Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Progressor F19 czy F18?


impa55ible

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jaką długość nart powinienem wybrać posiadając 177 cm wzrostu przy wadze 95.

Rozważam zakup Fischer Progressor F18 lub F19.

Właśnie dostałem F19 170 cm - w moim odczuciu są za długie i ciut za twarde ale dopiero zacząłem się interesować sprzętem bardziej na poważnie więc nie jestem w stanie obiektywnie ocenić.

Do tej pory jeździłem na modelu

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,04-05,head,worldcup-i-race-gs-cp-13,976.html o długości 160 - od razu mówie że zdarzało mi sie być na nartach 2-3 razy w sezonie, stąd też zużycie sprzętu było znikome i nie widziałem potrzeby zmiany- dopiero ostatnio sie zaraziłem i w miare możliwości bywam na stoku średnio co dwa tygodnie w trakcie sezonu.

Szukam nart które wybaczą błędy przy muldach a z drugiej strony będą miały w sobie dużo dynamiczności bo lubie szybką jazdę.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!

 

 

  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewnien, co masz na myśli pisząc o błędach przy muldach. Jeśli chodziłoby o bezproblemowe przebijanie się przez osypy śnieżne przy szybkiej jeździe, to większa twardość i długość powinna działać raczej na korzyść. Napisz dokładniej co Ci teraz nie wychodzi na tych Progressorach. Nie masz nad nimi kontroli?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

170 nie są za długie

Masz za krótkie GSy z półki wyżej niż Progressor a mówisz że progressory są za twarde.

Nie trzyma mi się to wszystko kupy. Lubisz jeździć szybko ale szukasz miękkich nart na muldy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, impa55ible said:

Wg tego linku narty z sezonu 2005/2005 (bardzo stare w zasadzie) były najkrótsze 170cm, a Ty piszesz, że masz łyżwy 160cm. Gdzieś jest błąd :)

Progressor F19 o długości 170cm na pewno nie jest dla Ciebie za długi.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to chyba właśnie źródłem moich problemów na muldach była za mała długość. Dzięki za wszystkie porady, w takim razie nie będę wymieniał nart na krótszą parę. 

3 hours ago, WojtekM said:

Wg tego linku narty z sezonu 2005/2005 (bardzo stare w zasadzie) były najkrótsze 170cm, a Ty piszesz, że masz łyżwy 160cm. Gdzieś jest błąd :)

 

Znalazłem ten model, w Juniorkach. Te narty kupiłem dawno temu i w ogóle nie jeździłem - myślę że przesiadając się na Progressory moje dotychczasowe problemy znikną.

Swoje umiejętności określiłbym jako końcówka średnio-zaawansowanego stylu jazdy, staram się jeździć przede wszystkim na krawędziach także skorzystam z porad wszystkich i zostawie sobie 170cm.

 

Dzięki!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć:

A ja nie gdybam tylko zwracam radzę nie szukać przyczyn tam gdzie ich nie ma.  Źródłem problemów na muldach jest sztywna jazda a z kolei jej przyczyna jest brak zrozumienia o co chodzi w jeździe. Tu z kolei kluczem jest zdanie: "staram się jeździć przede wszystkim na krawędziach".

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...