Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nat_alia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

proszę serdecznie o poradę w kwestii wyboru sprzętu. Zastanawiam się nad kupnem nart pomiędzy Head Super Joy a Atomic Cloud 11. Trochę o moim doświadczeniu i preferencjach:

1. Płeć -       Kobieta 

2. Wiek -       31

3. Waga -     49 kg

4. Wzrost -   160 cm

 5. Na nartach jeżdżę od 4 sezonów

 6. Umiejętności określam na:  6 -

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - brak, do zakupienia 

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - różne modele z wypożyczalni, swoich nie posiadam. Jesli chodzi o wyżej wspomniane narty to miałam okazje przetestować jedynie Atomic Cloud 11 i jeździło mi się na nich bardzo dobrze. 

9. Preferuję styl jazdy - zarówno krótkim jak i długim skrętem, z szybszymi momentami po przygotowanych stokach; 

 A może jakieś inne modele? 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Nat_alia, witaj na forum :),

1) na Twoim miejscu w pierwszej kolejności kupiłabym buty, bo dobre, własne buty to podstawa. Na forum i na portalu skionline.pl znajdziesz kilka wątków i artykułów, jak zrobić to z głową. W dużym skrócie - nie kupuj za dużych i za miękkich 😉. A potem dopiero pomyśl o nartach - nowych lub używkach, w zależności o zasobności portfela.

2) W jakich warunkach jeździłaś na Cloudach? Moim zdaniem narty o takich parametrach dobrze się sprawdzą na sztruksie i dobrze przygotowanym, twardym stoku. Osobiście nie jeździłam na tym modelu, ale wnioskując ze specyfikacji są dość wąskie i mają większy promień skrętu niż Heady. Super Joye ujeżdżam od czterech sezonów i uważam, że są bardzo uniwersalne - dobrze się prowadzą i są bardzo dynamiczne i skrętne na sztruksie, ale też nie grzęzną na rozjeżdżonym śniegu i muldach. Dlatego też jeśli to ma być Twoja jedyna para nart, to chyba lepiej celować w coś bardziej wszechstronnego.

3) Firma Head od lat nie bierze udziału w World Skitest, co nie znaczy, że nie produkuje bardzo zacnych nart.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, tanova said:

Cześć @Nat_alia, witaj na forum :),

1) na Twoim miejscu w pierwszej kolejności kupiłabym buty, bo dobre, własne buty to podstawa. Na forum i na portalu skionline.pl znajdziesz kilka wątków i artykułów, jak zrobić to z głową. W dużym skrócie - nie kupuj za dużych i za miękkich 😉. A potem dopiero pomyśl o nartach - nowych lub używkach, w zależności o zasobności portfela.

2) W jakich warunkach jeździłaś na Cloudach? Moim zdaniem narty o takich parametrach dobrze się sprawdzą na sztruksie i dobrze przygotowanym, twardym stoku. Osobiście nie jeździłam na tym modelu, ale wnioskując ze specyfikacji są dość wąskie i mają większy promień skrętu niż Heady. Super Joye ujeżdżam od czterech sezonów i uważam, że są bardzo uniwersalne - dobrze się prowadzą i są bardzo dynamiczne i skrętne na sztruksie, ale też nie grzęzną na rozjeżdżonym śniegu i muldach. Dlatego też jeśli to ma być Twoja jedyna para nart, to chyba lepiej celować w coś bardziej wszechstronnego.

3) Firma Head od lat nie bierze udziału w World Skitest, co nie znaczy, że nie produkuje bardzo zacnych nart.

Dziękuje za odpowiedz, Tanova! 

Ad. 1. Oczywiście planuje zakupić również buty. Rozważam zarówno narty nowe jak i używane w zależności od ceny i tego czy akurat utrafie używane. 

Ad.2. Miałam okazje jeździć na Cloudach podczas weekendu w Czechach kiedy temperatury były dość wysokie wiec rano stok był dobrze przygotowany; popołudniu natomiast było już gorzej (muldy, ciężki śnieg) ale nadal czułam, ze narty dobrze się spisywały. 

Narty będę głównie używała wlasnie w zróżnicowanych warunkach (wyjazdy do Czech, Słowacji, Polski) wiec zależy mi mi na czymś co rzeczywiście sprawdzi się i na sztruksie, i na muldach. 

Chcialabym również by był to model, który mi trochę posłuży. Technicznie mam na pewno sporo pracy przed sobą wiec myśle, ze oba modele są wystarczająco „rozwojowe” jak dla mnie :)

Czy jest coś co Ci w tych Headach nie odpowiada? 

Dzięki! 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Nat_alia napisał:

Ad. 1. Oczywiście planuje zakupić również buty. Rozważam zarówno narty nowe jak i używane w zależności od ceny i tego czy akurat utrafie używane. 

Większą wagę przyłóż do zakupu butów. Są wielokrotnie ważniejsze od nart. Co do nart, to osoba jeżdżąca na 6 odniesie korzyść z każdej dobrej narty on piste/race/high performance. Nie musi być to narta damska. Jeśli bardzo dużo jeździsz po zmuldzonych, marcowych stokach to wtedy zwracaj uwagę na szerokość pod butem. Cała moja rodzina jeździ na tzw. SL-ach. Problem był raz, w piątek rano po 30mm opadzie deszczu.

PS. Nie daj sobie wcisnąć zbyt krótkiej narty.

Edytowane przez fredek321
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Fredek321! 

Rzeczywiście nie skupiałam się do tej pory na butach. Planuje wybrać je w sklepie, w którym maja sprzęt do skanowania stop - pomierze i mam równiez nadzieje, ze sprzedawcy pomogą mi dobrać coś odpowiedniego do moich umiejętności. 

Jeśli chodzi o długość nart, jeździłam do tej pory na takich 146 - 150 cm i było ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...