Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Atomic Redster X9 czy Volkl Cody S ( Deacon 74 ) ?


Darek 77

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Temat doboru sprzętu - przez osiem lat tacierzyństwa stok widziałem tylko z okna samochodu. Najwyższy czas to zmienić :)

Mój stary sprzęt pozostawia wiele do życzenia, poprzednio Atomic GS 1,80 m, ostatnio Volkl Reistaiger SC 1,65, buty flex 90. Szczegóły - 42 lata, wzrost 176, waga 82. Poziom średnioozaawansowany/zaawansowany. Styl - szybki zjazd, preferowany średni skręt, od czasu do czasu zabawa w slalom i gigant. W wiekszości wypadków Alpy, ale tez Polska i Słowacja. Szukam uniwersalnej narty na cały dzień, która pozwoli poszaleć, a jednoczesnie sprawdzi się pomiędzy przygotowanym stokiem a muldami/puchem godzin popołudniowych. Trafiłem na modele:

https://www.intersport.pl/mezczyzni/narciarstwo/narty/narty-atomic-redster-x9-wiazania-x12-tl-ad5001820001.html oraz https://allegro.pl/oferta/volkl-code-uvo-s-2018-rmotion12-0-166-deacon-74-7760604902 ( poprzednie Cody S, obecnie Deacon 74 ) Uwzględniając, że koniec sezonu się zbliża proszę o sugestię i ewentualnie uwagi od osób, które korzystały z ww. modeli

 

Dziekuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździłem na żadnej z nich, ale volkl jako uniwersalna narta trochę za krótki dla Ciebie ten 166, Atomic 175 ok, ale dość wąski pod butem więc będzie bardziej się kopał. Poza tym nie mam uwag, te i te to dobre deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2019 o 15:47, Darek 77 napisał:

Cześć,

Temat doboru sprzętu - przez osiem lat tacierzyństwa stok widziałem tylko z okna samochodu. Najwyższy czas to zmienić :)

Mój stary sprzęt pozostawia wiele do życzenia, poprzednio Atomic GS 1,80 m, ostatnio Volkl Reistaiger SC 1,65, buty flex 90. Szczegóły - 42 lata, wzrost 176, waga 82. Poziom średnioozaawansowany/zaawansowany. Styl - szybki zjazd, preferowany średni skręt, od czasu do czasu zabawa w slalom i gigant. W wiekszości wypadków Alpy, ale tez Polska i Słowacja. Szukam uniwersalnej narty na cały dzień, która pozwoli poszaleć, a jednoczesnie sprawdzi się pomiędzy przygotowanym stokiem a muldami/puchem godzin popołudniowych. Trafiłem na modele:

https://www.intersport.pl/mezczyzni/narciarstwo/narty/narty-atomic-redster-x9-wiazania-x12-tl-ad5001820001.html oraz https://allegro.pl/oferta/volkl-code-uvo-s-2018-rmotion12-0-166-deacon-74-7760604902 ( poprzednie Cody S, obecnie Deacon 74 ) Uwzględniając, że koniec sezonu się zbliża proszę o sugestię i ewentualnie uwagi od osób, które korzystały z ww. modeli

 

Dziekuję za pomoc

Jeżeli jeździsz dobrze (bez przesady oczywiście) to albo sportowa komórka SL (165) albo jakiekolwiek narty z grupy MASTER (celowałbym przy twoich parametrach w 180-185 cm). Jak dobrze poszukasz to znajdziesz w cenie poniżej 2000 zł. Te narty które pokazałeś (CODE) jak dla mnie takie trochę bez wyrazu (takie wykastrowane) - niby wszystko ok. ale czegoś im brakuje, miałem możliwość jazdy na nich (bezpośrednio po wypięciu z Masterów) i takie wrażenie zrobiły na mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając opisy w necie bardziej do mnie przemawiał właśnie Atomic, natomiast Cody przyciągały uniwersalnością. Przy Atomic jedyna wątpliwość dotyczy jazdy po muldach i świeżym śniegu. Wcześniej jeździłem na GS9 1,8 m - rewelacja jeżeli chodzi o szybkość, twardość narty, ale przy gorszych warunkach dramat. Stąd moje wątpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, JurekByd napisał:

Polecam gorąco  atomic x9 - najlepsze i najbardziej uniwersalne narty , jakie miałem kiedykolwiek na nogach .

Mam takie od 2 miesięcy, potwierdzam jedna z najbardziej uniwersalnych nart. Trzyma doskonale na twardym i na rozjechanym stoku świetnie idzie a dodatkowo jest bardzo szybka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, JurekByd napisał:

Jadą jak po szynach w każdych warunkach.

 

1 godzinę temu, Jacek94 napisał:

Mam takie od 2 miesięcy, potwierdzam jedna z najbardziej uniwersalnych nart. Trzyma doskonale na twardym i na rozjechanym stoku świetnie idzie a dodatkowo jest bardzo szybka.

Czy jesteście wstanie porównać je z S9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, paulinka napisał:

bardzo mnie pan w zaprzyjaznionym sklepie namawial na deacon 74, ale jedno pytanie - będzie miał kopa i dynamikę czy po kopa do slalomki tylko?

Deacon to Code z nowym marketingiem. Czy ten Pan w sklepie miał akurat te Deacony na stanie? Jeśli tak, to w 50% tłumaczy jego zaangażowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubis napisał:

Deacon to Code z nowym marketingiem. Czy ten Pan w sklepie miał akurat te Deacony na stanie? Jeśli tak, to w 50% tłumaczy jego zaangażowanie ;)

oczywiście, tych których nie miał na stanie, nie reklamowal. wiem, że code z nową nazwą, czyli kopa brak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, paulinka napisał:

oczywiście, tych których nie miał na stanie, nie reklamowal. wiem, że code z nową nazwą, czyli kopa brak?

 

Ja bym tu ujął tak. Deacon 74 to narta, która według mnie idzie na zbyt wiele kompromisów - wiesz - taka do wszystkiego i do niczego. Taka, żeby była drewniana, ale żeby nie była za twarda. Żeby była szybka, ale jednak niby 74 pod butem, no bo żeby dało się nią wszędzie jeździć. Taka dla Profesjonalisty (tak pisze Volkl, choć zdaje się że zawodowi narciarze wybierają inne deski), ale jednak łatwość 8/10 i rocker przód i tył.

image.png.73de7204dd44f7c0e040c4d384d029aa.png

To znaczy że ktoś tu daje trochę więcej emejzingu, niż jest na prawdę. Wydaje się, że to najlepsza narta na świecie.

A Atomic ma niecałe 66 pod butem, 100% camber i to jego bym wybrał właśnie przez te dwie cechy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twardy stok atomic. Ale na świeży i odsypy, polski popołudniowy no i marcowy 66 pod butem to przesada. Do Deacona też nie mam przekonania, dobra narta, łatwa, idzie jak po sznurku, ale bez rewelacji... Poszukaj jak Moruniek radzi Mastera.

DSC_4907.JPG

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sstar napisał:

Na twardy stok atomic. Ale na świeży i odsypy, polski popołudniowy no i marcowy 66 pod butem to przesada. Do Deacona też nie mam przekonania, dobra narta, łatwa, idzie jak po sznurku, ale bez rewelacji... Poszukaj jak Moruniek radzi Mastera.

DSC_4907.JPG

a co to za Pan w dzinsach i czapeczce? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2019 o 15:47, Darek 77 napisał:

 Szukam uniwersalnej narty na cały dzień, która pozwoli poszaleć, a jednoczesnie sprawdzi się pomiędzy przygotowanym stokiem a muldami/puchem godzin popołudniowych. 

było na forum też sporo o XDR ach. Bierz 80-ki i będzie git. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mifilim napisał:

a co to za Pan w dzinsach i czapeczce? xD

Prawda, że uroczo? To taki Pan z TV (10:30):

https://lodz.tvp.pl/41436771/22022019-1830

PS. A serio to me, myself and I! We własnej osobie. Tak się kończą nieplanowane wycieczki posiadacza 6 par (2x Rossi: SL i GS w piwnicy) nart;-) Czapeczka dla higieny, ale wiało, że hej, więc spełniła też inną rolę. XDRy dobry typ. Sam AM sobie chwalę. A narty mogłem też skubnac nieco inne...

 

DSC_4867.JPG

DSC_4869.JPG

DSC_5161.JPG

Edytowane przez sstar
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kończyłem tam właśnie, czyli na Górze Kamieńsk, w śmiesznych tym razem butach, sezon...

PS jeszcze dwie starsze narty... może? Enduro to chyba poprzednik wspomnianych XDR. Volkl Racetiger bliżej Redsterowi Atomika? Moje typy AM widać na fotce z poprzedniego postu: Kastle i Scott, obie warte.. może nie mszy, ale...

DSC_5170.JPG

DSC_5200.JPG

DSC_5199.JPG

DSC_5172.JPG

Edytowane przez sstar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...