Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ambitniejsze narty dla juniorki (12 lat)


misopi

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje kolejnych nart dla 12-letniej córki. Jeździ od siedmiu lat 6-10 dni w sezonie, w tym co najmniej 5 dni w szkółce, z instruktorem po 2-3 godziny dziennie. Poniżej podaje parametry:

1. Płeć - K

2. Wiek - 12

3. Waga - 35 kg

4. Wzrost - 154 cm

5. Na nartach jeżdżę od 7 sezonów, ( 6-10 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 6

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Lange Comp 60 Team

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Volkl Racetiger SL Racing 130 (104-67-92)

9. Preferuję styl jazdy - rekreacyjna, dłuższym skrętem, na przygotowanych stokach

10. Upatrzyłem sobie narty - ...

11. Mój budżet na narty to około - do 400 zł (używane)

Córka jeździ ładnym, "przyjemnym dla oka" stylem (niestety nie mam aktualnego filmu), zaczęła używać krawędzi. Poszukuję dla niej nart sztywniejszych - lepiej radzących sobie z muldami i lodem, pozwalających doskonalić technikę curvingową i pozwalających na szybszą, stabilna jazdę.

Zakładam, że w tym wieku narty posłużą jej tylko przez sezon - mamy przed sobą jeszcze 8 dni jazdy, dlatego szukam nart z wypożyczalni lub używanych. Co polecicie? Jeżdżąca nieco gorzej żona, w tym sezonie przesiadła się po 4 sezonach, z bardzo dobrym efektem z Elan White Pearl na Fischer My Curv. Szukam czegoś podobnego dla córki.

 

Z góry dziękuję za inspiracje.

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubis napisał:

Jeśli jeździ raczej długim skrętem, to juniorskie SL jej na pewno nie pomagały. Poszukaj czegoś takiego

https://www.olx.pl/oferta/narty-blizzard-racing-gs-150-CID767-IDyn5Il.html

Juniorskie GS 150 cm byłyby pewnie OK

Cześc

Bardzo rozsądna rada. Te 150 cm to minimum.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli wyjaśnienia, juniorski GS ma promień skrętu prawie jak dorosła narta slalomowa, więc hasło GS jest trochę na wyrost i nie ma się co bać. Juniorki SL 130 mają promień do zawracania w miejscu i przy dłuższych skrętach więcej robią szkody niż pomagają. Junior GS 150 będzie się prowadził spokojnie i będzie idealny do doskonalenia jazdy na krawędzi w mojej opinii :) a przy okazji będzie sztywniejszy, o co również chodziło@misopi. A 150cm bo na 1 sezon :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kubis napisał:

Gwoli wyjaśnienia, juniorski GS ma promień skrętu prawie jak dorosła narta slalomowa, więc hasło GS jest trochę na wyrost i nie ma się co bać. Juniorki SL 130 mają promień do zawracania w miejscu i przy dłuższych skrętach więcej robią szkody niż pomagają. Junior GS 150 będzie się prowadził spokojnie i będzie idealny do doskonalenia jazdy na krawędzi w mojej opinii :) a przy okazji będzie sztywniejszy, o co również chodziło@misopi. A 150cm bo na 1 sezon :)

Cześć

No tak to znowu nie jest. Nie znam juniorskiego GS o promieniu 11m - chyba, że jakaś narta dla dzieci. Raczej porównałbym z Masterami. Córka ma 14 lat GS juniorski serwisowy 165cm - promień 18m. Syn jak miał 11 lat jeździł na 157cm promień 16m.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gwoli wyjaśnienia, juniorski GS ma promień skrętu prawie jak dorosła narta slalomowa, więc hasło GS jest trochę na wyrost i nie ma się co bać

Hm .. pomiędzy wartościami 11-12 a >17 (standardowo dla juniorskich GS w okolicy 150cm) występuje subtelna różnica. Nie wnikając co do meritum proponowania juniorskich nart sportowych osobie, która na nartach chce spędzić 6-10 dni w roku (mnie więcej tyle, ile w dwa tygodnie spędza na tych nartach grupa docelowa) uwzględnij : wzrost i waga 10 centyl, siły bym się nie spodziewał. W tym budżecie do znalezienia używane lepsze modele narty multievent (np. Multievent FIS Rossi wymiennie z Team Speed Pro Dynastara, Nordica Combi ), długość 145-150 bo niestety o dłuższe trudno. Wiązanie na lifter.

M.

Edytowane przez Marxx74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mitek napisał:

ę Cześć

No tak to znowu nie jest. Nie znam juniorskiego GS o promieniu 11m - chyba, że jakaś narta dla dzieci. Raczej porównałbym z Masterami. Córka ma 14 lat GS juniorski serwisowy 165cm - promień 18m. Syn jak miał 11 lat jeździł na 157cm promień 16m.

Pozdro

Sorry, podałem po pierwsze dwa razy ten sam link, na dodatek nie do prawdziwej juniorki GS, tylko do narty z malowaniem GS :) (stąd zamieszanie :) )

Czyli pokazałem to: https://www.skionline.pl/sprzet/narty,14-15,blizzard,gs-iq-jr-130-150,7289.html

Zamiast tego: https://www.skionline.pl/sprzet/narty,14-15,blizzard,gs-racing-jr,7239.html

Podtrzymuję jednak pomysł na właśnie nartę junior GS (prawdziwą, nie udawaną - sam dałem się nabrać ;) )

Ta jest na przykład ciekawa, tania i będzie pruła jak przecinak po stoku:

https://www.olx.pl/oferta/narty-fischer-wc-gs-150-cm-CID767-IDy2Dmq.html#3e8fe3dadd

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,11-12,fischer,rc4-worldcup-gs-jr-wcp-low,5020.html

Wiem, że to sprzęt ambitny, ale do odważnych świat należy. Można też zagrać zachowawczo i pójść na jeden sezon w coś o czym wspomina @Marxx74

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marxx74 napisał:

Hm .. pomiędzy wartościami 11-12 a >17 (standardowo dla juniorskich GS w okolicy 150cm) występuje subtelna różnica. Nie wnikając co do meritum proponowania juniorskich nart sportowych osobie, która na nartach chce spędzić 6-10 dni w roku (mnie więcej tyle, ile w dwa tygodnie spędza na tych nartach grupa docelowa) uwzględnij : wzrost i waga 10 centyl, siły bym się nie spodziewał. W tym budżecie do znalezienia używane lepsze modele narty multievent (np. Multievent FIS Rossi wymiennie z Team Speed Pro Dynastara, Nordica Combi ), długość 145-150 bo niestety o dłuższe trudno. Wiązanie na lifter.

M.

Cześć

Miało być ambitnie dla Juniorki. Narty typu multievent to znakomite rozwiązanie dla dzieci 8 -10 chcących doszlifować technikę. Kiedyś była taka narta Rossignol RSX. Promień pośredni, konstrukcja solidna płyta. Multievent to kontynuacja tego pomysłu. Później już tylko GS.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest jeszcze jedna narta, widać że przestała w garażu :) Wydaje się w dobrej kondycji. Co prawda 160cm, ale można ją wziąć pod uwagę jako nartę nie na jeden sezon, ale na np. 2-3.

https://www.olx.pl/oferta/narty-blizzard-world-cup-gs-160-cm-CID767-IDy1rUJ.html#fb7264d258

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,08-09,blizzard,gs-magnesium-jr,3153.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mitek - 12 lat, 10 centyl na wzrost i wagę, 6-10 dni na nartach .. dobry Multievent wystarcza z nawiązką. Nie mam żadnych oporów przed 12 latką na GS >155 r>17 i często widuję tak uzbrojone dzieci w akcji. Dlatego nie widzę sensu sięgania po GS - według tabel "masy" 35 kg ledwo się łapie :) a brane są pod uwagę także mocne umiejętności. 

M.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marxx74 napisał:

Cześć :)

Rozważyć można wszystko. W równaniu mam (historia) SL 130, but flex 60, lekka, BMI poniżej "normy", technika : zaczęła używać krawędzi .. Juniorska gigantka z płytą nijak nie chce mi z tego wyjść, ale to może moje skrzywienie :).

M.

Ale jest też, umiejętności 6, na luzie ponad 50 dni na nartach. Buty flex 60 dla dziewczyny 35kg to jak dla mnie flex 100. BMI bym się nie czepiał, bo za rok się to zmieni w tą właściwą stronę u dziewczyny.

To że miała 130 SL to kwestia przypadku lub tego, że jeździła na niej jeszcze 3 lata temu.

Jak są ambicje (mam nadzieję że jej, nie tylko taty ;) ), to krzywdy taką nartą sobie nie zrobi - nikt nie mówi o dawaniu jej narty dorosłej, nadal są to juniorki które biorą pod uwagę inną charakterystykę kierowcy. Przecież junior GS nie są dla 60kg kobiet o wzroście 160cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak te? Nie słyszałem żeby padło słowo World Cup ;) Niby takie podobne, a tak różne...

zestaw-narty-dla-dziec-volkl-racetiger-junior-yellow-wiazania-marker-45-vmotion-jr.jpg

 

Patrząc na taliowanie podane przez autora wątku to jest to mniej więcej taka (dziecięca) narta: https://www.skionline.pl/sprzet/narty,09-10,voelkl,junior-racetiger-3motion-yellow-neon,3940.html

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubis  - jeżeli te drugie to przeczytaj ponownie swoją "rekomendację".

Cytat

Ale jest też, umiejętności 6, na luzie ponad 50 dni na nartach. Buty flex 60 dla dziewczyny 35kg to jak dla mnie flex 100. BMI bym się nie czepiał, bo za rok się to zmieni w tą właściwą stronę u dziewczyny.

Od końca - BMI może się zmieni ale obecne jest, jakie jest. Nie wiem czym dla Ciebie jest flex 100 ale 12 letnie dziewczyny na GSjr  w >80 zdarza mi się widzieć często. 50 dni na nartach - nawet się nie odniosę, nic mi to nie mówi. Podobnie skala umiejętności - z niej rozumiem tylko, że koleżanka jeździ rekreacyjnie i zaczęła używać krawędzi.

Producenci są na styku rekomendacji GS przy parametrach +-35kg. Puszczają w tabeli  ze względu na potrzeby sportowe i wiarę, że niską masę dopełni technika i umiejętność użycia siły. Odwiedź zawody ligowe, zerknij co producenci rozumieją przez oczekiwaną od 12 latków technikę. Przy niskim BMI ta narta nie będzie pomagać w doskonaleniu techniki a przecież bohaterce naszych rozważań rozwoju i doskonalenia życzymy.

M.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marxx74 napisał:

@Kubis  - jeżeli te drugie to przeczytaj ponownie swoją "rekomendację".

Od końca - BMI może się zmieni ale obecne jest, jakie jest. Nie wiem czym dla Ciebie jest flex 100 ale 12 letnie dziewczyny na GSjr  w >80 zdarza mi się widzieć często. 50 dni na nartach - nawet się nie odniosę, nic mi to nie mówi. Podobnie skala umiejętności - z niej rozumiem tylko, że koleżanka jeździ rekreacyjnie i zaczęła używać krawędzi.

Producenci są na styku rekomendacji GS przy parametrach +-35kg. Puszczają w tabeli  ze względu na potrzeby sportowe i wiarę, że niską masę dopełni technika i umiejętność użycia siły. Odwiedź zawody ligowe, zerknij co producenci rozumieją przez oczekiwaną od 12 latków technikę. Przy niskim BMI ta narta nie będzie pomagać w doskonaleniu techniki a przecież bohaterce naszych rozważań rozwoju i doskonalenia życzymy.

M.

 

 

Domyślam się czego producenci oczekują od 12-latków. Buty 80 - jak najbardziej, ja też mam 130 choć nie zbliżam się do poziomu zawodników - nie robią mi krzywdy.

Ani Ty, ani ja nie ocenimy przez wpis na forum umiejętności kogokolwiek. Dlatego Twoja opinia n/t narty jest jak najbardziej OK (co napisałem wcześniej), a swoją opisałem jako opcję ambitną. Myślę że żaden z nas się nie pomylił wiele...

Ciężko też ocenić kogoś przez pryzmat butów i nart, jakie zakupili mu rodzice jakiś czas temu, bo domyślam się że buty i narty wybrali rodzice, a narty zjeździły na mój gust ze 3-4 sezony pod tą dziewczyną.

Dlatego i tak to autor musi realnie zmierzyć siły na zamiary i podzielić przez swe własne oczekiwania ojca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za czas włożony w powyższą inspirującą dyskusję. Od kolegi pracującego w sklepie rowerowym usłyszałem kiedyś w odpowiedzi na pytanie czemu luki zimowej nie zakleją nartami, że "w Polsce każdy jeździ na poziomie Alberto Tomby" (było to kilka lat temu) i nie ma drugiej dyscypliny sportowej, w której tak przeceniano by własne umiejętności. 

Uświadomiliście mi, że sam jazdy na krawędziach zacząłem się uczyć od race-owych Atomików GS. Stąd kolejnymi nartami będą GS. Waham się trochę czy 160 to nie zbyt dużo, ale może faktycznie warto kupić narty na więcej niż (kończący się) sezon.

Dziękuję za Wasze podpowiedzi.

Michał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Z perspektywy 3 lat chciałbym potwierdzić słuszność otrzymanych od Was porad i podziękować za nie. Kupiłem córce GSy Fischera, używane, ciężkie, twarde, długie. Moi koledzy mający dzieci w tym samym wieku co córka, twierdzili, że robię dziecku krzywdę. Po 3 dniach córka zaczęła jeździć odważniej, dużo szybciej i pięknie stylowo. Nie jest (i nie będzie) zawodniczką. Ale dzięki Waszym poradom przełamała strach przed jazdą w dół i bardzo znacząco poprawiła technikę. Wciąż jeździ rekreacyjnie, ale w sposób miły dla oka. Wczoraj na jej GSy wsadziłem młodszą córkę (niespełna 11 lat). Efekt podobny. Dziękuję 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...