał:

Może 90 nie było ale pod 80 pochodziło

Masz na myśli swoją wagę, czy co? ;)

5 godzin temu, yarezky napisał:

Ogólnie jeżdżę z kijami.

Z kijami ogólnie to jeździ się zawsze, a szczególnie jeżeli nagrywa się filmik, który robi się potem publicznym.

W dniu 18.09.2019 o 21:12, yarezky napisał:

w skali forum mocne 7

Która skala? Było ich kilka na różnych forach. Z tego co pamiętam na 7 to trzeba już trochę jeździć ...

 

Edytowane przez WojtekM
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...