Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wiosenne i Letnie wyprawy rowerowe i piesze po górach


Mops

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, .Beata. napisał:

Nie byłam ani na jednej ani na drugiej Malcie ...na nartach;)  lokalna jak dla mnie do kitu (to tak jakbyś lizaka lizał przez szybę) a na najbliższą górkę mam 12 km - też bez tlenu ;) 

No cóż, pojadę tam, gdzie znajdę bazę. KPN to w ogóle jakiś matrix jest, jeśli Karkonosze to chętnie czeskie, z resztą jest mi obojętne gdzie...gdziekolwiek

https://kpnmab.pl/ostrzezenia

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Lexi napisał:

 Akurat taki obieżyświat jak Ty to powinien bez podpowiedzi wiedzieć...🙂 

Jeśli pisałeś o jakiejś górce w Beskidach z 300m przewyższenia to dalej nie wiem o jaką chodzi. Beskidy mam słabo obchodzone, na pewno dużo gorzej niż Alpy. :) Np. nigdy nie byłem na Skrzycznem, Klimczoku ani na Baraniej Górze. :D Co innego Tatry, tam byłem wiele razy.

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ziemowit napisał:

Jeśli pisałeś o jakiejś górce w Beskidach z 300m przewyższenia to dalej nie wiem o jaką chodzi. Beskidy mam słabo obchodzone, na pewno dużo gorzej niż Alpy. :) Np. nigdy nie byłem na Skrzycznem, Klimczoku ani na Baraniej Górze. :D Co innego Tatry, tam byłem wiele razy.

Uwielbiam Beskidy...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ziemowit napisał:

Jeśli pisałeś o jakiejś górce w Beskidach z 300m przewyższenia to dalej nie wiem o jaką chodzi. Beskidy mam dość słabo obchodzone, na pewno dużo gorzej niż Alpy. :) Np. nigdy nie byłem na Skrzyczne. :D Co innego Tatry, tam byłem wiele razy.

To dotyczyło akurat poznańskiej Malty. A o górce 300m nie ma co pisać takich górek tutaj sporo i kompletnie nie ma znaczenia która to 😉.... takie tam krzaki ..

A Beskidy są super na lato, są zalesione a w Tatrach jednak patelnia.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, .Beata. napisał:

Nie byłam ani na jednej ani na drugiej Malcie ...na nartach;)  lokalna jak dla mnie do kitu (to tak jakbyś lizaka lizał przez szybę) a na najbliższą górkę mam 12 km - też bez tlenu ;) 

O tej Waszej Malcie słyszałem niejednokrotnie  od przyjaciół kajakarzy z Poznania ale zobaczyłem ją dopiero w zeszłym roku jak moja córka przeprowadziła się w te okolice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lexi napisał:

O tej Waszej Malcie słyszałem niejednokrotnie  od przyjaciół kajakarzy z Poznania ale zobaczyłem ją dopiero w zeszłym roku jak moja córka przeprowadziła się w te okolice. 

Malta jako teren rekreacyjny jest fajny, sporo imprez sportowych, choć bywa tłoczno troszkę...jakie wrażenia po wizji lokalnej? Jak Ci się podoba w Poznaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, .Beata. napisał:

Malta jako teren rekreacyjny jest fajny, sporo imprez sportowych, choć bywa tłoczno troszkę...jakie wrażenia po wizji lokalnej? Jak Ci się podoba w Poznaniu?

Tak jak piszesz przyjemnie ale za mały obszar dla takiego miasta więc tłok - ale zawsze coś.

Stary ryneczek fajny bardzo a poza nim to specjalnie nigdy nie zwiedzałem bo spotkania ze znajomymi zawsze kończyło się jakimś "bankietem" .. 😉..oni tam kreatywni są pretekst znajdą  zawsze..

A teraz bywam tylko w okolicy Plewisk gdzie córka mieszka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, .Beata. napisał:

Uwielbiam Beskidy...

Może się jeszcze przekonam :)

Nie mogę naprawdę się doczekać pierwszych prawdziwie ciepłych dni w tym roku. W górach na wys. 1000m n.p.m. cały czas maksymalna temperatura w ciągu dnia nie dobija do 10°C, a wieczorem ściska niewielki mróz -3°C. Wczoraj po 18.00 jak schodziłem do doliny to śnieg był już zmrożony i twardy.

https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2021-04-24/tak-zimnego-i-snieznego-kwietnia-nie-bylo-w-europie-od-stulecia-zywnosc-zdrozeje-jeszcze-bardziej/

Edytowane przez Ziemowit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Lexi napisał:

Tak jak piszesz przyjemnie ale za mały obszar dla takiego miasta więc tłok - ale zawsze coś.

Stary ryneczek fajny bardzo a poza nim to specjalnie nigdy nie zwiedzałem bo spotkania ze znajomymi zawsze kończyło się jakimś "bankietem" .. 😉..oni tam kreatywni są pretekst znajdą  zawsze..

A teraz bywam tylko w okolicy Plewisk gdzie córka mieszka.

Zatem bywasz narciarzem z sąsiedztwa 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ziemowit napisał:

Beskidy mam słabo obchodzone, na pewno dużo gorzej niż Alpy. :) Np. nigdy nie byłem na Skrzycznem, Klimczoku ani na Baraniej Górze. :D Co innego Tatry, tam byłem wiele razy.

Beskidy są obecnie w opłakanym stanie przez masowe wycinki więc to już nie są te góry z przed 20 lat. W gruncie rzeczy jest jest coraz gorzej w tej kwestii. Z drugiej strony wiele miejsc się widokowo odsłoniło więc te widoczki są czasem rewelacyjne. Chyba najpiękniej jest obecnie w Śląskim bo tu najwięcej rośnie nowego lasu. 

Ja jestem na razie podłamany i to solidnie na tą pogodę. W ubiegłym roku jak kwiecień był bajkowy to było siedzenie na tyłku a w maju mróz, spadł śnieg i prawie powódź. Teraz miałem wielkie plany a tu na majówkę śniegu jak w lutym. Jeszcze mnie Słowacy dobijają bo od wielu kat wybieram się na Magurę Spiską a tu znowu nie ma jak. Jak jeszcze maj będzie kiepski to uznam, że jakaś siła wyższa gmera mi w tym wszystkim robiąc celowo pod górę. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Ziemowit napisał:

Może się jeszcze przekonam :)

Nie mogę naprawdę się doczekać pierwszych prawdziwie ciepłych dni w tym roku. W górach na wys. 1000m n.p.m. cały czas maksymalna temperatura w ciągu dnia nie dobija do 10°C, a wieczorem ściska niewielki mróz -3°C. Wczoraj po 18.00 jak schodziłem do doliny to śnieg był już zmrożony i twardy.

https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2021-04-24/tak-zimnego-i-snieznego-kwietnia-nie-bylo-w-europie-od-stulecia-zywnosc-zdrozeje-jeszcze-bardziej/

Oj taaak...przyjemne ciepełko z widokiem... romantyczka jestem, zaraz odpłynę 😂 generalnie będąc w Beskidach, bez względu na pogodę - idę!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Author napisał:

jakaś siła wyższa gmera mi w tym wszystkim robiąc celowo pod górę

Mam tak samo, od trzech lat wybieram się na Małą Fatrę...i zawsze jest coś, co pokrzyżuje mi plan. W tym roku zdaje się też jej nie zaliczę. Chcę ruszyć pod koniec maja i obojętne mi są prognozy, w dzisiejszych czasach nie będę wybredna...😉

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ziemowit napisał:

Może się jeszcze przekonam :)

Nie mogę naprawdę się doczekać pierwszych prawdziwie ciepłych dni w tym roku. W górach na wys. 1000m n.p.m. cały czas maksymalna temperatura w ciągu dnia nie dobija do 10°C, a wieczorem ściska niewielki mróz -3°C. Wczoraj po 18.00 jak schodziłem do doliny to śnieg był już zmrożony i twardy.

https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2021-04-24/tak-zimnego-i-snieznego-kwietnia-nie-bylo-w-europie-od-stulecia-zywnosc-zdrozeje-jeszcze-bardziej/

Za to na bliskim wschodzie odwrotnie. Żar żarem żarzy. 

https://fanipogody.pl/rekordowy-upal-do-44-stopni-temperatura-oszalala-sprawdzimy-kiedy-ocieplenie-w-polsce/

Jako fan chłodu jestem zadowolony z obecnej pogody :)
Wielki żal tylko że narciarsko nie dało się tego wykorzystać, a kiedy będzie taka powtórka kwietnia? :/

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, .Beata. napisał:

Nie byłam ani na jednej ani na drugiej Malcie ...na nartach;)  lokalna jak dla mnie do kitu (to tak jakbyś lizaka lizał przez szybę) a na najbliższą górkę mam 12 km - też bez tlenu ;) 

 

Ja parę razy ślizgałem się na Malcie, szczotka to jednak nie dla mnie, jak jest śnieg to da się parę skrętów zrobić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lexi napisał:

Beata pisze że jest z Poznania stąd foto jej "lokalnego Kasprowego" - na zdjęciu poznańska "Malta" (ostatnio podobno nowy agregat zamontowali)...🙂

Agregat jest ale wydajność niezbyt jak to określił znajomy takie skrobanie z zamrażalki :) coś tam leci, ale żeby na cały stok było to długo trwa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawelb91 napisał:

Za to na bliskim wschodzie odwrotnie. Żar żarem żarzy. 

https://fanipogody.pl/rekordowy-upal-do-44-stopni-temperatura-oszalala-sprawdzimy-kiedy-ocieplenie-w-polsce/

Jako fan chłodu jestem zadowolony z obecnej pogody :)
Wielki żal tylko że narciarsko nie dało się tego wykorzystać, a kiedy będzie taka powtórka kwietnia? :/

Ja chcę już chociaż trochę pochodzić po górach nie stąpając po tafli lodu na zamarzniętej kałuży. Sam jestem miłośnikiem zimna, ale teraz to przesada. Wiem, że bardzo marudzę, ale to już prawie Maj.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ziemowit napisał:

Nie mogę naprawdę się doczekać pierwszych prawdziwie ciepłych dni w tym roku.

 

12 godzin temu, Author napisał:

Ja jestem na razie podłamany i to solidnie na tą pogodę. W ubiegłym roku jak kwiecień był bajkowy to było siedzenie na tyłku a w maju mróz, spadł śnieg i prawie powódź.

 

12 godzin temu, .Beata. napisał:

bez względu na pogodę - idę!

 Oj Panowie - wychodzi że tylko Beata jest jak Roman Bratny ..a Wy co miękiszony?.... 😄 

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lexi napisał:

Raczej odniesienie Kuby Sienkiewicza do "Kolumbów... "  Bratnego......tak mi się przykleiło 😉

................
Nie bądź taki delikatny
Twardy bądź jak Roman Bratny..............

 

Całosc>> https://youtu.be/CFSagvi9CIk

No pod tym względem to ja bardzo ekonomiczna jestem 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie że nie często wspominamy jakieś w piękną pogodę zdobyte szczyty w lipcowe popołudnie (coraz częściej wśród rozwrzeszczanej gawiedzi). Ale jak natura pokarze nam pazury to zapamiętujemy na zawsze. 

Kiedyś (kwiecień~coś pewnie 40 lat temu) spałem w jakiejś szopie pod Turbaczem rano taka mgła była ze Tomek (kumpel) wypuszczał mnie na sznurku/paskach żebym w menażkę nabrał śniegu z zaspy i nie "zabłądził" wracając do bacówki.. kilka metrów było. Do tej pory pamiętam smak kisielu wiśniowego z igłami świerkowymi.

Edytowane przez Lexi
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...