Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Atomic, Salomon, Head czy Voelkl (dla Kobiety)


Klimek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 

poszukuje sprzętu dla swojej Kobiety:

1. Płeć -       Kobieta 

2. Wiek -       27 

3. Waga -     60 kg

4. Wzrost -   172 cm

5. Na nartach jeżdżę od 9 sezonów, ( 6 dni w sezonie)

6. Umiejętności określam na:  6 -

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Dalbello AERRO 65

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - tu niestety nie pomogę - jakieś 12 letnie deski dla początkujących/średnio zaawansowanych (od roku wyrzucone)

9. Preferuję styl jazdy - krótkim/średnim skrętem, rekreacyjny z szybszymi momentami po przygotowanych stokach

10. Upatrzyłem narty: 

- HEAD Absolut Joy (nie wiem jakie wiązania) - https://www.skionline.pl/sprzet/narty,17-18,head,absolut-joy,9932.html

- ATOMIC Vantage X 77 CTI W + FT 11 GW - https://www.skionline.pl/sprzet/narty,18-19,atomic,vantage-x-77-cti-w-ft-11-gw,10658.html

- SALOMON S Max WX7 + Litium 10W - https://www.intersport.pl/narty-salomon-s-max-wx7-406993-wiazania-wiazania-salomon-litium-10w.html?fbclid=IwAR14G5JXwdpb4DLVoDcW2C2xXAEEieNr9FqGxPjdBkOdpsBLuT1fHKYMQtg (nie znalazłem ich na Tej stronie :( )

- VOELKL Flair 76 Elite  - https://www.skionline.pl/sprzet/narty,17-18,voelkl,flair-76-elite,9610.html

- ATOMIC Cloud 9 + FT 11 GW https://www.skionline.pl/sprzet/narty,18-19,atomic,cloud-9-ft-11-gw,10494.html

11. Mój budżet na narty to około - 1.000 zł. - 1.500 zł.

 

Słowem wstępu, rozwinięcia i zakończenia:

Potrzebuje pomocy w wyborze nart ALL MOUNTAIN dla mojej Wybranki - jeździła od 10 roku życia do około 18/19 następnie przerwa (5 lat przerwy później jakieś dniowe wypady więc się nie liczy) i wybraliśmy się w zeszłym roku na narty wspólnie. Mimo starych jak świat nart radziła sobie dobrze, z zacięciem sportowym, muldy pokonywała sprawnie choć tu troszkę szybko się męczyła. Chciałbym jej kupić narty które pozwolą na swobodną rekreacyjną jazdę jednak dające możliwość zrobienia kilku dłuższych łuków i rozpędzenia się bezpiecznie do 40-50 km/h. Przy czym wiadomo jak wygląda stok o 14 - masa muld więc dobrze gdyby narty radziły sobie również w takich właśnie warunkach. Wyżej wymienione pozycje ustawione są od "najbardziej pożądanych" po te "raczej niee". Head Absolut Joy o długości 163 cm wydaje mi się najlepszą pozycją - dające frajdę ale w miarę twarde deski z perspektywą na rozwój umiejętności . Wiem że buty nie należą do tych "idealnych" ale zakupione w zeszłym roku, więc trzeba dać im jeszcze szanse. 

Narty typu RACE wydaje mi się że odpadają, sam mam HEAD Sharpshape iMagnum i myślę że musiałaby z nimi za bardzo walczyć a na samej prędkości aż tak jej nie zależy - tyle co bym jej aż tak nie uciekał ;)

Reasumując powyższe czy Head Absolut Joy to dobry wybór dla zaawansowanego narciarza z perspektywą rozwoju i szlifowania techniki zjazdowej? Może któreś z innych pozycji lepiej się sprawdzą ? a może totalnie wszystko pomyliłem i polecacie coś innego ? 

Na dodatkowe pytania chętnie odpowiem - nic więcej do głowy mi teraz nie przyszło :)

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam

~Klimek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety buty kupowaliśmy "na wariata" od pomysłu "dawaj na narty" do zjazdu na trasach minęły 4 dni ;) Coś z nimi jeszcze musimy podziałać..  :( jeżeli pasują do Absolut Joy to jeszcze nie jest tak źle a jak będą za miękkie to sie za rok je wymieni :) rozumiem, że Super Joy też są ewentualną opcją ? odrzuciłem je jako zbyt zaawansowane (pościgać się lubi, z muldami sobie poradzi - ale to co kocha to szerokie piękne trasy i słońce (w sumie kto nie?) ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Joye nie są trudne, ale ktoś kto jeździ dobrze wyciśnie z nich więcej. To mój trzeci sezon na tej narcie, w tym roku poczułam największy progres. Buty dla totalnie początkujących, trochę kapcie niestety. Moim zdaniem średnio kompatybilne. Ja jeżdżę w 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się bije w pierś - nie zainteresowałem się sprzętem i kupiliśmy to co kupiliśmy.. może rozszerzając temat - jakie buty byłyby odpowiedniejsze? co polecacie ? 

Potrafi ktoś wskazać różnice pomiędzy Super Joy a Absolut Joy?  - producent nie jest tu jakoś szczególnie pomocny więc może ktoś ma jakieś empiryczne doświadczenia ? ;> 

i oczywiście wielkie dzięki za szybkie odpowiedzi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, idealist napisał:

Super Joye nie są trudne, ale ktoś kto jeździ dobrze wyciśnie z nich więcej. To mój trzeci sezon na tej narcie, w tym roku poczułam największy progres. Buty dla totalnie początkujących, trochę kapcie niestety. Moim zdaniem średnio kompatybilne. Ja jeżdżę w 90.

Zaliczam czwarty sezon w Super Joyach. Odczułam sporą różnicę po wymianie butów z flexa 65/75 (po ośmiu sezonach jeszcze się rozbiły i nie trzymały właściwie nogi) na flex 95 w tym roku. Mam wrażenie zdecydowanie większej kontroli nad nartą, a co za tym idzie możliwość doskonalenia techniki jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fredek321 napisał:

Niestety to prawda. Może w tym roku dobra narta i but z wypożyczalni 90-110.

Lepiej odwrotnie - buty ze względów higienicznych 🙄 wskazane raczej własne. Spróbujcie sprzedać te Dalbello gdzieś na olx czy allegro i dołożyć do takich z lepszym flexem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flex 60 - tragedia - no ale tak jest jak się człowiek nie zna ;) może coś wymyślę, może w tym roku jeszcze powalczymy z tymi.. trochę szkoda dobrej narty ale co poradzić... Co do Super Joy - biorę je już pod uwagę (za co Wam serdecznie dziękuję!), niestety cena jest trochę wysoka. Debata o nowych nartach zaczęła się od progu 1.100 zł - zwiększyłem do 1.500, już sie robi 1.800 zł. do daje prawie 200% pierwotnych założeń :( Niestety może to nieco przerastać tegoroczne możliwości finansowe.. trzeba się zastanowić. Widzę jednak że sporo osób na Joyach jeździ co im dobrze wróży :D- w ostateczności kupię HEAD Absolut Joy, które też powinny być OK (w porównaniu do poprzednich to 2 deski od palety by zdały egzamin :x) - a czy ktoś śmiga na Absolut Joy właśnie i może coś o nich powiedzieć ? :) Chcę mieć oczywiście jak najpełniejszy obraz sytuacji ;) 

@Tanova - jasne to dobry pomysł - będę kąbinował :)

Edytowane przez Klimek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłam Absolute Joye na Super Joye i dla mnie to zmiana na lepsze. Bardziej mi siadła ich charakterystyka, mniejszy promień skrętu, ale tez większa twardość. Za 2 miesiące na wyprzedażach będziesz mógł kupić narty w dużo niższej cenie.

Edytowane przez idealist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę już 3-ci sezon na Head Absolut Joy. One są nieco szersze pod butem od Super joy bo mają 79mm (mam je w dł. 168cm, buty flex 95 Nordica speedmachine)

Jestem  z nich bardzo zadowolona, sprawdzaja się w każdych warunkach, na twardych  jak i rozmieklych trasach.

O innych modelach Joy się nie wypowiadam, bo ich nie znam.

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fredek321 napisał:

Moja córka, lżejsza i niższa jeździ na tzw. slalomce bez rockera159cm. Testowała 153 i zdecydowała się na 159. Ten Voelkl ma rocker więc zdecydowanie 165.

Mój syn cięższy i wyższy jeździł na 165 cm sl-ce z takim samym rockerem. Rozumiem, że powinien wybrać 180 cm? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie przegadaliśmy temat - z uwagi na większy wydatek  to całość leci na raty - Super Joy trochę za drogie (i żółte więc podobno nie - _ -, ale się nie kłócę..) na razie wybór to Absolute Joy i buty HEAD Nexo Lyt 100 https://www.ceneo.pl/74608203#tab=click . Jeżeli narta okaże się za "słaba" to wymienimy w przyszłych sezonach. Na razie myślę że posłuży ;) 

Dam znać jak się jeździło za 2 miesiące jak wrócimy - jeszcze raz dzięki za rady i pełną profeskę  :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że można się nawet zastanowić czy to nie powinno być ... 168 cm. Mówię o Absolut Joy i Super Joy. W tej chwili dechę z roku modelowego 2019 można wyrwać za około 1600 pln (Super Joy) i 1400 pln (Absolut Joy). Z doświadczenia wiem, że dużo taniej to już raczej niestety nie będzie. W zeszłym roku cały rok przeczekałem i cena nawet latem nie spadła. Chyba, że mówimy o jakichś starszych modelach, które jakimś cudem gdzieś się jeszcze uchowały w przepastnych magazynach. No i jest jeszcze kwestia odpowiedniej długości i jej dostępności. Oczywiście zawsze można mieć nadzieję, że będzie inaczej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fredek321 napisał:

Koniecznie mierzcie kilka różnych butów i nie decydujcie pochopnie. But do domu i co najmniej dzień na decyzję.

tak to już wiem.. sam miałem kilka sezonów na złych butach.. jezu co za koszmar - to but wstępny - znaleziony na stronie i jest w pobliżu do mierzenia plus na stronie z ratami :P

Laickie pytanie ale "do domu"? 

Edytowane przez Klimek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...