Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szkolenie zaawansowane w Polsce?


mikegolf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
jeżdżę od lat jednak moja technika i sylwetka zostawia "trochę" do życzenia. Jakiś czas temu postanowiłem skorzystać z usług instruktora w wysoko ocenianej szkole w jednym z ośrodków w Polsce. Niestety instruktor z pewnością dobrze uczył dzieci i początkujących, ale przez kilka godzin nie przekazał mi w zasadzie niczego, chyba nawet nie miał pomysłu jak się zabrać.

Znajomy bardzo chwalił sobie szkolenie NTN, jednak ja nie mogę sobie pozwolić na taki urlop w tym sezonie. 

Czy Waszym zdaniem da się dobrze doszkolić w Polsce jeżdżąc "weekendowo" lub po godzinach (czyli wieczorami)? Jeśli tak - gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po godzinach ciężej, weekendowo już lepiej, ale tylko na sensownym stoku (dłuższy, najlepiej "równa czerwona") i przy sensownych warunkach śniegowych.

Oczywiście że się da, sam się tak nauczyłem (nazwijmy dla uproszczenia że umiem, choć jestem w 120% przekonany, że mógłbym wycisnąć z siebie więcej pod profesjonalnym okiem, i szybciej), ale to wymaga:

- zapału

- przygotowania merytorycznego (ładnie nazwane, ale chodzi o to, żebyś wiedział co chcesz robić na stoku danego dnia)

- czasu, czasu, czasu

Pooglądaj choćby na youtube trochę filmów szkoleniowych pod kątem techniki, jakiej chcesz się nauczyć, zapamiętaj o co w niej chodzi, tzn jak układać ciało (nogi, biodra, tułów i ramiona, ręce), inicjować, prowadzić skręt. I ucz się po kolei wszystkiego - nie wszystkiego naraz. Ciężko to opisać, bo to jest ta część, którą odrabia za Ciebie instruktor i normalnie powinien na bieżąco podpowiadać co i jak.

Nie umiem tego lepiej opisać - bo nie jestem instruktorem :) (jedyny mój wyczyn instruktorski tego roku to nauczenie samodzielnej jazdy na "stoku" i na taśmie 4-latka w 2h, ale ty jak rozumiem jesteś w innej grupie wiekowej ;) )

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kursy kwalifikacyjne - 5 dni na sniegu, teoria, technika jazda na tyczkach. Po przeliczeniu cena/godziny wychodzi śmiesznie tanio. Kursy prowadzą instruktorzy z prawdziwego zdarzenia i nic nie zastąpi spojrzenia z boku na Ciebie. Sam nie wyłapiesz błędów prawdopodobnie. Jesli nie masz czasu to na Twoim miejscu weekend z instruktorem - później samodzielne ćwiczenia i ponownie instruktor. Listę szkół znajdziesz na stronie SITN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi mniej więcej o tego typu "lekturę"

Oczywiście, poziom należy dobrać do tego, co potrafisz (a tego nie wiem, mam nadzieję, że choć Ty jesteś świadom tego sam :), bo to też nie jest do końca zawsze oczywiste)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...