Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Atomic, Salomon, Head czy Voelkl (dla Kobiety)


Klimek

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, Kubis napisał:

Mitku, z całym szacunkiem, ale ujmę to obrazowo. Jeśli wysoka ciężka osoba wjedzie na muldę to zegnie but zdecydowanie bardziej niż niska i lekka. Kłania się lekcja fizyki o dźwigni. Dlatego odsuwając wszystkie inne czynniki jak długość i sztywność narty, siłę dopięcia buta, sztywność linera itp itd pozostaje prosta zależność. Większa masa na dłuższej dźwigni wymaga twardszego buta niż niska na krótszej aby uzyskać podobne zgięcie.

Twoja teoria o tylko umiejętnościach i upodobaniach jest obiektywnie nie prawdziwa.

Cześć

Bzdury. Zerknij sobie na narciarzy z lat 50,60 wcześniejszych z przed ery twardych butów. W czym jeździli i jak stali nad nartami. Może to Ci nieco rozjaśni czy jest twardy but. To tylko ułatwienie rozszerzające nasze możliwości ale z poprawnością czy niepoprawnością jazdy nie ma nic wspólnego. Rozepnij buty i zjedź - powiem Ci jak jeździsz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Bzdury. Zerknij sobie na narciarzy z lat 50,60 wcześniejszych z przed ery twardych butów. W czym jeździli i jak stali nad nartami. Może to Ci nieco rozjaśni czy jest twardy but. To tylko ułatwienie rozszerzające nasze możliwości ale z poprawnością czy niepoprawnością jazdy nie ma nic wspólnego. Rozepnij buty i zjedź - powiem Ci jak jeździsz.

Ty zapewne, jak już w ogóle jeździsz, to na bank z rozpiętymi. Może jesteś dobrym instruktorem, ale w szkole chyba nie uważałeś na fizyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kubis napisał:

Ty zapewne, jak już w ogóle jeździsz, to na bank z rozpiętymi. Może jesteś dobrym instruktorem, ale w szkole chyba nie uważałeś na fizyce.

Jestem oczywiście ograniczonym debilem ale o nartach to akurat w tym wypadku Ty nic nie wiesz. Czyli po jeden.

Zresztą nie chce mi się dyskutować o rzeczach oczywistych. Gdyby jeszcze w opozycji stał jakiś leszczyk ale nie osoba, która na nartach ponoć porządnie jeździ? Proszę Cię daj spokój.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubis napisał:

w 130-kach też da się komfortowo jeździć cały dzień.

Damskie narty z grupy High Performance lub Allround i buty 130? Bez sensu. W damskiej rozmiarówce buty z takim fleksem bywają chyba tylko w segmencie race.

Edytowane przez tanova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tanova napisał:

Damskie narty z grupy High Performance lub Allround i buty 130? Bez sensu. W damskiej rozmiarówce buty z takim fleksem bywają chyba tylko w segmencie race.

:) Nie o to mi chodziło. Bardziej o to że flex taki lub inny sam w sobie nie wyklucza komfortu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tanova napisał:

Damskie narty z grupy High Performance lub Allround i buty 130? Bez sensu. W damskiej rozmiarówce buty z takim fleksem bywają chyba tylko w segmencie race.

Cześć

Buty w rozmiarówce damskiej są dostępne ale nie jest łatwo je kupić. Dystrybutorzy mało zamawiają bo ciężko sprzedać a to dość dziwne bo sam znam przynajmniej z 10 dziewczyn, które z takich butów korzystają. Flex oczywiście niczego tutaj nie determinuje i tak jak pisał Kubis są po prostu dobre. Jeżeli już mają być Twarde to tylko takie.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kubis napisał:

Ty zapewne, jak już w ogóle jeździsz, to na bank z rozpiętymi. Może jesteś dobrym instruktorem, ale w szkole chyba nie uważałeś na fizyce.

Dobrze się Was czyta 😀

Nie mnie oceniać czy kolega @Mitek jest dobrym instruktorem, ale śmiem twierdzić, że zdecydowanie bardziej na język uważa aniżeli tu na forum 🤣

5 godzin temu, Mitek napisał:

Jestem oczywiście ograniczonym debilem ale o nartach to akurat w tym wypadku Ty nic nie wiesz. Czyli po jeden.

Zresztą nie chce mi się dyskutować o rzeczach oczywistych. Gdyby jeszcze w opozycji stał jakiś leszczyk ale nie osoba, która na nartach ponoć porządnie jeździ? Proszę Cię daj spokój.

Pozdro

A co do butów to ja amator szukam już 110-tek i na pewno na nadchodzący sezon takie zakupię.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arti51 napisał:

A jak to się ma do tego co możemy zobaczyć np. w filmie z linku ?

 

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Nijak. To po prostu jeszcze jedna próba usankcjonowanie i uporządkowania mitów.

@Mitek używając Twojego języka mogę tylko napisać, kolejny kosmita😁 Ja nie kwestionuję Twojej wiedzy czy doświadczenia, ale mam wrażenie,że jesteś uwięziony w XXw. i nie dociera do Ciebie, że mamy XXI wiek :D Widzę jak czytasz ten temat i przypominasz sobie jak udało Ci się zdobyć pierwsze twarde plastikowe buty....Tak były byle jakie ale się jeździło,Ty jako wytrawny narciarz, elegancko inni którym udało się zdobyć podobne niekoniecznie tak elegancko 😝 Fakt, w filmie jest troszkę pierdół,ale Twoje stwierdzenie,że twardości buta nie dobiera się do wagi narciarza jest po prostu głupie 👎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pasazer85 napisał:

 

@Mitek używając Twojego języka mogę tylko napisać, kolejny kosmita😁 Ja nie kwestionuję Twojej wiedzy czy doświadczenia, ale mam wrażenie,że jesteś uwięziony w XXw. i nie dociera do Ciebie, że mamy XXI wiek :D Widzę jak czytasz ten temat i przypominasz sobie jak udało Ci się zdobyć pierwsze twarde plastikowe buty....Tak były byle jakie ale się jeździło,Ty jako wytrawny narciarz, elegancko inni którym udało się zdobyć podobne niekoniecznie tak elegancko 😝 Fakt, w filmie jest troszkę pierdół,ale Twoje stwierdzenie,że twardości buta nie dobiera się do wagi narciarza jest po prostu głupie 👎

Cześć

Dobierz buty mojej zonie - 48 lat, 165 ,58 kg, skręca.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pasazer85 napisał:

 A co ja Al Bundy ? Moja żona podobnie zbudowana ale młodsza, i jakoś dobraliśmy tak że jest zadowolona :D 

Cześć

Oceniłeś mnie jak idiotę więc teraz dobierz buty mojej żonie. Rozumiem, że w/g tabelki tak?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, pasazer85 napisał:

Polecam więc dowolne buty.

Rozmowa z Tobą Panie kolego jest póki co jałowa.Uzasadnij sensownie,że waga narciarza nie ma znaczenia przy wyborze twardości buta... 

Cześć

Poleciłeś dowolne więc nie ma co uzasadnią - sam odpowiedziałeś na pytanie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mitek napisał:

Cześć

Poleciłeś dowolne więc nie ma co uzasadnią - sam odpowiedziałeś na pytanie.

Bo osoba radząca sobie na nartach jak twoja żona  według Twojego opisu poradzi sobie równie dobrze w bucie 65 jak i 130, tylko komfort prowadzenia narty będzie różny.

Swoją odpowiedzią również potwierdziłeś,że rozmowa z Tobą jest jałowa, piszesz jakieś pierdoły, konkretów żadnych. 

5 minut temu, fredek321 napisał:

Jakie jest zadanie buta narciarskiego?

But ma wiele zadań, głównie ,,skomunikować narciarza z nartą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pasazer85 napisał:

Bo osoba radząca sobie na nartach jak twoja żona  według Twojego opisu poradzi sobie równie dobrze w bucie 65 jak i 130, tylko komfort prowadzenia narty będzie różny.

Swoją odpowiedzią również potwierdziłeś,że rozmowa z Tobą jest jałowa, piszesz jakieś pierdoły, konkretów żadnych. 

But ma wiele zadań, głównie ,,skomunikować narciarza z nartą. 

Cześć

Poszukaj na forach moich materiałów o butach bo mnie naprawdę nie chce się już edukować kolejnych pokoleń. Niestety ja nie kieruje się filmikami z YT tylko doświadczeniem. Do zobaczenia na stoku.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mitek po kawałku naszej dyskusji zamilkłem, bo o to poprosiłeś. Dalej kompromitujesz się już bez mego udziału. Proponuję czysto po koleżeńsku przeczytać że zrozumieniem temat od mojego pierwszego posta gdzie mówię o tym że wzrost i waga to zaledwie jeden z czynników (wielu) istotny przy wyborze i fittingu buta, który jest dość skomplikowana sprawą. Ty z niewiadomych powodów uznałeś go za jedyny. Dalej, twoje teorie przeczą prawom fizyki, i zaraz dowiemy się, że dajmy na to prawo Ohma również jest bzdurą ( a co! ).

Już wiem skąd twój nick. Walczysz o obalanie mitów kreując jeszcze lepsze :)

Pozdro

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, fredek321 napisał:

Jaki flex mają buty kobiet i mężczyzn występujących w pucharze świata? Jaki jest jego związek z ich wzrostem i wagą?

Na etapie PRO ograniczeniami ogólnie są reguły FIS (narty) i bardzo osobiste preferencje zawodników co do butów. Przy twardo przygotowanych stokach, dużych prędkościach, różnicach w stylach jazdy i generalnie jeździe po bandzie (np. dopinanie buta do odcięcia krążenia krwi włącznie) waga i wzrost przestają mieć takie znaczenie. Mają wpływ, bo praw fizyki pan nie oszukasz, ale o wiele istotniejsze stają się inne rzeczy. Indywidualne linery, zeszlifowane skorupy, poskręcane metalowe płytki na zaczepach butów itp itd. Jeśli nawet but miał jakiś flex "z fabryki", to po tuningu całości, extremalnym spięciu itd może się już inaczej zachowywać. I mówię tu tylko o bucie, niczym innym, żeby nie było wątpliwości ;)

W przypadku narciarzy, którzy nie potrafią określić swoich umiejętności ani preferencji trzeba przynajmniej starać się ograniczyć grube błędy w doborze, czyli zły rozmiar, totalnie nietrafiony flex itp. Dlatego ludzie używają opracowanych przez siebie tabelek, które są ok, ale tylko do pewnego poziomu.

To wszystko nie zmienia jednak faktu, że duży narciarz będzie inaczej zginał ten sam but co mały i trzeba to wziąć pod uwagę jako jeden z czynników.

Poza tym, per analogia do samochodów, wiadomo, że czerwone jeżdżą szybciej ;)

 

Edit: przy ekstremalnie sztywnym bucie, który praktycznie się nie zgina, waga i wzrost nie mają żadnego znaczenia. But ma się nie zgiąć do kresu wytrzymałości materiału i tyle.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...