Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Spóźnione narty


tza

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani, pomocy, proszę o radę...

Niestety choroba mojej 8-latki zawaliła mi praktycznie całą zimę (i dodatkowo ferie). Nie udało nam się wyjechać. Ale nie chcę się pogodzić z myślą, że już ten sezon mamy za sobą i nie pojeździmy choć trochę.

Proszę o pomoc... chciałbym chociaż na 5 dni wyskoczyć z Łodzi na narty... i mam dylemat związany z pogodą i warunkami... Biorę pod uwagę Szczyrk, Wisła (znam Klepki, Cienków, Siglany, Nową Osadę) i Białkę... (w Białce nigdy nie byłem).

Ja jeżdżę zupełnie średnio i rekraacyjnie (niestety 2 rekonstrukcje ACL zrobiły swoje) a córka ma za sobą 2 sezony bardzo początkujące (chociaż w zeszłym roku zjeżdżała z czerwonej ?! 🙂 trasy Zagroń Istebna).

Patrząc na prognozy pogody, które mówią o dużych plusach (planowałem wyjazd od 7-8 marca) zastanawiam się czy jest sens napinać w tym sezonie? Chciałbym aby córka się podszkoliła i ja chętnie zaliczyłbym jeszcze parę zjazdów. Nawet nie wiecie jak bardzo mi szkoda jest warunków, które były tej zimy, no ale tak wyszło... Ponadto nigdy nie jeździłem przy plusowych temperaturach? Jak to jest, czy taka jazda jest trudniejsza?

Proszę Was doświadczonych i znających miejsca o poradę.

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym bardziej na wschód, tym większa szansa że nie będzie tak ciepło. Białka będzie warta grzechu. Leży na niej bardzo gruba warstwa śniegu i ona będzie bardzo wolno reagowała na wysokie temperatury. Warto też zahaczyć o Ru-siński, stok ma ekspozycję czysto północną, więc powinien być w miarę twardy, co jest bardzo istotne przy mocnym marcowym słońcu. A widok tatr jadąc wyciągiem do góry, jest do tego takim fajnym dodatkiem. Jedźcie, warto!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zibi28 prawdę pisze. W Białce dobre warunki będziesz miała na 100%. Za tydzień z pewnością otwarta będzie również większość tras. Jeżeli jednak część Twojego wyjazdu wypadnie w weekend, będzie wtedy tłoczno. Na tygodniu luz i jazda na bieżąco. Stacja na rekreacyjną jazdę z dzieckiem chyba najlepsza w Polsce. Pod warunkiem oczywiście, że nie jedziesz w szczycie sezonu, bo wtedy jest tam dramat. Jeżeli Rusin Ski w Bukowinie nie zrobi jakiegoś numeru z zamknięciem części ośrodka, tudzież dziwnymi godzinami pracy, to na pewno śniegu tam nie zabraknie i ta opcja również jest dobra. To zresztą 15 min drogi z Białki więc można jeździć tu i tu.

Nie pisałaś o tym, że rozważasz Krynicę ale warto o tym pomyśleć. Słotwiny, Tylicz czy Jaworzyna za 10 dni będą działały pełną parą, więc tutaj również będzie gdzie pojeździć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tresor napisał:

@Zibi28 prawdę pisze. W Białce dobre warunki będziesz miała na 100%. Za tydzień z pewnością otwarta będzie również większość tras. Jeżeli jednak część Twojego wyjazdu wypadnie w weekend, będzie wtedy tłoczno. Na tygodniu luz i jazda na bieżąco. Stacja na rekreacyjną jazdę z dzieckiem chyba najlepsza w Polsce. Pod warunkiem oczywiście, że nie jedziesz w szczycie sezonu, bo wtedy jest tam dramat. Jeżeli Rusin Ski w Bukowinie nie zrobi jakiegoś numeru z zamknięciem części ośrodka, tudzież dziwnymi godzinami pracy, to na pewno śniegu tam nie zabraknie i ta opcja również jest dobra. To zresztą 15 min drogi z Białki więc można jeździć tu i tu.

Nie pisałaś o tym, że rozważasz Krynicę ale warto o tym pomyśleć. Słotwiny, Tylicz czy Jaworzyna za 10 dni będą działały pełną parą, więc tutaj również będzie gdzie pojeździć.

W tej chwili to nie polecam Białki Tatrzańskiej .

Ludzi ogrom , 40 minut czekania , poza tym beznadziejne warunki .Muldy do pasa , nic nie ratrakowane w przerwie dziennej  , miękko , teraz pada deszcz i ma padać aż do piątku , poza tym w słońcu temperatura dobija 20 stopni , tak , że po co , szkoda zachodu .Szkoda kasy i tyle .Rusiński ma inne karnety , tak , że nie wiem czy nie szkoda kasy dla dwóch kolejek .Najlepiej Słowacja , Bachledowa .

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, harnaś B-T napisał:

W tej chwili to nie polecam Białki Tatrzańskiej .

Ludzi ogrom , 40 minut czekania , poza tym beznadziejne warunki .Muldy do pasa , nic nie ratrakowane w przerwie dziennej  , miękko , teraz pada deszcz i ma padać aż do piątku , poza tym w słońcu temperatura dobija 20 stopni , tak , że po co , szkoda zachodu .Szkoda kasy i tyle .Rusiński ma inne karnety , tak , że nie wiem czy nie szkoda kasy dla dwóch kolejek .Najlepiej Słowacja , Bachledowa .

Czy na pewno chodzi Ci o Białkę? Przecież tam nie ma przerwy dziennej. Deszczu na kamerach nie widzę i z prognoz też nie wynika aby tam miał padać deszcz. Według termometru ze strony Białki dziś było 7 na plusie a teraz jest 4 na plusie. No podają że jutro może trochę pokropić i posypać. Ale przejrzałem prognozy i ja opadów nie widzę. Ale co ja tam wiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, zaruski napisał:

A może Szczyrbskie Pleso , w tym okresie bije wszystkie wymienione ośrodki . Dolne stacje 1400m n.p.m. 

Pleso nie jest dla córki, warunki super, ludzi mało, ale trasy raczej dla dobrze jeżdżących, Zieleniec jest idealnym wyborem dla tej pary narciarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zaruski napisał:

Chyba żartujesz . Trasy idealne dla początkujących.

gdzie? Kiedy tam byłeś? Widziałeś początkujących na tych trasach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieleniec - bardzo dobry pomysł na wyjazd z małą dziewczynką, a szerokie stoki o zróżnicowanym nachyleniu - od niebieskich łagodnych po czerwone - są znakomitym miejscem na szlifowanie umiejętności początkującej narciarki. Poniżej szosy może być już co prawda ciapa przy plusowych temperaturach i słońcu, ale Nartorama i Winterpol powinny dać radę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do środy będzie mniej więcej tak jak dziś, czyli wiosna w Karkonoszach. W czwartek, przy bardzo nietypowym kierunku wiatru, bo z kierunku zachodniego - z lekką odchyłką północną może halny do nas zawitać. Obawiam się że tym razem, redukcja pokrywy śniegowej może być już znaczna, szczególnie w Karkonoszach. Na weekend powinno być na lekkim minusie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na kamerki. Zieleniec niezła opcja, dobry dojazd z Łodzi. Białka w wersji 6 z ucieczka na 2 też dobra. Czarna Góra czemu nie. Z Łodzi równie dobry jest Harrachov, też 4h dojazdu, długi stok, długo działają. Polecam. Łodzianin jestem;-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeśli to wchodzi w grę to proponuje Karpacz Biały Jar. Stok tam jest od 700m do 1100m i stoki łagodne, 6os kanapa, taśma dla początkujących, oczekiwanie w ten weekend max 5 minut. Mimo oznaczenia czerwonego ich stoki są bardzo łagodne i chociaż nie ma przerwy w ciągu dnia na ratrakowanie to wieczorna jazda jest świetna. Stok nawet po 18 jest równiutki. Stok wmiarę osłonięty od wiatru. Śniegu jest tam sporo chociaż dół po 13 przy 10 stopniach ciapowaty i wolno się jedzie.

Jest tam Willa Winterpol gdzie jest oferta free ski czyli jeśli się u nich śpi to karnety są gratis.

Polecam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mops napisał:

Ja jeśli to wchodzi w grę to proponuje Karpacz Biały Jar. Stok tam jest od 700m do 1100m ...

Kolega chce jechać na 5 dni. A ten stok, co proponujesz, po pierwszym dniu już mu się znudzi. A w pobliżu nie ma nic ciekawego, bo na Kopę na peno nie wjedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Slavko napisał:

...... A ten stok, co proponujesz, po pierwszym dniu już mu się znudzi...

a czy dojazd do Szpindlerowego Młyna z Karpacza jest bardzo uciążliwy?.. Próbował ktoś tak sobie podróżować? Chociaż ze  razy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...