Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Atomic, Salomon, Head czy Voelkl (dla Kobiety)


Klimek

Rekomendowane odpowiedzi

na obronę decyzji powiem tylko, że prędkości 70km/h nie osiągnie nigdy.. nie bo nie będzie potrafiła - bo nie będzie chciała - zresztą to są moje prędkości ]:->  do jazdy głównie rekreacyjnej, na poprawienie techniki i zacięciem sportowym okazyjnie myślę że posłuży - jak napisałem, najwyżej wymienimy :) ale dzięki za troskę! (w duchu rację muszę przyznać że drewniany rdzeń to drewniany rdzeń ale dużego grzechu w tym nie widzę ;) )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moją pomocą córka kupiła Atomic Temper Ti (165cm) i buty Nordica Dobermann Spitfire Flex 120 ( https://ski24.pl/buty/7381-1155-buty-nordica-dobermann-spitfire-120.html ) 

kilka lat temu z wyprzedaży za relatywnie małe pieniądze. Różne buty mierzyła bardzo długo i padło na Nordicę. Jęździ szybko w każdych warunkach i czarnych tras się nie boi.

Marka nart nie przesądza o uniwersalności zastosowania, natomiast buty mogą być problemem. Zapomniałem dodać, że córka jest wysportowana (studentka AWF).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, Absolut Joy 2018, 163 cm znalezłem za 1199 pln. Białe. 😉 Ładne 😍. Myślę, że to dobra cena jak na fabrycznie nowy sprzęt. Ale z tymi butami to się tak nie rozpędzaj! Już raz dokonałeś zbyt pochopnego wyboru więc wyłoby wielce nierozsądne popełnić ten sam błąd ponownie. Źle dobrane buty mogą uczynić z przyjemności koszmar. I nie kup jej za dużych!

Edytowane przez Aressi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, idealist napisał:

Jeśli chodzi o buty, nie fiksuj się na żadną konkretną markę ani model i nie kupujcie w pośpiechu. Wyznacznikiem niech będzie większa twardość i owocna przymiarka.

dokładnie tam zrobimy :) wyjazd za jakiś czas więc nie mam zamiaru na wariata nic robić  ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty kupione - flex 90, dobrane w profesjonalnym sklepie - wdają się pasować idealnie! Co do nart po dyskusji, analizie i naradzie zdecydowaliśmy się na droższy model - salomon s max w10(jest drewniany rdzeń :P) Mam nadzieje ze nie będzie to zbyt wymagająca narta... w każdym razie nie możemy się doczekać by zdobyć już kilka stoków :))

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie te Heady SuperJoy opisujecie, zupełnie nijak się to ma do tego co pisze sprzedawca sklepowy o tej narcie:

"Idealny model dla początkujących i rekreacyjnie jeżdżących narciarzy, przeznaczony na każde warunki śniegowe"

Edytowane przez MichalR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MichalR napisał:

Ciekawie te Heady SuperJoy opisujecie, zupełnie nijak się to ma do tego co pisze sprzedawca sklepowy o tej narcie:

"Idealny model dla początkujących i rekreacyjnie jeżdżących narciarzy, przeznaczony na każde warunki śniegowe"

Do sprzedawców sklepowych i ich stron internetowych podchodzę z rezerwą - zdarzają się przekłamania i ewidentne błędy w tłumaczeniach opisów.

Bardziej wiarygodne są strony producentów i skionline

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MichalR napisał:

podrążę jeszcze te Heady, oba modele, może da się je gdzieś przetestować, np na Podhalu.

Listę centrów testowych Heada wraz z ofertą sprzętu znajdziesz tu. Niestety brak damskich nart w długości powyżej 158 cm. :$

Na youtubie jest sporo filmów z testów nart, również Head'ów dla kobiet, np. na kanale skisdotcom.

Pure Joy to właśnie raczej model dla początkujących, nie jeździłam, więc z praktyki się nie wypowiem.

Edytowane przez tanova
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Białki, do Warszawy i do Szklarskiej, jedynie w tej ostatniej mają jakiekolwiek Joye, przy czym spodziewałem się że centra testowe to takie instytucje co dają się przejechać na danej narcie za free, a to działa na zasadzie zwykłego odpłatnego wypożyczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ewangelizator napisał:

a już miałem napisać o demonizowaniu butów z flexem 65, zwróćcie uwage na wage narciarki, jednak wypadałoby lepiej przetestowac sprzet na stoku

ale ok buty kupione pewnie bedzie lepiej, oby wygodniej, powodzenia

A na wagę 52 to jaki flex byś polecał dla kobiety 164cm wzrostu? Teraz narzeka że narty jadą jak chcą a ma buty dobierane pod wygodę, flex 45 czyli totalna kaszanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MichalR napisał:

A na wagę 52 to jaki flex byś polecał dla kobiety 164cm wzrostu? Teraz narzeka że narty jadą jak chcą a ma buty dobierane pod wygodę, flex 45 czyli totalna kaszanka.

Moja żona i córka przy bardzo podobnych "parametrach" jeżdżą w 90. Córka jeżdżąca lepiej i agresywniej zaczęła przebąkiwać o twardszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MichalR napisał:

A na wagę 52 to jaki flex byś polecał dla kobiety 164cm wzrostu? Teraz narzeka że narty jadą jak chcą a ma buty dobierane pod wygodę, flex 45 czyli totalna kaszanka.

Michał, ja jeżdżę teraz w butach o fleksie 95 i w dalszym ciągu są to komfortowe buty do jazdy rekreacyjnej, choć zapewniają dobrą kontrolę nad nartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Flexu nie dobieramy do wagi czy też wzrostu tylko według upodobania i umiejętności.

Pozdrowienia

Zapytam czysto akademicko. Czyli nartę dobieramy dokładnie tak samo i waga nie ma tu żadnego znaczenia? Twardość narty zależna tylko od upodobań i umiejętności?

Czyli 120kg facetowi o teoretycznie tych samych umiejętnościach i upodobaniach możemy dać tą samą nartę co 60kg chłopakowi? No bo jak buta zginają tak samo to nartę też wg Ciebie :) ?

 

edit: tak wiem, że to uproszczenie, bo siły działają też w różnych kierunkach (narta głównie docisk z buta i odwrotnie od stoku, but przód tył)...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, tanova napisał:

Michał, ja jeżdżę teraz w butach o fleksie 95 i w dalszym ciągu są to komfortowe buty do jazdy rekreacyjnej, choć zapewniają dobrą kontrolę nad nartą.

w 130-kach też da się komfortowo jeździć cały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kubis napisał:

Zapytam czysto akademicko. Czyli nartę dobieramy dokładnie tak samo i waga nie ma tu żadnego znaczenia? Twardość narty zależna tylko od upodobań i umiejętności?

Czyli 120kg facetowi o teoretycznie tych samych umiejętnościach i upodobaniach możemy dać tą samą nartę co 60kg chłopakowi? No bo jak buta zginają tak samo to nartę też wg Ciebie :) ?

 

edit: tak wiem, że to uproszczenieOczy, bo siły działają też w różnych kierunkach (narta głównie docisk z buta i odwrotnie od stoku, but przód tył)...

Oczywiście.

Teoretyzowanie o "dociśnięciu" narty i doborze buta do wagi, grubości łydki i obfitości zarostu zostawmy teoretykom.

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mitek napisał:

Oczywiście.

Teoretyzowanie o "dociśnięciu" narty i doborze buta do wagi, grubości łydki i obfitości zarostu zostawmy teoretykom.

Pozdrowienia 

Mitku, z całym szacunkiem, ale ujmę to obrazowo. Jeśli wysoka ciężka osoba wjedzie na muldę to zegnie but zdecydowanie bardziej niż niska i lekka. Kłania się lekcja fizyki o dźwigni. Dlatego odsuwając wszystkie inne czynniki jak długość i sztywność narty, siłę dopięcia buta, sztywność linera itp itd pozostaje prosta zależność. Większa masa na dłuższej dźwigni wymaga twardszego buta niż niska na krótszej aby uzyskać podobne zgięcie.

Twoja teoria o tylko umiejętnościach i upodobaniach jest obiektywnie nie prawdziwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...