Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Najlepsza trasa w Polsce 2


Mops

Polskie TOP 10 najstromsze trasy  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która z najstromszych tras w Polsce najbardziej lubisz? (proszę nie oceniać infrastuktury!)

    • Harenda - Czarna FIS
      0
    • SMR Golgota nr 11
    • Jaworzyna Krynicka 5 FIS
    • Stożek Pod Kolejką
    • Kopa Karpacz Liczyrzepa (Z Kopy)
      0
    • Ryterski Raj Czerwona
      0
    • Dzikowiec Pod Wyciągiem
      0
    • SMR Bieńkula (5)
    • Poniwiec Czerwona
      0
    • Pilsko. Pilsko Miziowa 5
      0
    • Kasprowy Wierch Gąsienicowa
    • Kasprwy Wierch Goryczkowa
    • SMR Sportowa (1)
    • Jurgów Czarna
    • FIS Skrzyczne
    • Ski Arena Szrenica Ściana
      0
    • Skrzyczne Kaskada
    • Palenica Czerwona
    • Czarna Góra Czarna A
    • Beskid Sport Arena Czarna


Rekomendowane odpowiedzi

Tworzę temat drugi raz z większą liczbą tras w Ankiecie.

Wiem że ten temat był już poruszany ale dawno. Od wtedy sporo się zmieniło. Trochę tras powstało. Niektóre zostały przeprofilowane inne otwarte pierwszy raz od wielu lat. 

Zachęcam do dyskusji na temat najlepszej trasy w Polsce. Najlepsza Czarna, Najlepsza Czerwona i Najlepsza Niebieska. Proszę napisać o 3 najlepszych trasach według Was. Oceniajcie trasy nie infrastrukturę. 

Najtrudniejszą proszę wybrać w ankiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos oddaje na FIS Skrzyczne. Długa, ciekawa: stromizny, wypłaszczenia, szeroko, wąsko. Trasa idealna. Wg mnie można z góry odrzucić 75% podanych propozycji. Bo w czym może konkurować np. Stożek z Goryczkową?
Kasprowy, Skrzyczne, Pilsko. To są 3 góry z których lecą najlepsze trasy w PL.
Jeśli chodzi o inne ciekawe to osobiście bardzo lubię: SMR 1 i 3 - dlatego jazda wieczorna tam po prostu wymiata, Bieńkula - to taka druga miłość ;)Czantoria - długa, wymagająca, mam bardzo blisko, Golgota.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, MarioJ said:

Ja oddaję głos na Rysy. Najlepsza trasa off-piste w Polsce. Długa, wymagająca, przepiękne położenie i klimat.

🙂

A już niebawem  będa tam ganiać polskich narciarzy słowaccy strażnicy przrody na ekoskuterach śnieżnych podobnie jak na Pilsku :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym rejonie Pl-Cz-Sk moje "top 10" wygląda następująco (bez względu na trudność, raczej oceniam urozmaicenie i krajobraz):

1. Jasna Chopok - trasa nr 12

2. Jasna-Chopok - trasa nr 35+33

3. Jasna-Chopok - trasa nr 11a+11

4. Kasprowy - Gąsienicowa

5. Lomnicke Sedlo

6. Szczyrk - trasa FIS

7. Spindleruv Mlyn - trasa nr 11

8. Kasprowy - Goryczkowa

9. Pilsko - trasa nr 5 (Pilsko-Miziowa-Szczawiny)

10. Czarna Góra - trasa B

 

Goryczkowa byłaby dużo wyżej, gdyby zamiast górnego trawersu był zjazd prosto w dół od stacji krzesła, jak na Gąsienicowej. FIS ze Skrzycznego teoretycznie jest najciekawszy, ale zwykle twardy i w cieniu, a nie przepadam za takimi trasami.

Edytowane przez koliber
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, koliber said:

W całym rejonie Pl-Cz-Sk moje "top 10" wygląda następująco (bez względu na trudność, raczej oceniam urozmaicenie i krajobraz):

1. Jasna Chopok - trasa nr 12

2. Jasna-Chopok - trasa nr 35+33

3. Jasna-Chopok - trasa nr 11a+11

4. Kasprowy - Gąsienicowa

5. Lomnicke Sedlo

6. Szczyrk - trasa FIS

7. Spindleruv Mlyn - trasa nr 11

8. Kasprowy - Goryczkowa

9. Pilsko - trasa nr 5 (Pilsko-Miziowa-Szczawiny)

10. Czarna Góra - trasa B

 

Goryczkowa byłaby dużo wyżej, gdyby zamiast górnego trawersu był zjazd prosto w dół od stacji krzesła, jak na Gąsienicowej. FIS ze Skrzycznego teoretycznie jest najciekawszy, ale zwykle twardy i w cieniu, a nie przepadam za takimi trasami.

Kiedyś podobno dało się tak zjechać. Ktoś wie dlaczego teraz jest zakaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja oddaję głos na Rysy. Najlepsza trasa off-piste w Polsce. Długa, wymagająca, przepiękne położenie i klimat.

To ja jeszcze zagłosuje na najlepszy do jazdy źleb. Moim zdaniem Skrajna Przełęcz. Długi, odpowiednie nachylenie i szerokość. (nie jest zbyt stromy ani zbyt wąski, z drugiej strony nie za łatwy), do tego łatwo dostępny z wyciągów. Wadą są jedynie mandaty i duża ilość śladów. Za to nie jest przedeptany przez turystów pieszych, tak jak Np. Rysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...