Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie ośrodki polecacię na drugą połowę marca ?


Rekomendowane odpowiedzi

wszystkie alpejskie powinny byc pełne śniegu i w miarę puste, na pewno polecam Val di Sole, obecnie jest tam @leitner i codziennie dostarcza fanatastyczne fotorelacje, dolina tonie w śniegu i na pewno będzie tam nawet w kwietniu, co więcej pod koniec marca odbywają sie dni polskie i mozna dostać darmowe skipassy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Arek1982 napisał:

Ja osobiście myślałem o którymś  z tych ośrodków: Serfaus, Solden, Obergurgl, Sankt Anton , Livigno ??
A może któryś z francuskich resortów ?

Będę wdzięczny za wszystkie porady. 

rozumiem, ze chcesz mieć pewność dobrych warunków - ta zwiększa się wraz ze wzrostem wysokości npm

Solden, Obergurgl, Ischgl + lodowce - jedź do Obergurgl, odwiedź Solden, będzie dobrze, ja myślę o Ischgl w podobnym terminie

albo jechać na warunki, założyć sobie datę wyjazdu i w ostatniej chwili wybrać ośrodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, ewangelizator napisał:

rozumiem, ze chcesz mieć pewność dobrych warunków - ta zwiększa się wraz ze wzrostem wysokości npm

Solden, Obergurgl, Ischgl + lodowce - jedź do Obergurgl, odwiedź Solden, będzie dobrze, ja myślę o Ischgl w podobnym terminie

albo jechać na warunki, założyć sobie datę wyjazdu i w ostatniej chwili wybrać ośrodek

 

warto też posprawdzać które ośrodki maja freeski w tych terminach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sariensis napisał:

wszystkie alpejskie powinny byc pełne śniegu i w miarę puste, na pewno polecam Val di Sole, obecnie jest tam @leitner i codziennie dostarcza fanatastyczne fotorelacje, dolina tonie w śniegu i na pewno będzie tam nawet w kwietniu, co więcej pod koniec marca odbywają sie dni polskie i mozna dostać darmowe skipassy.

Cześć

W Val di Sole druga połowa marca to już pełna wiosna. na dole nierzadko jest ponad 20 na plusie - i to super. na górze natomiast im jest więc3j śniegu tym szybciej robi się grząsko a w tym wypadku grząsko znaczy GRZĄSKO. Jeżeli więc wybierzesz tą opcję (i to dotyczy większości opcji włoskich) licz się z tym, ze będziesz musiał dobrze planować jazdę w trakcie dnia aby nie lądować po 11.00 na stokach o wystawie południowej lub zbliżonej bo jazda będzie na rzeczywiście szeroką nartę. Jak dobrze pokombinujesz z wystawą stoków i z ich zmienianiem o odpowiedniej porze będziesz miał wypas.

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Sariensis napisał:

mają, wystarczy poszukać ofert z zakwaterowaniem :)

czyli zapłacisz za skipass kwaterą, w sumie wyjdzie trochę taniej

generalnie w tych terminach w niższych ośrodkach już jest niższy sezon i tańsze skipasy np w Saalbach od 15.03, czy Super Sun promo w Dolomitach 

ale tu lepiej stosować taktykę jazdy na warunki

ośrodki wyżej położone z pewniejszymi warunkami np Obergurgl, Ischgl trzymaja cene high season dłużej

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojgoc napisał:

rowerem - poszukaj na forum rowerowym ciekawej trasy

tak zrobię, dzięki za cenną radę, tylko ..., nie zatrzymają mnie, przecież to tez pojazd ..., jak to wygląda w świetle prawa? :):):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Arek1982 napisał:

Ja osobiście myślałem o którymś  z tych ośrodków: Serfaus, Solden, Obergurgl, Sankt Anton , Livigno ??
A może któryś z francuskich resortów ?

Będę wdzięczny za wszystkie porady. 

Jeśli chodzi o warunki śniegowe, to zdecydowanie odradzam Włochy (może właśnie poza Livigno, które z kolei odradzam generalnie). Druga połowa marca to już zdecydowanie końcówka sezonu (który kończy się tam na początku kwietnia), a biorąc pod uwagę jak tam wygląda ta zima (mocne wiatry i wcale nie tak duże opady), to może być już naprawdę kiepsko. Ogólnie, to im wyżej, tym lepiej, ale tak naprawdę wszystkie tyrolskie ośrodki, które wymieniłeś (dodałbym do tej listy Ischgl) dadzą radę. Od tego (albo zeszłego) roku Soelden i Obergurgl są na wspólnym karnecie wielodniowym.

Edytowane przez laryzbyszko
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na wczesne plany, to Soelden i Gurgle  - do połowy kwietnia w ciemno. Oczywiście 15 kwietnia mogą tam być śnieżyce i -15 stopni też ;)

Stubai, Hintertux i inne lodowce też bez problemu.

Całe Alpy na kamery i prognozy - znalezienie spania z dnia na dzień  w drugiej połowie marca nie jest problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sariensis napisał:

tak zrobię, dzięki za cenną radę, tylko ..., nie zatrzymają mnie, przecież to tez pojazd ..., jak to wygląda w świetle prawa? :):):):):)

Ciebie by ktoś śmiał zatrzymać???

Taki ekspert prawa międzynarodowego jak Ty to znajdzie przepisy i paragrafy by rowerem autostrada pojechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, laryzbyszko napisał:

Jeśli chodzi o warunki śniegowe, to zdecydowanie odradzam Włochy (może właśnie poza Livigno, które z kolei odradzam generalnie). Druga połowa marca to już zdecydowanie końcówka sezonu (który kończy się tam na początku kwietnia), a biorąc pod uwagę jak tam wygląda ta zima (mocne wiatry i wcale nie tak duże opady), to może być już naprawdę kiepsko. Ogólnie, to im wyżej, tym lepiej, ale tak naprawdę wszystkie tyrolskie ośrodki, które wymieniłeś (dodałbym do tej listy Ischgl) dadzą radę. Od tego (albo zeszłego) roku Soelden i Obergurgl są na wspólnym karnecie wielodniowym.

W punkt, z jednym zastrzeżeniem SFL ma wystawę południową (za wyjątkiem Nord Fiss) i trzeba się z tym liczyć. W marcu niekoniecznie jest to zaletą.

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, wojgoc napisał:

Ciebie by ktoś śmiał zatrzymać???

Taki ekspert prawa międzynarodowego jak Ty to znajdzie przepisy i paragrafy by rowerem autostrada pojechać

Sa takie regulacje, ale nie startuje w protourze na bezpieczne poruszanie sie po tak rownych I szybkich arteriach dla rowerow ..., jechałeś kiedyś? Oczywiscie to pytanie retoryczne :):):).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Wujot napisał:

W punkt, z jednym zastrzeżeniem SFL ma wystawę południową (za wyjątkiem Nord Fiss) i trzeba się z tym liczyć. W marcu niekoniecznie jest to zaletą.

Nie bardzo, większość ciekawszych tras ma nachylenie północne (stoki Lazid, Pezid), a Masnerkopf - wschodnią. Południowych stoków jest tam bardzo mało. Właściwie tylko te mało ciekawe hale po środku między obydwoma częściami ośrodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, koliber napisał:

Nie bardzo, większość ciekawszych tras ma nachylenie północne (stoki Lazid, Pezid), a Masnerkopf - wschodnią. Południowych stoków jest tam bardzo mało. Właściwie tylko te mało ciekawe hale po środku między obydwoma częściami ośrodka.

Napiszę tak - połowa tras ośrodka ma wystawę południową. W marcu ostro operujące słońce topi te stoki a nocny mróz skuwa i nad ranem jest betonowo-lodowo. Kto może ciągnie na Nord Fiss albo Pezidy (tutaj dla odmiany bywa wywiane) i jest tam relatywnie więcej narciarzy. Cechą charakterystyczną tego ośrodka jest też dużo mniejszy opad jak w np w pobliskim Ischgl. To jest nawet zdumiewające o ile jest tam przeważnie gorzej jak obok. Pewnie w tym roku śniegu nie brakuje. Teraz off piste - możliwości też są zdecydowanie gorsze (ze względu na wystawę i konfigurację na Pezid i Massner). Jedyny dość pewny obszar jest wzdłuż Adlerpiste - ale też to nie jest dużo (szybko rozjeżdżane).

Ogólnie. To znakomity, rozległy ośrodek i ogarnięty narciarz znajdzie coś dla siebie. Nie mniej jednak to co napisałem ma miejsce. Po okresie gdy byłem skłonny uznać go za ścisłą czołówkę Austrii obniżyłem znacznie tę wysoką ocenę. 

Myślę, że w SFL i regionie (Ischgl, See, Kappl,  Nauders, St Anton, Fliess) spędziłem ze 200 narciarskich dni więc mam pojęcie o tej części Tyrolu.

Pozdro

Wiesiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...