Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

Po weekendowym wypadzie do Szklarskiej, i lodowisku tam panującym(przy takiej aurze jak była w zeszłym tyg pewnie wszędzie podobnie), mocno zastanawiam się nad II kompletem nart. Moje rtm 80 przed Sylwestrem leżały na szlifierce na Jaworzynie robione, może z 10 dni było jeżdżone od tego czasu, a nie panowałem nad nimi, one mnie prowadziły a nie ja narty. Jechałem jak na oponach letnich po zaśnieżonej drodze.

Ma ktoś jakieś ciekawe propozycje jako II komplet w aucie, głównie na betonowe lodowe trasy.

myślałem nad slalomkom typu SL

Raczej SL nie zmienią sytuacji. Takie są moje doświadczenia. Do niedawna jeżdziłem na slalomkach Fischera, teraz na uniwersalnych Headeach Supershape i nie widzę istotnej różnicy w panowaniu nad nartami  na lodzie. Jeśli już, to na korzyść Headów.  Moim zdaniem ważniejsze jest ostrzenie i umiejętności. W internecie jest filmik, na którm Bode Miller wyjaśnia jak jeździć po lodzie i na początku mówi tak: jeśli widzisz przed sobą lód, to po pierwsze lepiej, żebyś poprzedniego wieczoru podostrzył sobie krawędzie, a po drugie, na napinaj się, żeby koniecznie złapać krawędź, ale jedź delikatnie krawędzią i miękko w kolanach, aż doślizgasz się do miejsca gdzie jest trochę trzymania

• Like 4

Czyli tłumacząc na ludzki, balansuj lecąc uślizgiem do miejsca, gdzie skończysz się ześlizgiwać :D Na twardy lód nie ma innej opcji :D

Narty jak trzeba (patrz dalej) częściej do serwisu a w ksieszeń kątownik, diament i gumeczka ;) .. nie trzeba zostawiać w samochodzie ;)

M.

• Like 1

51 minut temu, Robur82 napisał:

Moje rtm 80 przed Sylwestrem leżały na szlifierce na Jaworzynie robione, może z 10 dni było jeżdżone od tego czasu

10 dni bez ostrzenia krawędzi. Nigdy nie byłem taki odważny.

• Like 2
  • Haha 1

I raz na nartach chyba od 3-ech tyg, a wczęsniej mieliśmy regularne dostawy śniegu, więc lodu nie było, nie miały na czym tępić się

Zauważyłem, że często w Szczyrku bywasz,

poleć jakiś serwis który od ręki dobrze zrobi narty

Myślę, że 7.30 nigdzie nie pracują, może po jeździe koło 17h

Juliany/Pośrednie. Jadąc od Wisły pierwszy parking przy trasach SMR. Serwis i wypożyczalnia w drewnianym domku tuż przy parkingu. Otwierają o 8:00. Poza sezonem do 9 parking będzie pusty.

PS. Też nie jestem ze Szczyrku ;)

Edited by fredek321

1 godzinę temu, fredek321 napisał:

Ja ostrzę nie częściej niż raz na 30 dni...

• Like 2
  • Confused 1

A coś w okolicach cos?

Jak będą w Szczyrku to pewnie start Cos, ciągną od 8h, a salmopol troszkę daleko jak z centrum na niedzielę tylko jedzie się.  Staramy się żeby nie być dłużej w aucie niż na stoku 

1 godzinę temu, Robur82 napisał:

I raz na nartach chyba od 3-ech tyg, a wczęsniej mieliśmy regularne dostawy śniegu, więc lodu nie było, nie miały na czym tępić się

Krawędzie na śniegu też się tępią... 

54 minuty temu, JurekByd napisał:

Ja ostrzę nie częściej niż raz na 30 dni...

Zmieniłbyś zdanie(ostrzył codziennie) gdybyś przejechał się na Palenicy w Szczawnicy, trasa fis jest utrzymywana  tak jak w pucharze świata. 

• Like 2

Ostrzyć codziennie na bank nie trzeba o ile się po asfalcie nie krawędziuje :P  Polecam natomiast po każdym dniu na nartach przelecieć krawędź przynajmniej gumą polerską w celu ściągnięcia tzw.drutu. Mówimy tu oczywiście o amatorskim nartowaniu. 

• Like 2

7 minut temu, pasazer85 napisał:

Ostrzyć codziennie na bank nie trzeba o ile się po asfalcie nie krawędziuje :P  Polecam natomiast po każdym dniu na nartach przelecieć krawędź przynajmniej gumą polerską w celu ściągnięcia tzw.drutu. Mówimy tu oczywiście o amatorskim nartowaniu. 

Gdybyś się choć raz przejechał fisem w Szczawnicy to sam byś stwierdził że guma jest do innej części(ciała)😛.

Na dzień dzisiejszy jest to najtrudniejsza trasa w Polsce, na tej trasie nie da się jechać na narcie wygłaskanej diamentem i stępionej gumą.

• Like 1

5 minut temu, labas napisał:

Gdybyś się choć raz przejechał fisem w Szczawnicy to sam byś stwierdził że guma jest do innej części(ciała)😛

Myślisz,że nie przejechałem ... ? 

Na dzień dzisiejszy jest to najtrudniejsza trasa w Polsce

To Twoje zdanie,niektórzy mogą mieć inne :) 

na tej trasie nie da się jechać na narcie wygłaskanej diamentem i stępionej gumą.

pierwsza część to bzdura, druga część to jeszcze większa bzdura :/ 

Gumą nie tępi się krawędzi :)

Edited by pasazer85
  • Like 1

Piszesz bzdury a Fis znasz tylko z reklamówki, w tym sezonie fisem zarządza Mariusz S. z ramienia PZN, trasa jest ratrakowana raz na dwa tygodnie.

Codziennie na niej są treningi dla klubów, czasami dla kadrowiczów, ewentualnie zawody a tacy jak Ty narciarze to co najwyżej mogą sobie tą trasę pooglądać z krzesełka.

Jeżdżę na tej trasie trzy razy w tygodniu, wczoraj na zawodach AMP najlepsi amatorzy mieli problemy.

• Like 1
  • Downvote 2

9 minut temu, cyniczny napisał:

Och jak wspaniale, że Ty, młody bóg narciarstwa znalazłeś chwilę czasu dla nas maluczkich. 

Młody to byłem 40 lat temu, chciałbyś tak jeździć jak ja - marzenia nie zabijają😛

• Like 2
  • Downvote 2

Przed chwilą, labas napisał:

Młody to byłem 40 lat temu, chciałbyś tak jeździć jak ja - marzenia nie zabijają😛

i jeszcze skromny... ech nie ma szans abym choć zbliżył się do ideału😂

• Haha 2
  • Sad 1

3 godziny temu, fredek321 napisał:

Witam, więc na Twoich cudownych nartach lód niszczy krawędzie w dziesięć  dni ? Masz krawędzie z "trytonu" ?

Pozdrawiam:

wariat jazdy Telemarkiem

• Confused 1