Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Atomic, Salomon, Head czy Voelkl (dla Kobiety)


Klimek

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, tanova napisał:

.............

Myślę, @Mitek że Twoja żona i jej koleżanki to są bardzo fajne, wysportowane babki, ale przykład niekoniecznie reprezentatywny. Większość kobiet w przedziale 40-50 odpuszcza sobie bardziej intensywne aktywności outdoorowe, a jak już coś robią, to zdecydowanie rekreacyjnie i nawet na mnie patrzą jak na dziwoląga (choć naprawdę żaden ze mnie sportowiec!B|).

.............

Cześć

Zapewniam Cię, że to Ty jesteś normalną osobą a reszta jak nie bierze z Ciebie przykładu to tylko im współczuć.

Zresztą jak się zastanawiam to chyba nie jest tak najgorzej z tymi dziewczynami a nawet jeżeli rzeczywiście jest jak piszesz to przyjemnie być elitą.

Co do butów... 90 to mięciutkie butki raczej, poważnie tam u Was na Pomorzy Zachodnim aż taka tragedia?

Pozdrowienia

Serdeczne pozdrowienia

 

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tanova napisał:

Jest dokładnie tak jak piszesz. Nie tylko wypożyczenie, ale nawet kupno damskich butów o nieco większym flexie bywa problematyczne. W Szczecinie jest jeden sklep, gdzie mieli dwie pary butów w moim rozmiarze o twardości 90 i 95. Po prostu na takie buty jest mały popyt i się nie sprzedają. Być może na południu Polski albo w Warszawie sytuacja jest nieco lepsza. W zasadzie to pojechaliśmy poprzymierzać buty narciarskie dla mojego męża (w męskich rozmiarach wybór twardszych butów nieco większy), a ja liczyłam się z ewentualnością, że po nowe buty będę musiała pojechać do Berlina. Ale - o dziwo - jedna z tych dwóch par okazała się pasująca.

I ja mam podobny problem: stopa nr 34 (21-21,5), bardzo wąska i w dodatku bardzo cienka kostka. W zeszłym sezonie dostałam doskonałe buty Lange rc 110 - sama bym raczej w takie buty nie celowała ;) . Okazały się bardzo dobre. Był tylko jeden problem, mianowicie były odrobinę za duże. Rozmiar stopy dało się wyregulować wkładkami, pozostał luz w kostce. Że daleko mi do takich umiejętności, przy których można jeździć w niezapiętych butach, czułam dyskomfort, jeździłam jak dawni narciarze, z zabandażowanymi nogami. Załatwiało to problem lewego buta, prawy dalej się majtał (klamry poprzesuwane oczywiście na maksimum). No i nogi (głównie prawa) męczyły się mocno, a przy odsypach miałam lekkiego pietra i jeździłam asekurancko.

Postanowiłam spróbować bootfittingu. W serwisie Szafrańskiego powiedzieli mi, że tego się nie da skorygować, lepiej szukać nowych butów. Co mi szkodzi poprzymierzać - pomyślałam. Udałam się do wskazanego sklepu Ekspert-Sport - i tam była tylko jedna para twardych damskich butów o małym numerze, Fischer. Właściwie takim samym, jak moje Langi 22,5, z tym, że kostki trzymały lepiej. Pobawiłam się więc szukaniem na ebay.de, gdzie znalazłam mniejsze, a że cena była b. niska, zaryzykowałam. No i właśnie przymierzam, poprzekładałam klamry koło kostek w najbliższą pozycję... Bo jedyne buty, które udało mi się dotychczas kupić, a które spełniały kryteria prawidłowego doboru buta (opisywane już wiele razy na forum - raczej za małe niż za duże) kupiłam jakichś 10 lat temu. proadzałam je z Montany :D . Tak więc jutro - pojutrze sprawdzę, jak nowe buty będą działały na stoku... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mitek napisał:

Nawet wyśmiewający mnie kolega Pasażer zaordynował przykładowej osobie dowolny but - dowolny czyli dobierany tak jak sugerowałem na początku.

Przepraszam jeśli poczułeś się urażony, absolutnie nie było moją intencją Cię wyśmiewać. Przykład innych butów był z czapy, a to dlatego,że,, ręce mi opadły,,jak czytałem Twoje odpowiedzi na moje posty.Najwyraźniej nadajemy na innych falach i Twoje odpowiedzi do mnie nie trafiły. 

W temacie dalej się nie wypowiadam bo brak mi czasu na śledzenie wątku.

Pozdrawiam, również mam nadzieję,że do zobaczenia na stoku. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tanova napisał:

Model, który kupiłam, ma system Therm-ic, czyli grzałkę w palcach. Początkowo sądziłam, że to raczej taki gadżet i fanaberia. Ale w sumie, to nawet często używam, jak jest większy mróz - fajna sprawa. Chwalę sobie.

Dobrze że piszesz o takich ciekawostkach, Salomon w tym sezonie ma System Custom Heat Connect który pozwala na dopasowanie temperatury zintegrowanego ogrzewacza za pomocą połączenia bluetooth w urządzeniu mobilnym. Dwa lata temu zastanawialiśmy się czy nie dołożyć do wersji z podgrzewaniem ale z braku opinii zrezygnowaliśmy i dobrze, bo okazało się że mimo braku podgrzewania Salomon X PRO 70W to pierwsze buty w których pani było ciepło nawet przy -17C, dodatkowo nie musi odpinać klamer po każdym zjeździe, trochę lat i butów musiało minąć aby nowoczesna technologia pomogła stworzyć but o którym delikatna pani może zapomnieć, przyznam że przekłada się to też na mój komfort :)

salomon-001.jpg.b2a95537bfa58a008f12e3b2a0d6efa8.jpg

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maria napisał:

I ja mam podobny problem: stopa nr 34 (21-21,5), bardzo wąska i w dodatku bardzo cienka kostka. W zeszłym sezonie dostałam doskonałe buty Lange rc 110 - sama bym raczej w takie buty nie celowała ;) . Okazały się bardzo dobre. Był tylko jeden problem, mianowicie były odrobinę za duże. Rozmiar stopy dało się wyregulować wkładkami, pozostał luz w kostce. Że daleko mi do takich umiejętności, przy których można jeździć w niezapiętych butach, czułam dyskomfort, jeździłam jak dawni narciarze, z zabandażowanymi nogami. Załatwiało to problem lewego buta, prawy dalej się majtał (klamry poprzesuwane oczywiście na maksimum). No i nogi (głównie prawa) męczyły się mocno, a przy odsypach miałam lekkiego pietra i jeździłam asekurancko.

Postanowiłam spróbować bootfittingu. W serwisie Szafrańskiego powiedzieli mi, że tego się nie da skorygować, lepiej szukać nowych butów. Co mi szkodzi poprzymierzać - pomyślałam. Udałam się do wskazanego sklepu Ekspert-Sport - i tam była tylko jedna para twardych damskich butów o małym numerze, Fischer. Właściwie takim samym, jak moje Langi 22,5, z tym, że kostki trzymały lepiej. Pobawiłam się więc szukaniem na ebay.de, gdzie znalazłam mniejsze, a że cena była b. niska, zaryzykowałam. No i właśnie przymierzam, poprzekładałam klamry koło kostek w najbliższą pozycję... Bo jedyne buty, które udało mi się dotychczas kupić, a które spełniały kryteria prawidłowego doboru buta (opisywane już wiele razy na forum - raczej za małe niż za duże) kupiłam jakichś 10 lat temu. proadzałam je z Montany :D . Tak więc jutro - pojutrze sprawdzę, jak nowe buty będą działały na stoku... 

Zawsze możesz spróbować w takich przypadkach włożyć botek od butów "komfortowych" do twardej skorupy, z których wyciągasz sportowy, cienki i sztywny botek. Trochę pianek dodanych tu i ówdzie na zewnątrz botka i jest szansa na sensowne zmniejszenie objętości w bucie. Twarde wyścigowe buty zawsze mają ciaśniejszą skorupę, dlatego takie Ci w miarę zapasowały.

Oczywiście pewności bez sprawdzenia nigdy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, surfing napisał:

Dobrze że piszesz o takich ciekawostkach, Salomon w tym sezonie ma System Custom Heat Connect który pozwala na dopasowanie temperatury zintegrowanego ogrzewacza za pomocą połączenia bluetooth w urządzeniu mobilnym. Dwa lata temu zastanawialiśmy się czy nie dołożyć do wersji z podgrzewaniem ale z braku opinii zrezygnowaliśmy i dobrze, bo okazało się że mimo braku podgrzewania Salomon X PRO 70W to pierwsze buty w których pani było ciepło nawet przy -17C, dodatkowo nie musi odpinać klamer po każdym zjeździe, trochę lat i butów musiało minąć aby nowoczesna technologia pomogła stworzyć but o którym delikatna pani może zapomnieć, przyznam że przekłada się to też na mój komfort :)

salomon-001.jpg.b2a95537bfa58a008f12e3b2a0d6efa8.jpg

Wygoda i komfort termiczny to chyba wspólna cecha wszystkich X PRO. Mogę potwierdzić, że potrafią być fajnie ciepłe, nawet w wydaniu męskim z dużym flexem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kubis napisał:

Trochę pianek dodanych tu i ówdzie na zewnątrz botka i jest szansa na sensowne zmniejszenie objętości w bucie. (...)

Oczywiście pewności bez sprawdzenia nigdy nie ma.

Dzięki za radę, jeśli będzie luźno, to tak się będę musiała pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tanova napisał:

Jeszcze jeden szczegół, choć pewnie zaraz mi się dostanie od forumowych "strongmenów" :). Model, który kupiłam, ma system Therm-ic, czyli grzałkę w palcach. Początkowo sądziłam, że to raczej taki gadżet i fanaberia. Ale w sumie, to nawet często używam, jak jest większy mróz - fajna sprawa. Chwalę sobie.

Też myślę, że to bardzo fajne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maria napisał:

Dzięki za radę, jeśli będzie luźno, to tak się będę musiała pobawić.

Możesz nawet na próbę wziąć swoją skorupę do sklepu, włożyć do niej botek z dajmy na to buta damskiego czy juniorskiego w podobnym rozmiarze ale z mniejszym flexem, byle był z grubszych materiałów, i zobacz czy ten pomysł to dobry kierunek. Jeśli tak, to potem fitting, ale nie polegający na grzaniu i rozszerzaniu skorupy, tylko na dodawaniu materiału do linera. Potem wszystko okleić mocną taśmą żeby się nie przemieszczało i tyle. Nie niszczy to ani skorupy, ani kapcia, więc można wytestować na sucho praktycznie bez kosztów.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maria napisał:

Wolałabym zachować botek oryginalny, może samo piakowanie wystarczy. Zastanawiam się, czy nie dołożyć też po prostu korka pod piętę, która jest trochę luźna - ale czy to nie wpłynie źle na postawę (trochę jak obcas ;) )?

boot-and-liner1.jpg

Popatrz jak można zmniejszyć objętość na języku, wokół kostki i pod stopą (czerwone kropki). Jeśli bootfitter mówi że się nie da, to znaczy że zna się tylko na rozpychaniu butów.

Cały artykuł tu https://www.skiracing.com/premium/5-last-minute-fixes-for-race-boots

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fredek321 napisał:

Obok mnie, na grzałkach stoją X Pro i X Max. Powiem szczerze, że strasznie trudno znaleźć różnice.

Xpro ma więcej miejsca w środku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kubis napisał:

Popatrz jak można zmniejszyć objętość na języku, wokół kostki i pod stopą (czerwone kropki). Jeśli bootfitter mówi że się nie da, to znaczy że zna się tylko na rozpychaniu butów.

Cały artykuł tu https://www.skiracing.com/premium/5-last-minute-fixes-for-race-boots

Wielkie dzięki! Przestudiuję to dokładnie i zastosuję! :) :) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fredek321 napisał:

Wiem, jest szerszy. Chodzi mi o botek wewnętrzny. Niby różny materiał, wizualnie, ale już nie namacalnie ;)

Ponoć kapeć w xmax jest trochę bardziej ubity. Nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Kubis napisał:

boot-and-liner1.jpg

Popatrz jak można zmniejszyć objętość na języku, wokół kostki i pod stopą (czerwone kropki). Jeśli bootfitter mówi że się nie da, to znaczy że zna się tylko na rozpychaniu butów.

Cały artykuł tu https://www.skiracing.com/premium/5-last-minute-fixes-for-race-boots

Wygląda na to że, kiedy to się wszystko zrobi, będę miała dwie pary doskonałych butów!  :D. Ale od przybytku głowa nie boli :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Maria napisał:

Wygląda na to że, kiedy to się wszystko zrobi, będę miała dwie pary doskonałych butów!  :D. Ale od przybytku głowa nie boli :). 

Może tak być, ale musisz trafić do specjalisty nie tylko z nazwy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pasazer85 napisał:

Przepraszam jeśli poczułeś się urażony, absolutnie nie było moją intencją Cię wyśmiewać. Przykład innych butów był z czapy, a to dlatego,że,, ręce mi opadły,,jak czytałem Twoje odpowiedzi na moje posty.Najwyraźniej nadajemy na innych falach i Twoje odpowiedzi do mnie nie trafiły. 

W temacie dalej się nie wypowiadam bo brak mi czasu na śledzenie wątku.

Pozdrawiam, również mam nadzieję,że do zobaczenia na stoku. 

Cześć

Dzięki serdeczne. Sam zawsze staram się postępować identycznie. Nie znam się - nie zabieram głosu. Wielki szacun za postawę.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubis napisał:

Może tak być, ale musisz trafić do specjalisty nie tylko z nazwy ;)

Cześć

Trzy lata temu moje buty się zużyły. Musiałem kupić nowe. Zgadnij jak je dopasowałem - są idealne!.

Mówimy o Lange 130RS.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Trzy lata temu moje buty się zużyły. Musiałem kupić nowe. Zgadnij jak je dopasowałem - są idealne!.

Mówimy o Lange 130RS.

Pozdro

Sam ;)

A tak na poważnie to jak miałbym zgadnąć :)

Piekarnik + opalarka + klej + powertape + pianka neoprenowa itp to podstawowy domowy miks

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kubis napisał:

Sam ;)

A tak na poważnie to jak miałbym zgadnąć :)

Piekarnik + opalarka + klej + powertape + pianka neoprenowa itp to podstawowy domowy miks

Cześć

Nic z tych rzeczy. Pojechałem na narty. Przemęczyłem się dwa czy trzy dni - but lezy idealnie.

Co do teoretyzowania związanego z flexem to miałem w styczniu taką historię. Susząc buty po nartach zauważyłem, że zgubiłem jedna tylną śrubę. Postanowiłem sprawdzić czy na podstawie odczuć z jazdy ocenię poprawnie różnicę w twardości. Następnego dnia przez parę zjazdów dokładnie analizowałem swoje odczucia i oceniłem, że prawy but jest tym bardziej miękkim na 100%. Oczywiście okazało się, że śruby brak w lewym. :)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Nic z tych rzeczy. Pojechałem na narty. Przemęczyłem się dwa czy trzy dni - but lezy idealnie.

Co do teoretyzowania związanego z flexem to miałem w styczniu taką historię. Susząc buty po nartach zauważyłem, że zgubiłem jedna tylną śrubę. Postanowiłem sprawdzić czy na podstawie odczuć z jazdy ocenię poprawnie różnicę w twardości. Następnego dnia przez parę zjazdów dokładnie analizowałem swoje odczucia i oceniłem, że prawy but jest tym bardziej miękkim na 100%. Oczywiście okazało się, że śruby brak w lewym. :)

Pozdrowienia

Bo to była śruba zmiękczającą ;)

Tak naprawdę to nikt tu na forum nie powiedziałby, czy prawy czy lewy, no chyba że dałoby się zakładać buty na drugą stopę. Każdy przykłada różne siły na obie strony, popełnia inne błędy na prawo i na lewo. Ja na dodatek mam jedną nogę krótszą o jakiś 1cm od drugiej.

Mała różnica flexu dla śmiertelnika jest nie wyczuwalna, bardziej inaczej wyściełany kapeć, lub niedolane 🍺 w barze ;).

Co do buta, to jeśli Twoje odstępstwo (stopy) od normy Lange jest w zakresie ubicia linera, to wierzę w 100% że sam but sobie zrobił fitting :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Widać całą rodzina tak ma, że stopy idealne dla Lange lub Rossignola. To o czym piszesz bardzo fajnie mi się przekłada na odczucia z jazdy na nartach. Jak tu różni koledzy opisują, że idzie narta tak albo inaczej, że świetna lub mniej, kołkowata itd. Bardzo lubię te opisy zwłaszcza w tematach poradniczych. A jeszcze jak ktoś tak nie do końca dobrze jeździ i przeprowadza taką analizę...i wybiera nartę na wymiar przez miesiąc.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...