Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, proszę o propozycje nart freeturowych z nastawieniem na zjazd wg. poniższych kryteriów:

 

1. Szerokość 85-95mm pod butem

2. Bardzo elastyczne i średniej twardości (coś jak narty do freestylu)

3. Porządny drewniany rdzeń

4. Raczej mniejszy/średni promień - optymalnie 16m/170cm

5. Częściowy rocker

6. Waga nie jest kluczowa ale dobrze żeby nie były jakoś super ciężkie. Optymalnie 1500g/szt.

 

To NIE mają być narty na puch - w puchu poradzę sobie na czymkolwiek. Podobnie z betonem, Narty mają się dobrze sprawdzać w trudnych śniegach, zsiadłym, przewianym, mokrym wiosennym(szczególnie), szreni (łamliwej) itd. Będą używane głównie wiosną, Tatry/Alpy, ewentualnie zimą na Pilsku. Wiązania będę montował ATK Freerider 12 a buty jeszcze nie wiem ale raczej z tych lżejszych) Jestem bardzo lekki, więc powierzchnia narty jest mniej istotna niż jej solidność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scott Pure

https://www.scott-sports.com/pl/pl/teams/wintersports/ws-freeride/jeremie-heitz

Sam zaś z tej stajni polecę moje ukochane Ski, choć Sage Kurdziel poleca. Wspomina Hendryxy PH:

https://www.ntn.pl/artykuly/sprzet/moje-ulubione-2016-2017/

No i Majesty Dirty Bears... Uncensored;-)

Kastle trza by przejrzeć po modelach.

No i Armada...

Nordica Enforcer wysoko w testach.

K2 Pinnacle takoż.

Line Sakana z ciekawostek.

PS. Sorry za off w niektórych modelach;-)

Edytowane przez sstar
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam @Spiochu dla Ciebie taką radę.

Oglądaj uważnie wszelkie możliwe imponujące relacje offpiste, trzeba wyjść poza to forum (tutaj jest za mało takich relacji).

I jak Ci ktoś zaimponuje, to przyglądaj się jego sprzętowi i tym się zainteresuj, możesz go wtedy nawet na priv pdopytać, czytasz recenzję, analizujesz.

To jest właśnie moja strategia szukania nowych nart skitour/freetour 🙂 

W ten sposób wybrałem sobie Salomon MTN 95, dzisiaj jeździłem pierwszy raz. Wiarygodną ocenę narcie można dać po np. dwóch sezonach, albo po 30 dniach w różnych warunkach.

Ja po jednym dniu jestem bardzo zadowolony, zjeżdżaliśmy w firnowych warunkach strome linie 🙂 Świetna geometria, jak dla mnie, nie za duży rocker z przodu, z tyłu brak. Mi tak mały promień jak proponujesz nie odpowiada na offpiste, w moim egzemplarzu jest R18. Rozmiar 169 waży katalogowo 1450g.

Rozważ też Salomon MTN 88.

Jeździłem też na Dynastar Cham 97 HM i one mają niski promień skrętu. Mogłoby Ci to odpowiadać. Znajdziesz moje recenzje tutaj albo na tym drugim forum 🙂

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie:

Świetna geometria, jak dla mnie, nie za duży rocker z przodu, z tyłu brak. Mi tak mały promień jak proponujesz nie odpowiada na offpiste, w moim egzemplarzu jest R18 przy długości 177.

Twój rozmiar 169 waży katalogowo 1450g. Rozmiar 177 waży 1520g.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuję wszystkim za porady, jak znajdę chwilę wolnego to przejrzę wszystko dokładnie.

Cytat

Oglądaj uważnie wszelkie możliwe imponujące relacje offpiste, trzeba wyjść poza to forum (tutaj jest za mało takich relacji).

I jak Ci ktoś zaimponuje, to przyglądaj się jego sprzętowi i tym się zainteresuj, możesz go wtedy nawet na priv pdopytać, czytasz recenzję, analizujesz.

Bardzo ciekawy pomysł. Czyje relacje polecasz czytać? Mam mało czasu a relacje choć ciekawe to zwykle są dość obszerne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spiochu

na wybór sprzętu skiturowego trzeba poświęcić trochę czasu i energii, jak nie masz czasu na analizy to może odłóż zakupy na później,

to jest poważna rada bez złośliwości, ale oczywiście zrobisz jak uważasz

 

właśnie mój ulubiony polski blog wyprodukował kolejny ciekawy artykuł, tym razem o wyborze zestawu skitur, na razie czytałem pobieżnie, może się przyda, pisze dużo niuansów

https://wertykalnie.wordpress.com/2019/02/26/wybor-pierwszego-zestawu-skiturowego/

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle mnie zrozumiałeś. Na wybór sprzętu poświęcam bardzo dużo czasu. Już z rok się interesuje aktualną sytuacją a to przecież nie jest mój pierwszy komplet.
Wszystkich relacji jednak przeczytać nie sposób. Co do artykułu to dobry materiał dla początkujących, choć są elementy z którymi się NIE zgadzam Np. że wygodny but przed wygrzaniem oznacza za duży.

Edytowane przez Spiochu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Spiochu napisał:

Chyba źle mnie zrozumiałeś. Na wybór sprzętu poświęcam bardzo dużo czasu. Już z rok się interesuje aktualną sytuacją a to przecież nie jest mój pierwszy komplet.
Wszystkich relacji jednak przeczytać nie sposób. Co do artykułu to dobry materiał dla początkujących, choć są elementy z którymi się NIE zgadzam Np. że wygodny but przed wygrzaniem oznacza za duży.

Popieram. Spiocha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2019 o 19:09, Spiochu napisał:

Podasz linka albo chociaż info w jakich działach szukać?

coś sam tego nie mogę znaleźć, ale mam zapisane swoje recenzje, więc tutaj po prostu wstawię

Dynastar Cham 97 HM, 177cm

Ja na nich jeździłem w sumie kilkanaście dni, wersja lżejsza 1700g na sztukę. W stosunku do nartki skiturowej jest to konkretna waga.

Narta ma niski promień skrętu R15. Dotychczas w miękkim mi to jednak nie przeszkadza, a wręcz ułatwia. Wydaje się że tylko przy jeździe na wprost jest problem z takim promieniem no i przy turowaniu na stromym. Z drugiej strony te ograniczenia można obejść. To nie jest narta do bicia rekordów prędkości jazdy na wprost, lecz do skręcania. Jak z turowaniem jest problem, to można założyć harszle albo raki. W końcu to nie jest narta do całodziennych turów na 4K, przynajmniej dla mnie. Zaletą pewną takiego promienia jest miła jazda po stoku i to dla mnie miało znaczenie przy jej wyborze (oczywiście jako dodatkowy ficzer). Niski promień czasami się objawia większą trudnością przy skręcie rotacyjnym / szuraniem w terenie miękkim, ale nie puchowym.
Dobry narciarz poradzi sobie z drobnymi ograniczeniami narty w pewnych tylko warunkach 🙂 To jest kwestia adaptacji i indywidualnych spojrzeń.

Natomiast to co dzisiaj już odczuwam jako wadę, to trochę za długi rocker, i to rzeczywiście mi doskwierało. Nie czuć tak mocnej stabilności w jeździe po twardym, jak by to wynikało z długości tej narty. Ale to też nie jest wada katastrofalna. Może się okazać że kiedyś w mega puchu ten rocker będzie bardzo chwalony.

Cham to dobra narta na freeride w miękkim śniegu oraz na przyjemną jazdę po trasie. Dość spory rocker, skrętność, łatwa w prowadzeniu. Niski promień powoduje że bardzo dobrze narta się też sprawdza do jazdy po trasie i to na każdym nastromieniu, od niebieskiej do czarnej. Jazda offpiste + jazda po trasie + jazda po zniszczonej trasie = idealny allmountain. Natomiast jako narta freetour na różnorodne warunki pozatrasowe - trochę za duży rocker oraz za mały promień skrętu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. W takim razie Cham odpada. Przy tej wadze to powinny być mega super a nie w miarę dobre.

Nie rozumiem tylko o co chodzi z tą jazdą na wprost? Na SL 165cm R13 jeżdżę na krechę w zasadzie z dowolną prędkością i nie widzę żadnego problemu. Jedzie się przecież na płaskiej narcie, więc w czym ten promień ma przeszkadzać?

Edytowane przez Spiochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Spiochu napisał:

Dzięki za opinię. W takim razie Cham odpada. Przy tej wadze to powinny być mega super a nie w miarę dobre.

Nie rozumiem tylko o co chodzi z tą jazdą na wprost? Na SL 165cm R13 jeżdżę na krechę w zasadzie z dowolną prędkością i nie widzę żadnego problemu. Jedzie się przecież na płaskiej narcie, więc w czym ten promień ma przeszkadzać?

Moim zdaniem ta narta jest troszkę zbyt reaktywna i pod wpływem nierówności podłoża ma ochotę skręcać sama. Można się do tego łatwo przyzwyczaić i nie jest to problem. Ale wolałem wcześniejsze Legendy.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Spiochu napisał:

Dzięki za opinię. W takim razie Cham odpada. Przy tej wadze to powinny być mega super a nie w miarę dobre.

Nie rozumiem tylko o co chodzi z tą jazdą na wprost? Na SL 165cm R13 jeżdżę na krechę w zasadzie z dowolną prędkością i nie widzę żadnego problemu. Jedzie się przecież na płaskiej narcie, więc w czym ten promień ma przeszkadzać?

Cześć

Bo Ty jesteś Piotrek drobny chłopak i dla Ciebie SL to jak SG. ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Ostatnio wpadły mi w oko narty Armada Invictus 89 ti

https://armadaskis.com/en-us/product/invictus-89-ti/

       

Taliowanie 129-87-119,5  R17m 171cm waga 1600g/szt

Rdzeń drewniany (topola + wstawki jesion), 2 warstwy blachy aluminiowej (titanalu), Rocker na dziobie.

Jeździł ktoś z was na tym sprzęcie?

 

Przy okazji, można je kupić bardzo tanio, ale nie w interesującej mnie długości:

https://ski24.pl/narty-meskie/22525-14412-narty.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...