Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk. Najlepsza trasa (COS i SMR)


Mops

Szczyrk najlepsza trasa i kilka innych pytań  

33 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która z tych tras jest Twoją ulubioną? (Nie ma tras łączników na liście)

    • SMR 1 Sportowa
    • SMR 2 Świerkowa
    • SMR 3 Szczyrkowska II
    • SMR 3B Szczyrkowska I
      0
    • SMR 4 Szumarjanka
    • SMR 5 Bieńkula
    • SMR 6 Turystyczna
      0
    • SMR 7 Malinowa
    • SMR 8 Sielska
      0
    • SMR 9 Juliany
    • SMR 9a Pośrednia
      0
    • SMR 10 Salmopolska
      0
    • SMR 11 Golgota
    • COS 21 Ondraszek
      0
    • COS 22a Kaskada A
    • COS 22b Kaskada B
      0
    • COS 23 FIS
    • COS 25 Widokowa
      0
  2. 2. Najlepsza trasa wg Ciebie w COS to:

    • 21 Ondraszek
    • 22a Kaskada A
    • 22b Kaskada B
      0
    • 23 FIS
    • 25 Widokowa
  3. 3. Najlepsza trasa w SMR to:

    • 1 Sportowa
    • 2 Świerkowa
    • 3 Szczyrkowska II
    • 3B Szczyrkowska I
      0
    • 4 Szumarjanka
    • 5 Bieńkula
    • 6 Turystyczna
      0
    • 7 Malinowa
    • 8 Sielska
      0
    • 9 Juliany
      0
    • 9a Pośrednia
    • 10 Salmopolska
      0
    • 11 Golgota


Rekomendowane odpowiedzi

22 minutes ago, Mops said:

Ha ha ha bardzo śmieszne. Wole 2 niż Golgotę. Po prostu. Każdy ma swój gust. Może wolę i co z tego. 2 też jest fajna, a golgota szybko ma mnóstwo muld 

Może I Golgota ma szybko dużo muld, ale za to ma fajna nazwę a nie tam jakaś dwójka, wiesz ile dwójek jest na Świecie? Jak powiesz, że jeździełeś na nartach po golgocie to możesz w wielu krajach wywołać poruszenie;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Sariensis said:

za to ma fajna nazwę a nie tam jakaś dwójka

2 to Świerkowa. 

6 minutes ago, Sariensis said:

Jak powiesz, że jeździełeś na nartach po golgocie to możesz w wielu krajach wywołać poruszenie;).

Też fakt😉. Ale mogę zjechać 5 razy w ciągu dnia ale nie więcej. Trasa jest męcząca. Ostatnio całe dnie jeździłem na Świerkowej (no przez ostatnie 2 dni mojego wyjazdu tylko na Julianach😉).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, Mops said:

Ha ha ha bardzo śmieszne. Wole 2 niż Golgotę. Po prostu. Każdy ma swój gust. Może wolę i co z tego. 2 też jest fajna, a golgota szybko ma mnóstwo muld 

Ja uważam tak samo. Jeżdżę na nartach długo, ale raczej rekreacyjnie. Nie daje mi przyjemności jazda po jednostajnie nachylonej, zacienionej i twardej (lub zamuldzonej) trasie slalomowej w lesie. Dwójka to inny śnieg (wysokość n.p.m.), inny krajobraz, trasa idealna do jazdy carvingowej. Lubię strome stoki, ale wtedy gdy przypominają takie bezleśne, alpejski stoki w wysokogórskiej scenerii, a jedynym takim w Polsce jest Kocioł Gąsienicowy. Jazda po Bieńkulach i Golgotach nie jest dla mnie aż taką przyjemnością.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SMR Bieńkula. Zwykle pusto, lepsza od Golgoty bo szersza, na 11tce czasem się boję że mnie wystrzeli w las. Sportową 1 też bardzo lubię.
Jeśli chodzi o COS oraz cały Szczyrk to FIS, dlaczego to pisałem w temacie o najlepszych trasach w PL.

Podejrzewam, że ankietę wygra lub będzie na 2,3 miejscu Bieńkula, @Mops możesz potem podesłać jakiegoś screena z tego bardzo opiniotwórczego forum do SMR z sugestią by nie olewali tak tej trasy jak dotychczas ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, gruchauho said:

Podejrzewam, że ankietę wygra lub będzie na 2,3 miejscu Bieńkula, @Mops możesz potem podesłać jakiegoś screena z tego bardzo opiniotwórczego forum do SMR z sugestią by nie olewali tak tej trasy jak dotychczas ;)

Popieram, ale obawiam się że za screenem musiało by iść jeszcze EUR żeby wzięli sobie to do serca :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎23‎.‎03‎.‎2019 o 16:17, Mops napisał:

Ha ha ha bardzo śmieszne.

Wcale nie miało być śmieszne, pytam poważnie co to jest niebieska trasa slalomowa ?

Ktoś ustawił tyczki na niebieskiej trasie  czy może chodzi Tobie o łatwiejsze stoki slalomowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Jeeb said:

Ktoś ustawił tyczki na niebieskiej trasie  czy może chodzi Tobie o łatwiejsze stoki slalomowe ?

Łatwiejsze a akurat na Świerkowej można (zwłaszcza na „ściance”) wykręcić kilka fajnych skrętów. Jest ona dobra do doskonalenia jazdy. 

A tyczki były kiedyś np na niebieskiej Szafranówce na Palenicy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Mops said:

Łatwiejsze a akurat na Świerkowej można (zwłaszcza na „ściance”) wykręcić kilka fajnych skrętów. Jest ona dobra do doskonalenia jazdy. 

A tyczki były kiedyś np na niebieskiej Szafranówce na Palenicy.

jeśli mówisz o 3, to jest całkiem przyzwoita, na niebieskich trasach na Julianach również można całkiem fajnie pojeździć, nie wiem czy to akurat na niebieskich trasach, ale były tam całkiem niedawno zawody, przy czym @Góral spod Skrzycznego wie najlepiej na jakiej to miało miejsce trasie, bo jego syn tam startował :), nie ma co demonizować niebieskich tras, bywają całkiem fajne i można chwile na nich odpocząć czasem ;) czy zrelaksować się na dłuuugich alpejskich trasach widokowych.  najlepiej po prostu lubić wszystko i jeździć dla przyjemności :), czasem po czarnych, czasem po czerwonych, czasem po niebieskich jeszcze innym razem po za trasą i, no właśnie co kto lubi, to jest właśnie fajne w narciarstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sariensis napisał:

jeśli mówisz o 3, to jest całkiem przyzwoita, na niebieskich trasach na Julianach również można całkiem fajnie pojeździć, nie wiem czy to akurat na niebieskich trasach, ale były tam całkiem niedawno zawody, przy czym @Góral spod Skrzycznego wie najlepiej na jakiej to miało miejsce trasie, bo jego syn tam startował :), nie ma co demonizować niebieskich tras, bywają całkiem fajne i można chwile na nich odpocząć czasem ;) czy zrelaksować się na dłuuugich alpejskich trasach widokowych.  najlepiej po prostu lubić wszystko i jeździć dla przyjemności :), czasem po czarnych, czasem po czerwonych, czasem po niebieskich jeszcze innym razem po za trasą i, no właśnie co kto lubi, to jest właśnie fajne w narciarstwie.

Ja akurat nie lubię, bardzo nie lubię trasy nr 3. Jest długa ale jak dla mnie nudna, pełna początkujących, ostatnia ścianka to się nadaję na stromą czerwoną trasę i jeszcze to zdejmowanie nart przy każdym zjeździe... Nie krytykuje osób które lubią 3 ale w mojej opinii jest jedną z najgorszych tras w Szczyrku. Ale to moja opinia. A Juliany to poezja. 10 nie lubię bo jest na niej zawsze dużo ludzi, jest szybko rozjeżdżona, często na niej jest dużo lodu, jest najbardziej popularna, dół jest słaby zwłaszcza zakręt na którym prawie zawsze wychodzą minerały po prawej, jest dużo muld i lodu. 9 jest fajna. Wjazd bywa problematyczny jak jest mgła, ale trasa jest zawsze pusta, dość szeroka i ten świetny uskok terenu. 9a to już zupełnie inna rozmowa. Wjazd przy mgle - ciężko trafić. Ale to co jest później... Trasa jest świetna. Zwłaszcza te zagłębienia terenu. 8 jak dla mnie jest nudna. 11 jest super tylko nie o 15:50...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Robur82 napisał:

Mam podobne upodobania

 3-ką też nie jeżdżę, tak samo uwilebiam uskok na 9a i dziwię się czemu tak tam pusto?

Widać TMR  wie jak robić ośrodek narciarski który ma zarabiac kasę

 jakoś na tej reszcie wykastrowanych tras tłok

Na 10 wjeżdża się odrazu od krzesła, a na 9a trzeba jechać dojazdem do Golgoty. Może to odstrasza że wjazd jest trochę zamaskowany i można wjechać na 11. No i kolor czerwony mocno na wyrost

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
19 minut temu, Mops napisał:

Zapewne w grudniu na start sezonu, potem ferie i na koniec w marcu przyszłego roku. A tak to jeszcze w sierpniu jadę do Szczyrku, a więc sprawdzę stan inwestycji😁

Jedziesz na trasy rowerowe, które maja podobno powstać w SMR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mops napisał:

Raczej nie, nie będę brał rowerów. Raczej chodzenie po Beskidach. A potem 8 dni w schronisku Orlica w Szczawnicy (Pieniny) z widokiem na Dunajec:x

Rower na Skrzycznem - super sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mops napisał:

A tam jak się jedzie? FISem Czy Ondraszkiem?

Możesz ruszyć np. ze schroniska w kierunku małego skrzycznego, i co ważne nie musisz podchodzić bo, ... podjedziesz pod górkę. Szlaki sa do rze oznaczone i opisane, na SMR może do tego czasu tez już będzie jakaś oficjalna trasa.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC pinned this temat
  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...