Narty - skionline.pl
Jump to content

Recommended Posts

• Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Koledzy już napisali, że śniegu "w opór". Forumowiczów trochę mniej, ale Ci co byli na pewno są zadowoleni. Bardzo fajnie było spotkać w dobrej formie Górala z bratem. Z Marcinnem i Grzegorzem pohulal

Przerwa techniczna Skionlinowców 

Pięknie jest  Na Pilsku  ZIMA 😎  

Posted Images

26 minutes ago, andy-w said:

Pytanie: jaki przedmiot posłużył za podstawkę dla złocistego napoju podanego 16.03.2019 Marcinnowi w szałasie na Hali Miziowej ?

Kółeczko od kijków, z jakiegoś starego modelu eco w pełni biodegradalnego  ;) 

Edited by pasazer85
  • Thanks 2
27 minutes ago, pasazer85 said:

Kółeczko od kijków, z jakiegoś starego modelu eco w pełni biodegradalnego  ;) 

Dobra odpowiedź. Średnica taka duża bo to model skiturowy, a dawniej opady śniegu były nieco większe niż obecnie.

20190316_101038.jpg

• Like 3

Dopiero teraz mam czas, coś napisać na forum.

Szkoda chłopaki, że nie udało się dłużej pogadać. Myślałem że posiedzimy w knajpie trochę. Byłem o 10 na Szczawinach i nikogo nie było.

Będę pamiętał @andy-w twój tekst do Grześka "obiecałeś nam, że zabierzesz nas do lasu" :D no i udał się zjazd!

Dzięki @gregor_g4 za pokazanie świetnego miejsca do zjazdu.

Tego dnia Pilsko było pechowe trochę. Mój kolega upadł i wybił zęby, odłączając się tym samym od nas.

Dodatkowo, słowacy przypomnieli sobie, że mają na górze rezerwat i postanowili dorobić sypiąc mandatami za wejście na nartach na szczyt Pilska.

Idiotyczne przepisy, ale cóż....

Edited by Gerald
  • Like 3

O ile dyskusyjne może być jeżdżenie wszędzie po lesie, to bezdyskusyjnie idiotycznym przepisem jest zakaz poruszania się na nartach po szlaku. Zakaz nie dotyczy przejścia pieszego. Mnie na kursie lawinowym uczyli że narty zimą wybiera się, ponieważ są bezpieczniejsze.

To już w tak restrykcyjnym TPNie udało się wypracować i wpisać w regulamin sposób zjazdu zimowego.

Równie dobrze można by zakazać na tym odcinku przechodzenia w np. czerwonych czapkach.

Edited by Gerald
  • Like 4
Just now, tanova said:

Czy dobrze rozumiem, że poruszając się po legalnych trasach narciarskich na kopule szczytowej Pilska, jesteśmy narażeni na mandat od słowackich strażników? 😯🙄:(

Jakie tam masz trasy narciarskie? Tam są szlaki turystyczne piesze znakowane przez Klub Slovenskych Turistov. Nie ma po słowackiej stronie (przypominam że szczyt Pilska jest na terenie Republiki Słowacji), ani tras narciarskich, ani szlaków narciarskich.

• Thanks 2
8 minutes ago, Gerald said:

Jakie tam masz trasy narciarskie? Tam są szlaki turystyczne piesze znakowane przez Klub Slovenskych Turistov. Nie ma po słowackiej stronie (przypominam że szczyt Pilska jest na terenie Republiki Słowacji), ani tras narciarskich, ani szlaków narciarskich.

Ok, wycofuję pytanie. Dawno nie byłam na Pilsku - chyba z dziesięć lat i wydawało mi się, że orczyk prowadził prawie pod szczyt. Pamięć mnie zawiodła. B|

1 minute ago, tanova said:

Ok, wycofuję pytanie. Dawno nie byłam na Pilsku - chyba z dziesięć lat i wydawało mi się, że orczyk prowadził prawie pod szczyt. Pamięć mnie zawiodła. B|

Spoko. 🙂

Orczyk prowadzi w kierunku szczytu, ale kończy się niecały 1 km przed samym szczytem.

Zobacz, wyciąg zaznaczyłem na pomarańczowo:

Pilsko, szczyt.png

• Like 2
  • Thanks 1

Legalnie można dojść wzdłuż granicy po Polskiej stronie do Góry Pięciu Kopców 1534m i tam lepiej zostawić narty, podobno oprócz nart skiturowych nie wolno mieć fok i czapki z pomponem :) .

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2019-03-18 123135.jpg

Edited by surfing
  • Haha 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By JC
      Nowy Ótztal Super Skipass, na sezon zimowy 2020/2021, wprowadza kolejną wielką innowacją. Dzięki inteligentnemu systemowi kalkulacji cen, miłośnicy sportów zimowych mogą skorzystać z atrakcyjnych cen poprzez wczesną rezerwację online w okresie od 19.11.2020 do 25.04.2021. Możesz zaoszczędzić do 20% na karnecie narciarskim obejmującym całą dolinę,  zawierającą najlepsze tereny narciarskie w Sölden i Gurgl. Karnety narciarskie na 6 lub więcej dni, zawierają również dwie specjalne atrakcje: wstęp na 007 ELEMENTS i Muzeum Motocykli Top Mountain. Ótztal Super Skipass obejmuje również stoki narciarskie w Hochoetz, Vent, Gries i Niederthai.
      Więcej informacji
    • By pasazer85
      Cześć
      Sprzedam nową, nigdy nie używaną kurtkę narciarską Colmar Whistler, widoczną na zdjęciach. Kurteczka okazała się nie trafionym prezentem. Rozmiar 52 (pasuję na wzrost 180-185cm).
      Tutaj link PODGLĄDOWY do takiej samej kurtki : https://archiwum.allegro.pl/oferta/kurtka-narciarska-colmar-whistler-1354-xxl-20-i7511560524.html
      Kurtka na gwarancji do marca 2022.Cena 1000zł plus koszt wysyłki. 

• By JC
      Cześć,
      Chciałbym Was prosić o wzięcie udziału w ciekawej i bardzo ważnej dla branży narciarskiej ankiecie. Badanie ma odpowiedzieć na pytanie: Jaki będzie sezon narciarski 20/21? Portal skionline.pl, jako jedyny z Polski, dołączył do grona partnerów badania "Snow Study 2020/21", które będzie przeprowadzane w Polsce, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Czechach, Belgii, Niderlandach i Włoszech.
      W ramach podziękowania za udział w ankiecie, wśród wszystkich uczestników zostaną rozlosowane 2 noclegi dla 2 osób z dwudniowym karnetem w Zugspitz Resort Ehrwald, 1 karta Tirol Snowcard na sezon 2020/2021 (ważna od 1.10.2020 do 15.5.2021), 3 x 3-dniowe karnety Dolomiti Superski i 10 x 1-dniowych karnetów obowiązujących w wybranych regionach narciarskich w Austrii, Niemczech lub Południowym Tyrolu (Włochy).

Link do ankiety: https://de.research.net/r/SP20_L8
    • By krsOne
      Cześć! 
      Sezon jeszcze się nie zaczął, zatem to dobry czas na zakupy! Kupiłem internetowo nowe narty Blizzard Brahma (z sezonu 2017/2018). To moje pierwsze nowe narty (zawsze brałem używki) i mam zagwozdkę - mam nadzieję że ktoś pomoże i wyjaśni: 
      1. niestety przy dostarczeniu (firma GLS - nie polecam) paczki była ona lekko uszkodzona tak jak to widać na zdjęciach (poza tym że mniej więcej do połowy tej największej dziury była oryginalna dziura - po zobaczeniu stanu paczki jak najszybciej chcialem zajrzeć do środka, żeby sprawdzić stan nart i rozdarłem całkowicie). Efektem może być mały odprysk ze ściany nart tak jak na zdjęciach. Akurat ten element znajduje się na wysokości tej dziury okrągłęj powyżej, więc przypuszczam że to przez to, a nie przez wadę fabryczna. Podejrzewam, że to nie ma żadnego wpływu na jazdę, czy też na dalszą degradację nart, a ja jestem po prostu przewrażliwiony, bo to mój pierwszy zakup nowych nart i wydanie ciężko zarobionych pieniędzy. Czy jest się czym przejmować?
      Myślę, chociaż o skardze na kuriera. Jeszcze zostawił mi te narty przy windzie w bloku, bo "się spieszył i winda mu uciekała", tak że nie mogłem nic przy nim sprawdzić, albo zgłosić uszkodzenia paczki.
      2. Po przyjrzeniu się ślizgowi nart, na górze są lekkie, minimalne ryski. Pewnie jescze raz to moje przewrażliwienie, ale czy to normalne, że takie ryski się zdarzają przy nowych, firmowych nartach?
      Pozdrawiam

• By Victor
      Jako początkujący, mocno wyczekający na okres zimowy wybrałem się na krótki trening do Landgraaf, jeden z obiektów SnowWorld w Holandii. 
      Ośrodek narciarski z jedna trasa czerwona FIS 400 m długości,( był zarezerwowany-trenowały dwie kadry młodych dziewczyn z Niemiec i Włoch) , trasa niebieska również 400m ,funpark rozdzielający te dwie trasy i coś dla początkujących jak i dzieci- dwie trasy boczne 60m i 50m ,jedna kanapa sześcioosobowa i dwa orczyki. Temperatura -4stC idealna na stoku jak również na letnie ochłodzenie plus muzyczka z głośnika, dla mnie na minus ale jak to pod hala. 
      Dodatkowo w obiekcie 4 restauracje, hotel i duży park linowy obok . Każdy znajdzie coś dla siebie.
      Ceny na stronie w linku
      https://www.snowworld.com/landgraaf/nl
      w okresie wakacyjnym skipas dniowy plus Bbq z menu za 37.50€ za osobę 
      Parking 4€

Przyjechałem około godziny 8.30 czyli pół godziny przed otwarciem obiektu (9-22) i taki piękny widok spotkał mnie na parkingu który dał mi banana na twarzy i dodatkowego kopa do treningu-nauki.(narty dla wszystkich brak bariery wiekowej-piękne)

...po krótkiej uprzejmej rozmowie z panem wybrałem się do obiektu

Główne wejście do obiektu gdzie znajduje się recepcja hotelowa , dwie boczne restauracje ,fitnes u góry, schodami w dół jest wejście na stok,szatnia,wypożyczalnia sprzętu 

Widok boczny obiektu 

trasa niebieska która znajduje się po prawej stronie 

trasa czerwona FIS z lewej strony

Trasy świetnie przygotowane ,zmrożone,twarde z lekka powiedzmy kasza śniegowa . Pierwszy raz jeździłem na sztucznym wiec znawca nie jestem takiego obiektu aczkolwiek było rewelacyjnie.
      Idealne miejsce dla początkujących, dzieci jak również już zaawansowanych. W okresie letnim mega chłód czyli ucieczka przed upałami 🥳

Booking.com

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
  • Create New...