Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Worldskitest 2019


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze takie doświadczenie w moim życiu, WorldSkitest.

Miałam przyjemność uczestniczyć w światowym teście 10 topowych marek nart. Moje wrażenia? Niezapomniane Śmiało mogę powiedzieć, że jest to jedna z ciekawszych imprez w jakich brałam udział. Testy w tym roku odbywały się w Karyntii w Bad Kleinkirchheim Ski Area. Trzydniowy wyjazd, a tyle wrażeń. Całą imprezę, jak co roku organizuje Gerhard Bruggler, bardzo sympatyczny i pozytywny gość. Udział w testach biorą zarówno amatorzy, jak i zawodnicy Pucharu Świata, Mistrzowie Świata i Mistrzowie Olimpijscy.


Pierwszy dzień meldujemy się w hotelu, szybki prysznic i biegniemy na konferencję. Już wiemy jakie narty będziemy testować na drugi dzień. Będę miała przyjemność jeździć na nartach high performance w grupie kobiecej. Następnie odbywa się uroczysta kolacja. Przez trzy godziny delektujemy się tutejszym smakami. Zmęczeni kładziemy się spać, by rano wypoczęci wstać na testy.
Drugi dzień pobudka 5.30, 6.00 śniadanie, 7.15 zbiórka pod gondolą. Panowie zajmujący się serwisem oraz wszystkie narty testowe już na nas czekają.
Uczestnicy dostają do wypełnienia ankiety z numerem kolejno testowanych nart.
7.30 zaczynamy pierwsze szusy. Jestem bardzo podekscytowana faktem, iż jeżdżę w grupie tak wspaniałych osobowości, między innymi: Nicole Schmidhofer, Franz Klammer. Wszyscy są bardzo sympatyczni, otwarci i przyjaźnie nastawieni. Testuję 10 par nart, następnie ostatni zjazd zjeżdżam na pierwszej narcie, którą testowałam.

Moje odczucia w związku z jazdą na nartami z grupy high performance są mieszane. Wszystkie narty oceniam dosyć nisko, brak zachwytu i euforii. Przypominają mi moją pierwszą nartę, miękkie, brak stabilności, nie ma wow.

Na koniec każdy dostaje voucher na obiad i napój w pobliskiej restauracji. Wypoczęci i najedzeni zwiedzamy ośrodek, oczywiście na nartach. Wracamy do hotelu, krótki odpoczynek i idziemy na uroczystą kolację oraz pokaz mody odzieży narciarskiej. Przed pójściem spać zapisujemy się do kolejnej grupy testowej. Trzeci dzień zaczyna się podobnie jak dzień poprzedni. Testy zaczynamy wcześnie rano. Tym razem jestem bardzo podekscytowana, ponieważ zapisałam się do grupy open space 😃

Dlaczego jestem taka zadowolona? Ponieważ będę miała te narty pierwszy raz w życiu na nogach. Jakie moje wrażenia? Już w trakcie pierwszego zjazdu i tu mogę zacytować „Jezu ja płynę” narty bardzo przypadły mi do gustu, zarówno gigantka, jak i szeroka narta. Przede wszystkim poczułam, iż długość narty ma znaczenie. Dłuższa deska daje większą stabilność. Czułam się bezpieczniej, a na gigantkach tak jakbym jechała po torach kolejowych. Mogę zdradzić, że już od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zakupu szerokiej narty na trudne warunki, muldy, duże opady śniegu. Decyzja zapadła, kupuję😁 Wieczorem kolacja w małym gronie, kilka osób testujących, organizator, obsługa, rodzinna atmosfera, wyśmienite jedzenie, wino i tak się kończy wspaniała przygoda jaką jest WorldSkitest. Śniadanie i w drogę podbijać kolejne stoki.

Mega impreza, wspaniali ludzie, możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na tak wielu różnych nartach. Przez dwa dni przetestowałam 22 pary nart. Dla porównania do tej pory jeździłam na 4 😃. Wspaniałe doświadczenie, polecam wszystkim, którzy będą mieli możliwość uczestniczenia w tego typu zabawie😉, ups 😄, jak powiedział Gerhard, ciężkiej pracy😉
Jacku, @JC jeszcze raz dziękuję za zaproszenie😉

Poniżej kilka zdjęć nart, które testowałam w ostatni dzień z grupy open space, poniższe nie zostały oklejone. Brakuje zdjęcia nart Fischer The Curv, które przypadły mi do gustu, zarówno pod względem jazdy jak i designu.

54434423_574555186356030_8211222230017769472_n.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

  • Like 14
  • Thanks 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, marionen napisał:

Piękna dynamiczna jazda i do tego narciarz nie przekroczył 65 km/h. Jak widać nie o prędkość chodzi w narciarstwie w pierwszej kolejności...

Jak to zmierzyłeś jeśli można zapytać? Jedyna prędkość pokazywana to jak rozumiem kamerzysty jadącego na krechę. :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2019 o 19:49, Paula napisał:

Pierwsze takie doświadczenie w moim życiu, WordSkitest.

Miałam przyjemność uczestniczyć w światowym teście 10 topowych marek nart. Moje wrażenia? Niezapomniane Śmiało mogę powiedzieć, że jest to jedna z ciekawszych imprez w jakich brałam udział. Testy w tym roku odbywały się w Karyntii w Bad Kleinkirchheim Ski Area. Trzydniowy wyjazd, a tyle wrażeń. Całą imprezę, jak co roku organizuje Gerhard Bruggler, bardzo sympatyczny i pozytywny gość. Udział w testach biorą zarówno amatorzy, jak i zawodnicy Pucharu Świata, Mistrzowie Świata i Mistrzowie Olimpijscy.
Pierwszy dzień meldujemy się w hotelu, szybki prysznic i biegniemy na konferencję. Już wiemy jakie narty będziemy testować na drugi dzień. Będę miała przyjemność jeździć na nartach high performance w grupie kobiecej. Następnie odbywa się uroczysta kolacja. Przez trzy godziny delektujemy się tutejszym smakami. Zmęczeni kładziemy się spać, by rano wypoczęci wstać na testy.
Drugi dzień pobudka 5.30, 6.00 śniadanie, 7.15 zbiórka pod gondolą. Panowie zajmujący się serwisem oraz wszystkie narty testowe już na nas czekają.
Uczestnicy dostają do wypełnienia ankiety z numerem kolejno testowanych nart.
7.30 zaczynamy pierwsze szusy. Jestem bardzo podekscytowana faktem, iż jeżdżę w grupie tak wspaniałych osobowości, między innymi: Nicole Schmidhofer, Franz Klammer. Wszyscy są bardzo sympatyczni, otwarci i przyjaźnie nastawieni. Testuję 10 par nart, następnie ostatni zjazd zjeżdżam na pierwszej narcie, którą testowałam.

Moje odczucia w związku z jazdą na nartami z grupy high performance są mieszane. Wszystkie narty oceniam dosyć nisko, brak zachwytu i euforii. Przypominają mi moją pierwszą nartę, miękkie, brak stabilności, nie ma wow.

Na koniec każdy dostaje voucher na obiad i napój w pobliskiej restauracji. Wypoczęci i najedzeni zwiedzamy ośrodek, oczywiście na nartach. Wracamy do hotelu, krótki odpoczynek i idziemy na uroczystą kolację oraz pokaz mody odzieży narciarskiej. Przed pójściem spać zapisujemy się do kolejnej grupy testowej. Trzeci dzień zaczyna się podobnie jak dzień poprzedni. Testy zaczynamy wcześnie rano. Tym razem jestem bardzo podekscytowana, ponieważ zapisałam się do grupy open space 😃

Dlaczego jestem taka zadowolona? Ponieważ będę miała te narty pierwszy raz w życiu na nogach. Jakie moje wrażenia? Już w trakcie pierwszego zjazdu i tu mogę zacytować „Jezu ja płynę” narty bardzo przypadły mi do gustu, zarówno gigantka, jak i szeroka narta. Przede wszystkim poczułam, iż długość narty ma znaczenie. Dłuższa deska daje większą stabilność. Czułam się bezpieczniej, a na gigantkach tak jakbym jechała po torach kolejowych. Mogę zdradzić, że już od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zakupu szerokiej narty na trudne warunki, muldy, duże opady śniegu. Decyzja zapadła, kupuję😁 Wieczorem kolacja w małym gronie, kilka osób testujących, organizator, obsługa, rodzinna atmosfera, wyśmienite jedzenie, wino i tak się kończy wspaniała przygoda jaką jest WordSkiTest. Śniadanie i w drogę podbijać kolejne stoki.

Mega impreza, wspaniali ludzie, możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na tak wielu różnych nartach. Przez dwa dni przetestowałam 22 pary nart. Dla porównania do tej pory jeździłam na 4 😃. Wspaniałe doświadczenie, polecam wszystkim, którzy będą mieli możliwość uczestniczenia w tego typu zabawie😉, ups 😄, jak powiedział Gerhard, ciężkiej pracy😉
Jacku, @JC jeszcze raz dziękuję za zaproszenie😉

Poniżej kilka zdjęć nart, które testowałam w ostatni dzień z grupy open space, poniższe nie zostały oklejone. Brakuje zdjęcia Fisherów Curv, które przypadły mi do gustu, zarówno pod względem jazdy jak i designu.

54434423_574555186356030_8211222230017769472_n.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Dzięki za odpowiedź ( w formie własnych doświadczeń opisanych powyżej) w temacie zakupu dodatkowej pary nart na trudniejsze warunki na stoku (mokry śnieg, muldy, +16C itp)

Niedawno będąc na Chopok-u maiłem ,,przyjemność'' śmigać w mokrym śniegu  w temp. +16 st C. Było ciężko! Ale uznałem, że narta  na której jeżdżę: HEAD WORLCUP REBELS I.SLR nie za bardzo lubi takie warunki, mocno dała mi po nogach, chociaż nie powiem, było super! 

Zadałem pytanie na forum w kwestii dodatkowej pary nart na trudniejsze warunki na stoku, dostałem mnóstwo odpowiedzi, podpowiedzi, rad mniej lub bardziej przyjemnych do czytania.

Lekko się zamieszałem, ale Ty dodałaś mi wiary, że trzeba szukać ...

Dzięki bardzo!

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wolf ski napisał:

Dzięki za odpowiedź ( w formie własnych doświadczeń opisanych powyżej) w temacie zakupu dodatkowej pary nart na trudniejsze warunki na stoku (mokry śnieg, muldy, +16C itp)

Niedawno będąc na Chopok-u maiłem ,,przyjemność'' śmigać w mokrym śniegu  w temp. +16 st C. Było ciężko! Ale uznałem, że narta  na której jeżdżę: HEAD WORLCUP REBELS I.SLR nie za bardzo lubi takie warunki, mocno dała mi po nogach, chociaż nie powiem, było super! 

Zadałem pytanie na forum w kwestii dodatkowej pary nart na trudniejsze warunki na stoku, dostałem mnóstwo odpowiedzi, podpowiedzi, rad mniej lub bardziej przyjemnych do czytania.

Lekko się zamieszałem, ale Ty dodałaś mi wiary, że trzeba szukać ...

Dzięki bardzo!

 

 

domyślam się nawet kto dał te bardzo "pomocne rady" z kategorii nieprzyjemnych, wiem o jakie warunki chodzi na Chopoku, ja celuje w druga parę nart freride jak np. Elan Ripstick 96 lub 106, bo lubię też poza trasa pohasać w kopnym śniegu jak po mocnych opadach na Łomnicy, Pilsku czy nawet w Szczyrku a może w Colorado ;), takie narty tez są testowane ale nie na tej imprezie, Ripstick był najlepszy w poprzedniej edycji w kategorii freeride. Zapytaj @JC o wyniki testów takich nart, to na pewno dostaniesz rzetelną odpowiedź zamiast nadętych dyrdymał pseudofachowców ;), dla mnie World Ski Test jest bardzo miarodajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sariensis napisał:

domyślam się nawet kto dał te bardzo "pomocne rady" z kategorii nieprzyjemnych, wiem o jakie warunki chodzi na Chopoku, ja celuje w druga parę nart freride jak np. Elan Ripstick 96 lub 106, bo lubię też poza trasa pohasać w kopnym śniegu jak po mocnych opadach na Łomnicy, Pilsku czy nawet w Szczyrku a może w Colorado ;), takie narty tez są testowane ale nie na tej imprezie, Ripstick był najlepszy w poprzedniej edycji w kategorii freeride. Zapytaj @JC o wyniki testów takich nart, to na pewno dostaniesz rzetelną odpowiedź zamiast nadętych dyrdymał pseudofachowców ;), dla mnie World Ski Test jest bardzo miarodajny.

Dziękuję za dobre słowo i akceptacje dla moich rozważań, kibicuję relacją JC, spoko gość! Na pewno będę pytał i konsultował, znalazłem kanał dostępu do dobrej wiedz :) 

Pozdrawiam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki uprzejmości Pawła mamy zdjęcia ze swojej jazdy :) 

Myślę, że @JC się nie obrazi jeśli wstawię go również na dwóch zdjęciach?...

Ciekawe, czy po naszych minach kapniecie się na której z nart jeździło się najlepiej? ;) 

Radość przed założeniem oklejonej narty:

IMG2_2236.thumb.jpg.4d426ca40ae2f061559de873c555006f.jpg

Paula w dniu pierwszym :) Ciekawe jaka to narta? 😮 

IMG_0491.thumb.jpg.6ca9ebcc004542e6d0a0776ec6ffab3c.jpg

marboru… Podobno styl jazdy na goryla :D 

IMG_1717.thumb.jpg.a649fbfa1f0783e2bf2046827ae15eba.jpg

Atmosfera :) Razem z Jackiem.

IMG_2942.thumb.jpg.4c4591b75f8a19979afd255c2675c773.jpg

W drugą stronę skręt ;) 

IMG2_0802.thumb.jpg.1eeab54e987630fd02423b9e111364c1.jpg

To i ja w drugą stronę :) 

IMG2_1037.thumb.jpg.27b2fb149cbb4ec6e06afc58ad9475e9.jpg

Po sztruksie to ja lubię...

IMG2_0608.thumb.jpg.cc9bfdc13e8a258224fad1a9f55b5516.jpg

Z bliska...

IMG2_0789.thumb.jpg.d091193d9ddd9dee572b80019a24727e.jpg

Na małym garbku:

IMG2_0777.thumb.jpg.fac2ed326d68d22368e111b00a617a23.jpg

Latająca Paula :) 

IMG2_1110.thumb.jpg.6e399916fad2e4640edd8922bf8e9010.jpg

Jest ok :) 

IMG2_1391.thumb.jpg.6043e251a9ed928ddf9757882ac1261e.jpg

Skręt...

Narta na R.

IMG2_1045.thumb.jpg.280cfefbf988f22853c8fd987579b841.jpg

Skręt narta na S.

IMG2_1349.thumb.jpg.74bacf7792d716d9f4b5dc8f3aedf1f9.jpg

A to... co za deska?

IMG2_1532.thumb.jpg.eee73903aede9c7280104982100d952d.jpg

Druga Połowa na Head.

IMG2_1383.thumb.jpg.f3399c6e4875ae768b098efe10d77be0.jpg

Kolejna narta - tym razem na F...

IMG2_1736.thumb.jpg.c81229e8a84823d6b0b137367cafdbb1.jpg

:)

IMG2_1608.thumb.jpg.9fd21c76aa6256453dd4271814624480.jpg

Kolejna deska na S:

IMG2_1928.thumb.jpg.0c54e99051545ed1eca3ebf93f647657.jpg

:)

IMG2_1743.thumb.jpg.af5283f104697d46bcccc3a9c90c19a0.jpg

Bardzo dobrze oceniona narta przeze mnie z drugiego mojego WST - tym razem na nogach Pauli.

IMG2_2019.thumb.jpg.311819e0d8030e0341c4a72f5af9249d.jpg

W trakcie przygotowywania relacji:

IMG2_2241.thumb.jpg.d96e795b9b26330efb6d3e66be2fffb1.jpg

Karyntia - jak pięknie!

IMG2_2233.thumb.jpg.51dbb90c306f6e1b24c466c79ad13cd9.jpg

Testerzy Skionline :) 

Paula, @JC, marboru:

IMG2_2342.thumb.jpg.c59050c996bdc14526f1668a6688eaeb.jpg

No i co?

Ciekawe, czy traficie, która z nart SL którą testowałem wygra?

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 11
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mariusz kto Ci powiedział o tym "gorylu", chciałbym poznać bo musi jeździć jakoś wyjątkowo przedziwnie skoro w Twoje pozycji widzi goryla. Pozycja jest zwarta i może sprawiać wrażenie cięższej i bardzo dobrze - tak powinno być, jedziesz dość szybko skręt jest pogłębiony - moim zdaniem (wiesz jak ze zdjęcia super!). Jedyny element jaki mi się rzuca w oczy to lekkie niedomknięcie sylwetki w środkowej fazie skrętu. Mam wrażenie, że kiedyś musiałeś jeździć wkładając trochę po kobiecemu biodro (zerknij na Paulę - uczyłeś ją i ona to ma) i zewnętrzna ręka zostaje Ci zbytnio z tyłu rzez co jesteś w lekkiej pozycji kontrrotacyjnej.

To oczywiście detale ale wiem, ze jesteś perfekcjonistą. W każdym razie goryl????

No to mógłbym na nartach wyglądać jak goryl. Obyśmy mieli całe stada takich "goryli".

Pozdro serdeczne

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...