Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Karpacz (Kopa, Biały Jar) zapomniany na forum


Mops

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...
  • 2 months later...

Byłem dziś w tym małym ośrodku. Jeździłem od 9:30 do 13:30, przez pierwszą godzinę mało ludzi brak kolejki do wyciągu, później coraz więcej ludzi i całkiem duża kolejka. Większość ludzi stała w kolejce bez zasłonietej twarzy, dopiero po pewnym czasie obsługa ośrodka  zaczęła nadawać komunikat o obowiązku zasłaniania twarzy. Poskutkowało- grozili zablokowaniem karnetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W niedziele przyszedł czas na Kope. Trasa z samej góry oficjalnie zamknięta ale można wjechać na karnecie narciarskim na sam szczyt ( niestety część obsługi ośrodka wprowadza narciarzy w błąd twierdząc że Kopa otwarta tylko dla turystów). Początek trasy do orczyka nieprzygotowany ale przejezdny- muldy. Od orczyka trasa przygotowana- wiosenny śnieg czyli normalnie przy tej pogodzie.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michas222k napisał:

W niedziele przyszedł czas na Kope. Trasa z samej góry oficjalnie zamknięta ale można wjechać na karnecie narciarskim na sam szczyt ( niestety część obsługi ośrodka wprowadza narciarzy w błąd twierdząc że Kopa otwarta tylko dla turystów). Początek trasy do orczyka nieprzygotowany ale przejezdny- muldy. Od orczyka trasa przygotowana- wiosenny śnieg czyli normalnie przy tej pogodzie.

Grosik i Złotówka nieczynne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michas222k napisał:

Jeszcze mała niedogodność dla narciarzy- chcąc wjechać na Kope wyciągiem Zbyszek trzeba ściągnąć narty i zejść na sam dół po to żeby wejść schodami przez bramki dla turystów. Brak bramek dla narciarzy na dole trasy.

Na sąsiednim forum opisywano już tą niedogodność, a także inną, że podobno narty wkłada się tam do jakichś pojemników między siedzeniami, które są tak umiejscowione, że mało kto zdąży je wyjąć (gdy wyjmuje np. również za dzieci itp.), ale to tak w skrócie - sam nie jeździłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopa, Kopa.

Taki długie pojedyńcze krzesełko. Zima, gdzieś w roku 1966?  Dostałem wczasy studenckie w  Przesiece.  To był dyskusyjny obóz  filmowy.  Poważne filmy, studyjne. Ośrodek jakiegoś zakładu. Wyżywienie super. Kelnerki nam podawały do stołów. Filmy  były wyświetlane wieczorem. Dzień był poświęcony na narty. Grupą opiekował się miejscowy instruktor. W samej Przesiece,  śniegu prawie nie było. Jakieś tylko półko do ćwiczeń jazdy na jednej narcie  itp. Za to na Kopie(w Karpaczu ?) był prawdziwy wyciąg. Najpierw długo płasko, a potem stromiej do góry. A u góry rosła, zdaje się, kosodrzewina i sterczała Śnieżka. Na która miałem ochotę wyjść na nartach i zjechać. Czasu na to nie było, ponieważ grupa była czymś tu dowożona z Przesieki.  A może jechaliśmy jakimś autobusem.

Z Kopy sobie zjechałem do Strzechy Akademickiej.   Podziwiając Śnieżne Kotły i ich  żleby dobre na wiosnę.  Raz pan instruktor zrobił nam wycieczkę  granią Karkonoszy. Obeszliśmy(objechaliliśmy) górą te Kotły. Potem granią dalej na zachód. Nic mi nie zostało z niej w głowie. Został tylko zjazd do Przesieki jakąś leśną drogą. I  znacznie później ta straszna tragedia z lawiną Szukałem na jakiejś mapie, gdzie też żleb? Jakiegoś wielkiego żlebu tu nie widziałem, pętając sie w okolicy Kopy.  W głowie miałem żleby, ale tatrzańskie. Ale gdy śniegu są góry to niewielka pochyłość jest groźna. 

Była jeszcze wycieczka do Szklarskiej  Poręby. I wyjazd krzesełkiem na Halę Szrenicką(?). Tu jakiś oczyk w zamglonej pogodzie. I potem  zjazd słynną Lolobrygidą.  Zjazd w beśnieżnym lesie. Tylko na tej aktorce jakieś pasemko śniegu.  I jeszcze jakiś zjazd trudną ścianką(a może to gdzieś indziej?). I tyle mi zostało w pamięci z tych okolic. Powrót ciuchcią do Krakowa. Ale filmy były klasa!  Żarcie też w porównaniu ze stołówkowym. W tym czasie  w kinie Sztuka w Krakowie szły często najlepsze filmy włoskie(Felinii), czy francuskie. 

A może ten instruktor jeszcze żyje. Nie był dużo starszy od studentów.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Witam,

ten zjazd trudna ścianką to pewnie czarna fisowską zwana...  ścianką:)

Ostatnio czynna, nawet nie jestem w stanie wskazać kiedy:)

Ja jestem- oficjalnie otwarta od chyba początku lutego 2019r. W tym samym roku oficjalnie otwarta czarna trasa z Kopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ZdolnyŚlązak napisał:

Witam,

Ale Ty piszesz o czarnej trasie z Kopy, a Zgronie jak zrozumiałem w dalszej części swojego wpisu  o Szrenicy i Lobrygidzie i zjeździe czarna ścianką, to może być tylko czarna fisowska bardzo rzadko ostatnio otwarta (jest tam orczyk zwany właśnie ścianą).

Napisałem o trasie FIS w szklarskiej oraz o czarnej trasie z Kopy. Orczyk ściana w szklarskiej faktycznie zamknięty od ponoć dawna.

W 2019 roku jeździłem po tych dwóch trasach i były otwarte oficjalnie. W tym roku też jeździłem ale już po zamkniętych.

Edytowane przez Michas222k
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Michas222k napisał:

Ja jestem- oficjalnie otwarta od chyba początku lutego 2019r. W tym samym roku oficjalnie otwarta czarna trasa z Kopy.

Potwierdzam ale otwarta od 19-01-2019 - byłem, jeździłem (datę mam z aplikacji). Ratrakowana była super.

W piątek puściłem się na zamkniętą i to już nie to - za dużo muld, krzaczki wyłażące spod śniegu.

Za to orczyk na ścianie ostatni raz widziałem chodzący w 2009 roku kiedy 1 raz pojechałem na szczyt Szrenicy żeby zjechać Lolą ( co nie znaczy że później nie był czynny)

Cóż to był za zjazd, kiedy na trasie nie było nikogo (2 osobowe krzesło wwoziło niewiele osób na górę, Karkonosza jeszcze nie było)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Nigdy bym nie wpadł na taki tytuł. Dla mnie Karpacz nie był, nie jest i nie będzie zapomniany. Uwielbiam miasto i okoliczne góry. Nie ma sezonu bym tu nie był przynajmniej kilka razy. Nie inaczej było w tym dziwnym sezonie i zapewne jeszcze tu tej wiosny powrócę. Jak spadnie śnieg robi się w rejonie Karkonoszy urzekająco czarownie...

PSX_20210410_175206.thumb.jpg.a69cdda6ca94e6e2db66cf2948bdd719.jpg

20210419_201948.thumb.jpg.95d7c42cda29e288dd65d1ab6e93f4ef.jpg

20210419_201908.thumb.jpg.8e6cc87feb7373413677bb8f2935ceac.jpg

20210419_202036.thumb.jpg.d828a05180ea7ff16f7266026ef2a1ca.jpg

PSX_20210117_203856.thumb.jpg.b9949ed8882556ff449acf0f97572440.jpg

PSX_20210117_202211.thumb.jpg.b65d079dbc95b162ae810db5480884c9.jpg

20210419_201712.thumb.jpg.0ff08dad3f2741949d8491fc9d4b666d.jpg

Okolice Grosika i Złotówki

20210419_201441.thumb.jpg.670c2a2e1b1ff6a063b822f03e94e6c9.jpg

20210419_201815.thumb.jpg.2334883face200aa0d24a82014b978f9.jpg

20210419_201633.thumb.jpg.d854659467639efe49bb1c59d1154c9b.jpg

PSX_20210122_173747.thumb.jpg.a5adb063d958c5179dc69cbb5810aaa9.jpg

Obowiązkowo Strzecha Akademicka, jedno z największych schronisk w Sudetach...

PSX_20210117_203246.thumb.jpg.5273b4603f021eab49482ae9b51a1c02.jpg

PSX_20210117_202629.thumb.jpg.969a4ebf02eba972bcbc9e47a8241b1f.jpg

20210419_201321.thumb.jpg.5b3cb48d2353f25825d764c2d7aa1abf.jpg

Jeszcze tylko kilka minut i najpiękniejsze schronisko karkonoskie, w Kotle Małego Stawu - kultowa Samotnia, noclegi zamawia się przeważnie z półrocznym wyprzedzeniem...

20210419_201347.thumb.jpg.9f7c396b19edf9b01a306ff3d31e4ed4.jpg

Bo w życiu piękne są tylko chwile...

Pozdrawiam serdecznie

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się gościu podoba -jedno zdanie wyłapałem ''Wracamy znowu do tego nieszczęsnego Parku''

 (Ale w sumie konkretnej koncepcji,propozycji  rozbudowy  nie usłyszałem, jedynie że jest za wspólnym karnetem np. ze Szklarską.  Coś też o Restauracji obrotowej ale  z tego co zrozumiałem to niewykonalne. Nie wiem  wyciągi/trasy  Grosik ,Złotówka to nie działają ze względu na śnieg ,starość technologiczną,ekonomie , park czy jest jakiś inny powód ???)

Edytowane przez agnel2748
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, agnel2748 napisał:

Nie wiem  wyciągi/trasy  Grosik ,Złotówka to nie działają ze względu na śnieg ,starość technologiczną,ekonomie , park czy jest jakiś inny powód ???)

W lutym napisali na ich stronie że, uruchomią trasy grosik/ złotówka o ile warunki śniegowe pozwolą, najpierw chcieli uruchomić czarną trasę z Kopy (niestety to też się nie udało). W zeszłym roku były też słabe warunki śniegowe- te trasy nieczynne. W 2019 roku wszystkie trasy uruchomili.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, agnel2748 napisał:

Mi się gościu podoba -jedno zdanie wyłapałem ''Wracamy znowu do tego nieszczęsnego Parku''

 (Ale w sumie konkretnej koncepcji,propozycji  rozbudowy  nie usłyszałem, jedynie że jest za wspólnym karnetem np. ze Szklarską.  Coś też o Restauracji obrotowej ale  z tego co zrozumiałem to niewykonalne. Nie wiem  wyciągi/trasy  Grosik ,Złotówka to nie działają ze względu na śnieg ,starość technologiczną,ekonomie , park czy jest jakiś inny powód ???)

No fajnie gadał. Ale łazienka z babcią klozetową(z szacunkiem dla babci) i wystrojem z czasów Gierka albo i Gomułki to raczej nie jest to kwestia KPN. 

Na górnej stacji też jest barek z najniższej możliwej półki. Jak byłem jesienią to był jakiś budowlaniec sztuk jeden, który coś tam murował.

No nie, można by to miejsce i na dole i na górze trochę lepiej przysposobić dla odwiedzających go turystów. 

Tym się właśnie różnią ośrodki w Karkonoszach od tych na Podhalu, jakością. Oczywiście jakością na Podhalu.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...