Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty junior poziom ekspert/zawodowiec


DarekAJ

Rekomendowane odpowiedzi

spacer.pngWitajcie,

z uwagi na to iz sam poglebiam swoja wiedze na temat narciarstwa od niespelna dwoch sezonow, potrzebuje rady w kwestii prawie dziewiecioletniej corki. Jezdzi na nartach okolo trzy sezony. Nalezy do jednego z najlepszych szwedzkich klubow jazdy alpejskiej i oprocz niej wszyscy z rowiesnikow wyekwipowani sa w dwa typy nart: rossognol hero FIS SL Pro albo head WC rebels iSL RD Team JR. Posrod tych rowiesnikow na swoich tanich deskach na zawodach klubowych zajmuje drugie miejsce. Wszyscy mi mowia talencie, a ja chce dac corce rowne szanse i dopasowac sprzet tak, by mogla wycisnac z mich wszystko.

Z gory dzieki za sugestie!

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jest taka. Po pierwsze sam już wymieniłeś dwa bardzo dobre modele nart. Co stoi na przeszkodzie żeby wyposażyć Twoją córkę w któryś z tych modeli? To jedno. A drugie i chyba ważniejsze!  Jeśli jest rzeczywiście tak jak piszesz to czy nie byłoby najlepszym sposobem porozmawianie z trenerami klubowymi i zasięgnięcie ich opinii? I zastosowanie się do ich zaleceń? Trenują Twoją córkę, znają doskonale jej umiejętności, ewentualne braki i niedostatki, wiedzą co już potrafi i jaki cel stoi przed nią, wiedzą na co należy zwrócić uwagę żeby zrobić odpowiedni i jak największy postęp no i znają bardzo dobrze sprzęt! Ja bym tak zrobił. To najsensowniejsze i najlepsze rozwiązanie. Potrzebujesz porady specjalisty - trenera dzieci i młodzieży. A tak swoją drogą - najlepszy szwedzki klub nie zapewnia sprzętu? Sam musisz go kupować i to jeszcze według własnego uznania? Trochę to dziwne jak dla mnie.

Potencjał jest, możliwości też. Działaj!!!!

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wspaniale trenować wnajlepszym klubie szwedzkim (do tego na zwykłych sklepówkach). Masz prawdziwy skarb. Twoja córka jeździ na poziomie Anji Pärson, Pernilli Wiberg, Fridy Hansdotter czy Anny Swenn Larsson, oczywiście w porównaniu do wieku. Szwedzi pewnie celowo dla Twojej córki dają sklepowe All Roundy by szwedzki dzieciaki mogły jako tako rywalizować z córką (poza jedną zawodniczką, która gdyby nie narty zapewne też by dostała bęcki od Twojej pociechy). Pogadaj z 5-7 producentami nart i wybierz najlepszą ofertę. Zwróć uwagę nie tylko kto da Wam najwięcej kasy (przeważnie Head), ale też zapewni najlepszy serwis (serwismenów), wynajmie najlepszych trenerów i dostarczy najlepsze Swoje narty w pierwszej kolejności dla córki (jak Mikaela w Atomicu, czy ALS w Head). Córka będzie reprezentować Polskę czy Szwecję. To wspaniałe trenować w najlepszym klubie Szwedzkim. Gratuluję i czekam na relację z zawodów, wrzucaj tutaj wyniki, będziemy kibicować!

  • Haha 1
  • Confused 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marionen napisał:

To wspaniale trenować wnajlepszym klubie szwedzkim (do tego na zwykłych sklepówkach). Masz prawdziwy skarb. Twoja córka jeździ na poziomie Anji Pärson, Pernilli Wiberg, Fridy Hansdotter czy Anny Swenn Larsson, oczywiście w porównaniu do wieku. Szwedzi pewnie celowo dla Twojej córki dają sklepowe All Roundy by szwedzki dzieciaki mogły jako tako rywalizować z córką (poza jedną zawodniczką, która gdyby nie narty zapewne też by dostała bęcki od Twojej pociechy). Pogadaj z 5-7 producentami nart i wybierz najlepszą ofertę. Zwróć uwagę nie tylko kto da Wam najwięcej kasy (przeważnie Head), ale też zapewni najlepszy serwis (serwismenów), wynajmie najlepszych trenerów i dostarczy najlepsze Swoje narty w pierwszej kolejności dla córki (jak Mikaela w Atomicu, czy ALS w Head). Córka będzie reprezentować Polskę czy Szwecję. To wspaniałe trenować w najlepszym klubie Szwedzkim. Gratuluję i czekam na relację z zawodów, wrzucaj tutaj wyniki, będziemy kibicować!

Tak, Anja na ostatnich zawodach w Bygdsiljum przytulała mi córę, bo mi się na stoku wywalała, miała problem z naciskiem na zewnętrzną nartę i traciła grip na oblodzonym stoku. Nazwała ją fighterem zawodów, a dziś miałem okazję jej za to podziękować gdy moja córa zajęła w swojej grupie wiekowej drugie miejsce. Wyłączając dziewczynkę o rok starszą, zajęła miejsce pierwsze.

 

W szwedzkim klubie jak w każdym innym, rodzice wyposażają swoje dzieci. A ja przyznam się, nie podchodziłem aż tak poważnie do ekwipunku mojego dzieciaka, do momentu w którym nie zaczęła osiągać tak dobrych wyników. Na sprzęt trzeba zapracować, nie jestem szwedem który daje najlepsze rzeczy od razu. Dziwię się Waszemu podejściu, bo okazujecie na ten moment arogancję sięgającą zenitu i chyba jednak pytanie polaków o zdanie jest bardzo złym pomysłem.

Zadałem pytanie by zweryfikować radę trenerów, bo lepiej sięgnąć do kilku źródeł niż do jednego,  to jest chyba oczywiste. Te modele, które podałem, są polecone właśnie przez trenera z mojego klubu.

W poście zdjęcie z dzisiejszej tabeli. Dla tych którzy napisali o jakiejś ściemie, moja córka nazywa się Lena Jaszewska.
IMG_3008.JPG

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Aressi napisał:

Moja rada jest taka. Po pierwsze sam już wymieniłeś dwa bardzo dobre modele nart. Co stoi na przeszkodzie żeby wyposażyć Twoją córkę w któryś z tych modeli? To jedno. A drugie i chyba ważniejsze!  Jeśli jest rzeczywiście tak jak piszesz to czy nie byłoby najlepszym sposobem porozmawianie z trenerami klubowymi i zasięgnięcie ich opinii? I zastosowanie się do ich zaleceń? Trenują Twoją córkę, znają doskonale jej umiejętności, ewentualne braki i niedostatki, wiedzą co już potrafi i jaki cel stoi przed nią, wiedzą na co należy zwrócić uwagę żeby zrobić odpowiedni i jak największy postęp no i znają bardzo dobrze sprzęt! Ja bym tak zrobił. To najsensowniejsze i najlepsze rozwiązanie. Potrzebujesz porady specjalisty - trenera dzieci i młodzieży. A tak swoją drogą - najlepszy szwedzki klub nie zapewnia sprzętu? Sam musisz go kupować i to jeszcze według własnego uznania? Trochę to dziwne jak dla mnie.

Potencjał jest, możliwości też. Działaj!!!!

Ogólnie, klub jest sponsorowany, więc nie wiem czy te modele są najlepsze, a skoro mam wydawać niemałe pieniądze na sprzęt, szukam najlepszego rozwiązania. Moja wiedza w zakresie sprzętu jest znikoma, a jak mi znajomy tutaj powiedział, narciarstwo to dziedzina sportu gdzie materiał odgrywa olbrzymią rolę. Moją córę trenują trenerzy w klubie, trenuje od czasu do czasu instruktor i trochę ja. Górę mamy pięć minut od domu, więc jesteśmy na zjeździe minimum 3-4 razy w tygodniu po 2-3 godziny. Do tej pory jeździła na tych nartach:
https://www.skionline.pl/sprzet/narty,13-14,elan,morpheo-pro-qt,6736.html

I właśnie na nich deklasuje rówieśników. Ma je od dwóch sezonów, więc narty są za krótkie. Na kantach zaczęła jeździć z początkiem tego sezonu. A jak jeździ widać nieco na filmiku na górze. Dzięki za dobre słowa!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, labas napisał:

Powodzenia, o Mądrzejszy od trenerów.

Jest różnica między kwestionowaniem a weryfikowaniem. Ja lubię czerpać z wielu źródeł. To pozwala mi zachować szczyptę obiektywizmu i zdrowy rozsądek. Możliwe, że to przychodzi z wiekiem. Nie zmienia to postaci rzeczy, że fajnie, iż na tym forum pokazali się i również normalni ludzie, bez aroganckich zapędów, którzy potrafili mnie ukierunkować.

 

A propos ściemy, powyżej masz dokument. Odniesiesz się?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, DarekJ napisał:

 

 

A propos ściemy, powyżej masz dokument. Odniesiesz się?

 

Oczywiście, bardzo mnie cieszy oglądanie małych ścigantów, gratulacje za wynik córki - do tego nie mam nic, pełen szacun.

Ściemą jest Twoje postępowanie, dla mnie nie zrozumiałe, jeśli dobrze znam się na jeździe i nartach, to sam wybieram narty, jeśli jestem laikiem to muszę zawierzyć trenerom.

Nigdy nie pytałbym na forum amatorów o narty dla zawodnika, jest to podważanie doświadczenia i wiedzy osób szkolących (trenerów).

Przetłumacz cały ten temat i daj przeczytać trenerom swojej córki, jestem ciekaw ich reakcji.

Edytowane przez labas
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DarekAJ napisał:

Z gory dzieki za sugestie!

 

Myślę, że jeżeli podasz wiek i gabaryty córki, wraz z prośbą o podanie kilku topowych nart juniorskich SL i GS, wtedy znajdzie się ktoś i poda kilka przykładów. Każda duża firma produkuje narty zawodnicze dla juniorów i tam musisz szukać

https://shop.atomic.com/pl-pl/kids/alpine/skis.html

Marka nie ma znaczenia większego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nie dziw się kolego bo Twoje opisy są dość nieprawdopodobne. Piszesz, że Twoje dziecko trenuje w najlepszym klubie i jednocześnie, że Ty je trenujesz. Z drugiej strony nie potrafisz dobrać nart a na dodatek język, którego używasz zdradza, ze ie masz pojęcia o narciarstwie.

Piszesz, że to najlepszy klub w Szwecji a weryfikujesz decyzje trenerów nie znając się na sprawie???

O co więc chodzi?

Narty - każdy GS wzrost +5 cm. Pozdro

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trenerzy wskazują przykładowe narty. A ja lubię wiedzieć więcej. Nie wiem czy to forum jest 'dla amatorów', nie zakładam, że jest, skoro jest podpięte do strony z opisem większości modeli nart dostępnych na rynku. I dlatego właśnie wydaje mi się, że jest to idealne miejsce by podpytać o narty dla juniorki. Jej styl jak widać było na filmiku, który tu wstawiłem jest agresywny. Potrzebuje nart precyzyjnych. Bardzo swobodnie się czuje w jakichkolwiek. Tyczki bierze bardzo agresywnie, niemal na nie najeźdżając(nie ma tam więcej miejsca niż szerokość dłoni, często mniej). Ma 135cm wzrostu, waży 31kg. Zawody obejmują slalom oraz gigant. Więc potrzebuje dwóch typów. Ogólnie, z długością problemu nie będzie, bo powiedziano mi, że przy slalomie 0.9 wzrostu, przy gigancie, 1.1 wzrostu. Jeździ w różnych warunkach, ale najwększy problem sprawiają jej oblodzone częsci stoku. Nie ześlizguje się, stara się jeździć na krawędziach od początku do końca zjazdu.

Jeśli chodzi o technikę, potrafi jeździć slalomem na prawej narcie i na lewej narcie(pojedynczo). Szukam więc modeli nart wymagających, bo wiem, że jakichkolwiek by jej nie dano, da sobie radę.

Edytowane przez DarekJ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DarekJ napisał:

Trenerzy wskazują przykładowe narty. A ja lubię wiedzieć więcej. Nie wiem czy to forum jest 'dla amatorów', nie zakładam, że jest, skoro jest podpięte do strony z opisem większości modeli nart dostępnych na rynku. I dlatego właśnie wydaje mi się, że jest to idealne miejsce by podpytać o narty dla juniorki. Jej styl jak widać było na filmiku, który tu wstawiłem jest agresywny. Potrzebuje nart precyzyjnych. Bardzo swobodnie się czuje w jakichkolwiek. Tyczki bierze bardzo agresywnie, niemal na nie najeźdżając(nie ma tam więcej miejsca niż szerokość dłoni, często mniej). Ma 135cm wzrostu, waży 31kg. Zawody obejmują slalom oraz gigant. Więc potrzebuje dwóch typów. Ogólnie, z długością problemu nie będzie, bo powiedziano mi, że przy slalomie 0.9 wzrostu, przy gigancie, 1.1 wzrostu. Jeździ w różnych warunkach, ale najwększy problem sprawiają jej oblodzone częsci stoku. Nie ześlizguje się, stara się jeździć na krawędziach od początku do końca zjazdu.

Jeśli chodzi o technikę, potrafi jeździć slalomem na prawej narcie i na lewej narcie(pojedynczo). Szukam więc modeli nart wymagających, bo wiem, że jakichkolwiek by jej nie dano, da sobie radę.

Cześć

Wszystko co powinieneś wiedzieć wiesz. Potrzebujesz dwie pary nart SL i GS i tyle. Niedługo będziesz musiał kupić kolejne dwie pary - startowe. Od samych nart ważniejsze jest ich przygotowanie. W Polsce są tzw. Raceprogramy dostępne dla klubów w których można kupić narty sportowe ze zniżką. U Ciebie - załatwiaj wszystko przez klub bo widać, że nie za bardzo masz pojęcie o co chodzi.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DarekJ napisał:

Jej styl jak widać było na filmiku, który tu wstawiłem jest agresywny.

Teraz dopiero widzę filmik, jakoś wcześniej nie zwróciłem uwagi

https://darekjaszewski.com/files/video.mp4

Jeżeli cię stać i masz kaprys kupić nowe narty (dzieci wyrastają!), wytypuj dla córki najlepsze propozycje SL i GS dla juniorów z 3-4 firm. Skonsultuj wybór z trenerem. Praktycznie bez znaczenia, czy wybierzesz Atomic, Fischer, Head, Rossi, czy coś. Może faktycznie, jak zasugerowano wyżej, Twój klub ma umowę z jakimś dostawcą i kupisz narty ze zniżką.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Wszystko co powinieneś wiedzieć wiesz. Potrzebujesz dwie pary nart SL i GS i tyle. Niedługo będziesz musiał kupić kolejne dwie pary - startowe. Od samych nart ważniejsze jest ich przygotowanie. W Polsce są tzw. Raceprogramy dostępne dla klubów w których można kupić narty sportowe ze zniżką. U Ciebie - załatwiaj wszystko przez klub bo widać, że nie za bardzo masz pojęcie o co chodzi.

Pozdrowienia

U mnie jakoś średnio taniej to wychodzi niestety.

Zgadza się, córa zaczęła śmigać podwyższając o poziom swe osiągi po odpowiednim nawoskowaniu i naostrzeniu nart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, WojtekM napisał:

Teraz dopiero widzę filmik, jakoś wcześniej nie zwróciłem uwagi

https://darekjaszewski.com/files/video.mp4

Jeżeli cię stać i masz kaprys kupić nowe narty (dzieci wyrastają!), wytypuj dla córki najlepsze propozycje SL i GS dla juniorów z 3-4 firm. Skonsultuj wybór z trenerem.

 

Świetny pomysł!

I tak właśnie zrobię :)

 

Dzięki wielkie!

Edytowane przez DarekJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy to zakładam, ze klub ma oferty race od producenta lub producentów nart. Zainteresuj sie z kim współpracuje Twój klub. Rossi i Head to bardzo dobre opcje, podobnie jak inne typu Elan lub Atomic, czy Dynastar. To sa wszystko porównywalne rzeczy. Większość programów w Polsce zaklada zamówienie sprzętu do końca marca - ten termin teoretycznie minął, nie wiem jak w Szwecji - i robi sie to co do zasady przez klub. Sprawdź, czy Wasz klub juz robił zamówienia.

Najlepiej pogadaj z trenerami w klubie, ale te modele na które wskazali powinny być ok. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cosworth240 napisał:

A jak chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy to zakładam, ze klub ma oferty race od producenta lub producentów nart. Zainteresuj sie z kim współpracuje Twój klub. Rossi i Head to bardzo dobre opcje, podobnie jak inne typu Elan lub Atomic, czy Dynastar. To sa wszystko porównywalne rzeczy. Większość programów w Polsce zaklada zamówienie sprzętu do końca marca - ten termin teoretycznie minął, nie wiem jak w Szwecji - i robi sie to co do zasady przez klub. Sprawdź, czy Wasz klub juz robił zamówienia.

Najlepiej pogadaj z trenerami w klubie, ale te modele na które wskazali powinny być ok. 

Bardzo wartościowy post!
Na pewno dopytam, przyznam się, że sprawy wewnątrz klubowe to dla mnie nowość jeśli chodzi o kwestie finansowe. Niby klub wrzuca logo Rossi na plakietki, ale jak patrzyłem na ceny promowanego przez klub sklepu, to średnio są niskie. I na pewno nie są niższe od head. A i jedne i drugie są sporo droższe od ofert znajdowanych w sieci. Muszę dopytać, czy to dla zewnętrznego klienta czy ceny są uniwersalne.

Dzięki wielkie za informacje i sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, moruniek napisał:

Jeżeli jest tak dobra jak mówisz, weź jej wyniki z zawodów i wyślij zapytanie do kilku sklepów sportowych (lub dystrybutorów sprzętu narciarskiego) z okolicy. Może ktoś da jej te narty w zamian za reklamę np. swojego sklepu. 

Interesujące, tym bardziej że rokrocznie startuje już w zawodach sponsorowanych przez intersport. Nie przyszło mi to nawet do głowy. Spróbować warto. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja chyba obrazuje różnicę w podejściu do sprawy rodziców talentów ze Szwecji i w Polsce.Ci drudzy,znani mi w dużej ilości,o nic nie pytają,bo sami wszystko wiedzą najlepiej,i po początkowym okresie szkolenia klubowego zabierają dziecko i sami je trenują,bo niepowodzenia zwalają na trenera lub kolejnych trenerów.I stąd pewnie niedowierzanie niektórych kolegów,że ktoś może na poważnie zadawać takie pytania,bo ich wiedza o polskich rodzicach jest taka jak moja...

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że niestety nam, Polakom, generalnie brak życzliwości i przykro mi z tego powodu. Pierwszą reakcją na nietypowe pytanie jest nieufność i kpiny. A przecież nawet mając wątpliwości można je wyrazić w sposób, który nie jest niesympatyczny. Życzę córce powodzenia - i dobrych nart! 

Edytowane przez Maria
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DarekJ napisał:

Interesujące, tym bardziej że rokrocznie startuje już w zawodach sponsorowanych przez intersport. Nie przyszło mi to nawet do głowy. Spróbować warto. Dzięki!

Jezeli juz bedziesz mial jakies typy nart (swoje lub trenerow) wtedy wrzuc linki. Idzie sezon letni i fajnie bedzie poczytac o jakichs dylematach narciarskich :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maria napisał:

Myślę, że niestety nam, Polakom, generalnie brak życzliwości i przykro mi z tego powodu. Pierwszą reakcją na nietypowe pytanie jest nieufność i kpiny. A przecież nawet mając wątpliwości można je wyrazić w sposób, który nie jest niesympatyczny. Życzę córce powodzenia - i dobrych nart! 

Masz rację,ale w zestawieniu ze zwyczajami środowiska naszych rodziców pytania brzmiały tak,że ja też w pierwszej chwili pomyślałem,że ktoś sobie robi jaja.Spotkałem się parę razy z pytającymi,których traktowałem z nieufnością,bo myślałem sobie,że sobie robią jaja ze mnie.Ale teraz już rozumiem,że była to po prostu prostoduszna naiwność,jak u Voltaire'a  "O wszystkich tych zdarzeniach lud fałszywie mniema,prócz naszej naiwności-innych cudów nie ma..."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...