Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Mops

Polskie TOP 10 najstromsze trasy  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która z najstromszych tras w Polsce najbardziej lubisz? (proszę nie oceniać infrastuktury!)(pierwsze 10 z rankingu Top)

    • Harenda - Czarna FIS
      0
    • SMR Golgota nr 11
    • Jaworzyna Krynicka 5 FIS
    • Stożek Pod Kolejką
    • Kopa Karpacz Liczyrzepa (Z Kopy)
      0
    • Ryterski Raj Czerwona
    • Dzikowiec Pod Wyciągiem
    • SMR Bieńkula (5)
    • Poniwiec Czerwona
    • Pilsko. Pilsko Miziowa 5
    • Kasprowy Wierch Gąsienicowa
    • Kasprowy Wierch Goryczkowa
    • FIS Skrzyczne
    • Ski Arena Szrenica Ściana


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jest naprawdę trudne. Kasprowy to moje ulubione miejsce, głównie ze względu na wysokogórski krajobraz i tatrzańskie widoki. Z tym, że trudność tras jest tam nieco problematyczna, naprawdę stromy odcinek to kawałeczek zjazdu Kotłem Gąsienicowym, reszta to bujanie się. Od lat zachodzę w głowę, dlaczego w Kotle Goryczkowym, zamiast zrobić zjazd wprost, najlepszy terenowo kawałek zastąpiono dziwaczną rynną (skosikiem, Jasiu, skosikiem ;) ). Ogromnie lubię FIS na Skrzycznem, a że zawiera więcej trudniejszych fragmentów, oddaję na niego głos. Nie znam w ogóle tras w Karkonoszach, Karpaczu i Szklarskiej ani Szczawnicy, więc mój głos nie może być miarodajny jako wybór pomiędzy wszystkimi wymienionymi trasami. Lubię bardzo też Pilsko, kiedyś przepadałam za Nosalem.

Edytowane przez Maria
literówka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maria napisał:

Pytanie jest naprawdę trudne. Kasprowy to moje ulubione miejsce, głównie ze względu na wysokogórski krajobraz i tatrzańskie widoki. Z tym, że trudność tras jest tam nieco problematyczna, naprawdę stromy odcinek to kawałeczek zjazdu Kotłem Gąsienicowym, reszta to bujanie się. Od lat zachodzę w głowę, dlaczego w Kotle Goryczkowym, zamiast zrobić zjazd wprost, najlepszy terenowo kawałek zastąpiono dziwaczną rynną (skosikiem, Jasiu, skosikiem ;) ). Ogromnie lubię FIS na Skrzycznem, a że zawiera więcej trudniejszych fragmentów, oddaję na niego głos. Nie znam w ogóle tras w Karkonoszach, Karpaczu i Szklarskiej ani Szczawnicy, więc mój głos nie może być miarodajny jako wybór pomiędzy wszystkimi wymienionymi trasami. Lubię bardzo też Pilsko, kiedyś przepadałam za Nosalem.

Właściwie ze wszystkim powyższym się zgadzam i też nie jeździłem w wielu polskich ośrodkach (poza Beskidem Śląskim), dlatego w wątku "najlepsza trasa w Polsce 2" uwzględniłem w swoim rankingu "top 10" ośrodki czeskie i słowackie, bo polskich odwiedziłem zbyt mało, by się wypowiadać Tzn. może nie było ich mało, ale w większości to ośrodki beskidzkie, a akurat wiele dłuższych i fajnych tras znajduje się np. w Karkonoszach. Z kolei na Jaworzynie K. czynna była tylko główna 1-ka, bo byłem w grudniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎22‎.‎03‎.‎2019 o 18:39, kotek napisał:

Dodałbym jeszcze Fis w Białce, mój szwagier (stary zgred) strasznie się boi tej trasy😛

 

W dniu ‎22‎.‎03‎.‎2019 o 21:17, Micheł napisał:

Brakuje mi Mosornego 😥

 

8 godzin temu, Honza napisał:

Brakuje Trasy II + IIA na Jaworzynie. To jest moim zdaniem jedna z najlepszych tras w Polsce!

Powtarzam jeszcze raz NIE DA SIĘ UJĄĆ WSZYSTKICH TRAS CO WYMIENILIŚCIE W ANKIECIE NA MAX 20 POZYCJI 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, 25.03.2019 FIS Skrzyczne strcił prowadzenie (21,43%, 6 użytkowników). Na pierwsze miejsce wskoczyła Goryczkowa na Kasprowym (25%, 7 użytkowników). Na 3 miejscu Bieńkula w SMR i Gąsienicowa na Kasprowym (po 10,71%, po 3 użytkowników)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mops napisał:

FIS Skrzyczne strcił prowadzenie (21,43%, 6 użytkowników). Na pierwsze miejsce wskoczyła Goryczkowa na Kasprowym (25%,

Jakie są parametry techniczne obu tras - 

długość, wysokość n.p.m. startu i mety, max i średnie nachylenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jeeb napisał:

Jakie są parametry techniczne obu tras - 

długość, wysokość n.p.m. startu i mety, max i średnie nachylenie ?

Wysil się trochę, jak Ciebie to interesuje to sam sprawdź. Dlaczego ktoś ma to robić za Ciebie?

Wracając do tematu: Najlepsza trasa w Polsce -dla mnie jest to ta trasa, po której w danej chwili zjeżdżam. Nie ma znaczenia jakiego jest koloru czy długości. Ważne by potrafić z każdej trasy "wycisnąć" to co ma najlepszego do zaoferowania. Nawet na krótkich, niebieskich trasach można robić interesujące i uczące nas narciarskie ewolucje, których nie można przećwiczyć na innych (np długich i stromych). Wielu trenerów zabiera narciarskich adeptów na te niby nieciekawe trasy, bo są w danej chwili najlepszym wyborem (z różnych względów, o których można by pisać godzinami). Narty to radość którą można osiągnąć wszędzie, tylko trzeba trochę nad tym popracować..

  • Like 10
  • Thanks 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, marionen said:

Najlepsza trasa w Polsce -dla mnie jest to ta trasa, po której w danej chwili zjeżdżam. Nie ma znaczenia jakiego jest koloru czy długości. Ważne by potrafić z każdej trasy "wycisnąć" to co ma najlepszego do zaoferowania. Nawet na krótkich, niebieskich trasach można robić interesujące i uczące nas narciarskie ewolucje, których nie można przećwiczyć na innych (np długich i stromych). Wielu trenerów zabiera narciarskich adeptów na te niby nieciekawe trasy, bo są w danej chwili najlepszym wyborem (z różnych względów, o których można by pisać godzinami). Narty to radość którą można osiągnąć wszędzie, tylko trzeba trochę nad tym popracować..

Podpisuję się wszystkim co mam pod tym tekstem. W tym sezonie za namową syna zacząłem robić ćwiczenia a do ćwiczeń najlepsze są trasy niebieskie o niewielkim nachyleniu. Przez 15 sezonów nie nauczyłem się tyle ile w tym jednym.

Edytowane przez MichalR
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MichalR napisał:

.... W tym sezonie za namową syna zacząłem robić ćwiczenia a do ćwiczeń najlepsze są trasy niebieskie o niewielkim nachyleniu. Przez 15 sezonów nie nauczyłem się tyle ile w tym jednym.

Jak coś nie potrafisz zrobić na niebieskiej, to tym bardziej nie zrobisz tego na czarnej. Jak ktoś jest niedoszkolony, to jazda po czarnej nic nie da w sensie szkoleniowym. Narciarsko się nie rozwijamy. Dużo narciarzy, jak złapie podstawy to wybiera najtrudniejsze trasy, ale dużo osób robi to za wcześnie. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich. Rozumiem, że jest super adrenalina jak mamy do pokonania stromy zjazd (sam takie lubię). Większość jazdy, by się rozwinąć technicznie powinna się jednak odbywać na stokach niebieskich i czerwonych. Trasy niebieskie nie są tylko dla początkujących, ale i dla zaawansowanych i ekspertów.. to nie wstyd tylko norma. A tak po prawdzie trudne trasy są w żlebach, stromo, wąsko, niewiadomy i zmienny śnieg. Na szczęście tam niewielu niedoszkolonych się realizuje, oczywiście i tam się trafiają nieodpowiedzialni (jak wszędzie i w każdej dziedzinie)...Trzeba zachować proporcje i korzystać ze wszystkich kolorów, bo tylko to prawidłowo rozwija... Jak ktoś twierdzi, że jeździ tylko po czarnych, to ma kompleksy lub braki techniczne które ukrywa pod czarną przykrywką.

  • Like 11
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MichalR napisał:

U nas chwalenie się jazdą po czarnych to od razu +50 do fejmu. Osobiście wolę mieć fun na niebieskiej czy mocniejszej czerwonej niż męczyć się na czarnej dla fejmu.

To trochę tak jak z szybkością, ja jechałem 80 km/ h, ja 100, a ja to 150 itd. Biedni Ci zawodnicy z PŚ (zwłaszcza slalomiści i giganciści), o takich prędkościach mogą tylko marzyć😜

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, marionen napisał:

To trochę tak jak z szybkością, ja jechałem 80 km/ h, ja 100, a ja to 150 itd. Biedni Ci zawodnicy z PŚ (zwłaszcza slalomiści i giganciści), o takich prędkościach mogą tylko marzyć😜

Też tak kiedyś myślałem,ale jednak te prędkości z GPS to nie jakaś fantazja i średniak też tak pojedzie,jechałem speed race z prawdziwym pomiarem w Lech i było około 110,a jeździłem w życiu znacznie szybciej niż tam.Tyle,że ci z PŚ muszą jeszcze wtedy zrobić skręt na lodzie w odciążeniu...

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem ostatnio krzesłem z gościem który zaczął rozmowę. Z rozmowy wynikało ze był na Loli i Ścianie i ze było lodowato. Byliśmy na obu, lodu nie widzieliśmy ;) Następnie jakoś tak mimochodem, miedzy słowami stwierdził ze "jeszcze ma zaplanowany wyjazd w ALPY, tylko sam nie wie, bo może mu wolnego nie dadzą". Najważniejszy w tym przekazie był magiczny termin ALPY - bo pewnie to taki prestiż tam jechać ze należy się tym chwalić na lewo i prawo ;) Megalomanów ci u nas dostatek.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lski@interia.pl napisał:

Też tak kiedyś myślałem,ale jednak te prędkości z GPS to nie jakaś fantazja i średniak też tak pojedzie,jechałem speed race z prawdziwym pomiarem w Lech i było około 110,a jeździłem w życiu znacznie szybciej niż tam.Tyle,że ci z PŚ muszą jeszcze wtedy zrobić skręt na lodzie w odciążeniu...

 

Ja bym Ciebie do średniaków nie zaliczył, a odcinek o którym mówisz jest specjalnie do tego przygotowany i pewnie do tego wybrałeś odpowiednie i przygotowane narty. Są jednak osoby które potrafią jeździć po sto kilkadziesiąt na slalomkach lub nartach Al M. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich wrażeń i wyliczeń wynika,że chwilowa prędkość 100 km/h to nie jest nic wielkiego i ludzie raczej zaniżają niż zawyżają prędkość.Jeśli trasę 6 km Gardenissimy jadę ok. 5min,a trasa jest mierzona nie po torze giganta,a raczej osi,więc dystans jest jeszcze większy...Licząc tylko 6 km,średnia wychodzi 72 km/h przy sporej ilości bramek podkręconych.Na 4 bramce giganta Red Bull robi tam pomiar szybkości,daje za to nagrodę,i PŚ już tam jechał zawsze 103-105 km/h ...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MichalR napisał:

U nas chwalenie się jazdą po czarnych to od razu +50 do fejmu. Osobiście wolę mieć fun na niebieskiej czy mocniejszej czerwonej niż męczyć się na czarnej dla fejmu.

Cześć

Michał - jedynie wśród jakichś dyletantów może to być +50. Jeżeli czytam czy słyszę, że ktoś tylko po czarnych, że "tutaj to on tylko bo żona a normalnie...", że tylko jak twardo i lód bo inaczej to nie ma funu...itd. - od razu wiem, że mam do czynienia z leszczem.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...