Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Volkl Racetiger SL czy SC?


scofield91

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 
Jestem nowy na forum. Wzrost 187, waga 95, wiek 27, średnio zaawansowany.
W tym roku postanowiłem wrócić na stok po kilkuletniej przerwie. Wypozyczylem narty na stoku ( atomic vantage jakis starszy model) i zabrałem sie za jazde. odziwo szlo gladko i przyjemnie bez większego wysilku i wywrotek. Prędkości tez ok w granicach 70 kmh a stok raczej łagodny. Postanowilem więc że zakupie uzywki i wroce do regularnej jazdy. Trafily sie w b.dobrym stanie HEAD REBELS WC ISPEED 175cm z 2013 r więc kupiłem. Później wyjazd na Tatrzańska Łomnice i test nart. Okazalo sie ze pomimo stylu jazdy szybko dlugimi skretami narta mi nie lezy. Wymaga duzo wysilku do dynamicznej jazdy a wolniej chyba jeszcze trudniej ja prowadzic, choc ciezko by sie ta narta nie rozpedzila :lol:Po kilku wyjazdach idzie mi już zdecydowanie lepiej ale mimo wszystko to chyba nie dla mnie deski.
Lubie szybko dynamiczna jazde ale chyba w granicach zabawy a nie walki o kazdy skręt. Sprawny jestem, bo na codzien jestem czynnym zawodnikiem sportow walki.
W związku z sytuacją szukam czegoś co bedzie podobnie szybkie i dynamiczne ale lżejsze w prowadzeniu. Gdzie będę mógł wykonac szybki cięty skręt ale i w średnim da radę. Gdzie bede mogl plyynniej i szybciej reagować na to co dzieje się do okola.Mysle nad Volkl Racetiger Sl lub Sc nie starsze niz 2017. Teraz pytanie co lepiej i jakie sa ich roznice? W przyszłym tyg będę miał możliwość wybrania jednej pary desek i przetestowania. W co celowac?

Edytowane przez scofield91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj SL, bo może okazać się za ostra dla Ciebie. I schodzisz wtedy w dół do SC. Ja bym tak zrobił.

Gdybyś wziął SC i by Ci zapasowała to nadal nie wiedziałbyś czy SL to dobry wybór.

Ostatnią opcja jest to, że żadna Ci nie spasuje, ale tak to można dywagować n/t każdej narty.

 

Edit: a tak poza konkursem to tak jak @yoss napisał, być może za szybko próbujesz za twardych nart do swoich umiejętności technicznych

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...