Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

#vlog011 - Szczyrk - najdłuższy zjazd


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Jacek przypomniał sobie o swoim forum ;) ale 16tys. odsłon na YT w 3 dni robi wrażenie, szkoda że organizatorzy # najdłuższy gigant w Polsce  nie promowali imprezy poprzez Skionline, pewnie byłoby więcej uczestników i najdłuższy gigant Szczyrk lepiej by się indeksował .

W kwestii najdłuższy zjazdu Szczyrk, wydaje mi się że jest opcja dłuższa niż Twoja, możesz podać dokładne dane przejazdu?

Ja swoją wersję ze szczytu Skrzycznego sprawdzę jutro, to wrzucę dane i ślad do porównania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny materiał zasługujacy na emotikon “super”, którego nadal brak, uwaga dotyczaca sniegu na chodnikach bardzo sluszna, jeśli problem stanowi miejsce wywozu tak ogromnych mas śniegu, to może ..., na szczyrkowskie stoki, im białego złota na stokach, tym lepiej ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2019 o 18:36, gruchauho napisał:

@JC to jak to było, że gdy Cię spotkałem na Skrzycznym w poniedziałek to nagrywałeś najdłuższy zjazd, a ten vlog ukazał się wcześniej, w sobotę? :D Tunel czasoprzestrzenny czy już kolejny filmik w produkcji? :D

Pozdro

Nagrywałem kolejny film, ponieważ w komentarzach pojawiły się propozycję dłuższych zjazdów i to właśnie sprawdzałem / nagrywałem. Film pojawi się w ten weekend.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2019 o 17:34, surfing napisał:

Jacek przypomniał sobie o swoim forum ;) ale 16tys. odsłon na YT w 3 dni robi wrażenie, szkoda że organizatorzy # najdłuższy gigant w Polsce  nie promowali imprezy poprzez Skionline, pewnie byłoby więcej uczestników i najdłuższy gigant Szczyrk lepiej by się indeksował .

W kwestii najdłuższy zjazdu Szczyrk, wydaje mi się że jest opcja dłuższa niż Twoja, możesz podać dokładne dane przejazdu?

Ja swoją wersję ze szczytu Skrzycznego sprawdzę jutro, to wrzucę dane i ślad do porównania.

Już jest 21 tys. :)

Dane podam w najnowszym vlogu. Przejechałem trzy warianty ze Skrzycznego, a wczoraj jeszcze najdłuższy możliwy zjazd z Pilska.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk najdłuższy zjazd. Skrzyczne najdłuższy zjazd narciarski Jak zjechać najdłuższą trasą narciarską w Szczyrku 6,2km

Start: Skrzyczne 1257m.n.p.m - meta Szczyrk COS dolna stacja krzesełek  547m.n.p.m , 713m różnicy poziomów, długość trasy 6,2km

2072408788_Przechwytywaniewtrybiepenoekranowym2019-02-28175631.thumb.jpg.d2da06e812c9ebd6c482eeda084858c5.jpg

Aby zacząć musimy podejść 100m na szczyt Skrzycznego, ruszamy trasą 3a - dalej na 3c - i Ondraszkiem 21 - 25 - za Dolinami wjeżdżamy na łatwiejszą część trasy FIS 23 - na końcu ponownie dołączamy do 25 i 20. Trasa widokowa, łatwa lecz urozmaicona, koniecznie zabierzcie znajomych co dawno nie byli w Szczyrku.

Trasa oznaczona zielonymi strzałkami.

1834120204_Mapanajduszszy2019.thumb.jpg.ed2a11e0d52d8836e386ee9edf9a9db6.jpg

3 godziny temu, JC napisał:

Coś tu jest nie tak z pomiarem, bo mój GPS, włączony w trakcie jazdy, wykazał tą samą trasę o 1 km krótszą!

 

9C60D90C-FBC9-4BC4-AA2C-3B757E8869EC.png

BB7B74E5-6F1E-44D7-9AEC-4B84D820378F.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JC napisał:

Coś tu jest nie tak z pomiarem, bo mój GPS, włączony w trakcie jazdy, wykazał tą samą trasę o 1 km krótszą! 

U mnie wszystko ok, tu możesz sprawdzić szczegóły https://mapy.cz/s/3ppGZ  przełącz na mapę turystyczną z poziomicami i szlakami,  chyba nie ma dokładniejszych map w naszym rejonie niż mapy.cz bo nawet GOPR z nich korzysta w terenie. Inna sprawa że jechałem z grupą ,,na okrągło" ale nie wyjeżdżałem poza trasy - czyli zgodnie z regulaminem, pewnie na strzałę było by trochę krócej  :)

Moje pomiary Start: Skrzyczne 1257m.n.p.m - meta Szczyrk COS dolna stacja krzesełek  547m.n.p.m , 713m różnicy poziomów, długość trasy 6,2km

Natomiast u Ciebie w aplikacji jest trochę nieścisłości:

 Najwyższy punkt 1218m.n.p.m ?

Zjeżdżałeś 165m pod górę - tam było miejscami płasko ale bez przesady :)

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, surfing napisał:

U mnie wszystko ok, tu możesz sprawdzić szczegóły https://mapy.cz/s/3ppGZ  przełącz na mapę turystyczną z poziomicami i szlakami,  chyba nie ma dokładniejszych map w naszym rejonie niż mapy.cz bo nawet GOPR z nich korzysta w terenie. Inna sprawa że jechałem z grupą ,,na okrągło" ale nie wyjeżdżałem poza trasy - czyli zgodnie z regulaminem, pewnie na strzałę było by trochę krócej  :)

Moje pomiary Start: Skrzyczne 1257m.n.p.m - meta Szczyrk COS dolna stacja krzesełek  547m.n.p.m , 713m różnicy poziomów, długość trasy 6,2km

Natomiast u Ciebie w aplikacji jest trochę nieścisłości:

 Najwyższy punkt 1218m.n.p.m ?

Zjeżdżałeś 165m pod górę - tam było miejscami płasko ale bez przesady :)

Pozdrawiam

 

Coś chyba jednak z Twoim pomiarem jest nie tak. To niemożliwe żeby ta trasa miał 6,2 km. Mi na gps pokazało podobnie jak JC 5,2 km. Google maps również pokazują około 5,2 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, melo7anthony napisał:

Coś chyba jednak z Twoim pomiarem jest nie tak. To niemożliwe żeby ta trasa miał 6,2 km.

Aplikacja mierzy długość przejazdu a nie długości trasy, już pisałem że zjeżdżałem po trasach szerokim gigantem zobacz szczegóły zjazdu.

Edytowane przez surfing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Spiochu napisał:

Świetne widoki ze Skrzycznego ale podziwiam tych co obejrzeli całość. To chyba najnudniejszy film narciarski jaki widziałem.

Podziwiam Cię @Spiochu,że obejrzałeś film i napisałeś konstruktywną krytykę co do nudy w Szczyrku. Moim zdaniem nie ma takiej opcji ,żeby nudzić się w Szczyrku:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Annaa napisał:

Podziwiam Cię @Spiochu,że obejrzałeś film i napisałeś konstruktywną krytykę co do nudy w Szczyrku. Moim zdaniem nie ma takiej opcji ,żeby nudzić się w Szczyrku:)

Jak się weźmie dobrą książkę to nie tylko stojąc w kolejkach ale i zsuwając się "alpejską" trasą z Kopy można poczytać 😆😆😆😆

BTW ponad połowa tego "naj" zjazdu na tym filmie to 0 (słownie ZERO) skrętów. Doskonałe podsumowanie nowego Szczyrku...

Ale plus dla JC za dostrzeżenie bałaganu z odśnieżaniem chodników!

Nowe parkingi z błotem po kostkę tez mocno zachęcają do wizyty 😛

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, shuger napisał:

tez mocno zachęcają do wizyty

Szkoda bo Szczyrk to również fajny COS ,jeszcze nie rozplanowany (wyrównany ,sprofilowany oraz wykarczowany) przez Słowaków. Do tego dochodzi szczyrkowski  smog ,który spowodował u mnie  dwutygodniową przerwę w nartowaniu. Fajny potencjał mocno podniszczony przez Słowaków. Ratujmy COS przed nimi !!!. Dobrze ,ze istnieją Skolnity, Czantoria ,Stożek ... no i Alpy gdzie będę już za tydzień. Filmik profesjonalny ,ale trasa podana przez @ surfinga fajniejsza .

Edytowane przez janek57
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, JC napisał:

To przyjrzyj się jeszcze raz... mojej i jego trasie. Nie tej z filmu, ale ze screenów z mojego GPSa

OK.  Poprostu dyskusja toczy się raczej wokół trasy z filmu którą nawiasem mówiąc znam z przed przebudowy czyli z fantastycznym wówczas naturalnym przejazdem miedzy drzewami ze Skrzycznego aż do trasy nr 2. To było coś...

Po serii lat w których traktowałem Szczyrk jak wisienke na torcie w moich wypadach narciarskich...

Przyszedł ten sezon, kiedy nie odwiedzę Szczyrku wcale... w najgorszych koszmarach nie przyśnił mi się taki wynik przebudowy SMR... a skoro przypadło to na zimę dziesięciolecia /a raczej styczeń dziesięciolecia/ to obawiam się że w kolejnych latach moja narta tym bardziej się tam nie pojawi :/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...