Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Lublin lub okolice dobrzy fachowcy


Ula S.

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź 😀. Przeczytalam już cała teorie w necie włącznie z artykułem Pana Szafrańskiego 😀.  A mam trudno identyfikowalny problem z butem dlatego szukałam fachowca. Ale chyba w Lublinie nie ma serwisu z aż tak profesjonalnym sprzętem. Dopasowalam na tą chwilę gotowe wkładki i jutro jadę testować czy pomogło. Buta odbarczać na razie nie pozwoliłam chociaż z pomiaru stopy wynika że jest za wąski. A moje odczucie jest takie, że mam w nim za dużo miejsca. I pojawia się tzw jałowy ruch stopy. Dostałam też poradę co mogę zrobić sama, tzn gdzie nakleić piankę jeśli wkładki nie rozwiązały problemu a także dodatkowy reduktor objętości. Przesunęłam też dwie górne klamry dalej bo mam bardzo szczupłe łydki. No i jadę jutro jakby z nowymi butami, z lekkim stresem czy będzie bolało czy nie😀😀😀. Biorę plastry i wzorem profesjonalnych narciarzy z tego i innych for-podpaski😂😂😂😂. Zobaczymy. Po kolejne buty wybiorę się w Polskę 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Sławek Nikt said:

Nawet fachowiec nie spędzi za Ciebie wielu (i to wcale nie przesada) godzin w butach jeśli chcesz wybrać naprawdę świadomie. Zacznij może od tego poradnika z linku poniżej:

 

z tymi godzinami to trochę przesadzasz... w tym sezonie kupiłem buty i po 2/3 sesjach po 10 minut  miejsca ucisku zlokalizowane. Potem to już z górki do serwisu i personalizacja ...

Buty szyte na miarę ... Warto słuchać fachowca w dobrym  sklepie, taki  jest w Częstochowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą selekcję "fachowców" możesz zrobić zdalnie. Jeśli taka osoba nie będzie potrafiła powiedzieć Ci jaką metodą zmniejszyłaby objętość buta jednocześnie go poszerzając i w jakiej kolejności, to możesz nie robić wycieczki. Na rynku tych usług jest wielu pseudo bootfitterów którzy potrafią tylko rozciągać skorupę i nawet nie wiedzą jak się wtedy zapina klamry. O zmniejszaniu objętości nie wspomnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Kubis said:

Pierwszą selekcję "fachowców" możesz zrobić zdalnie. Jeśli taka osoba nie będzie potrafiła powiedzieć Ci jaką metodą zmniejszyłaby objętość buta jednocześnie go poszerzając i w jakiej kolejności, to możesz nie robić wycieczki. Na rynku tych usług jest wielu pseudo bootfitterów którzy potrafią tylko rozciągać skorupę i nawet nie wiedzą jak się wtedy zapina klamry. O zmniejszaniu objętości nie wspomnę...

W sumie to fakt... Może zrobić taki zestaw pytań do testu na odległość 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, miraz said:

z tymi godzinami to trochę przesadzasz... w tym sezonie kupiłem buty i po 2/3 sesjach po 10 minut  miejsca ucisku zlokalizowane. Potem to już z górki do serwisu i personalizacja ...

Buty szyte na miarę ... Warto słuchać fachowca w dobrym  sklepie, taki  jest w Częstochowie

Ależ ja nie napisałem aby nie słuchać fachowca ! Napisałem, że spędziłem "kilka" godzin w sklepach bo chciałem wybrać buty najlepiej mi pasujące bez personalizacji. Po wyborze tych najlepiej pasujących dopiero ewentualne poprawki. Tylko albo aż tyle. No, ale ja jestem początkujący to pewnie mi to zabiera duuużo więcej czasu aniżeli zaawansowanemu.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Kubis said:

Pierwszą selekcję "fachowców" możesz zrobić zdalnie. Jeśli taka osoba nie będzie potrafiła powiedzieć Ci jaką metodą zmniejszyłaby objętość buta jednocześnie go poszerzając i w jakiej kolejności, to możesz nie robić wycieczki. Na rynku tych usług jest wielu pseudo bootfitterów którzy potrafią tylko rozciągać skorupę i nawet nie wiedzą jak się wtedy zapina klamry. O zmniejszaniu objętości nie wspomnę...

Możesz też zrobić odpowiedzi otwarte ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Kubis said:

Ale szukamy fachowca a nie polityka :)

Ano właśnie ... Politycy duuużo gadają i obiecują niewiele mówiąc o konkretach ...

I parafrazując ... :" Pierwszą selekcję "fachowców" możesz zrobić zdalnie. Jeśli taka osoba nie będzie potrafiła powiedzieć Ci jaką metodą zmniejszyłaby objętość buta jednocześnie go poszerzając i w jakiej kolejności, to możesz nie robić wycieczki. Na rynku tych usług jest wielu pseudo bootfitterów którzy potrafią tylko rozciągać skorupę i nawet nie wiedzą jak się wtedy zapina klamry. O zmniejszaniu objętości nie wspomnę..."

Zatem napisz po prostu czego oczekiwać od dobrego fachowca i wyjaśnij jak ma to zrobić, w jakiej kolejności, a nie tylko piszesz co zrobić ma, a czego nie nic nie pisząc o konkretach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ula jest już po lekturze teoretycznej, więc wie co można robić i jak. Kwestia czy trafi na kogoś kto przynajmniej odrobi zadanie domowe tak jak ona i na dodatek ma praktykę. Ja nie będę ani za nikogo szukać, ani robić szkolenia (zresztą musiałbym mieć dużo większą wiedzę i praktykę, żeby się tego podjąć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...